1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חייב עזרה - גידול חוץ עלים מצהיבים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Nivz, ‏19/7/19.

1. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    הפעם תשגיח עד הסוף, ותזכה להינות ממנו, ואם תזמין לשאכטה אני בא.

2. Nivz

Nivz חבר חדש

לייקים:
    1
    סגור מאסטר
    נמשיך לעדכן במצבו, שים עין מידי פעם

3. HidroMaster

HidroMaster קנאביסט

לייקים:
    115
    אל תדאג, אני כאן כל יום כל היום, גם בהפסקות בעבודה.

Nivz אוהב/ת את זה.
  4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אהלן, לצערתי נפלת להונאה ע"י משתמש שמסב נזקים למשתמשים אחרים במסווה של עזרה.
    אתה יכול להתרשם ממונה ההודעות ומהתודות שלי או מהכתבה האחרונה בלינק כאן, אני לא אפתח כאן את הדיון סביב אידרומעסתר וחברו אלון-זהב שממשיכים להטריל ולהציף פוסטים בלי עזרה קונקרטית.

לעניינינו - הצמח שלך סובל מחוסר בחנקן ובתמונות ששלחת לאחר מכן גם חוסר באבץ ובמנגן. מה הרכב הדשן שאתה משתמש בו (NPK)? נראה שאתה לא משתמש בקלמג, זה יכול להיות מקור הבעיה.
    ראיתי שאתה מדשן אחת לשבוע ומשקה אחת לכמה ימים - זה לא מספיק. לאחר שתענה לשאלה שלי אני אתן לך פתרון שיפתור לך את הבעיה בשבוע אחד.

5. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    הקנאה העבירה אותך על דעתך

6. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    אתה תותח! חזק מאוד שרק מהסתכלות אתה מצליח לזהות חוסרים משמעותיים (עין מזויינת)
    אתה מבין דבר ושניים בצמחים הרבה יותר טוב ממני, כול הכובד מופנה אלייך עבודה מצויינת נא למד אותנו איך להשתמש בהשקיה איך לזהות חוסרים עודפים ומניות איך לתת לצמח לגדול בריא אבל אמיתי איך לנקז את העצית כמו שצריך

7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    שיעור ראשון:
    1. לקחת את עצותיו של אידרומעסתר בעירבון מוגבל.
    2. לדווח על ספאם של נושא הכלים שלו אלון-זהב.
    4. הסוד רשום בסעיף 3, נחכה שפותח הפוסט יענה ולא המטורללים שמנסים להרוס לו.

בהצלחה.

8. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אתה חושב שאני מתרגש ממך יאפס, רק שתדע שכולם שולחים הודעות ומדברים על כמה שאתה בלתי נסבל, יצור נאלח שכמותך

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    חחח, קומץ של מטומטמים שמעבירים ביניהם מסרים, אולי בסוף יעשו עליכם ניסוי שיתחרה ב-AI, ויש לי הרגשה מי הולך לנצח.
    בינתיים ציטטות של הדיווה שלך ושלך, חתיכת נושא כלים קטן, רצות בקבוצות פתוחות בטלגרם ואתם מהווים אחלה פינה בחידון היומי שלי "תקן את המטומטם", בו אני נותן למשתמשים בקבוצה לתקן את כל הטמטום של המטומטם הראשי הדיווה שלך, וכך הם לומדים מהטעויות שלו בצורה טובה ומלמדת.

10. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    תשמע אתה מטומטם, ילד כאפות
    איזה יום אתה תפגע קשות ואז תחשוב, נושא כלים
    זה מה שיש לך לזרוק. אפס מאופס
    אתה איש שנוא כאן תכניס לראש

11. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    אתה משחק משחקים של ילד מסכן ואתה מחוייב פה כאפה אח יקר
    נ.ב תפסיק לעשות את זה כול כך אישי אתה לוקח את זה למקומות לא נכונים

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני בכלל לא עושה את זה אישי, עצם הקיום שלכם מפריע לי כמו עצם הקיום של זבוב.

13. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    איש שפל

14. Nivz

Nivz חבר חדש

לייקים:
    1
    היי, תודה על האזהרה
    האמת שאני לא מבין יותר מידי ואין לי מושג מזה NPK
    אני לא משתמש בקלמג, מזה ואיפה אפשר להשיג את זה והאם רלוונטי בשלב הזה של הגידול ?
    לגבי מצב הצמח, האדמה ממשיכה להתייבש, ביום רביעי השקתי 2 ליטר עם דישון, העלים דיי הפסיקו להצהיב אבל הם עכשיו מתייבשים לי בקצוות ..
    מצרף תמונה עדכנית שתבין על מה אני מדבר ובנוסף מצרף תמונה של הדשן שאני משתמש בו

מצב הצמח :
    https://anonfiles.com/IdAeYc04na/20190725_123744_jpg
    https://anonfiles.com/F0AdYd0cn0/20190725_123807_jpg

הדשן שאני משתמש בו :
    https://anonfiles.com/s0p6a517na/15641469355074819144367885774558_jpg
    https://anonfiles.com/x7w0a51an9/15641469626788244910836896214742_jpg

מה דעתך ? איך נראה הצמח ?
    עברו כמעט חודשיים משתילה, נראה לי שהמצב שלו לא משהו זמן הזה ..

תודה

15. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    NPK זה הרכב הדשן שלך. זה מצוין על גבי תווית הדשן בפרונט וזה נראה משהו כמו "5-3-8" שהמשמעות היא 5% חנקן, 3% זרחן ו-8% אשלגן מתכולת הבקבוק עצמו. כמובן שלכל דשן הרכב משלו, ועל מנת לתת לך הנחיות לדישון נכון עלי לדעת את הרכב הדשן שלך.
    אוקי, אז עלינו על הבעיה אצלך. תיגש למשתלה או חנות ההידרופוניקה הקרובה לביתך ותבקש קלמג של חברת אדוונס או אטאמי, רצוי אדוונס. בשום אופן לא של גרוטק. קלמג הוא למעשה סידן, מגנזיום, ברזל, מנגן ואשלגן בבקבוק אחד. הסיבה שבארץ שלנו חייבים קלמג נובעת מהעובדה שאנו משתמשים ב-90% מים מותפלים בארץ שלהם לא מוסיפים באופן מבוקר קלמג למים (מה שגורם להתקפי לב למשל, אתה מוזמן לקרוא ולהרחיב על חוסר במגנזיום במי הארץ). היסודות של הקלמג לא יכולים להגיע בתוך דשן הבסיס שלך שביקשתי לדעת את הרכבו מכיוון ששילוב של קלמג וזרחן באותו בקבוק גורם לריאקציה כימית שגורמת להתגבשות הדשן ומשקעים. בחו"ל למשל יש מספיק קלמג במי הברז כדי שלא תצטרך לקנות בקבוק נפרד, בארץ כאמור לא כך הדבר.
    לעולם אל תגיע למצב שהאדמה מתייבשת בצמח מבוסס ייבול. משטר השקיה של יבש-רטוב מתאים לצמחי נוי ולהם בלבד. הסיבה שאתה רואה קצוות שרופים נובעת מהמלחת המצע. המלחת המצע נגרמת כשלא משקים מספיק, ואנשים שאין להם מושג יגידו לך שזה נובע מ"דישון יתר". אם הם היו קצת משכילים הם בטח היו יודעים שדשן זה מלח, והבעיה היא המלחת המצע - שנפתרת ע"י השקיה של יותר מים בכל השקיה. אם אתה מכין תמיסת השקיה של שני ליטרים, אז תכפיל את כמות ההשקיה. בכל מקרה כלל אצבע להמנע מהמלחת המצע הוא להשקות כחצי מנפח העציץ בכל יומיים.

