1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בשעה טובה התחלתי לגדל כמה שאלות...

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י DrGreen, ‏6/4/14.

1. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    טוב אז מצאתי כמה זרעים שמנמנים בקססה ואמרתי שאם הם ינבטו אני יתחיל לגדל הקטע זה שבגלל שלא חיכיתי בסבלנות וחשבתי שהם לא נבטו לי שמתי את כולם בעדניות ובסוף הראשון ששמתי יצא כבר מהאדמה והשאר עדיין לא אבל חלקם הוציאו כבר שורש לבן חח
    בכל מקרה אני כנראה ישמור רק 2 כי אין לי הרבה מקום ואת השאר אני יחלק...

אז ככה המקום גידול שלי הוא מחסן בגינה סגור לגמריי ואטום לאור ואוויר בגובה של 1.2 מטר אורך של 0.5 מטר ויש מקום לעציצים..

כרגע אני עם צמחון קטן הינה תמונה http://jpg.co.il/view/53415ab9df2ee.jpg/

השאלות שלי הן:
    איזה גודל של עציצים לקנות?! וגם מתי להעביר אותו לעציץ גדול יותר?

בקשר לאור הזמנתי מאיביי את המנורה הבאה: http://www.ebay.com/itm/JoyHydroGro...8167548?pt=US_Hydroponics&hash=item19e18b07fc
    אמרו לי שהיא טובה מאוד לכל השלבים אז העדפתי להשקיע חד פעמי על מנורה היא בדרך אליי אמורה להגיע עוד שבוע...

ואין לי עדיין מנורה!! הקטן יחזיק לי עד שהמנורה תגיע אם הוא ישאר בחושך? ואם לא אפשר בינתיים לשים סתם מנורה??

לגביי האוויר במחסן אין לי בכלל כניסות של אוויר אבל בתכלס צמח לא צריך אוויר הוא מייצר אוויר לא? אם אני יכניס פנימה מאוורים קטנים לסירקולציה בלי שיהיה פתח זה משנה?

ולגביי הדשן חשבתי לקנות מהיידרו שופ את הערכה של 3 דשנים של BIOBIZZ ל3 השלבים זה בסדר?

זהו לבינתיים!! :stoned-smiley:

2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    קודם כל אתה חייב לדאוג שיהיה דרך לאוויר להיכנס!
    קנה עציצים בין 10 ל15 ליטר, תעביר אותו אחרי שיתחזק קצת (והוא נראה לי די מת).
    לגביי האור אין לי מושג בלד.
    והקטן לא יחזיק מעמד בלי אור לפחות תוציא אותו לבחוץ לשבוע.
    והביו ביז זה סבבה, קח את הביו גרו ביו בלום וטופ מקס.

3. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    לגביי האוויר יש כרגע מספיק אוויר במחסן עד מחר שאני יביא כלים ויעשה חור לאוויר אבל איזה גודל של חור אני צריך לעשות? ויש לי וונטה קטנה שפירקתי ממחשב לשים בחור של האוויר??

והוא לא מת הוא רק יצא עדיין יש קליפה של זרע עליו תסתכל טוב בתמונה חח

בקשר לאור שמתי בארון מנורה בינתיים של 40w (אור צהוב חם) זה יפסיק לשבוע?? וזה טוב בכלל המנורה הזאת או שהיא תעשה לי נזק בשבוע הזה?!?

ולגביי הדשנים ה3 שאני רוצה לקנות זה מה שאמרת...

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה צריך פתח כניסה לאויר. חור יכול להיות קטן מידי.
    פתח בגודל 10x10 נראה לי הגודל המינימאלי.

התאורה שאתה נותן בהחלט יכולה להספיק עד שתגיע המנורה הרצינית.

אני חושב שברגע שיש לך שני עלים אמיתתיי ראשונים אתה יכול להעביר את הצמח לעציץ הסופי בנפח של לפחות 15 ליטר.

החלל שלך נשמע כבעל פוטנציאל מצויין. אני מקווה שתפיק ממנו את המיטב.

אני באופן אישי אוהב להמליץ על מצע מדושן שאתה מרכיב לבד.
    קומפוסט:ורמיקוליט:אדמה ממשתלה ביחס 1:1:1.
    כמעט ולא צריך לדאוג לדשן לאורך כל הגידול.

נראה לי שזהו, בהצלחה!

5. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    פתח בגודל של 10x10 הכוונה זה 10 סנטימטר על 10 סנטימטר נכון? (רק מוודא חח)

לגביי המנורה ששמתי (ה40w) להשאיר אותה עובדת 24 שעות? או לנתק מידי פעם?! (השאלה תקפה גם לגביי התאורה שקניתי כמה זמן היא צריכה להיות דולקת?)

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן, 10 על 10 ס"מ.

אתה יכול שהנורה תדלוק רק 18 שעות ושיהיו 6 שעות חושך.

בהצלחה!

7. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    סבבה!! המון תודה על העזרה!!!

8. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    עדיף נורת פלורסנט שיותר חסכונית וגם נותנת יותר אור, של 26w או 28w. אז גם אין לך בעייה לשים אותה 24 שעות.

מקווה שהמנורה שהזמנת תגיע תוך עשרה ימים, כי זה הטווח בערך שהוא צריך לעבור לתאורה טובה במחזור 16/8

9. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    חברים עדכון קטן

אז ככה החלפתי את המנורה לפלורסנט 20W לשבוע הקרוב עד שתגיע המנורה הרצינית...

קניתי שני עציצים של 12 ליטר כאלה: http://www.hydroshop.co.il/rec/969-AirPot-עציץ-האויר-12-ליטר
    היה להם שם רק עציצים של 12 או 20 אז לקחתי 12 כי 20 לא היה נכנס לי טוב...

דשן קניתי את הערכה הזאת: http://www.hydroshop.co.il/rec/193-BioBizz-starters-pack-קיט-מלא-של-ביוביז
    מבחינת כמות זה הכי השתלם קיבלתי מספיק בשביל 2 צמחים...

עשיתי בארון חור של 10X10 והכנסתי 2 ונטות של מחשב 12V כדי שיהיה סירקולציה של אוויר...
    שאלה קטנה לאיזה צד לשים את הוונטה שהיא תוציא אוויר או תמשוך אוויר? (ביחס כיוון הצמח)

קניתי מד טמפרטורה ולחות וקירבתי כמה שאני יכול את הקצה של המד לראש הצמח ומה שהיה רשום זה טמפרטורה: 21.1 לחות: 52% זה סבבה? ובכלל כמה זמן לחכות עד שהמד מודד מדוייק?

ויש לי בעיה קטנה הצמח שלי ממש ממש גבוה הוא רק בן 4 יום והוא מעל 5 סנטים בכל התמונות שראיתי של צמחים בשלב שלי הם היו ממש נמוכים ושלי מייקל ג'ורדן ליידם...
    והוא עדיין לא נפתח לגמריי עדיין יש עליו קליפה של זרע!!
    הינה תמונות כדי שתראו...
    http://jpg.co.il/view/5342fd35455e6.jpg/
    http://jpg.co.il/view/5342fd355918f.jpg/

זה בסדר שהצמח ככה? ומתי להעביר אותו לעדנית גדולה?

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמח שלך נמתח יותר מידי. תוסיף תאורה ותקרב אותה.

הוונטה אמורה להרחיק אוויר מהצמח.

לחות יחסית סבירה.
    הטמפרטורה קצת נמוכה.
    גידול אופטימלי הינו בסביבות 70% לחות וטמפרטורה של 30 מ"צ.

לפי דעתי ברגע שיוצאים עלים אמיתיים ניתן להעביר לעציץ הסופי.

בהצלחה!

11. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    כמה להקריב את התאורה?!

ואיך אני אמור להעלות את הטמפ'? ביום אני מאמין שהטמפ' תעלה אבל בלילה זה יהיה לי מאוד קשה כי קר בחוץ...

ועוד שאלה לגבי הדשנים איך אני משקה את הצמח ביחס נכון כתוב למשל על הroot juice אחד מ"ל על 1 ליטר אז מה אני אמור להשקות את הצמח בליטר שלם?! ו1 מ"ל זה ממש טיפה תרתי משמע! איך אני מודד עכשיו טיפה?! ואפשר לערבב כמה סוגי דשנים בבקבוק מים אחד של ליטר ולהשקות איתו? ובכללי כמה להשקות?

12. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    אז ככה.
    התאורה - במרחק כ-30 ס"מ מהטופ של הצמח, לכל אורך הגידול.
    הדשן - בהידרו שופ תקבל טפטפת עם סימון מדויק למיליליטר, שני מיליליטר, שלושה וכיו"ב. אם אתה לא קונה שם הם לרוב ישמחו גם לתת לך טפטפת כזו חינם או בעלות של חצי שקל.
    טמפרטורה: הנורה מייצרת חום. אם תהפוך את מחזור האור כך ש-16 שעות המנורה יהיו מהערב עד הבוקר המאוחר, תקבל טמפרטורה נוחה לכל שעות היום.
    להשקות: בימים הראשונים שיהיה קצת לח כל הזמן, לא בהגזמה אבל לתת קצת מים. לאחר המעבר לעציצים גדולים אחת ליומיים שלושה, רק שהאדמה יבשה לגמרי לכל אורך האצבע שתדחף לעומקה.

13. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    חברים יקרים עדכון חדש!!

קודם כל הנה כמה תמונות מהיום הצמח סוף סוף הפיל את הזרע ונפתח אבל הוא מאוד גבוה משום מה והמנורה ששמתי לו ממש צמודה אליו ועדיין הוא ממשיך לגבוה זה בסדר?!
    http://jpg.co.il/view/53459f5fb3dd1.jpg/
    http://jpg.co.il/view/53459f5fb8879.jpg/

לגביי התאורה אני עם פלורסנט ו30 ס"מ מהצמח זה ממש הרבה! לא מגיע חום לצמח אתה בטוח ש30 ס"מ זה הגובה?

וכרגע אני חושב על להוציא את הצמח מהמחסן כי זה ממש לא נוח לי שהוא שם אז אני מתכוון לבנות ארון....
    1 מטר רוחב, על 1.30 מטר גובה, החלל יהיה 30 ס"מ שמבחינת מקום נכנסים בו 3 עציצים קוטר 12, נשמע סבבה לא?

14. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    תקרב את הפלורסנט כמה שיותר, עדיף נורת פלורסנט שמספקת אור לבן (לפחות בשלב הזה). 30ס"מ זה לגבי נורות בלחץ גבוהה (וגם לא בטוח פשוט צריך לבחון את הצמח איך הוא מגיב ככל שתקרב).
    30 ס"מ נשמע די קטן הגובה בסדר גמור וגם המטר אם יהיה לפחות על 40 יהיה טוב אני חושב.. אני מגדל 4 עציצים 60על60 ומאד מאד צפוף....

15. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    לא צריך להקריב מנורות בדרך כלל זה אזה גדי או יונה :)
    וברצינות:כל מה שאמרו לך נכון רק אם יש לך hps (ואין לך מסתבר) המרחק המומלץ הוא 40 ס"מ.
    את הפלורסנט תקרב כמה שיותר.

16. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    סבבה הוספתי עוד פלורסנט ועוד צמח עכשיו יש 2 חח :drugs:

לגבי הארון החדש אם אני עושה אותו גובה 1.3 ורוחב של מטר כשיש מקום ל3 עציצים של 12 ליטר המרווח בפנים יהיה 40 ס"מ עומק עד איזה גובה אני יוכל לגדל את העציצים שלי?! וכמה יבול בערך יוכל לצאת לי אם אני שם 3 עציצים? ובכלל זה מספיק מקום ל3 עציצים?! מדדתי עם מטר ונכנסים 3 עציצים השאלה אם הם יגדלו לצדדים..
    אה ולקחת בחשבון שיש לי כבר את המנורה שקניתי (לדים) כמה גובה צריך לשים אותה מעל העציצים?! זה בטח יקטין לי את הגובה שלהם ביחד לארון לא???

תודה לעוזרים יתותחים!!

17. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    נשמע סבבה לגמרי לשלוש עציצים וכן הם גודלים גם לצדדים, אפילו זאת המטרה שלך חח (יש שיטות גידול והכל) ככה יוצא הרבה :)
    לגבי לדים אין לי מושג...

18. smily

smily חבר חדש

לייקים:
    2
    שיגידו לך מה הגובה שצריך להיות הלד אתה יכל לדעת עד איזה גובה תוכל להגיע, בעיקרון גובהה הכי טוב הוא כזה שהאור יכל לכסות את כולו.

19. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    עזרה מישהו?

20. DrGreen

DrGreen קנאביסט

לייקים:
    3
    בעיה קטנה שצצה לי היום!! מתוך העציץ השני בצבץ לו עוד צמח ואני לא יודע איך הוא הגיע לשם יכול להיות שנפל לי זרע בטעות לאדמה אבל איך הגיוני שיצא עוד אחד?! בכל מקרה מה לעשות???

תמונה: http://jpg.co.il/view/53494c428f7b8.jpg/

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!