1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול ירושלמי - מעודכן ל-31.12.2013

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏31/12/13.

1. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מכיוון שהציוד הביתי לא מדוייק, את יכולה לגרום לחומציות יתר במצע.

מד חומציות הינו מכשיר מאוד רגיש ודורש כיול לפני כל הפעלה.
    המד דורש שיחליפו אלקטרודה כל שנתיים בערך. אחרת הוא מתחיל לזייף.
    אחד מהמכשירים המעצבנים ביותר לתחזק (לדעתי).

2. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    חומציות יתר? זה לא ההיפך אם אני מורידה?

(אני לא משתמשת במד חומציות, יש לי טיפות, אני שמה מים במבחנה וכשאני רואה ירוק בהיר- צהבהב אני יודעת שאני בסדר.)

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תמיסה יותר חומצית = pH נמוך = הרבה יותר יונים של H+ (פרוטונים).

את משתמשת בקיט נוזלי למדידת חומציות.
    מה החומציות במי הברז שלך לפני שאת מוסיפה דשנים ומתקנת?

4. jizzpants

jizzpants קנאביסט

לייקים:
    34
    מצטער שאני חופר אבל
    מישהו יכול לתת תשובה החלטית סופית עם גיבוי מסוים לדבריו בעניין איזון החומציות בגידול אדמה?
    אני רואה בהמון פורומים אמריקאים (דוגמת rollitup) שכן מאזנים pH בגידולי אדמה.. אז מה היא האמת ?

5. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    אוקיי עכשיו זה נשמע הגיוני יותר.
    החומציות במי ברז עומדת על 8...

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בקיצור, אין צורך לאזן באדמה.

אדמה הינה בעלת יכולת להישאר בחומציות הדרושה הודות להרכב האורגני שלה ולמיקרואורגניזמים החיים בה.

אין (כמעט) שום ענף בחקלאות שמאזנים בו את המים שאיתם משקים.

איזון מים הינו הדבר האחרון שצריך לדאוג ממנו. המיוחד אם משתמשים באדמה קנויה.

7. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ושוב אתכם :)

באחרונה כמעט לא הייתי כאן, ביומן הגידול ז"א - שרצתי בפורום די הרבה אבל בעיקר כמגיב ועוזר לאחרים. לא עדכנתי את היומן כי לא היה במה, אבל כעת הגיע הזמן.

כזכור, נותרתי עם שתי בנות בלבד: הנורת'רן לייטס בלו והמופרעת. קציר שלוש הביג בנג הסתיים בשבועות האחרונים, עם תוצאות יפות למדי. הנורת'רן בלו, נשתלה כמעט חודש אחרי הביג בנגים, ומראש ידעתי שתבשיל בהתאם אחריהן.

הנה היא

קצת קשה לי לקבוע את מידת מוכנותה לקציר. התרגלתי לביג בנג ולמדתי תוך כדי הפריחה לזהות את הסימנים - לביג בנג כמות גדולה מאוד של שערות, וממש לפי הספר כש-80 אחוז מהן הפכו לחומות/כתומות - קצרתי. לנורת'רן גנטיקה שונה לגמרי, הרבה פחות שערות והרבה יותר קצרות, הרבה יותר "גולגולים" מפותחים (אני לא ממש יודע איך לכנות את הכדורים הקטנים שבתוך הפרחים שנראים כמו זרעים אבל הם ממש לא פרחים. טריכומים?).

אם להסתכל רק לפי מדד השערות החומות - רובן עדיין לבנות

אבל הפרחים נבנים היטב ופה ושם גם ה"גולגולים" שבתוך הפרחים משנים צבעם לצהוב חום כזה, כמו כאן

עשיתי מבחן טעימה השבוע לפרח קטן. יצא עשר. גבות בחול. חזק הרבה יותר מהביג בנג (אחוז ה-THC גבוה יותר בנורת'רן) ונותן מכה רצינית. כמעט לא קרה שהצלחנו לעשן ג'וינט מתחילתו ועד סופו בפעם אחת.

