1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

איזה קנאביס מתאים למצבי????

הנושא בפורום 'זני קנאביס' פורסם ע"י אמיליה, ‏15/2/20.

1. אמיליה

אמיליה חבר חדש

לייקים:
    0
    היי לכם.
    אני חייבת עזרה.אני סובלת כבר שנים מחרדות קשות מאוד ודיכאון.לא מצליחה לתפקד בכלל.כל היום באי שקט תמידי.אחרי שנים של תרופות פסיכיאטריות וחוסר איזון פסיכיאטרית המליצה על קנאביס.יש לי רישיון,בינתיים ניסיתי סוג אחד שהיה לי רע מאוד.שמן של חברת תיקון עולם,30% cbd ו1.5 % thc.
    לעומת זאת עישנתי עם חברה סוג אחר ,לא רפואי,וזה היה מצויין.ביררתי והחומר נקרא תפזורת.22 עד 31% thc ואחוז הcbd לא ידוע.זה הרגיע לי את החרדות וממש פיקס אותי!! לא הרגיע ממש את כל החרדות אבל יחסית היה בסדר.יש לי כמה שאלות:
    1.יש אפשרות להשיג תפזורת של קנאביס רפואי?
    2.חשבתי שthc מגביר חרדה!! האם יתכן שthc בעצם מרגיע ואני התבלבלתי??
    3.הקנאביס שעישתי עם החברה היה מעורבב עם טבק של סיגריות,והבנתי שקנאביס וטבק מתחרים בינהם.אם כך יתכן שאני צריכה thc נמוך יותר כי אם אעשן 31% thc של קנאביס טהור בלי טבק אז אולי זה יהיה חזק מדי??
    4.יש פה מישהו שמבין או שיכל להפנות אותי לאנשים שמבינים בקנאביס ויודעים להתאים לי את הסוג והמינון הנכון של הקנאביס שמתאים למצבי?? כי אני אובדת עצות מכל הזנים והסוגים.צריכה עזרה ומהר.
    סליחה על האורך,עומדת למותתתתת

2. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    THC כן מגביר חרדה אצל אנשים הנוטים לכך. אצל אחרים הוא משרה רוגע (אופוריה).
    למה לקחת שמן 30% CBD והרגשת רע? כי בקנאביס יש חומרים מעבר ל-CBD וTHC...והרבה מהם.

שימי לב שאת טוענת שעישנת את הקנאביס 22% עם טבק, יש מצב שזה למה הרגשת שונה. בגלל הטבק. הטבק משפיע מאוד על כל החוויה הכללית ויש מצב שישנה לך את כל ההרגשה מקצה לקצה.
    ממליץ להמנע לטבק כדי לא להתמכר לסם הנוראי הזה, שאגב - מחמיר חרדות משמעותית. תמנעי מטבק.

לצערנו, גם אם יש פה אנשים שהיו יודעים להכווין אותך לזנים הנכונים, אין להשיגם כיום, מאז הרפורמה נעלמו כל הזנים.

3. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    קנאביס וטבק מתחרים בינהם האמת, סוג של. מה שבטוח זה שביחד הם הרבה יותר גרועים מאשר כל אחד לחוד.

התכונות הממכרות של טבק נובעות מהפרשה רגעית של אנדו-קנאבינואידים לסרום. לשם השוואה, לתת אנטגוניסט CB1 מסוגל לבטל את התכונות הממכרות של טבק.

אז זה סוג אחד של תחרות. מעבר לזה, אצלי מעשני טבק כרונים יש דחיסות נמוכה יותר של רצפטור CB1.
    לפי המחקר המדעי שיש כיום. קנאביס וטבק מתנגשים בהשפעות שלהם. והם סינרגסטים בנוגע להתמכרות. קנאביס + טבק = הרבה יותר ממכר מאשר כל אחד מהם בנפרד. הרבה יותר. סטטיסטית אנחנו מדברים על הבדל של כמעט 350% לכל כיוון.

4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אוקיי, אז נראה שאתה מבין בכול העסק הזה קצת יותר מידי - כשאני אומר יותר מידי אני מתכוון שעושה רושם שאתה באמת מבין המון אבל אתה מסביר את זה בשפה קצת גבוהה מידי.
    אשמח להסבר קצת יותר פשוט לגבי:
    1. "לשם השוואה, לתת אנטגוניסט CB1 מסוגל לבטל את התכונות הממכרות של טבק." - האם הכוונה שאני יכול היום לקחת משהו שיבטל את ההתמכרות שלי לטבק ? ולצערי יש אחת כזאת חזקה...
    2. "מעבר לזה, אצלי מעשני טבק כרונים יש דחיסות נמוכה יותר של רצפטור CB1." - למה הכוונה ? אשמח אם טיפה תרחיב בנושא...
    3. לגבי ההתמכרות עצמה - אני יכול להעיד על עצמי שהפעם הראשונה שבא עישנתי סיגריה הייתה אי שם לפני 20 שנה פלוס מינוס בגיל הכולכך מאוחר של 27. זה קרה כי תפסו אותי עם קנאביס והייתי צריך לתת בדיקת שתן ולשם כך הייתי חייב להפסיק לעשן לכמה שבועות...רק שהגוף שלי בנתיים התרגל לטבק...אז במקום ג'ויינטים התחלתי לעשן סיגריות. באמת עדיף להתרחק מטבק כמה שאפשר...

5. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    בקנאביס יש המון חומרים פעילים שנקראים קנאבינואידים, הם משפיעים על רצפטורים שנקראים CB1 וCB2,
    רצפטור CB1 אחראי לתחושת הסטלה שלך.

במקביל הגוף שלך מייצר חומרים דומים לקנאבינואידים בעצמו, והם משמשים כמוליכים עצביים. הם נקראים אנדו-קנאבינואידים.
    אגוניזם של רצפטור = הפעלה שלו.
    אנטגוניזם של רצפטור = כיבוי שלו.

1. זה שזה מבטל את ההתמכרות לטבק לא אומר שזה חסר תופעות לוואי. אז אם נהיה ספציפים, כן, לקחת אנטגוניסט של CB1, למשל תרופה בשם rimonabant, מסוגלת לפחות אצל עכברים לבטל את ההתמכרות לטבק לחלוטין. אממה זו תרופה ידועה בכך שהיא גורמת לדיכאון רציני, וסיכון גבוה להתאבדות, ועוד תופעות לוואי.
    אני כן מאמין שבעתיד, אם תהיה איזה תרופה מיוחדת לגמילה מטבק לחלוטין, היא תהיה מבוססת על המנגנון הזה.

2. אז כמו שאמרנו רצפטור CB1 אחראי לסטלה. כשעושים סוג מיוחד של mri למוח אפשר בעצם לראות את דחיסות הרצפטורים שמחפשים לפי איזורים שונים במוח. אז יש כמה וכמה מחקרים שהראו - אצל מעשני טבק יש דחיסות נמוכה יותר של רצפטור CB1 בכל רחבי המוח.

המשמעות וההשלכות של זה לא ידועות לחלוטין, אבל כן ידוע זה שדחיסות נמוכה יותר של הרצפטור במוח - תוביל להשפעה נמוכה יותר מקנאביס, תיאורטית

3. גם לי היה חוויה דומה וזה למה אני מסביר על הנושא. קנאביס וטבק חומרים מאוד שונים אבל מאוד דומים באיזה מובן, זה למה הם הולכים ממש טוב ביחד, וכשצריך לעזוב אחד מהם - השני עוזר.

6. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    תודה על ההבהרות, בהחלט חידשת לי בכמה נושאים

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!