1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

כמעט 30 ס"מ בחמישה ימים!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Little, ‏25/3/14.

1. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    מספר אחת, הכוכבת, שהייתה כמעט הכי נמוכה והוציאה שיערות אחרונה - הגיעה מ35 ס"מ ל64 ס"מ ב*שישה* ימים. (אי אפשר לערוך את הכותרת..)
    (אז בסדר, הבנתי, הן יכולות להכפיל או לשלש את גובהן במהלך הפריחה... אבל להכפיל את הגובה בפחות משבוע?)
    אין לי יותר מ40 ס"מ בשבילה לגובה. וגם זה בלחץ. כדאי לי להתחיל לקשור אותה? מתי זה נעשה מסוכן לקשור במהלך הפריחה? מתי לעזאזל הן אמורות להפסיק לגבוה?!?

#1 Little, ‏25/3/14
    נערך לאחרונה ב: ‏25/3/14
  2. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    דברים כאלה קורים , כנראה שיש לה גנטיקה חזקה .
    בגדול עדיף לבצע טכניקת קשירות לפני שמכניסים לפריחה , אבל אם זה רק השבוע הראשון של הפריחה והיא גודלת בקצב כזה מטורף אז לא הייתי חושב פעמיים , תעשי lst .

3. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    התחילה שבוע רביעי אתמול. :|

4. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    העניין הוא שכולן הוסיפו לעצמן את ה-20 ס"מ בשבוע האחרון. מס' 1 בצורה הכי קיצונית, אבל מי יודע לאן הן יגיעו? יש לי מטר גג בשבילן לגובה כשלוקחים בחשבון את העציצים והמרחק המינימלי מהמנורות.
    יש להן לפחות לפחות לפחות עוד שישה שבועות...

5. eliran

eliran קנאביסט

לייקים:
    27
    הי ליטל תיהי רגועה , אם עברת את הכל עד עכשיו גם את זה תעברי , תעשי lst בעדינות כי לעבור את מגבלת הגובה שציינת הם יעברו , באיזה מנורה את משתמשת ואיך היא תלויה ?

6. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    תפצלי את בצמח

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    האוהל שלך מטר 80 לא ?
    נראה לי מוזר איך לא יהיה לך מקום, אבל אם תצלמי ככה שנראה את כל האוהל עם העציצים בפנים נוכל לעזור יותר.

8. עשן ישראלי

עשן ישראלי חבר חדש

לייקים:
    3
    כבר היו מקרים 15-20 ס"מ ביום בגידול פנים. מניח שבחוץ זה לא שונה מתירס, למשל. קנה גדל מהר.

9. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    הנה תמונה מהיום, תסתכלו איפה שרואים את סוף המאוורר קליפס, זאת התקרה שהוא תפוס עליה.
    האוהל הוא בגובה של 1.60. הגובה של העציצים, המאוורר והמנורות עצמם והמרחק מהצמח בהחלט לא משאיר הרבה..
    (היא סתם נראית כאילו היא מתחת לHPS, היא עומדת לפניה)
    http://imageshack.com/a/img716/3236/is8l.jpg

הבורח, מה זה אומר לפצל את הצמח?

#9 Little, ‏25/3/14
  10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קודם כל נראה לי שיש לך עוד לא מעט מקום להעלות את המנורה, אבל תקני אותי אם אני טועה.

בכל מקרה - אם כן תצטרכי או תרצי לקשור אותה, את יכולה לתלות מהתיקרה של האוהל חוט כלשהו שיהיה בצורת לולאה ועוד חוט מקביל אליו מהצד השני, ככה שתקפלי את הקצה של הצמח כמה שאת רוצה ואז ממש את הסוף שלו (החלק בגבעול שלפני הסט האחרון של העלים) תקשרי ללולאה הזאת (הקשירה צריכה להיות פחות או יותר מאונכת לקרקע - ככה - '|'), וללולאה השניה את קושרת את החלק שנמצא 2-3 ס"מ מתחת לקיפול עצמו של הגבעול כדי לתת לצמח קונטרה לצד שני ובעצם לקפל אותו יותר ב90 מעלות מאשר שכל הצמח ילך באלכסון (הקשירה הזאת צריכה להיות מקבילה לקרקע, ככה - '-').
    יש שאלות ?

