1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

דישון והשפעתו על רמת PH ו-EC

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י עדייי, ‏26/7/19.

1. עדייי

עדייי חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם
    בכללי זה נושא מאוד מעניין, דרכי דישון ושלבים שלהם..
    מגדל קצת מתקדם קצת מתחיל.

תאורה- 250w נל"ג ולד 140W
    סוג המצע אדמה של הידרושופ מעורבבת פרליט וקצת קוקס כל השאר אדמה, עם מיקורייזה.
    משתמש בדישון של ביוביז : grow, bloom, heaven, roots, top max

וכרגע בשבוע 5-6 בנוסף להם (חוץ מהroots) לפי טבלת הדישון. וגם לפי הרגשה כללית של הצמחים, אני מוסיף shooting powder וdiamond sugar
    0.6 shooting powder
    2ml לליטר diamond sugar

בנוסף עקב חוסר, 2ml לליטר קל-מג שניראה עוזר בינתיים... אבל נשארו כמה עלים שנפגעו(להוריד?) או לנצל אותם עד הסוף שלהם(כמה עלה מניפה בודדים יחסית גדולים)

אני רוצה להתחיל לדשן בלום 1ml לליטר.
    השאלה היא אם הדשנים משפעים על רמות הph וה-ec במים?
    לעולם לא בדקתי את הרמות האלו.. אבל לקראת סוף הגידול לא כדי כל כך לטעות ניראה לי..
    המים מיי ברז שמחכים בין 2-3 שעות ל24 שעות לפני ערבוב הדשנים..

שאלה נוספת האם ניתן להכין תמיסה ולחכות את הזמן הזה ?
    דרך אגב אני מכין 10 ליטר כל פעם.. מספיק לשתיי צמחים? משקה כל יומיים שלושה
    וכל איזה 3-4 השקיות נותן רק מים

כל תשובה בעלת נסיון וידע תתקבל בברכה:)

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    מיותר. זרחן בכמות של מעל 40PPM יפגע בהכרח בייבול.
    כמובן, אבל לא משהו שאמור להדאיג אותך. אין צורך "לאזן" חומציות במצע אדמה מכיוון שאדמה היא לא מצע אינרטי ומאזנת את עצמה. בנוסף, לדשנים יש "באפר" בתוכם והם מתוכננים כך שבמינון המומלץ רמת החומציות תהיה מושלמת לצמח (6-7PH).
    אין צורך, תשקה מיד.
    במידה ויש סירקולציה כן, כמו במאגר עם משאבה טבולה שמערבבת את העסק. במידה והמים עומדים בשום פנים ואופן לא, אך אם לא להצמד לקפדנות אז בינינו לא יהיה נזק ב-3 שעות המתנה אם כי לא ברור למה שתמתין מלכתחילה.
    עליך להשקות כחצי מנפח העציץ כשהצמח בשיא פריחה, אחת ליומיים. זה הפרוטוקול הכי מוצלח לקנאביס.
    בהצלחה.

❂ ☓ ❂ אוהב/ת את זה.
  3. עדייי

עדייי חבר חדש

לייקים:
    0
    מה זה אומר מיותר להשתמש בבלום בסטיק? ( יודע שזה לא אורגני וזה גופריתי)
    מתי כן משתמשים ? או שאתה פוסל את המוצר הזה?

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לא משתמשים, כמו שכבר אמרתי קודם, זרחן במינון העולה על 40PPM יפגע בהכרח בייבול. זו עובדה מוגמרת שמקורה במחקר שערכה ד"ר נירית ברנשטיין ממכון וולקני. אתה יכול לקבל את העובדה הזו או לחלופין לקבל את עצת הקופאי הסטלן שמכר לך את הבלומבסטיק. בהצלחה:)

עדייי אוהב/ת את זה.
  5. Annie93

Annie93 קנאביסט

לייקים:
    8
    למר AMITOS יש המון ידע. רק יש בבעיה קטנטנה, בכתבה של גידול ההידרו ה "יהודי" שלו,
    רשום שהיה ייבול 420 גרם .. זה חרטה וזה ממש לא הגיוני וזה לא נראה יותר מ100-150 גרם יבש מהעציץ הזה.

