1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמות לוגן

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י שימי בן שמעון, ‏12/8/19.

1. שימי בן שמעון

שימי בן שמעון חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום,
    כמה לוגן צריך להיות בשתיל אחד?
    כמה בזמן הצמחיה וכמה בשביל הפריחה

2. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    אני לא מכיר את הביטוי, ואני מכיר את רוב הביטויים הסטלניים הלא רשמיים.

3. שימי בן שמעון

שימי בן שמעון חבר חדש

לייקים:
    0
    סליחה - לומן (עוצמת הארה של המנורה)

4. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    לומן היא יחידת מידה לא רלוונטית לצמחים. לומן היא כמות האור הויזואלית שמפיקה מנורה שאתה רואה כאדם. צמחים לא "רואים" אור, אלא סופחים קרינה באמצעות העלים, זה נקרא פוטוסינתזה. הקרינה שהם סופחים נקראת "קרינת פוטוסינתזה אקטיבית", באנגלית זה נקרא PAR. כשקונים נורה חשוב לחפש את ערך הPAR, או ערך שנקרא PPF/PPFD, שזה בגדול כמה קרינה מפיקה הנורה, לאיזה שטח ובכמה זמן. יחידת המידה היא תיאור של מספר הפוטונים שמופק ממקור הקרינה והחלק הזה מתואר בקיצור "מיקרומול".
    בלי לסבך אותך - צמח יצמח בתנאים מעולים כשתספק לו 800umole, ב-1000umol אתה כבר כנראה תגרום לעודפי קרינה. אתה יכול לרשום עם איזו נורה אתה מגדל ואני אכוון אותך פחות או יותר לאיזה גובה צריך לתלות אותה מהצמרת על מנת להפיק מקסימום קרינה בטווח הבטיחות הרלוונטי. תצא מנקודת הנחה שנורות לחץ גבוה (נל"ג) הן הנורות הנחותות ביותר לגידול - נורות סלון בשפה שלי, ונורות פלורסנט קומפקטיות (CFL) הן אפילו אחרי בשרשרת המזון - נורות קריאה בשפה שלי. נורה יעילה, לד למשל, היא נורה שמפיקה יחס אור:חום גבוה לטובת האור. כיום הנורה היעילה ביותר בעולם היא נורה שמפיקה 2.6umole לכל וואט - ונקראת נורת קוואנטום - כזו הנושאת דיודות מדגם lm301b.

5. שימי בן שמעון

שימי בן שמעון חבר חדש

לייקים:
    0
    איזה נורה פשוטה וזולה יחסית מומלצת לשתיל אחד?

6. Amitos

Amitos אחד שיודע

לייקים:
    1,471
    איזה תקציב ולאיזה שטח?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!