1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגבי שטיפה

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י SuperWeed, ‏17/4/14.

1. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    זה המדריך על שטיפה-
    http://www.קנאביס.com/2012/10/גידול-מריחואנה-מדריך-שטיפה-לפני-הקציר/

1.רציתי לשאול האם השטיפה אקטואלית גם כלפי זניי אוטומט? אם כן מתי בערך עושים את השטיפה?
    2.וקראתי שעושים שטיפה בשביל להוציא את הדשנים שנספגו בצמח במהלך הגידול.. ואם נגיד לא דישנתי עדיין לעשות שטיפה?

ובקשה קטנה מישהו יכול לשלוח פה קישור למיקרוסקופ קטן לבדיקת צבע טריכומים

תודה מראש :) :rolleyes:

#1 SuperWeed, ‏17/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏17/4/14
  2. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אם לא דישנת אז תמשיך כרגיל.
    לגביי שטיפה הדעות חלקות לגביי הנחיצות של העיניין.

3. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    לא דישנתי אבל האדמה עצמה מדושנת, זה תערובת מוכנה עם אשלגן זרחן וחנקן...

תגיד זה יעשה ממש הבדל משמעותי שטיפה?
    ומה דעתך בנושא? אתה בעד או נגד שטיפה?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לפי דעתי זה חסר משמעות.
    במקרה שלך זה ממש חסר משמעות כי אתה לא מדשן.

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    דישנתי בנדיבות. לצמח אחד עשיתי שטיפה ולשאר לא. לא היה שום הבדל, בכלום. אני אישית סבור שכל עניין השטיפה זו אגדה אורבנית של מגדלים ישראלים, אבל זו רק דעתי האישית.

6. SuperWeed

SuperWeed קנאביסט

לייקים:
    80
    טוב.. תודה לכולכם :)

7. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    לא הייתי אומר אגדה אורבנית..
    לפעמים שאריות של חומרים מהדשנים נשארים כמו שהם בגוף הצמח במצב שעוד לא נוצלו או שלא ינוצלו על ידו ועישון שלהם הוא לא בריא במיוחד.
    עובדה גמורה היא הירקות שמושקים ע"י מים מזוהמים בתרופות, ביוב וכדו' שעברו 'טיהור' אך למרות כל זאת נמצאו שאריות תרופות וסח'לה בירקות.
    מבחינת השפעת העישון על הגוף?! אין הבדל משמעותי כלשהו שמורגש אבל שטיפה היא עדיין מומלצת אם כי סביר להניח שלא תמותו מזה.
    אגב למבולבלים, שטיפה היא לא הכוונה לשטיפה חיצונית של הצמח אלא להשקיית מים נקיים ואפילו עדיף מזוקקים או מטוהרים באוסמוזה הפוכה, לתקופה הסופית לפני הקציר והחומרים נשטפים בחילוף החומרים.

8. GanjaLegalizator

GanjaLegalizator חבר חדש

לייקים:
    0
    הבנתי שיש משהו בשטיפה שנותן הבדל לטובה בשריפה של גוינט .. מישהו יכול לאשר/להכחיש או להרחיב ?
    אני מניח ששאריות של דשנים יזרזו שריפת חומר אבל זה רק הנחה .

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    dwarfskiller, מה שאמרת, אבל בדיוק להפך!

צמחים שמושקים במי קולחין, כמו מרבית החקלאות בארץ, אינם סופחים חומרים לא רצויים. זה פשוט לא עובד ככה.
    האמת היא שבמרבית במקרים הפרי נשאר מאוד נקי. עד לרמה שמאפשרת יצוא שלו לחו"ל.

אני בספק אם מישהו יכול למצוא מאמר שתומך בגישה שאומרת שצמחים סופחים חומרים לא רצויים מדשן.

#9 אגרונום, ‏17/4/14
  10. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    אין סתירה..
    צמחים יודעים לסנן את מה שהם צריכים אבל יש גם דברים שנכנסים ואין מה לעשות, לא בריא, לא לנו ולפעמים גם לא להם.
    שאריות תרופות ומי ביוב שאינם מסוננים כראוי, דישון כימי וחומרי הדברה מסוימים שחודרים אל הצמח, אמנם לא משתמשים בהם לקנאביס בגידול פנימי ברוך השם אבל לשם הדגמה.
    בנוסף לזאת, השימוש העיקרי בגידול הידרופוני הוא בדשן נוזלי אורגני "נקי" שעיקרו יסודות תזונתיים לצמח, אני לא יכול לקבוע פה אם זה טוב או לא, מצד אחד יותר קל לצמח 'לעכל' והוא ממצא את זה עד לצורך הדישון הבא אבל מצד שני לך תדע על שאריות בצמח אבל על זה הייתי אומר שלא מזיק ביחס לדישון הכימי החריף שמשתמשים בחקלאות מסחרית רגילה.
    אתה צודק, רק בדיקות מעבדה לצורך העניין יוציאו מסקנה חד משמעית אם זה זניח או שדורש טיפול.
    כתבה שעוסקת בעניין: http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-3685522,00.html
    דו"ח משרד הבריאות (חבל שלא עוסקים שם בבריאות עד הסוף): http://www.health.gov.il/NewsAndEvents/SpokemanMesseges/Pages/06122012_1.aspx