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אז מה אומרים: לקצור או לחכות עוד קצת? לפי לוח הזמנים של הפריחה עכשיו זה המועד, מצד שני אפשר לחכות עוד כמה ימים, מצד שלישי בשל חוסר הניסיון שלי עם הזן הזה אולי אני מפספס ומגזים (עודף זמן בפריחה מוריד את ה-THC - כך שמעתי).

תובנות בבקשה, חברים.

טוב, הגענו למופרעת. מה נאמר עליה שעוד לא נאמר? הגיעה כמעט ל-1.20 מטר מטורפים (הגבוהה ביותר מבין הביג בנג היתה 65 ס"מ), ובניגוד לתחזיות שלי - הוציאה פרחים לכל האורך המטורף שלה.

הנה היא במלוא הדרה

לפני כשבועיים נערף ראשה בתאונה מצערת עם המנורה, ולפני כשבוע הורדתי ממנה ענף יפה ומכובד. ס"ה הורדתי ממנה כבר יותר מ-40 גרם (רטוב), ולפי גודל הקולה והענפים שמסביב נראה שהמופרעת הולכת לשבור לא רק את שיאי הגידול שלי לביג בנג, אלא שיאים בכלל - בהערכה גסה המבוססת על הקציר של חברותיה הייתי אומר שתניב למעלה מ-300 גרם רטוב. מטורף.

לגביה ההתלבטות קשה יותר: רוב העלים שלה הצהיבו לגמרי, חלק גדול מהם התיבשו לגמרי. יבשו לגמרי לגמרי על הגבעולים. הורדתי ממנה כמויות עצומות של עלים מתים וצהובים, גם הבוקר הורדתי עלים במשך חצי שעה, וכמות העלים הצהובים שרואים בתמונה היא אחרי תספורת ארוכה מאוד. היא מאחרת, ובגדול: את כל הביג בנג קצרתי בין שבועות 8-10 לפריחה, זאתי סיימה כבר שבוע 12. כבר לא נותרו לה כמעט עלים בכלל, היא לא מצמיחה עלים חדשים, אבל הפרחים ממשיכים להתפתח ולהתעבות.
    כמו שהבנתי העלים הם ה"מנוע" של הפרחים, ובהיעדר עלים כמה טעם יש להמשיך ולגדל אותה? מצד שני, במבחן השיערות החומות פחות מחצי מהשיערות שלה חומות, ורובן לבנות או לבנות-צהבהבות עדיין, כמו שניתן לראות כאן

במבחן הטעימה היא היתה מעולה. מצוינת (או כמו שזוגתי החסכנית במחמאות אומרת "עשתה את העבודה", וזה הרבה בשביל זוגתי...).

מצד שלישי כל הצמח כולו והפרחים שלה נראים הרבה יותר יבשים והרבה פחות עסיסיים משאר הביג בנג, כמו שניתן לראות כאן

מה שמוביל אותנו לסיכום הזה: מצד אחד לפי הכללים הידועים של הקציר, צריך לחכות איתה עוד קצת כי רוב השיערות לא חומות ואפילו לא קרובות לזה; מצד שני - מתי המופרעת עמדה בכלל בכללים הידועים? נראה שיש לה חוקים משלה...

תובנות בבקשה, חברים.

9. פרחירוק

פרחירוק קנאביסט

לייקים:
    0
    מעורר תיאבון כמו לאפה עם נזילה של טחינה :)

10. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    גוזון שלום לך :)

תשמע, אין ממש חוקים מוגדרים ... אני קצרתי שהיו 60-70 אחוז שערות חומות ועדיין החומר מעולה . אומנם השתמשתי במיקרוסקופ x100 בשביל לקבוע את סוג הסטלה וכך לדעת מתי לקצור בדיוק עם הטריכומות.
    הייתי ממליץ לך לחכות שבוע נוסף או לקנות מיקרוסקופ אם אתה יכול במיידי בשביל לבדוק את הטריכומות וכך לדעת את המצב המדויק של הפרחים ...

11. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    היי יא גוזי -

אני רחוק מלהיות מומחה - אבל הערכה גסה שלי לגבי הצמח הראשון (מס' 3 ?) היא שה'גולגולים' האלה שאתה מדבר עליהם שנהיו חומים (אלה בעצם חלק של פרח, זה בעצם התא של הזרעים, כל גולגול כזה, בתוספת של 2 השערות שיוצאות ממנו = פרח, סתם לד"א) - לפי דעתי זה מה שקורה כשהטריכומות נהיות חומות אז הגולגול נראה חום יותר וגם קצת מתייבש לקראת סוף החיים שלו (שבמצב אידאלי היה מתייבש כדי לתת לזרע שבפנים ליפול),
    שים לב שגם אותם גולגולים חומים - השערות שלהם גם כן כבר חומות ממש...
    קורה לפעמים שחלק מסויים בצמח מבשיל הרבה לפני כולם - אז את החלקים החומים האלה הייתי מוריד כמה שיותר מהר כי הם נראים בשלים,
    את האחרים עם השערות הלבנות - הייתי מחכה איתם.. עוד שבוע-שבוע וחצי ככה הייתי מוריד לא משנה כמה שערות לבנות יש - כי אתה עלול להגיע למצב שעדיין חלק לבנות אבל החלק השני כבר נהיו יותר מידי בשלות ואז כמו שאמרת החוזק שלהם יורד, אתה תקבל לפי דעתי שילוב מעניין של סטלה מהפרחים האלה - 50-50 לבנות-חומות, זה איזון טוב בין הראש לגוף.

לגבי המופרעת -
    קודם כל אם התפנה לך מקום ויש לך את האפשרות - הייתי פותח לה את הענפים התחתונים כמה שיותר לצדדים שתקבל יותר אור, אל תדאג לגבי זה שאין לה עלים, הפרחים ימשיכו להבשיל ואפילו יש הרבה מגדלים שטוענים שעדיף להוריד את כל העלי מניפה בזמן הפריחה כי זה מגביר את היבול.
    מה שכן, הצהבה של עלים (ובסוף התייבשות שלהם) נגרמת בד"כ מחוסר דשן, הייתי מנסה להעלות לה קצת את הדישון ולראות איך היא מגיבה - אתה לא תראה עכשיו שאותם עלים יהיו שוב ירוקים, אבל אולי היא תגדל קצת יותר מהר, יכול מאד להיות שזאת גם הסיבה לכך שרוב השערות אצלה עדיין לבנות.

אם אני לא טועה אתה עדיין נותן להם 18-6 לא ?
    הייתי מנסה לעבור ל12-12, בד"כ פריחה מואצת ככל שהצמח מקבל יותר חושך...

דבר נוסף לגבי המופרעת - אתה יכול להפטר מכל העלים הצהובים שלה,
    אני רואה בתמונה הראשונה (שלה) שזה פחות או יותר כל העלים אולי חוץ מעלה אחד,
    אני הייתי מוריד את כולם, הם לוקחים משאבים מהצמח, מסתירים לפרחים את האור ולא ממש עוזרים לצמח, אפילו יותר מזה האמת - הם יכול מאד להיות - תורמים להאטה בגדילה ...
    מה שטעמתם ממנה - היה חלק עם שערות לבנות ?
    אם כן - ואהבתם - תנסו אולי להוריד עוד חלק קטן ולראות איך הוא, אם אהבתם תוריד את כולה, מקסימום תהפוך אותה לשמן,
    אם זה היה חלק יותר בשל אתם יכולים לעשות 2 דברים - או לנסות להוריד חלק קטן שנראה עדיין בוסר ולטעום, או פשוט לחכות.
    כך או כך לא נראה לי שיש לה עוד הרבה זמן -
    אם תעשה את מה שאמרתי (לפי דעתי...) - שזה לעבור ל12-12, להוריד את כל העלים, להגביר קצת את הדישון ולפתוח אותה לאור - לפי דעתי אין לה יותר מעוד שבועיים, ובשבועיים האלה - אם אני צודק - אתה אמור לראות אותה משתנה מהר מאד מלבן לחום .

12. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    היא מקבלת המון אור עכשיו, ממש מתחת למנורה.
    אגב, אני בלי מחזור אור עבר די הרבה זמן (24)

13. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ואני לא רוצה לדשן יותר
    אני כבר ב-3 מ"ל לליטר

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    מצד שני, במקרה הזה יכול להיות שמדובר בעודף דשן וכדאי לך לתת רק מים מעכשיו,
    קצת קשה לי לענות על זה למען האמת כי אני לא בדיוק יודע מה ואיך דישנת אותם וכמה זמן יש לך את העניין עם העלים הצהובים, אבל אני זוכר שזה כבר לא מעט זמן...

בכל מקרה - אני יודע שבטח תחכה לתשובה מאגרונום (זה בסדר כנראה שגם אני הייתי מחכה [: ) אבל אני הייתי מציע לעשות את מה שאמרתי, "שזה לעבור ל12-12, להוריד את כל העלים, להגביר קצת את הדישון - תיקון - לתת רק מים ולפתוח אותה לאור - לפי דעתי אין לה יותר מעוד שבועיים, ובשבועיים האלה - אם אני צודק - אתה אמור לראות אותה משתנה מהר מאד מלבן לחום ."

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואו! הצבעים מרהיבים.

גוזון, אני לא חושב שיש לך מה לדאוג יותר מידי. סה"כ אתה כבר די לקראת הסוף.
    אם אתה ממש בדילמה של להוריד או לא, אני מציע שתחכה שבוע ותשקה ללא דישון.
    תישאר במשטר אור שהיה עד עכשיו, אין מה לשנותת אותו בשלב כ"כ מאוחר.
    אין צורך להיצמד ל"ספר". גידול יכול להיות יותר אינטואיטיבי מאשר כבול בחוקים ונוסחאות.
    אתה עושה עבודה מצויינת והצמח מחזיר לך אהבה.

כל הכבוד!
    גידול מאוד מוצלח!

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    תודה לעונים ! אגרונום ו-ווגס ואלצ'קו !

לאחר ששקלתי ושקללתי את תשובותיכם, אחכה עוד כמה ימים (כבר הייתי עם המספריים ביד... :) )

ווגס - אני אוריד עוד עלים מהמופרעת (איזו עבודה סיזיפית...אוף), ומחר אוריד כמה פרחים חומים מהנורת'רן.

בכל מקרה יש גם אלמנט של זמן: לא אהיה כאן בפסח (לצערי אפספס את ליל הבאנגים הגדול, אני לא אהיה בארץ) ואני רוצה עד אז לקצור ולייבש הכל :)

אגרונום תודה על העצות הטובות :) ואגב, לפחות בקשר למופרעת אני יכול להעיד שלא הבעתי אליה "אהבה" רבה עד כה... למזלי היא לא נטרה טינה :)

ואני מאמץ בשמחה ואהבה את התואר שניתן לי על ידך "מגדל אינטואטיבי" :) זה בדיוק מתאר את הגידול שלי :)

#236 גוזון, ‏4/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏4/4/14
  17. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    זה שיר פרידה,
    אז בואי רק אמרי שלום.
    אני אומר תודה
    ואת יודעת שחלום,
    סופו להתגשם...
    אני אומר תודה
    ואחר כך נושק

סופים תמיד מקשים עלי את הכתיבה. איפה מתחילים כשכותבים את הסוף? איפה מתחיל הסוף?
    אז החלטתי להתחיל בסוף.

תודה. מילה אחת שצוררת בתוכה עולם שלם של רגשות שקשה לעתים להביע במילים רבות. במציאות בה לעתים חולפים רבים על פני גבר ששרוע ברחוב לאחר התקף לב, בה הקומבינה הפכה לדרך החיים גם של הבכירים במדינה - לא חלמתי למצוא קהילה שתומכת ועוזרת, ללא תמורה, בעילום שם וללא אפשרות אפילו להוקיר תודה אישית למעורבים בכך. אני מדבר על הפורום. על אורן האדמין ועורך קנאביס שעושה ימים כלילות כאן, על אגרונום, אלצ'קו, עשן ישראלי, ווגס, ליטל עוד רבים רבים וטובים טובים. אתם אלה שהבאתם אותי לחשוב בכלל על רעיון הגידול, אתם אלה שתמכתם ועזרתם לאורך כל הדרך, אתם אלה שבזכותם אני כאן. תמשיכו. רעיון הלגליזציה כבר כאן. הוא נטוע זה מכבר ועכשיו החל לבצבץ, וכמו כל הדברים הטובים אני בטוח שהוא זה היא :) כולנו מנביטים ומגדלים את הזרעים של המהפכה. אני מאמין שכמה שיותר אנשים יגדלו ויחשפו לקנאביס, זה יזרז את הפריחה של הלגליזציה. תמשיכו בכל הכוח.

