1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בבקשה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י kushlife, ‏22/4/20.

1. kushlife

kushlife חבר חדש

לייקים:
    0
    אז ככה הזמנתי זרעים מהאינטרנט ושתלתי זרע אחד שהזמנתי ביחד עם זרע שמצאתי בפרח והשתיל מהזרע שהזמנתי מחול פשוט נשרף מאמצע הפריחה והשני יצא מטורף וחשבתי שאולי נתתי יותר מדי מים או דשן אבל אחרי זה הנבטתי עוד פעם משהו שמצאתי בפרח יחד עם זרע שהגיע מחול ולקטנציק מחול נשרפים כל זוג עלים אחרי שיצאו חדשים... יש למישהו סיבה אחרת חוץ מזה שדפקו אותי עם זרעים חרא ??

2. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    זרעים חרא לא יגרמו לעלים שלך "להשרף"

חוסר בהשקייה\עודף דישון (AKA, עודף מליחות), יגרמו לעלים שלך להישרף
    תקפיד על הדברים הבאים להבא ומאמין שיהיה בסדר:
    1. להשקות במים נקיים. לא לשחק משחקים עם מים של נחלים כאלה ואחרים. להשקות במי ברז\מזגן בלבד.
    2. לפני שתילה ראשונית, להשקות את העציץ עד שיוצא הרבה מים מלמטה. לא טיפה. אלא הרבה.
    3.גם כשיש לך נבט וצריך להשקות - להשקות עד שיוצא מים מלמטה. אם לא יצא מים מלמטה. זאת בעיה
    4. תעיף מבט על האדמה שלך. עם אדמה נורמלית לא יהיו לך בעיות בסגנון. אל תשתמש באדמה מהגינה. תקנה אדמה מהמשתלה

3. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    לגבי סעיף 4 - התכוונת לקנות אדמה מחנות היידרו...במשתלות בד"כ אין מצע מאוורר מספיק ולפעמים המצע גם מגיע כבר מדושן.

4. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    זה שהאדמה לא מרגישה לך פיזית מאווררת, לא אומר שהיא רעה.
    כל אדמת משתלה שאיננה כבדה (שזה כל אדמת משתלה, באשר היא), תתאים
    ואם יש דשן בשחרור איטי זה לא רלוונטי. זה נגמר אחרי שבועיים ממילא בקנאביס.

רוב האדמות משתלה מכינות כבול, קוקוס, וחומר אורגני. מה שהופך אותם לאדמה מאווררת מאוד אפילו.
    "אדמה" מחנות הידרו זה מיתוס. אין לך צורך בזה. אלא אם כן אתה רוצה לגדל בהידרופוניקה ואז באמת חנות הידרו רלוונטית.

5. יעקב הלוי

יעקב הלוי קנאביסט

לייקים:
    76
    בוא נסכים שלא להסכים בנושא הזה - המשתלה שקרובה למקום מגורי שמשם בת זוגתי קונה את כול צמחי הנוי לבית ומה שקשור אליהם מוכרת אדמה כבדה מאוד וממש לא מאווררת מספיק (ותאמין לי שאני יודע לזהות). יש אולי גם משתלות שמוכרות מצע שמתאים לקנביס אבל אי אפשר להגיד את זה באופן גורף...ולאנשים שרק מתחילים לגדל ועדיין אין להם מושג בגידול צמחים באופן כללי הייתי ממליץ לשלם עוד כמה שקלים וללכת על בטוח.
    לגבי זה שאם יש דשן בשיחרור איטי הוא נגמר אחרי שבועיים - לא בדקתי את זה אף פעם. אם אתה יודע בוודאות שלוקח לו בערך שבועיים להעלם אז זה באמת לא נורא

אבו ג'וינט אוהב/ת את זה.
  6. אבו ג'וינט

אבו ג'וינט קנאביסט

לייקים:
    86
    לאדמת משתלה רגילה תוסיף כ-25%~ פרלייט, מהגרעין למשל, או מחנויות הידרו, תערבב, ויש לך מצע מאוורר ומתאים לקנאביס למרות שאדמת משתלה מגיעה עם דשן בפנים. לי זה הסתדר, במילא אתה לא מדשן עד שלצמח יש שלושה זוגות של עלים משוננים. עכשיו אני קונה אדמה ייעודית מחנות הידרו, אין בא מזון אלא רק מצע מאוורר כדי שלשורשים יהיה משהו להאחז בו, אני מוסיף את הדשן והמים

7. 420STUDENT

420STUDENT קנאביסט

לייקים:
    28
    תשמע. זה לא עניין של הסכמה או לא הסכמה. אני לא שם פה דעה.
    יותר עניין עובדתי, לא בקטע רע או מתנשא כמובן. זה מעבר לניסיון, זה ביולוגיה בסיסית של אדמה.

אם נהיה פרקטים בשום משתלה לא מוכרים לך אדמה "כבדה". גם אם היא מרגישה לך כבדה. זה לא אומר שהיא כבדה. אתה תצטרך לבקש ספציפי אדמה כבדה כדי לקבל אחת כזאת. ותאמין לי שישאלו הרבה שאלות כשתבקש.