6. עדייי

עדייי חבר חדש

לייקים:
    0
    דווקא ניראה שכן יכול להיות שזאת הכמות שהוא הוציא שמה.. אם תספור את הקולות ותכפיל בפחות או יותר רק 20 גרם שכמובן יש יש שמה קולות ענקיים יותר תגיע בקלות למשקל הזה..
    רק מה שניראה מוזר זה סוג וכמות הדשנים שהוא נתן לצמח..או שהוא לא פירט מספיק..

#6 עדייי, ‏1/8/19
    נערך לאחרונה ב: ‏1/8/19
  7. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    את בטח אשה שהתאכזבה מפרספקטיבה של גדלים כשמדדת אותם, אז דמייני לכיוון השני. רק ה-25ג מיצוי, שמהווה כ-10% מחומר הגלם שהשתמשתי בו מהפופקורן, למעשה 250 גרם יבש נטו. שזה כמובן בתוספת ל-420. אבל אתם מעדיפים כקבוצה להאמין במיתוסים במקום במי ששובר אותם, מזל שהקהילה עברה לטלגרם לקבוצה מגובשת של מעל 150 מגדלים, גם כאלו שמגדלים בפעם הראשונה - עם גנטיקות שעברו סלקציה על ידי ועם מקסום חללים ויחס גרם:וואט מתאורה מתאימה.

כן, וזה חישוב מתמטי שנראה לך יותר הגיוני מלהאמין למה שאני רושם בתימוך תמונות לכך? אתם פשוט לא גידלתם משהו גדול מספיק כדי להבין את הסדר גודל, אני כמובן נותן לכם שקיפות מלאה שאתם מסרבים ליישם, כי אתם חכמים יותר (חה חה חה, אין לכם מושג בפיזיולוגיית הצמח). כראיה, אני אומר לך שזרחן יפגע לך בייבול, והנה אני לא הוספתי זרחן, ואתה בכל זאת מוסיף זרחן - מה שקורה זה שאתה נדפק עם החכמה הרבה שלך וגורם באופן מכוון לפגיעה שאני מראש לא הגעתי אליה. וזה ידידי, פירוט מלא של מה שאני עושה, הבעיה היא בך, שאתה מרגיש שאתה יודע יותר טוב (על סמך התואר שלך בפקולטה לחקלאות אני מניח) ואתה לא מיישם את המלצותיי.

נסה פעם אחת ליישם מה שאני אומר, ומה שיקרה זה שאתה לא תהיה איש מיוחד בכלל, להיפך - אתה תהיה בסה"כ מגדל שהצטרף לסטטיסטיקה של מעל 1000 מגדלים שמממשים את הפוטנציאל ייבול מהשטח שלהם.

*אני לא אתנצל על ההתנשאות, אני לגמרי מתגאה בה. זה בדיוק מה שמבדיל בינינו.

8. עדייי

עדייי חבר חדש

לייקים:
    0

חחח הכל טוב אני האחרון שנעלב ממשהו..
    וכן השתמשתי בעצות שלך ולא השתמשתי בבלוםבאסטיק דרך אגב.

החישוב המתמטי הקצר הזה זאת דרך בשביל מי שלא מאמין לתמונות ולמה שכתוב להבין לבד שיש מצב שיש לך משקל דפוק ואלי יצא לך יותר שמה..
    עם סטאפ ברמה גבוה מאוד שגידול אחד מחזיר את ההוצאה אם תירצה ..

יש לי עוד שאלה האם יש שבוע מסוים או זמן מסוים בתהליך הפריחה שיש צורך להוריד את עלי המניפה המבוגרים (ניקרא לזה ככה) בשביל כל סיבה שהיא כמו צל על פרחים תחתונים וכו..?

9. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    או, סוף סוף אחד שלא לוקח אותי אישי. אני אוהב את הגישה שלך.

