1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הצילו !!!

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י Pato, ‏24/4/14.

1. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקיי אני כבר לא יודע מה לעשות.. בחיי, לפני שבועיים העלתי תמונות ואמרתם שהוא נראה כאילו הוא סובל מעודף השקייה..
    מאז עשיתי השקייה אחת אחורנה (מתונה) ולאחר מכן לא השקתי שבוע! היום לאחר שבוע באתי לראות מה שלומו (בימים האחרונים הוא היה תחת שמש אינטנסיבית וחזקה שהאמנתי שתוציא אותו מהסטרס) היום באתי לאחר שבוע שהצמח צם והזדעזעתי, בחיים לא ראיתי אותו ככה הוא פשוט נראה כמו קונדום, כולו נבול וחוץ מהבאצ'ים הקטנטנים שהתפתחו בקטנה הוא רק החמיר :(
    אני מעלה לפה שתי תמונות באיכות לא כלכך טובה ולצערי גם בחושך (זוהי השעה הכי בטוחה לרדת ורק בשעה הזאת התפנתי לרדת..) ואני מקווה שתוכלו לעזור לי.

http://imgur.com/Lgws8fL

http://imgur.com/UYtpo9i

תודה מראש.. :(

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תשקה אותו!

אם אתה מגדל מתחיל, אני מציע שתגיע לראות מה שלומו לפחות פעם ביום.

זה אולי צמח, אבל הוא עדיין צריך השגחה.
    אתה צריך ללמוד את ההתנהגות שלו בחוץ. כל כמה זמן הוא שותה וכמה.

בהצלחה!

3. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    סבבה עכשיו השקתי אותו השקייה מתונה, הוא נראלך מיובש?

4. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אחי שבוע ללא השקיה ועוד בימים האחרונים עם החום שהיה - בהחלט. אתה משקה סביבו או ישירות עליו?

5. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    וואו
    לא ראיתי את הפוסט שלך מלפני שבועיים אבל כל מה שאני יכול להגיד זה שצמח כזה שבוע בחום בקיץ של הארץ זה כמעט גזר דין מוות,
    יש לך מזל שנתת לו מים עכשיו..

בכל מקרה גם אם אמרו לך שהייתה השקיית יתר - תלך עם מים אחת ליומיים בתור מגדל מתחיל, ובתור מגדל גרילה, ותראה לפחות מה שלומו - עדיף ללכת ולא להצטרך להשקות מאשר לא ללכת ואז להגיע כשכבר מאוחר מידי,
    למזלך לא מאוחר מידי,
    תהיה פגיעה זה בטוח, הפריחה תואט, והתוצר הסופי לא יהיה כמו שהוא היה אמור להיות בלי הפגיעה הזאת, אבל ככה לומדים חביבי..

מה שאני מציע לך לעשות מניסיון זה ללכת כל יומיים, רצוי לפנות בוקר, ממש כשהשמש זורחת, ורק לראות מה מצבה...
    בערך אתה תצטרך להשקות אותה אחת ל3-4 ימים ב-2 ליטר מים,
    כמו שרשמתי פה למישהו - עדיף להשקות בטיפטוף למשך 10 דקות לפחות, מאשר להשקות 2 ליטר בבת אחת.
    מה שאני ממליץ לך לעשות זה לקחת בקבוק מים, אפילו 2, לסדר להם מעמד כלשהו ושיהיה יציב, לעשות כמה חורים בפקק בגודל של מחט תפירה ולהעמיד אותם הפוך ככה שיטפטפו, או כל פתרון אחר שאתה יכול לחשוב עליו ככה שהמים יטפטפו,
    בטיפטוף אתה גם תקבל תוצאות יותר טובות מבחינת הצמח, וגם תוכל לשים כל פעם נגיד 4 ליטר במקום 2, מה שטוב לצמח (אבל אם אתה משקה בבת אחת 4 ליטר יכול להיות יותר מידי),
    הטיפטוף צריך להיות מאד איטי - ככה שבקבוק של 2 ליטר יגמר תוך חצי שעה - 45 דקות, אבל גם לא יותר משעה.

