1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איזה דשן הכי מומלץ..

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י מגדל מתחיל ., ‏3/8/19.

1. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    שאלת המיליון. אני מתחיל כרגע לגדל ושואל לא מעט בפורומים לגבי דישון ואני באמת מבולבל.
    אני אציין שקניתי דשן אורגני בהמלצת המוכר של ביו קאנה.
    אז הרבה אנשים ממליצים על דשנים מינרלים יקרים ולא מעט מגדלים ייעצו לי להשתמש באקוגן וקל-מג.
    השאלה שלי זה האם יש דשן שאני יכול לחזק איתו כדי להגדיל יבול?
    מה דעתכם?
    אשמח לתגובות.

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    תשובת המיליון:
    קודם כול ולפני הכול - אף פעם אל תקשיב להלצות של מוכרים בחנויות היידרו - ברוב המוחלט של המקרים אין להם ממש ידע אמיתי והם פשוט צריכים למכור מוצרים...
    דבר שני, דשנים אורגניים באופן כללי פחות מומלצים מדשנים "רגילים". הסיבה היא שהחומרים שמזינים את הצמח נמצאים בדשן אורגני במצב שהצמח לא יכול לקלוט, ולוקח זמן עד שהדשן שהשקת איתו הופך להיות זמין לצמח. דשנים לא אורגניים זמינים לצמח מיידית ולכן יותר מומלצים באופן כללי.
    לגבי המלצה לדשן - תראה, קאנביס נחקר כבר מזמן והרכב הדשן האופטימלי בשבילו כבר ידוע מזמן. חברות דשנים מתבססות על העובדה שזה צמח לא חוקי ברוב העולם והלקוחות שלהם זה אנשים כמוך שלא מבינים הרבה בגידולים ולכן הם מוציאות כול מיני דשנים ייעודיים לקאנביס עם כול מיני תוספים מפגרים שצריך להוסיף כדי שיהיה אחלה צמח. ועוד במחירים אסטרונומיים....איזה שטויות... קאנביס זה צמח שגדל על כדור הארץ, כמו כול שאר הצמחים, והוא צריך את אותו הדישון פחות או יותר כמו כול שאר הצמחים מבוססי יבול. לצורך העניין הדשן אקוגן 5-3-8 מכיל את מה שקאנביס צריך באופן אידיאלי. ההמלצה להוסיף קלמג היא בגלל שיש בארץ המון מים מותפלים בברזים ובמים המותפלים חסר בעיקר מגנזיום וסידן (שזה קלציום ומגנזיום - קל-מג).
    ההמלצה שלי - את הדשן האורגאני תשים בצד, תקנה ב 30 ש"ח 5 ליטר של אקוגן + קלמג של אדוונס (בכול חנות היידרו יש). אם אתה גר באישור הקריות אז יש חנות בשם בוטניקס שמוכרים קלמג שמיוצר בארץ בפחות מחצי מחיר מאשר האדוונס שמיובא מחו"ל.

לגבי מינונים - מתחילים לדשן כשלצמח יש 2 זוגות של עלים אמיתיים (עלים אמיתים זה העלים המשוננים - לא 2 העלים העגולים שיוצאים מהזרע), המינון הוא קבוע לאורך כול הגידול !!! 2 מ"ל של אקוגן על כול ליטר מים + 1מ"ל קלמג (לא משנה של איזה חברה) על כול ליטר מים. לא נותנים לאדמה להתייבש - זה צמח מבוסס יבול ולא צמח נוי. משקים כול יומיים עם לפחות 30% נגר (בהתחלה כשיש צמח קטן בעציץ קטן אפשר להשקות כול יום)

Amitos אוהב/ת את זה.
  3. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    שמע גבר איזה תשובה לא יכולתי לבקש יותר טוב מזה.
    תודה רבה רבה אחי למדת אותי הרבה. מחר אקנה קל מג ואקוגן 538 ונעדכן במשך (;

NoahArc ו-Amitos אוהבים את זה.
  4. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    יעקב אתה נשמע בול כמו אמיתוס רק בלי השטנה
    אם הוא היה מתנהג ככה, לא היו כל הריבים האלו כאן