אני אמנם לא מסתמך על הכתבה אבל זו דוגמא.
    בשיעורי האקולוגיה והביוסיורים למיניהם בתיכון אני זוכר את ההסברים הרציניים של חלק מהחקלאים שפגשנו על החשיבות לתת לצמח מקור טבעי לתזונה וללא חומרים כאלה ואחרים שאינם נחוצים כי בסופו של דבר זה מגיע אלינו וגם אנחנו סופחים את תוכן הפרי.
    אני לא אומר שאתה טועה ולא שאני צודק, לדעתי זה עניין שדורש חקירה יותר מעמיקה, לפחות בעניין הגידול הביתי כי על קנאביס דיברנו מלכתחילה, לא? :) .

#10 dwarfskiller, ‏17/4/14
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    dwarfskiller,
    החומרים שאתה מתאר הם בדיוק מה שלא נכנס לצמח.
    חוץ מכמה צמחים מיוחדים (לא קנאביס).

חומרי הדברה הם סיפור אחר, הם בנויים כך שיספגו ע"י הצמחים.
    חומרי ההדברה בימינו הרבה יותר בטוחיים ומתפרקים יחסית מהר.

גם מה שכתבת לגבי דשנים הוא לגמרי לא נכון.
    הדשנים המינרלים (מה שקראת כימים) נקלטים באופן המיטבי, מכיוון שהם לא צריכים לעבור תהליכים ביולוגים בקרקע.

אני אומר באופן מפורש. מה שאתה אומר ממש לא נכון.

12. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    אנטיביוטיקה, תרופות והורמונים, דובר משרד הבריאות אמר במפורש שאלו נספגים בגידולים (לינקים מצורפים לעיונך) ונמצאו בהם.
    אך אם בכל זאת אני טועה כפי שאתה אומר, לא אתווכח אבל האם בכל זאת תוכל להפנות אותי למידע יותר טכני ומפורט בנושא? ככה אוכל אולי לדעת לעומק למה אני טועה ולהחכים.

בנוגע להדברה, פחות מסוכן אבל עדיין מסוכן ועדיין רע ועדיין נספג, תשטוף כמה שאתה רוצה את התפוח אבל עדיין יהיה ספוג ברעלים, אין מה לעשות, ככה הם פירות ימינו.
    אגב, פה בארץ עדיין משתמשים בחלק מחומרי הדברה שנאסרו ע"י מדינות מסוימות בעולם בגלל מסוכנותם לבריאות ולסביבה ובגלל שיש אנשים הרגישים להם בריאותית (אלרגיות ורגישויות). אבל זה כבר סיפור אחר כי הסיבה העיקרית היא פגיעה באקוויפרים תת קרקעיים ובעלי חיים (נזק לטווח ארוך) אז אעזוב את זה כרגע.

#12 dwarfskiller, ‏18/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏18/4/14
  13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש מספר צמחים יחסית מצומצם אשר יכול לספוח יונים של מתכות כבדות רעילות.
    רובם שייכים למשפחת הקטניות.
    רשימת צמחים בעלי יכולת ספיחה עמוד 221

גם כשמנסים ליישם צמחים שיקלטו מזהמים מהקרקע נתקלים בבעיות קליטה.
    עמוד 225 -226.

במאמר המצורף כמעט ולא מדובר על ספיחה של חומרים אורגנים.
    אלה רק\בעיקר יונים מתכתיים.
    לא הורמונים לא תרופות ולא אנטיביוטיקה (לא בשימוש בחקלאות).

מסקירה קצרה של הספרות לא מצאתי צמחים ספציפים שסופחים מולקולות אורגניות (לא רצויות) באופן יעיל. מלבד מספר קוטלי עשבים שתוכננו להיספח ע"י צמחים.

אני לא יודע על איזה חומרי הדברה ספציפים אתה מדבר, אבל אני מניח שאתה מדבר על זרחנים אורגנים.
    אני יכול להבטיח לך שהם הוצאו לגמרי מהמחזור. לא נמצאים בשימוש ואינם חוקיים.