יש סיבה טובה גם שלא מוכרים אדמות כבדות = אדמות כבדות הם גם חומציות יותר ומלוחות יותר (מבחינה ביולוגית). וזה היה הורג כל צמח גינה באשר הוא(חוץ מצמחים בסגנון ויתניה משכרת, שאוהבת אותם). ככה שכן, אדמת משתלה בסיסית לחלוטין תהיה מתאימה. לא משנה מאיפה ואיך היא מרגישה. אם גרניום\צמח גינה אחר יכל לגדול בה ולשגשג, קנאביס יגדל בה בצורה מעולה.

הגדרה של "מצע מאווורר" היא קצת תמוהה ואפילו ממוצאת לשם השוואה, גם האדמה הכי כבדה שיש יכולה להיות מאוווררת לחלוטין (ואפילו להרגיש ככזאת!). ההבדל הוא פחות ב"אווורור" שאתה כבן אדם יכול לחוש בידיים, אלא יותר בתהליכים הביולוגים שקורים באדמה. שלרוב מסתכמים בחומציות ומליחות גבוהה משמעותית באדמות כבדות. בקצרה, עדיף להתייחס במונחים של אדמה קלה, בינונית, וכבדה. ולא ל"מצע מאוורר", כי גם אדמה כבדה יכולה להחשב כמצע "מאווורר" ולהרגיש כזאת. בזמן שאדמה קלה יכולה להרגיש כמו עיסה בוצית ולא "מאווררת".

מצע כמו "Green 90" ו"דשנית תערובת גן" (שתי מצעי האדמה הכי נפוצים בישראל במשתלות). הם לא רק מתאימים לקנאביס, הם אפילו מעולים לקנאביס. ואם נהיה פרקטים - אף אחת מהם לא מרגישה באמת "מאווררת" באותה מידה שתערובת אדמה\קוקוס\פרלייט תכיל. אבל שוב, זאת לא ההרגשה, זאת ההתנהגות הביולוגית של האדמה שקובעת. ואם נהיה יותר ספציפיים, שתי סוגי האדמות האלה מכילות גם קוקוס וגם כבול בכמות גבוהה. לפרוטוקול שתי האדמות האלה נחשבות כאדמות קלות מאוד ומאוד ורסטיליות בהתנהגות שלהם.

לגבי דשן בשחרור איטי, זה מתחלק לשתי קטגוריות:
    אדמה עם קומפוסט
    אדמה עם אוסמוקוט.

אדמה עם קומפוסט = שבועיים-שלוש דישון. ונוטה להיות בעייתית יותר כלפי נבטים (מליחות גבוהה יותר). באדמות כאלה מומלץ ואפילו חייב לעשות למצע שטיפה לפני שתילה.
    אדמה עם אוסמוקוט = דישון של 6 חודשים. מתאים בצורה טובה לקנאביס, אבל לשם השוואה - לא יספק את צרכי הפריחה. אוסמוקוט זה ה"כדורים הצהובים" שאפשר לראות באדמות משתלה. זה מתפרק בכל השקייה לאורך זמן.
    זה לא מזיק לקנאביס בשום צורה, זה כן מועיל במידה מסוימת (עם אוסומוקוט לא תצטרך לדשן לכל אורך הצמיחה - מניסיון עם צמחים של מעל ל-4 חודשי צמיחה). אבל ברגע שתגיע לפריחה, אתה תצטרך לדשן כרגיל.

אדמה של חנות הידרו היא מהפחות מומלצות למתחילים. זה לרוב תערובות של 50% אדמה\50% קוקוס פרלייט, והאדמה לא מדושנת. הכוונה שלכל אורך הצמיחה אתה צריך לדשן. וזה מתכון לטעויות בפני עצמו.
    עזוב את זה שקוקוס נוטה להעלות חומציות של אדמה ככה שזה גם חיסרון. ואדמות בסגנון נוטות להתייבש מהר מאוד.
    וייבוש מהיר מדי - זה מתכון לבעיות. קנאביס ממש, אבל ממש לא אוהב יובש. (ולא, לא צריך לעשות מחוזרי "ייבוש" לצמח שלך בין השקיות. צריך לשמור על האדמה תמיד לחה. יובש = מליחות(EC), וקנאביס ממש, אבל ממש לא מסתדר עם זה)

לסיכום, אחרי כל החפירה הביולוגית הזאת, אני מאתגר אותך לנסות לגדל קנאביס באדמת משתלה ממוצעת שבה בת זוגתך משתמשת. אתה תראה שזה עובד יפה מאוד, והרבה יותר נוח לתחזוקה מאשר אדמה של חנויות הידרו. (השקייה פחות תכופה, אין צורך לדשן בצמיחה אם יש אוסומוקוט). והתוצאות יהיו אותן תוצאות.
    באמת מציע לך לנסות. כי אני יודע שאדמות משתלה מרגישות מאוד "כבדות", וכשהם רטובות הם מרגישות ממש כמו בוץ. אבל ההפך הוא הנכון. אלו אדמות קלות במיוחד.

אקסטרה note: לא משנה באיזה אדמה אתה משתמש. כל עוד זה לא הידרופוניקה. - מומלץ ביותר להוסיף שכבה של כ-4 ס"מ חיפוי קרקע שאינו אורגני (למשל, אבני טוף קטנות), כדי למנוע התייבשות מהירה, ולתרום למיקרוביולוגיה של הקרקע (פחות זבובי תסיסה)

Yon אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!