אז זהו. קצרתי את שני הצמחים האחרונים. פירקתי את מערכת התאורה והאוורור, את בית הגידול. בחדר נותר רק ניחוח קלוש של צמח מופלא שגר כאן כמה חודשים. אני לא מתכנן לגדל מחזור נוסף בבית, אבל שוקל לעשות גידול חוץ, גרילה, אולי אחרי הפסח. אולי. זה בכל מקרה הפוסט האחרון שלי ביומן הזה, אם כי אני מקווה להבליח פה ושם בפורום בהמשך בעצות והדרכה למי שזקוק.

מסקנות

זה קל לגדל? כן. החוכמה היא לצבור את הידע הנכון לפני ובמהלך הגידול, ולא להיסחף: לא בהוצאות הכלכליות, אפשר גם בהרבה פחות; לא בהיסטריה - אם משהו קורה לצמח, הוא לרוב חזק יותר מהחששות שלנו; לא בדיבורים והתפארויות עם אנשים, אתה אף פעם לא יודע מי חבר ומי אוהב; לא במחשבות על לעשות רווח קל מהגידול, זו לא הכוונה.
    כל אחד יכול לגדל בבית? לא. למרות כל התכשירים וההמצאות הריח עדיין חזק מאוד. מי שלא גר בבית פרטי צריך לחשב בסיכון גם שכנים ומכרים, לא ניתן (כמו שראיתי בדוגמאות בפורום) להסתיר גידול פנים מהורים/שותפים וכיו"ב. צריך מחויבות עמוקה לגידול. מי שנמצא הרבה מחוץ לבית בנסיעות, או שסתם עסוק מאוד לא יוכל לגדל. צריך המון תשומת לב לפרטים שמתבטאת בזמן.
    האם הפורום מסוכן לגולשים? לא, אם נוקטים בזהירות המתאימה. להתחבר דרך דפדפן TOR או באמצעות מזייף IP. להעלות את התמונות מאתר חיצוני ולמחוק מהם כל פרט מזהה (כולל איכון GPS למי שמצלם בנייד). להסוות פרטים מזהים. לקחת בחשבון שחוץ מהמשתתפים הקבועים בפורום, אתה לא באמת יודע מי קורא ומי כותב לך.
    האם זה כדאי? מאוד. זה ירחיק אתכם מסוחרים ברחוב לכמה חודשים טובים. זה מספק חווייה ענקית במשהו שאתם יוצרים בעצמכם
    האם זה מסוכן? כן. אבל אפשר למזער את הסיכון. לא לגדל אם אין אפשרות להסתיר טוב את הגידול, לא לדבר על זה, לא למכור. צריך לדעת את הסיכון: אם חלילה יפשטו התמנונים, כל חלק של הצמח, כולל שורשים, עלים וכו' נחשב כ"סם מסוכן" לפי הגדרת החוק. לפי שיטה זו, גם 4 עציצים יכולים להגיע ליותר מקילוגרם של משקל מפליל.

ליל הקציר האחרון

נתחיל בהתנצלות: אין (כמעט) תמונות. למה? אז ככה. הזמנתי חבר טוב (היחיד שידע על הגידול) ויחד עם זוגתי החלטנו לעשות ערב מיוחד. התחלנו בבחינה אקטיבית של היבולים השונים עד כה, המשכנו בניקוי העלים מהפרחים והגבעולים בלי כפפות, ואז החבר קילף מאצבעותינו בעזרת סכין יפנית את כל השמן שנספג עליהם, ויצר כדור חום קטן ומופלא של משהו שדומה בצורתו וריחו לצ'ארס ההודי האמיתי (מולאנט) וכמות קטנה ממנו בג'וינט הביאה אותנו לגבהים חדשים. בקיצור, היינו מסטולים מדי לצלם. אבל היה לי זיכרון מעורפל של משהו שכן צילמנו, ובאמת, כשבדקתי את המצלמה הבוקר, יומיים אחרי, מצאתי 150 תמונות "סלפי" של הקולה של המופרעת. 150 תמונות, יא ווארדי. כנראה שנתקענו חזק על הסלפי הזה. אז קחו לא את כל הבוק המופרע הזה, אבל כמה תמונות לפחות.