אני מסכים שיש עוד מספר מחסנים שמחזיקים בחומרים הללו, אך הם נגמרים ובקרוב לא ניתן יהיה למצוא אותם כלל.

14. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    בין אם זה אגדה אורבנית ובין אם לא - זה ממש לא של המצאה מגדלים ישראלים חבר.
    מספיק שיטוט קצר בגוגל בשביל לגלות כמה תוכן נשפך על הנושא באנגלית...

15. אלון10295

אלון10295 חבר חדש

לייקים:
    0
    איך אני שוטף אם אני מגדל ישר באדמה (ללא אדנית)?

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    ושוב, אולי עניין השטיפה היה חשוב פעם כשהשתמשו בדשנים כימיים חזקים מאוד, או בחומרי הדברה זרחניים שכבר אינם בשימוש כמו שכתב אגרונום.

אני עדיין חושב שעניין השטיפה מקבל חשיבות יתר, אם בארץ או בחו"ל, למי שמשתמש בדשנים אורגניים (רוב המגדלים, לדעתי) או מי שלא משתמש בחומרי הדברה משוגעים (כמעט כל המגדלים, לדעתי). נהגו כהבנתכם. שטיפה לא תזיק לצמח, זה בטוח. אם זה גורם למגדל הרגשה טובה - לכו על זה :)

17. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    גוזון אמרת נכון ואכן התכוונתי בעיקר לחומרי ההדברה הזרחניים אך לא רק, ואת אותם חומרי הדברה זרחניים מחזיק כל חקלאי ומדברי ותיק במחסן האחורי לכל מקרה ואת זה כבר ראיתי במו עיני ושמעתי במו אזני ממדבירים.
    --
    במאמר לא מדובר חד משמעית שהחומרים לא נכנסים אלא על טיפוסי צמחים שיש להם נטייה יותר גדולה לספוג מתכות כבדות וזיהומים (העיסוק הוא בעיקר במתכות כבדות) וצמחים שעמידים להם.
    בכל מקרה, בנושא הקנאביס, אני מסכים לפחות שהשטיפה אינה דבר קריטי נחוץ אבל אני באופן אישי כן הייתי עושה ועשיתי, אמנם לא בהגזמה אבל כן עושה שטיפה פשוט בשבוע האחרון להשקות רגיל אבל עם מים נקיים.

בזמני הפנוי אקרא את המאמר יותר לעומק.. המסקנה שלי כרגע היא שהמדע הזה עוד לא מדויק ויש עוד הרבה לחקור לפני שקובעים חד משמעית עובדה שאינה מוגמרת.

#17 dwarfskiller, ‏18/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏18/4/14
  18. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן, ובגלל זה גם כדאי לא לפלוט דברים שלא נחקרו.
    כמו שצמחים סופחים מולקולות אורגניות גדולות.

19. dwarfskiller

dwarfskiller חבר חדש

לייקים:
    0
    אאוץ', בן אדם, תקרא מה שכתבתי בהודעות הקודמות, הדגשתי שיש לחקור ולבדוק ובנוסף לזאת, לא קבעתי עוד שום דבר אבל לחששות שלי יש ביסוס, אם לא היה ביסוס לא הייתי מעז לדבר, יכול להיות שלא הבנת את מה שניסיתי להסביר אז אני מצטער.
    אגרונום, שום דבר אישי חלילה, אבל ההמלצה לחקור לעומק לפני קביעת עובדות היתה מופנית גם אליך.

20. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    dwarfskiller
    חשבתי על זה יום שלם ואני מסכים עם הלך הרוח שלך.
    יכול להיות שקצת הפרזתי בתגובה.

זה לא שהוכיחו שחומרים לא נכנסים לצמחים.
    פשוט עדיין לא הוכיחו אם חומרים כן נכנסים לצמחים.

בכל אופן, אני די מנסה להסתמך פה על הידע שלי, וששורשים הם איבר מאוד סלקטיבי.
    כמעט שום דבר לר נכנס ללא בקרה.
    לכן קצת קשה לי לקבל את הטיעון שיש חומרים (לא יונים) שמצליחים לחדור דרך השורשים.
    עד היום לא הראו דבר שכזה.

חשוב רק להדגיש שגם אם מעולם לא הראו כניסה של חומרים באופן לא רצוי לצמח לא אומר שהדבר נכון ב 100%.
    אני בהחלט יכול להסכים שיש מיעוט של חומרים מאוד ספציפים שיכולים לחדור לקבוצה מוצמצמת יחסית של צמחים.
    אבל לא כל חומר חודר לצמח.

המשך מחקר מהנה!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!