1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צריך עזרה ממנוסים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י איתן, ‏17/3/14.

1. איתן

איתן חבר חדש

לייקים:
    0
    אני עובר על אתרי אינטרנט כבר תקופה, ונוצר אצלי יותר באלגן מסדר בכל הקשור בגידול קנביס.

אני רוצה לגדל Short rider - AutoFlowering, כרגע בתוך הבית ואולי יעברו לארון בחוץ כשיגדלו.
    הבנתי שעדיף כד בנפח 10 ליטר+-, אדמה מאווררת, תאורה 18 שעות ביום.
    יש לי כמה דברים שאני לא סגור עליהם ואשמח לדעתכם,

איזה סוג אדמה (הבנתי שיש סוגי ואיזוני תערובות שונות)?
    יש צורך בחומרים מזיני צמיחה? / חומרים מזיני פריחה?
    כמה להשקות ובאיזו תדירות?
    איזה סוג תאורה?

והאם התנאים נשארים דומים לאורך כל תהליך הגדילה?

תודה גדולה

2. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    טוב אז ראיתי שאף אחד לא ענה לך על השאלות בשביל זה אני כאן ..
    לגבי סוג אדמה - יש 2 אופציות
    1- לגדל עם תערובת לשתילים שתקנה בכל משתלה הקרובה לביתך אך עם זאת אתה תאלץ לדשן בצורה עקבית לפי טבלת דישון .
    2-להכין תערובת שבנויה מ1/3 קומפוסט, 1/3 תערובת לשתילים ו1/3 פרלייט (לאוורור וחלחול טוב של המים באדמה ) . אם תרכיב מצע גידול הבנוי משלושת המרכיבים האלה סביר להניח שכמעט ולא תאלץ לדשן , אך בכל זאת עדיף לך לקפוץ לחנות ההידרו שופ הקרובה לביתך ולקנות חומרי דישון
    ביו גרו -לשלב הגדילה
    ביו בלום- לשלב הפריחה .
    אני לא חושב שכדאי לך להתעסק עם חומרים נוספים בגידול הראשוני , אני חושב שזה מספיק כדי להביא את הצמח למצב פריחה פורה .
    לגבי תאורה -יש אין ספור דעות לגבי תאורה , ההמלצה שלי היא לקנות מנורת לד ,מנורת לד לא נוטה כמעט להתחמם , כך שלא תאלץ להתעסק בקירור חדר הגידול יותר מידי מלב לדאוג לצמח לסירקולציה של אוויר , אני אצרף לך קישור למנורת לד שתיתן לך את כל הספקטרום הדרוש לצמח הן בשלב הצמיחה והן בשלב הפריחה . http://www.ebay.com/itm/111158167548?ssPageName=STRK:MEWNX:IT&_trksid=p3984.m1497.l2649

לגבי מחזורי האור - בשלב הצמיחה אתה צריך להקפיד על מחזור אור של 18/6 או 20/4 כלומר 18 שעות אור ו6 שעות חושך או 20 שעות אור ו 4 שעות חושך
    בשלב הפריחה להקפיד על 12/12 -12 שעות אור 12 שעות חושך , חשוב מאוד חושך מוחלט כדי לא להכניס את הצמח למצב סטרס !
    שיהיה לך בהצלחה ! אם יש לך עוד שאלות אל תהסס לשאול :]

3. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    רק לתקן לגבי המחזור אור: אם אתה הולך לגדל זן אוטומטי כמו שציינת, שכח מכל הפסקה האחרונה של אלירן. זנים אוטומטים מתחלים לפרוח בלי קשר למחזור האור, אלא ממנגנון "אוטומטי" פנימי, כך שאתה יכול להישאר כל הגידול עם תאורה של 16/8, לא צריך להחליף תאורה ולדאוג מתי הפריחה - כי היא תגיע לבד, בלי צורך בהחלפת מחזור האור.

גם אחרי הפריחה אתה יכול להמשיך במחזור אור של 16/8 בזנים אוטומטים, אין בעייה להמשיך במחזור הזה עד סוף הגידול.

אני אגב, בשליש האחרון של הפריחה (גם אני גידלתי זן אוטומטי) העברתי לתאורה של 24 שעות, כמו כשבוע הראשון, לאחר המלצות כאן בפורום ולאחר שקראתי בפורומים בחו"ל על זה. זה נתן לדעתי תוצאות מצוינות, אבל זה לא אומר שזה יעבוד על כל זן או בכל גידול. הכי בטוח הוא להישאר על 16/8 לכל אורך הגידול, בהנחה שמדובר בזנים אוטומטים.