5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אני נשמע כמו עמיטוס כי אנחנו דוגלים באותה שיטת גידול - שיטה שמבוססת על ידע מדעי ולא על ידע מפורומים של חובבנים (כמו הפורום הזה) או מכול מיני סרטוני יו-טיוב וכו'.
    לעצם העניין - אם נשים את הריבים בצד - ההמלצות שלך ושל הידרומאסטר לגבי דילול עלים\דישון\השקיה פשוט לא נכונות ולא מוציאות את מירב הפוטנציאל מהצמח. לדוגמא - להגיד לגזום עלים בזמן הפריחה כול שבועיים זה פשוט פשע. ברור שהצמח יגדל קצת עלים חדשים ולא ימות ויהיה יבול טוב, אבל אם לא תורידו עלים (או במילים אחרות לא תהרסו את הבית חרושת של הצמח) היבול יהיה יותר טוב. אם תמשיכו לחכות בהשקייה שהאדמה תתייבש ורק אז תשקו - אז שוב - הצמח לא ימות, יהיה אחלה יבול, אבל זאת שיטת השקייה שמתאימה לצימחי נוי ולא לצמחים מבוססי יבול. צמחים מבוססי יבול מגדלים באדמה אוורירית ומשקים הרבה.
    הדברים האלה הם דברים מאוד בסיסיים שכול אגרונום או אפילו סטודנט שנה ג' בפקולטה לחקלאות ברחובות יגיד לך...חבל שאתם ממשיכים להתעקש על שיטות לא נכונות שלא מפיקות את כול הפוטנציאל שאפשר, ועוד יותר חבל שאתם פשוט מסרבים להכיר בעובדה שאין מה לעשות - אתם לא יודעים הכול ויש אנשים יותר מנוסים מכם אפילו אם גידלתם אלפי עציצים.
    אתם פשוט מתווכחים עם עובדות מדעיות - זה כמו שתתווכח איתי שכדור הארץ הוא שטוח...
    לעצם הריבים עצמם שיש בניכם...וואלה...את זה תפתרו לבד, אתם ילדים גדולים :)

6. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    בכיף, ובהצלחה

7. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    אף פעם לא דיברתי על הדברים האלו שאתה מתייחס אליהם, זה שקר של עמיטוס, תמיד התייחסתי רק לצורת ההתנהגות הנבזית שלו, במה שאני לא מבין אני לא ממליץ, לא יודע מי צודק ולא בטוח שיש מישהו כזה בכלל.

8. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    כל פוסט נהיה גן ילדים יאללה שחררו או שתעזרו או שתפסיקו ללכלך אחד על השי כל היום מה נסגר איתכם

אחי אוהב/ת את זה.
  9. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    לא רבנו גבר סך הכל דיברנו על משהו, אבל אתה צודק בכללי

10. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    אני רואה את התגובותת ונהיו פה ממש מחנות!!!
    שחררו אנשים באנו לעזור אחד לשני אם לא רוצים לא חייב. לא כל אחד צודק ולא עם כל אחד חייב להסכים אבל תתאפסו אנשים כל שאלה תגובה שרשור נהיה גן ילדים כי זה לא מסכים עם זה. פשוט בושה אמיטוס יענקלה הידרומאסרט וכל השאר תתאפסו באמא שלכם במי אתם מתחרים

11. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    צודק זה באמת גלש למקום דוחה

12. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    הבעיה איתך היא שאתה לא מגדל קנאביס ואתה ממשיך להגיב בפורום של מגדלי קנאביס. אין למילים שיוצאות מהאצבעות שלך משמעות, זו פריבלגיה שאני בכלל מגיב לך. אתה לא אמור להיות פה, והסיבה היחידה שהגעת לכאן היא כי מצאת לך תחביב וזה להעלות את מונה ההודעות שלך, חתיכת מובטל טרחן שחוץ מלהזכיר את השם שלי בכל תגובה במונה ההודעות העלוב שלך אתה לא עושה כלום. כדאי שתמצא עבודה או שתתחיל לגדל. התירוץ העלוב שלך "לא הצדקתי את עיצותיו של הדיווה שלי אידרומעסתר רק אמרתי את דעתי על ההתנהגות של עמיתוס" הן מילים שמשקלן כקליפת שום. אמא שלך לא מצאה עדיין את הזכר שיתן לה ילד שיוכל להגיד לי איך להתנהג עם מגדלים בקהילה שאני בניתי, זה מעצבן אותך לשמוע את זה? לא אכפת לי. אתה לא חשוב מספיק, אתה לא רלוונטי מספיק, אתה כלום ושום דבר - תיעלם. את הדברים היפים שאהבת לשמוע מחבר אחר בפורום אני כתבתי כנראה יותר פעמים מהשקלים שנכנסו לך בחיים כמשכורת, חתיכת מובטל טרחן.
    זה לא תחרות, זה לתת לך את המידע שהרגע קיבלת (אני ממש שמח שאנשים אחרים מעבירים ידע קונרקטי ונכון) או להטעות אותך. אל תתפוס צד או תנסה להיות המבוגר האחראי, אתה לא מבין את מקור הבעיה כי אתה המגדל הפשוט, ובמקרה שלך קיבלת תשובה טובה. מגדלים אחרים נופלים בגלל אידיוטים כאלה שהמנהלים כאן היו אמורים להרחיק מזמן. אני אמשיך להגיב בכל פוסט שהטרולים המובטלים האלו מגיבים בהם על מנת להבהיר טוב-טוב מתי יש הטעיה ומתי יש תגובה קונקרטית. תגובות טובות אני מסמן בלייק.

13. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    אני לא ירד לרמה שלך ולא יקרא לך "בטלן" או "טרחן"
    אתה יודע לגדל הבנו את זה אבל כל מקום שאני נכנס אתה מתנגח באנשים אחרים כאילו אתה אלוהים
    אפס נימוסים פשוט
    מה הבעיה שלך להגיב "ככה אני הייתי ממליץ" בלי לזיין תשכל על מה אחרים אומרים או לא אומרים
    אתה כל היום מחפש אש ויחס והנה התגובה שלה מראה עד כמה.
    אתה רעב ליחס וממני לא תקבל אותו. לא רוצה לעזור לא צריך יש הרבה אנשים עם אנרגיות הרבה יותר טובות משלך ובלי הרגשה שמישהו מתנשא מעליך.
    בקיצור תהיה בריא ושבוע טוב הקארמה עושה את שלה(;

14. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אבל אני לא קראתי לך טרחן או בטלן, אני קראתי ככה לבחור הטרחן והבטלן שהגיב.

מה שבטוח שעכשיו אני אקרא לך מטומטם, כי אם לא היית כזה היית רואה שלא כיניתי אותך טרחן או בטלן, ואפילו שמתי ציטוט ברור למשתמש שלו הגבתי. טמטמת, מה שקורה כאן זו מחלה מדבקת, בכל יום שעובר מצטרפים מטומטמים חדשים למצבת כוח המטומטמים של הפורום. אתם רוב, אין ספק. אל דאגה, לא אתייאש, אני אמשיך לסמן מטומטמים כשצריך. אתה יכול להתנצל אבל זה לא יעזור לך, אני נוטר טינה למטומטמים.

15. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    הוא מטומטם מרוב אובססיה, הוא בטח מתייחס לדברים שלי כאילו זה עליו, ובכלל דיברתי איתך על החבר שלו ועל השיחה איתו, הבן אדם אובססיבי

16. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    קח את הטינה שלך ולך תדחוף אצבע לתחת יא חסר חיים משועמם

17. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    קח את החכמה שלך ולך קנה דשן ביולוגי? מה כבר אוכל לאחל למטומטם שיש לו הכל? חה חה חה
    הבדיחה על חשבונך. הנה, נכנסת לסטטיסטיקה של האנשים המטומטמים שלא אעזור להם יותר.
    כמובן שעשית את זה בטעות שנבעה מטמטום עצמי שהרי שטעות זו לא הייתה קוראת מלכתחילה אם לא היית מטומטם והיית שם לב שבכלל לא הגבתי לך קודם לכן, אבל מה לעשות, טמטום זו תכונה מולדת, זה לא דבר שעובר אם תרכוש השכלה או אם תקרא כמה פעמים את הטקסט. כך למשל אני ממשיך לחייך כשאני מודה בכל יום לגנים הטובים של הורי שהביאו אותי עד הלום, והלום זה סטטוס בו אתה, אדון מטומטם, קורא את הודעה זו לכל אורכה.

פשוט תענוג לעשות מכם צחוק, אני משתמש בטקטיקות שלכם נגדכם. בובות על חוט, ככה גורמים לאנשים ללכת להצביע.

18. מגדל מתחיל .

מגדל מתחיל . חבר חדש

לייקים:
    3
    חחחחח אתה חי בבועה רצינית אה חחח עלק בובות על חוטים.
    בנתיים אתה פה זה שמשקיע תחיים שלו בבלוג של קנאביס ועונה ורב עם כל אחד ששואל שאלה לא צריך אותך או את העצות שלך בשביל לגדל קנאביס. פשוט בנאדם הזוי לך לפסיכולוג

19. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אם אתה לא צריך אותי אז למה אתה שולח לי הודעות פרטיות? אם אתה לא צריך אותי אז למה אתה מתייעץ עם קופאית סטלנית שאומרת לך איזה דשן לקנות ואז בא לשאול פה אם זה בסדר? מה, יש לך הפרעה דו קוטבית או שבסה"כ מדובר בטמטום? אם אתה לא תתן לי את היחס כפי שאמרת למה אתה ממשיך להגיב?:)

20. alongold

alongold קנאביסט

לייקים:
    78
    חחח בטוח הוא כותב מיליון מילים שהתוכן שלהם רחוק מכל מציאות, של בן אדם שכותב על אנשים שהוא לא מכיר בכלל, מתוך האמוציות שלו תיאוריות שהוא בונה לעצמו בראש.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!