כמה דברים נוספים -
    *אם את יכולה - תפתחי קצת את הרפלקטור - הצדדים שלו נראים כאילו הם ב90 מעלות לחלק הראשי - מה שגורם לאור להתרכז באלומה מרכזית כלפי מטה, תנסי אולי לפתוח את 2 הצדדים האלה (ככה שתקבלי בערך 120 - 135 מעלות), ככה האור יתפזר יותר טוב באוהל.
    *דבר שני - ה-cfl הם מנורות חלשות יחסית ובגלל הצורה שהם בנויות בה האור הולך בעיקר לצדדים וממש קצת כלפי מטה (בגלל זה אומרים שהם לא חודרים טוב לשכבות התחתונות) - כדאי לך למקם אותם יותר במרכז האוהל, בין הצמחים, ולהוריד אותם שיהיו בערך בגובה של שליש-חצי צמח - ככה תנצלי אותם הרבה יותר טוב .
    *דבר שלישי - תדאגי לשמור לי פרח [;

11. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    יש לי 40 ס"מ בשבילה גג... 50 לכל יתר הבנות. יש להן עוד שישה שבועות מינימום ולפי מה שאני רואה וקוראת על השלב הזה, הן בכיף יעברו את המטר. (60 ס"מ לפחות הלכו על עציצים, מנורה והמרחק מהצמד וכל שאר האביזרים).

א. הוא באמת די ב90 מעלות. וואלה לא יודעת למה לא פתחתי אותו עד עכשיו. תודה!
    ב. הלוואי והיה לי מקום למטה או בצדדים, הן ישרפו את העלים. גם ככה הן נמעכות אחת על השניה בגלל הענפים התחתונים...
    ג. אשכרה, אני חייבת פה לכמה אנשים כזה. ;)

מה עושים עם המפלצות? ההסבר לך מובן וגם ראיתי כמה סרטונים מקודם, אבל זה לא יעכב אותן? בכל זאת שלב די רגיש.
    זאת בעיית הזרעים מקססה. אי אפשר לדעת למה לצפות.

#11 Little, ‏25/3/14
  12. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אוקיי תקשיבי -
    הcfl לא מייצרות הרבה חום ואני חושב שממש כדאי לך לעשות את זה, את פוחדת שהם ישרפו את העלים - שימי מאוורר בגובה שלהם שיעשה רוח לכיוון הקיר של האוהל (ככה שבעצם 'ישאב' מהם את החום), למרות שגם רוח עליהם זה בסדר (כך או כך הוא יקרר את האוויר).
    תני לזה שבוע - אם תוך שבוע (או פחות) העלים שקרובים למנורה נשרפים אז תחזירי את זה לאיך שזה היה, ואפילו - אם את יכולה תקשרי את הבית מנורה עצמו בחוט נוסף לתיקרה של האוהל ככה שהמנורות יהיו במאוזן (כמו שאמרתי הם מפזרות יותר אור לצדדים).
    אל תדאגי אם העלים טיפ טיפה ישרפו בקצוות זה לא ביג דיל, ואני חושב שזה כדאי לך כי כרגע הcfl לא נותנות לך הרבה (בעצם - רק החלק הכי תחתון שלהם שהולך באלכסון הוא החלק שמאיר כלפי מטה) ובשיטה הזאת תנצלי אותם הרבה יותר טוב (ובעצם תקבלי פרחים הרבה יותר טובים בחלק התחתון של הצמח, מאשר אם תשאירי את המנורות למעלה).