צמח לא רואה ויזואלית את האור שאתה רואה כאדם. צמח מבצע פוטוסינתזה עם דבר שנקרא קרינת פוטוסינתזה אקטיבית (PAR). הקרינה הזו מופקת ממקור הקרינה שבמקרה שלנו מדובר במנורה. יש נורות שמפיקות יותר חום מקרינה ולהיפך.
    לעניין קליטת הקרינה, הצמח משתמש בעלים ורק בהם ע"מ לבצע פוטוסינתזה. אם תוריד עלה כלשהו אתה למעשה תקח מהצמח את היכולת שלו לקלוט את הקרינה ולהשתמש בה ע"מ לייצר סוכרים ולקבע פחמן.
    יש דבר חשוב שיש לקחת בחשבון שאנשים נוטים לבלבל אותו עם הפשטת הצמח - צפיפות. צפיפות היא לטעמי הגורם מס' 1 לפגיעה בייבול. אנשים מגדלים בצפיפות מסוימת שיוצרת למעשה מסך הצללה שלא מאפשר לקרינה לחדור לחלקים התחתונים בצמח. מה שניתן לעשות במקרה כזה הוא פשוט מאוד - לחסוך ימי צימוח ולהפריח מוקדם יותר ע"מ שלא תגדל בצפיפיות, הצמחים מכפילים ומשלשים עצמם בפריחה, לכן מה שיקרה זה שתרוויח יותר ייבול ובפחות זמן.

בהצלחה!

10. Master Kenobi

Master Kenobi קנאביסט

לייקים:
    15
    המחקרים של נירית ברנשטיין אינם רציניים, קשה לקבל תובנות מצמחים צהובים/עם מזיקים.
    אני הייתי נתלה על אילנות גבוהים יותר במקרה הזה.

11. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    זכור איך קראנו להם, וזכור שאתה צריך כאלו בעלי אותו שם ע"מ לסתור אחד. להבדיל מספקולציה מדובר בנושא שנחקר ע"י צוות מקצועי. צוות מקצועי לא בהכרח מקצוען, אך הוא עוסק בחקר התחום בצורה ליגלית ולכן הוא יהיה פי כמה מונים יותר מקצועי מכל אחד שיטען אחרת. אני מעדיף את הגישה של להצמד לעובדות, ואם כבר אז לסתור אותן באמצעות מחקר חדש יותר.

12. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    לא יודע מה אתה עושה עוד בחיים חוץ מלעזור למגדלים בטלגראס אולי בחרת בעיסוק הלא נכון עם התפלפלויות כאלה כנראה שאתה כישרון משפטי מבוזבז.

מקצועי לא מקצוען מקצוען לא מקצועי תגיד מה אתה מזיין במוח. אתה אומר שכל בהמה שאיו לה מושג ומפליצה מחקר אבל אין בנמצא מחקר שסותר אותו אז אתה מחליט לקבל את המחקר של כל בהמה.

ויענקל אומר שזה לא ככה!!!

13. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    יענקל לא מאמין במחקרים מדעיים.
    יענקל חושב שהעולם שטוח.
    יענקל איש טיפש.
    אל תהיו כמו יענקל.

14. יענקלה ברוך

יענקלה ברוך קנאביסט

לייקים:
    17
    יענקל ועוד איך מאמין במחקרים מדעיים. ליענקל יש משבר אמונה באלוקים אבל יענקל מאמין גדול במדע.

יענקל לא מאמין למחקר בודד של בהמות לא מקצועיות. יענקל ימתין שיפרסומו מחקרים נוספים שיצדדו במחקר של הבהמות ואז יאמין. לחליפין יענקל ימתין שיתפרסמו מחקרים שסותרים את המחקר של הבהמות ואז יענקל לא יאמין.

כרגע יענקל לא מאמין למחקר חד פעמי. להאמין למחקר חד פעמי על צמח שבקושי נחקר בעולם מבחינת יענקל זה פסאבדו-מדע.

יענקל היה ברור עכשיו?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!