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    גוזוניקוס זה נכון בעיקרון מה שאתה אומר אבל עדיין עדיף לצמח לפחות 12 שעות חושך בגלל ש -
    א' - הצמח (הרגיל) נכנס לפריחה רק כשהוא מקבל לפחות 12 שעות חושך, ויש טענה כזאת שאומרת שככל שתלך ותעלה לו את שעות החושך עם הפריחה עד שתגיע ל15 תקבל פרחים יותר טובים (אפילו ל'רונזו' פה בפורום קרה מקרה שהפרחים שלו היו בשלים והצמח נכנס ל72 שעות חושך ואז ייצר פתאום עוד פרחים חדשים עם מלא שערות לבנות, והוא הגיע למצב שהוא פשוט החזיר את הצמח למשטר פריחה כדי לתת להם להבשיל). למרות שבעיקרון צמח רגיל יכול לפרוח גם בפחות מ-12 שעות חושך (פה בארץ לדוגמה אף פעם לא יהיה יותר מ-9.5 - 10 שעות חושך!), עדיף לו לקבל מינימום 12, ורצוי ללכת ולרדת עם זה יחד עם ההתקדמות של הפריחה.
    וב' - אתה חוסך בחשמל .

[;

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    שמע לגבי החיסכון בחשמל אין לי מה להגיד. אבל קח בחשבון שזה לא ברמות מטורפות: אני קיבלתי עכשיו חשבון על החודשיים האחרונים (של תחילת הגידול, קודם 10 ימים ב-24/24 אח"כ 16/8) וזה יצא יקר יותר ב-200 שקל ס"ה. ז"א - עוד 100 שקל בחודש חשמל, על נורה של 250 hps.
    כל מה שאתה אומר לגבי משטר האור נכון לגבי צמחים רגילים, לא אוטומטים. כשהאוטומטי ירגיש שהוא מוכן לפריחה אז הוא יפרח, בלי קשר לכמה אור תיתן לו - גם אם תיתן לו 4 שעות אור או 24.

באשר לחושך, בשלב הצמיחה ובשלב הפריחה הראשוני הצמח (גם אוטומטי) זקוק לחושך כדי להתמלא ולמלא את המצברים. אבל לדעתי מספיק לצמח אוטומטי 8 שעות חושך.

אצלי מעולם לא היה 12 שעות חושך. כאמור, מתחילת הגדילה ועד סוף הפריחה 16/8, ומסוף הפריחה (שבועיים שלושה אחרונים של הפריחה) 24/24, וזה נתן תוצאות מצוינות

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    משהו ששווה לבדוק גידול הבא, לא גוזוניקו ? [:

יהיה מעניין לראות ניסוי סייד ביי סייד של 2 ייחורים של אוטומט (אני יודע שלא לוקחים ייחורים מאוטומט, אבל רק לטובת הניסוי) - אחד שגדל תחת 16-8 נגיד, ואחד אחר שגדל תחת 12-12 שהולכים ומעלים את שעות החושך עד15-9.

7. איתן

איתן חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה על התגובות.

האם לנורה יש באמת כזו השפעה על תוצרי הצמח?
    ושנית, כמה עלי להשקות ובאיזו תדירות?

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    לנורה יש את ההשפעה הגדולה ביותר על תוצרי הצמח. אני חוזר: הגדולה ביותר. אם תיתן את התנאים הכי אופטימליים שקיימים, אבל עם נורה לא מתאימה - לא תקבל תוצרת, או שמה שתקבל לא ראוי לעישון.

באשר להשקייה, זה משתנה לפי גודל העציץ, הטמפ' בחוץ וכולי. בעיקרון הכלל הוא להשקות כמות יפה (כליטר לעציץ של 12-15) כשהאדמה יבשה לגמרי לכל העומק שאפשר לבדוק עם אצבע. לי זה יוצא אחת לשלושה ימים בערך, אבל שוב - זה לא פרק זמן קבוע אלא פשוט צריך לבדוק מתי האדמה יבשה לגמרי - ולהשקות. צריך לעקוב אחר הצמח ולראות מתי צריך להשקות. כמובן שלהשאיר אותו יבש יותר מדי זה גם לא טוב.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!