אני עוד רגע יעבוד על איזה ציור שיסביר לך איך לקשור.

13. פרחירוק

פרחירוק קנאביסט

לייקים:
    0
    לא מבין למה לא עשית קשירות ומסך ירוק :confused:

14. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    ככה זה צריך להראות -------->
    Untitled.jpg
    כמובן שאת יכולה לאלתר כיד הדימיון..
    אם יש לך אפשרות להשתמש במשהו קצת יותר מוצק ויציב מחוטים (אלה שבאים מהתקרה) אז עדיף כי הם יזוזו טיפה, אבל זה לא כל כך קריטי .

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סביר להניח שהם יפסיקו לצמוח בקרוב.

פי כמה הם צמחו מתחילת המעבר ל 12/12?

16. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    פעם ראשונה שמדדתי את הגובה להן היה שבוע אחרי המעבר ל12-12:
    1 הייתה 22 ס"מ - כיום היא 64 ס"מ
    4 הייתה 25 ס"מ - כיום היא 56 ס"מ
    5 הייתה 18 ס"מ - כיום היא 52 ס"מ
    6 הייתה 27 ס"מ - כיום היא 54 ס"מ
    8 הייתה 17 ס"מ - כיום היא 44 ס"מ

מה אתה חושב? יש לי מטר בשבילן בנטו.

17. Little

Little חבר חדש

לייקים:
    2
    וואו תודה על הציור! איזה כישרון :)
    ראיתי שקושרים עם חוטי ברזל, לא?
    לא שהחלטתי שאני קושרת. אני די מפחדת אבל אני גם די מפחדת מהאופציה שהן ימשיכו לגבוה כמו מפלצות...

18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Little,

הנקודה שאת מעלה מאוד מעניינת. יש לי מספר תשובות לתת לך.
    - כעיקרון צמח לא יגדל מעבר לפי שלוש מהגובה בתחילת 12/12.
    - קנאביס הינו צמח חצי מסיים (הגדרה מעולם העגבניות). כלומר הוא אמור לגבוהה לאורך חלק מהשלב הרפרודוקטיבי (פריחה), אך לא עד לסוף חייו של הצמח. הוא אמור להפסיק לגבוהה די בקרוב.

לאחר שציינתי מושג אחד מעולם העגבניות, אני חייב לציין מושג נוסף. צמח לא מסיים.
    - קיימים זנים של עגבניות שממשיכים לגבוה לאורך כל חייו של הצמח ומסיימים לגבוהה רק כאשר הצמח מת. יש סיכוי (די קלוש) שיש לך ביד צמח קנאביס לא מסיים. מכיוון שמעולם לא שמעתי על התופעה בעולם הקנאביס, אני נוטה לשלול את התאוריה הזאת.

אם מישהו שמע על צמח קנאביס שלא מסיים לצמוח כאשר הוא בפריחה אני אודה לכם אם תתקנו אותי ותפנו אותי למקור המתאים.

19. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    קרה לי פעם שצמח אחד שהיה נמוך מהשאר פתאום גבהה ב10 ס"מ לקראת שבוע 6 לפריחה. מוזר לא?

20. weedberg

weedberg חבר חדש

לייקים:
    0
    - ליטל , אל תילחצי ותפחדי מהאופציה שהן ימשיכו לגבוהה בקצב מטורף(יש לזה גם יתרונות;))..
    - אני מנחש שיהיה לך מספיק מקום בסופו של דבר. ובכל מקרה תהני מהיופי של הילדות שלך !:weed:
    אין לך מה לעשות בנידון כרגע ובטח שלא להילחץ מזה, ואם זה יקרה בהמשך אז תטפלי בזה , אם אחת באמת תגיע לגובה שהיא קרובה מדי למנורה-לדעתי פשוט תכופפי אותה טיפה ותקשרי אם לא יהיה ברירה ..
    - בהצלחה והן נראות נהדר .:harvest:

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!