הנורת'רן בלו

זה היה בכלל זרע בונוס שקיבלתי עם ה"ביג בנג". באמצע המחזור של הביג בנג, הסתקרנתי מאוד לגביו והחלטתי לשתול אותו ביחד עם 4 הביג בנגים. בית הגידול תוכנן מראש ל-4 עציצים גדולים, כך שנאלצתי לדחוף אותו בעציץ קטן יותר, של 10 ליטר. בדיעבד לאחר בחינת השורשים אחרי הקציר היתה זו טעות. הם היו צפופים למדי ועציץ גדול יותר היה נותן צמח מכובד הרבה יותר, למרות שהוא הגיע לגובה הממוצע של הזן (55 ס"מ).
    הפרחים בנורת'רן גדולים הרבה יותר מהביג בנג, ועם פחות עלי מניפה. בניגוד לביג בנג, שבסוף המחזור שלו יש לו עדיין המון עלים, מהנורתרן יצאו הרבה מאוד פרחים, ומעט עלים. כך שגם העציץ הלא גדול שלי הביא כ-200 גרם רטוב פרחים נטו. אבל הוא מאבד בייבוש הרבה יותר ממשקלו מהביג בנג, כך שבתום היבוש ישארו ממנו כ-50 גרם נטו, לעומת 60-65 גרם נטו שהיו יוצאים אחרי יבוש מפרחים במשקל זהה של הביג בנג.

המופרעת

כמה צרות עשתה לי זאתי. גדלה בלי הכרה, ואילצה אותי להגביה כל כמה ימים את כל אחיותיה לבית הגידול עם ספרים, קונסטרוקציות, ולבסוף עם מבנה שלם וייחודי של מדפים בצורת ריש שלקח לי חצי יום רק לתכנן ולבנות אותו מקרשים - רק כדי שהיא תוכל להגיע למנורה בגובה שווה עם שאר העציצים. בסוף הגידול הגיעה לגובה של 115 ס"מ - לאחר תאונה עם המנורה בה נערף ראשה, כך שהגובה הסופי שלה היה כ-120 ס"מ. לשם השוואה, הגובה של שלוש אחיותיה מהביג בנג: 53 ס"מ, 55 ס"מ ו-63 ס"מ.
    היא גם פרחה מאוחר, אחרי כולן, ובהתחלה רק עם פרחים קטנים קטנים.
    באיזשהו שלב נמאס לי ממנה ומההתעסקות בגביהה הבלתי פוסקת שלה. רציתי לחתוך אותה ולעשות מכולה שמן או משהו. אגרונום התלהב אמנם מהשונות הגנטית המופרעת שלה, אבל אני הייתי צריך להתעסק כל היום באיזון טופוגרפי בבית הגידול בגללה. אבל החלטתי להמשיך, וטוב שכך.

כמו שרמזתי בפוסט על "מלחמת הכוכבות", "נקמת המופרעת" הוגשה קרה, אבל במנות כפולות.
    את הקולה ראיתם. מה שלא ראיתם זו כמות עצומה של פרחים קטנים, לכל האורך המטורף שלה. בשאר העציצים של הביג בנג היו כ-12-15 ענפים עם פרחים גדולים, ועוד 7-10 פרחים קטנים. למופרעת היו למעלה מ-40 פרחים קטנים, בנוסף לענפי פרחים ארוכים מאוד, ולקולה שכבר ראיתם. כמה? 310 גרם רטוב של פרחים, שיהיו כ-90 גרם לאחר יבוש. חגיגה. אני זוכר במטושטש תמונה בה אני אוחז את השלד הענפי של המופרעת ואומר לזוגתי: "את רואה? למדתי שלא להתיאש ממופרעות, שיצא מהן משהו טוב בסוף". אמנם חטפתי מיד כאפה, אבל המסר נשאר בעינו: סטייה, גם בצמחים, היא לא בהכרח דבר רע.

