1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שבוע אחרון לפריחה

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י fenixsword, ‏10/4/20.

1. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    אוקי אז זה שבוע אחרון לפריחה (כן זהו בוודאות האחרון כי הוא שבוע 8 והפרחים נראים מוכנים וגם כי ממש בקרוב אני אהיה חייב להעיף את האוהל)
    אז השאלה שלי היא, איך כדאי לי לפעול בשבוע האחרון? שמעתי על המון שיטות לבוסט אחרון כדי למצה את הצמח למיטבו, כמו שטיפה וחושך למשך 72 לפני הגזימה.
    אז הנה מה אני מתכנן, תגידו לי אם זאת תוכנית טובה או שהייתם עושים משהו אחר (היום שלה מתחיל ב21:00 ונגמר ב9:00 בבוקר למחרת):
    9.4 (לפני כמה שעות) - התחלתי שטיפה ערב ראשון.
    10.4 - שטיפה
    11.4 - שטיפה + לעשות לה יום חם ממש באוהל, לעלות את הטמפרטורה למעל 30 מעלות כל היום + זה יהיה יום אחרון
    12.4 - לילה ראשון
    13.4 - לילה שני
    14.4 - לילה שלישי
    15.4 - מתחיל גיזום
    אם משהו לא טוב או יש דברים עדיפים או המלצות אחרות, אני פתוח להצעות.

2. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    כול מה שרשמת לא נכון.
    אין שום צורך לעשות שטיפות - אתה לא תרגיש את הטעם של הדשן. מה שכן בד"כ בשבוע האחרון אפשר לתת השקיות נקיות בלי דשן כי האדמה בד"כ רוויה במלחים.
    חושך - עוד שטויות שרצות באינטרנט.
    אין שום דבר שאתה יכול לעשות בשבוע האחרון שייתן "בוסט" לצמח. תעשה הכול כרגיל כמו שעשית עד עכשיו

3. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    כשאמרתי שטיפה התכוונתי להשקות אותו רק במים בלי דשן.
    את השטויות של החושך של 72 שעות קראתי במדריכים פה באתר.. o_O
    את עניין עם החום שמעתי לא פעם, ופעם אחרונה ניסיתי את זה, וזה ביום האחרון עזר להבשיל את הפרחים האחרונים אלה שבלמטה של הצמח.

4. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אז אני מבין שאתה שואל משהו ואז שולל את התשובה שאתה מקבל.
    הרבה בהצלחה בהמשך...

5. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    תשמע אני לא מבין מה אתה עושה לי פרצופים של פולניה.. במקום ללמד בן אדם, להסביר למה הוא טועה ואתה צודק, לחזק את הטענה שלך אתה בוחר להעלב.. אתה לא יודע לנהל דיון? אתה חושב שאתה עוזר לי ככה? אני בן אדם סקפטי, סליחה באמת שאני לא מאמין לכל מילה שאומרים לי. אתה בניגוד למגדלים מקצועים אחרים ומדריכים שאני קורא שהם גם פה באתר אגב, אומר לי לא לעשות משהו שהם אומרים לי כן לעשות. עכשיו, אתה רוצה להסביר לי למה אני טועה או שתעדיף להמשיך בחרם?

6. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    כשאני אעשה לך פרצופים של פולניה אתה תדע...אם משהו לא ברור בתשובות שלי או שאתה רוצה הבהרה פשוט תשאל - אל תשלול או תגיד "ככה אמרו לי"\"ככה קראתי" - אם ככה היו אומרים לך והיית מרוצה מהתשובה כנראה שלא היית מעלה את השאלות האלה שוב.
    יש הרבה דברים שרשומים כאן במדריכים באתר שהם לא מדוייקים...מבחינה חדשותית זה אחלה אתר, מבחינת מדריכים - את כולם כתבו מגדלים ביתיים ולא אגרונומים כך שהייתי לוקח הכול בעירבון מוגבל.
    בעיקרון אור "הורס" את מולקולות ה THC, בגלל זה אנחנו שומרים את הקאנביס היבש שלנו בחושך. בעיקרון ההמלצה היא לעשות את הקציר מייד אחרי 12 שעות החושך, תכלס זה לא ממש משנה וקשה לי להאמין שיש סיכוי שמישהו ישים לב להבדל. (אולי רק בבדיקות מעבדה ייראו את ההבדלים) בגלל העובדה הזאת שאור הורס את ה THC כול מיני חכמולוגים החליטו שלתת 48 שעות חושך או 72 יעלה את ריכוז ה THC בצמח. בפועל אין לזה שום הוכחה משום מקור מוסמך, ויותר מזה - צמח שנמצא בחושך הרבה זמן פשוט מתחיל לגסוס לאט לאט...כי...מה לעשות...צמחים צריכים אור כדי להתפתח, כדי לספק אנרגיה שתורמת לפריחה וכו' וכו'.
    לגבי העלאת טמפ' ביום האחרון - אני אישית לא שמעתי את זה אף פעם ואני מגדל כבר כמעט 10 שנים ובקשר עם מגדלים אחרים די מקצועיים ובאופן כללי זה נשמע ממש אידיוטי מהרבה סיבות שאין לי כוח וזמן לפרט עכשיו. דרך אגב, הטמפ' המומלצת היא 29-30 מעלות לכול אורך חיי הצמח. בטמפ' הזאת קצב קיבוע הפחמן הוא הגבוה ביותר - קצב קיבוע הפחמן זה תכלס קצב הגדילה.
    שטיפה - כמו שרשמתי - אין סיכוי שתצליח להבחין בין צמח שעבר שטיפה או שלא עבר שטיפה - הטעם של הדשן לא נשאר בפרחים כי גם ככה הדשן לא נספג לתוך הצמח בצורתו המקורית אלא עובר כמה תהליכים כימיים.
    וכדי לסכם את הכול - אין שום צורך לעשות שום דבר מיוחד לפני הקציר

Cal Mar אוהב/ת את זה.
  7. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    תודה רבה! זו הייתה תשובה ממש מספקת, אעשה מה שאתה מציע.
    שאלה אחרונה. איך כדאי לקצור? האם כדאי לחתוך את הגבעולים ולהשאיר אותם עוד יומיים שלושה תלויים ביחד עם כל עלי המניפה ועלי הסוכר, כדי שהפרחים יספגו הכל מהעלים, ולאחר מכן להתחיל לגזום את הפרחים ולקצץ את העלים, או לקצוץ את העלים ולהשאיר גבעולים רק עם הפרחים לייבוש.. או שכדאי ישר לקצץ את העלים ולייבש רק את הפרחים בנפרד?

8. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    שאלה מצויינת שאין לי עליה כולכך תשובה.
    לא התעמקתי בזה אף פעם כי מבחינה לוגיסטית אצלי אני חייב תמיד בקציר להוריד את כול העלים, להוריד את הפרחים מהענפים ולייבש - אין לי אופציה אחרת.
    אני יודע שיש לא מעט אנשים שמורידים את כול הצמח - ממש חותכים מהגזע למטה, תולים את כול הצמח לייבוש לאיזה שבוע\שבוע וחצי פלוס מינוס ורק אז מנקים את הכול ומורידים את הפרחים. אין לי מושג מה היתרונות\חסרונות של כול שיטה כי כמו שרשמתי - אני לא יכול מבחינה לוגיסטית לייבש את כול הצמחים הפוכים אז לא התעמקתי בזה אף פעם.
    יש כאן בחור בשם yoniponi או משהו כזה שנכנס מידי פעם לפורומים - הוא גם מקצוען, תנסה למצוא אותו ולתייג אותו כאן, אולי הוא יוכל לשפוך יותר אור על הנושא

9. KusaMachSHI200

KusaMachSHI200 חבר חדש

לייקים:
    3
    יעקב תגיד לו שיוסיפ פיקיי של אטאמי לפני שבוע...

10. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    למה להגיד כזה דבר אידיוטי ???
    אתה יודע מה מצב הצמח ?
    אתה יודע איך הבחור מדשן ?
    אתה יודע שאין צורך בכלל להוסיף PK בפריחה אלא אם כן יש לך חוסרים ספציפיים ?

11. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    פי קיי לא פי קיי.. היא עברה כשבוע של השקייה של מים, בלי הוקוס פוקוסים ובלי שום דבר מיותר. פשוט חילקתי אותה לענפים וטליתי בחממה ככה בלי להוריד עדין את העלים. נתן לה שבוע בערך ככה ואז נקצץ הכל.
    אני שומר על תמאים הבאים: 20-21 מעלות, 40-50 לחות וחושך. זה טוב? או שעלי לשנות משהו?

12. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    אם אני זוכר נכון, האידיאל בייבוש זה בסביבות 25 מעלות ו 50-60 אחוזי לחות - אתה די קרוב לשם אז זה בסדר גמור. כמובן שצריכה להיות סירקולציה של אוויר בחלל הייבוש (מאוורר קטן שלא מופנה ישירות לכיוון מה שמתייבש) ומפוח שמוציא את כול האוויר הלח מחלל הייבוש החוצה דרך פילטר פחם

fenixsword אוהב/ת את זה.
  13. fenixsword

fenixsword חבר חדש

לייקים:
    2
    אין בעיה.. זה בדיוק מה שהולך שם עכשיו. תודה!

14. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    ניראה לי שיעקוב כצאת מתעצבן מעצם היותו אגרונום אם ניסיון 00000000000000000 כול כך הרבה שטות הוא כתב פה שאין מאיפה להתחיל ומאיפה לסיים ועצם התשובה של הבנאדם מראה על חוסר ניסיון מעשי דרך אגב יש לכה מזל שאתה לא עובד אצלי תולעת ספרים שכמותך
    לעינינו כן תבצעה שטיפה ואפילו חייב על תקשיב למומחה שלנו פה שחוץ מלגדל בספר הוא לא גידל כלום בחיים שלא
    ביומיים שלושה האחרונים תן לצמח מים אם הרבה קרח זה ייתן בווסט לפרחים חבל שחיכתה עד עכשיו (שבוע 8)
    יכולתה לתת הרבה תוספים לבווסט סוף כמו 0-50-30 או 5-10-40 או כול PK שיש בשוק
    כן תיתן ביומיים האחרונים חושך מוחלט הצמחים שלך ייצרו עוד קריסטלים כי ככה אתה משדר לצמח שהוא הולך למות ומהלחץ זה יקרה
    ואתה יעקוב ידיד רב הלא יודע לא ניסתה לא מכיר או מה שכתוב בספרים למציאות האגרונום הוא ממש לא אלוקים ואפילו לא קרוב להיות הגרונום זו תעודה יפה על הקיר ואפשר רק לנגב אייתה פה בארה"ב ארץ הקנאביס המקצוע אגרונום זה חרטה אחת גדולה מגדל אם ניסיון שם אגרונום בכיס הקטן בכול מה שכשור לקאנביס
    והכי חשוב תפתח את הראש בבית ספר למכונאות לומדים מזה מנוע אבל זה לא אומר שאתה תדע אך לתקן פורשה

15. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    לגבי הייבוש תחתוך את הצמח מהבסיס וככה הוא גם יתייבש לכה יותר לאט הרעיון ביבוש להגיע לרמה של 10/15 אחוז מים כללי בפרח שאתה מיבש אם עלים והכול כול התהליך קורא יותר לאט שזה הרבה יותר מומלץ גם מבחינת המראה של המוצר וגם מבחינת הטעם תנסה להגיע ללפחות 7/8 ימים אם יותר יותר טוב ככה

16. progrow

progrow חבר חדש

לייקים:
    3
    זה רק מראה כמה שאתה קורא רק ספרים מגדל אללק "אם אני זוכר נכון " בוא יגלה לכה אני לא צריך לזכור שום דבר בגלל שאני עושה את זה יום יום ואתה לא אבל ממש לא ממש לא אתה מבין את ההבדל

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!