1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עונת הגידול החלה, ואני מתחיל בניסיון השני שלי,ויש לי מספר שאלות שאשמח עם תוכלו לעזור!

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏7/4/14.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    אהלן ח'ברה.. אז אחרי ניסיון הגידול הכושל של שנה שעברה שמתוך 20 עציצים הצלחתי לקטוף יבול רק של 2, והוא היה חלש בצורה מסריחה בגלל שהזרעים היו זרעים שאספתי מקססה - הפעם החלטתי לעשות את זה בצורה רצינית, והזמנתי 10 זרעים של Northern Light ועוד 10 זרעים מסוגים שונים מנירוונה.
    היום הם בדיוק הגיעו, ולכרגע שמתי 2 מהם להנבטה, בתוך צמר גפן רטוב.
    עכשיו הייתי רוצה שתרעננו קצת את זיכרוני בקשר לאיך צריך לגדל, ולקבל קצת מידע על כול מיני דשנים למיניהם שמוסיפים.. אני יימספר את השאלות בשביל הנוחות -

1) כאשר הזרעים יינבטו, כדאי לי יישר לשים אותם לתוך אדניות 7-10 ליטר, או שעדיף קודם לשים אותם לאדניות 5 ליטר ואז להעביר? או שזה לא משנה?
    2) עכשיו מתחילה העונה של השמש החזקה, שמש ישירה על הצמחים לא תשרוף אותם? אולי מומלץ לשים מעליהם איזושהי שכבה של משהו שיבודד קצת את חום השמש? (ניילון כהה..?)
    3) כשהצמח רק מתחיל לגדול, יש חשש שציפורים יאכלו אותו? אולי לשים אותם לפחות להתחלה במין כלוב שמגודר ברשת נגד מזיקים?
    4) איזה דשנים אני צריך להזמין? אני יודע שיש ערכה של BioBizz של 3 דשנים, הערכה הזאת מספיקה? איזה דשנים יש שם ומה כול אחד עושה? באיזה שלב של הגידול צריך להוסיף כול אחד מהם ובאיזה כמות?
    5) ראיתי כול הזמן אנשים מדברים על "רמת PH" , לפי מה שאני יודע זה רמת הלחות.. זה קריטי לבדוק ולשלוט בזה? או שזה משהו שאני יכול לוותר עליו..?
    6) הצמח Northern Light , בשיא שלו, הוא יהיה יחסית גבוהה? כי הצמחים האחרונים שגידלתי הגיעו לגובה של 1.5 מטר וזה ייצר בעיה קטנה מבחינת דיסקרטיות...
    7) לפי הידע והניסיון שלכם, בתנאי גידול אופטימליים ואם לעשות הכול נכון, כמה גרם יבול אני יכול להוציא פר צמח? יהיה לי את ה-100 גרם לפחות?
    8) יש איזשהו ציוד מיוחד שאני צריך לקנות? כרגע יש לי אדמה טובה אדניות וזרעים, חוץ מדשנים, מה עוד מומלץ לקנות בשביל גידול חוץ אופטימלי?

מצטער על החפירה הארוכה, אבל זה פשוט נהיה אתגר.. אחרי הפעם האחרונה (שהייתה הפעם הראשונה שלי) שניסיתי לגדל והשקעתי ואהבתי את הצמחים ובסוף קיבלתי כזאת אכזבה, הפעם אני רוצה לעשות הכול בצורה מושלמת, שההשקעה שלי עכשיו תניב תוצאות!
    מקווה שלמישהו יהיה כוח לעזור לי, אני מאוד אשמח!

2. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    ועוד 2 שאלות..
    מזה גידול גרילה?
    איך עושים קשירות?

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. אני מעדיף להעביר ישר לעציץ סופי של 15 ליטר לפחות.

2. אם אתה מוצא, רשת הצללה 30% יכולה מאוד לעזור.

3. לא ידוע לי שציפורים אוכלות את הצמח. יותר בכיוון של חרקים. רשת הצללה צפופה (מסכיף 2) יכולה לעזור למנוע מחרקים להגיע לצמח שלך.

4. מבחינה של דישון, אני ממליץ לך לבנות מצע שבנוי מ קומפוסט, אדמה קנויה וורמיקוליט (או מצע אינרטי אחר) ביחס של 1:1:1.
    כמעט ולא תצטרך לדשן באופן הזה.

5. PH אינו לחות. אלה חומציות. ממליץ לך לא להתעסק איתו כאשר אתה מגדל באדמה.

6. שמירה על הצמח בגידול חוץ.

7. תנאים אופטימלי = יבול אופטימלי. הכל תלוי במיומנות הגידול שלך.

8. נראה לי שכדאי שיהיה לך מד לחות (היגרומטר) ומד טמפרטורה (טרמומטר).

9. מדריך קשירות. למרות שהוא פחות רלוונטי אם אתה מגדל בחוץ.

10. גידול גרילה הוא גידול בצורה יותר פיראטית לא ליד הבית. כמו בגינות ציבוריות או ליד מקורות מים.

מקווה שעניתי לך על השאלות.

4. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בנוסף למה שאמר לך האגרונום - אני כן חושב שכדאי לשים רשת מסביב לצמח כי יש חיות כמו שפנים ארנבים וכו' שכן יכולים לאכול את הצמח במיוחד כשהוא קטן

5. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה רבה ענית לי על השאלות!
    רק תגיד לי בבקשה.. חובה שזה יהיה 15 ליטר? 10 ליטר לא יספיק? או שככול שיותר גדול ככה יותר טוב?
    ובקשר לדשנים, אתה יכול קצת להסביר לי על זה? מזה קומפוסט? וורמיקוליט? ומזאת אומרת יחס 1:1:1?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!