סיום אישי

שאלו אותי כאן בפורום: מה אתה הולך לעשות עם כל הכמות הזאת? לא מתכוון למכור? מה תעשה עם כל כך הרבה? 300 גרם זה הרבה.
    חצי אני שומר לשימוש אישי של זוגתי ושלי. זה יספיק לה לכמה חודשים טובים. רבע חילקתי ואחלק למספר מצומצם של חברים ומשפחה, חלקם הקטן (חבר אחד ובני משפחה) ידעו על הגידול וקיבלו בחינם, למספר חברים פחות קרובים סיפרתי ש"עליתי על קומבינה מצוינת עם מישהו והשגתי כמויות ממש בזול", ומכרתי להם במחיר מצחיק (40 שקל לגרם) כמה עשרות גרמים. לא חיפשתי רווח כלכלי. עשיתי כך כי מצד אחד לא רציתי לחשוף את עצמי כמגדל, ומצד שני רציתי שחברי הקרובים גם יהנו מקנאביס איכותי.

את הרבע האחרון, כ-80 גרם, אני לוקח בעוד כשעתיים איתי למסע מרגש.
    בן משפחה שהוא גם חבר טוב, הוציא אתמול בערב את אימו מבית החולים. סרטן סופני. הגרורות כבר בכל הגוף, נותרו לה ימים ספורים לחיות. הרופאים ציידו אותו בכמויות גדולות מאוד של מורפיום לימים האחרונים, ושחררו את אימו למות בביתה. היום ומחר תגיע רכבת אווירית של קרובי משפחה מהולנד להיפרד ממנה. גם אני יוצא להיפרד ממנה, ולחזק את חברי ובן משפחתי. מחצי מהכמות שאני לוקח אעשה שמן רפואי בכמות שתספיק להחליף את כל המורפיום של הימים האחרונים שלה (לא היה לה מרשם לרפואי), כדי שתוכל להיפרד בצלילות (המורפיום מטשטש, מאוד) ממשפחתה וחבריה. את החצי השני יעשנו רבים מבני המשפחה והחברים שיבואו להיפרד. זו הפעם השנייה בחיי בה אני נפרד מחולת סרטן על פי ספר המתים הטיבטי. מהפרידה הראשונה לפני כעשור, צמחה התחלה חדשה ומופלאה לחברת נפש שלי, שחובקת בימים אלה את ילדה הרביעי שנולד ממערכת יחסים שהחלה באותה פרידה. אני בטוח שגם מהפרידה הזו תצא איזו התחלה חדשה ומרגשת עבור מי מהמשתתפים בפרידה. כל סוף הוא התחלה חדשה, אבל גם את הסוף צריך לדעת לעשות. אני מקווה שהצלחתי גם בסוף של היומן הזה להביא להתחלה חדשה של משהו, עם מישהו.

היו שלום ותודה על הגידולים

גוזון

אקמן אוהב/ת את זה.
  18. RoyHargrove

RoyHargrove קנאביסט

לייקים:
    8
    וואו גוזון, זה מדהים!! אני מקווה להגיע לרמות של הצמחים שלך

19. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    אהבתי שאתה מכיר את ספר המתים הטיבטי, ואתה מתייחס למוות בצורה שצריך להתייחס עליו. שאפו.
    הצורה בה חילק את החומר גם מעוררת כבוד. והחומר שגידלת נראה מעולה.
    שמע, אין לי שום דבר להגיד לך חוץ מסחתיין, עזוב את הצמחים רגע.. אתה אחלה בן אדם, ובגלל זה קיבלת אחלה ג'אנג'ה :) הכל ניזון מאנרגיה חיובית.

20. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גוזון, בהחלט מרגש.
    אני שמח שאתה משתמש בידע שצברת כדי לעזור לאלה שבאמת צריכים.

כל טוב והמשך מסע מופלא!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!