הדשן שלך הוא 7-5-6, זה רחוק מהיחס המומלץ לקנאביס ואני מציע שתרכוש דשן חדש. יש המון דשנים שמתאימים ביחסי הNPK שלהם לקנאביס, הזול והמומלץ שבהם הוא אקוגן פרפקט שניתן להשיג כמעט בכל משתלה/הום סנטר. בכל אופן, מינון הדישון המומלץ לדשן שאתה משתמש בו כרגע הוא כ-2 מ"ל/ליטר.

אתה לגמרי צודק, הצמח נראה בן שבועיים. זה נבע מטעויות של חוסר ידיעה שעכשיו פתרת. להבא- תרכוש מצע אדמה בתוספת כבול, פרלייט וסיבי קוקוס (בשום אופן לא מצע שכולו קוקוס). נראה שהאדמה אצלך "כבדה".

אז לסיכום, תתחיל לדשן במינון שאמרתי לך ורוץ לקנות קלמג. לא להוריד עלים בשום שלב ולהתחיל להשקות בכל יומיים כחצי מנפח העציץ. במתכונת הזו העציץ יכפיל את עצמו בשבועיים הקרובים ובכל מקרה יכנס לפריחה לקראת סוף אוגוסט, שאז יש רק 12 שעות אור בארץ. אם תיישם את ההמלצות שכתבתי לך במהרה - הצמח יהיה מספיק גדול עד תחילת הפריחה ותתוגמל בייבול בהתאם.

תרגיש חופשי לשאול ולתייג, וכמובן להמנע מהטרלות של משתמשים שהאינטרס שלהם הוא להכשיל מגדלים.

16. Nivz

Nivz חבר חדש

לייקים:
    1

ואוו איזה תשובה מפורטת יא מלך ! ממש תודהה !
    ברגע שאקנה קלמג אעדכן פה בשביל לקבל הוראות שימוש ..
    בכל אופן כרגע עם הדשן שיש לי, להשקות יום כן יום לא כ 4 ליטר וכך פעם שאני משקה אז גם להוסיף את הדשן ?

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא, עליך להשקות אחת ליומיים כחצי מנפח המצע. אם העציץ שלך הוא 40 ליטר, המשמעות היא שעליך להשקות כ-20 ליטר בשיא פריחה. מכיוון שאתה עוד לא בשיא פריחה אתה יכול להתחיל ב-15 ליטר, אם כי אני מציע שתשקה 20 אם זו לא טרחה.

18. Nivz

Nivz חבר חדש

לייקים:
    1
    אבל יש לי שם כ 90 ליטר אדמה בכלי, הוא נורא גדול .. אני צריך להשקות 45 ליטר במצב הזה ?
    וכמה דשן אז ? אמרת על כל ליטר מים 2 מ"ל דשן
    מה לעשות ?

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מצד אחד באמת מדובר בכמות גדולה של אדמה, מצד שני איך לעזאזאל זה היה נשמע לך הגיוני לתת 2 ליטר?
    המזל שלך שאתה בגידול חוץ - שההמלצה שלי היא בין 50-150 ליטר על מנת לממש פוטנציאל מהצמח. נראה שאתה מגדל בתוך גינה, ואני מנחש שיש שם צינור. תקנה שני דליים של 20 ליטר ותמלא אותם במים, וכן כמו שהבנת - 2 מ"ל/ל. כלומר 80 מ"ל דשן על 40 ליטר מים + 40 מ"ל קלמג.
    הדשן שהצעתי לך לקנות (אקוגן פרפקט) מגיע בג'ריקן של 5 ליטר ועולה כ20-50 ש"ח תלוי בכמות או במקום שאתה קונה, מדובר בעלות שולית ונמוכה. הקלמג עם זאת יקר יותר, אבל זה חלק מהעניין.

20. Nivz

Nivz חבר חדש

לייקים:
    1

הבנתי אותך, אני אקנה את מה שהצעת ואבצע
    ובנתיים, כל פעם שאני משקה גם לדשן בכמות המתאימה ? או שהדישון נוסף רק אחת לכמה השקית ?
    תודה רבהה חבר

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!