כלל ברזל לגבי טיפול בצמחים, בעלי חיים, בני אדם והטבע -
    תהיה עדין, אל תעשה שינויים קיצוניים מידי בבת אחת - כמו לא להשקות שבוע בחום כזה (או לחילופין להשקות הרבה בבת אחת), זה כבר לא פברואר שהיה סבבה ונעים כשחם ומידי פעם קצת גשם וקריר בלילה...
    במיוחד עם קנאביס,
    עוד משהו - אל תעשה עליו אור בלילה (כמו הפלאש של המצלמה) זה יכול לגרום לסטרס שיכול לגרום ליציאה של פרחים זכריים ..
    בעצם - אין לך בעיקרון סיבה לבוא אליו בלילה חוץ מבמקרי חירום כמו עכשיו, יש חושך - אתה יכול בטעות לרמוס אותו, יש נחשים בחום הזה וזה יכול להגמר ברע.
    מה שכן, זאת שעה טובה להשקייה.
    מה שלא יהיה - אל תשקה בצהריים,
    ככה שהשעות שלך הם או בבוקר מוקדם כשהשמש זורחת (עד שעה-שעה וחצי אחרי הזריחה), או אחרי שהטמפ' יורדות - ז"א 5-6 אחרי צהריים.

עוד משהו - אם אין לה צל בצהריים - תארגן לה אחד -
    כבר עכשיו נהיה "חם מידי" לצמח בשעות החמות (10-11 עד 15-16 בערך), עוד חודש-חודשיים והלאה - יהיה חם הרבה יותר מידי,
    אתה לא רוצה את זה בשביל הצמח שלך אז תארגן לה איזה רשת צל (30%), ותשים אותה ככה שתיתן צל בשעות האלה,
    אני חושב שזה צריך להיות עם שיפוע לדרום-מזרח, אבל אני לא בטוח ב100% אז אם מישהו שיודע יוכל לתקן אותי זה יהיה אחלה.

דבר אחרון - חבל שאתה לא עושה את כל זה ביומן גידול ככה יהיה יותר קל לעקוב ולעזור..
    בהצלחה

#5 woogs, ‏24/4/14
    נערך לאחרונה ב: ‏24/4/14
  6. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    וואלק ווגוס.. מה אני אגיד.. שאני אוהב אותך? שאני מודה לך על כל שניה שהקדשת על התגובה המפורטת הזאת?
    תודה ענקית לך באמת!
    אז ככה.. את הרעיון של להפסיק אם ההשקייה לא אני הגיתי.. אמרו לי פה בפורום להפסיק לגמרי עם ההשקייה עד שהצמח יסתדר ומאז להשקות במיתון.. כנראה שצריך ללמוד למי להקשיב בפורום הזה...
    עד האשכול של "התמונת מצב" שבו הנחו אותי להפסיק להשקות הנוהל היה השקייה של 2 ליטר פעמיים בשבוע.. כנראה שעכשיו אצטרך לחזור לנוהל הזה ואף יותר באינטנסיביות..
    כנראה שמעכשיו אצטרך לבקר אותו כל יומיים עם 2 ליטר מים (כל השקייה שלישית דישון, או פעם בשבוע שבועיים השקייה טובה של דשן).
    תשמע הצמח חשוף להרבה שמש, והוא היה צריך לסיים את כל התהליך בסביבות סוף מאי (שעד אז אפשר יהיה להסתדר לפי דעתי בלי רשת צל) עכשיו? אני כבר באמת לא יודע להגיד מתי יסתיים כל התהליך של הגידול משמע אני בבעיה, רשת הצלה לא כלכך באה בחשבון מכיוון שהיא מושכת המון צומת לב.. דבר שאני לא יכול להרשות לעצמי (תמנונים, סטלנים סקרנים, וסתם אנשים רעים שיבואו לראות מה פשר הרשת באמצע חור ביער) אז אם יש לך פיתרון אחר הוא יתקבל בברכה, השאלה שלי האם יש סיכוי להסתדר בלי רשת? כמובן שאני לא רוצה לחסוך על הפרח אבל הדבר באמת קצת מסוכן אם לא תהיה ברירה אחרת ואני אראה שבאמת החום מגיע לרמה טיפה מלחיצה אני אצטרך לסדר משהו...
    דבר אחרון, עד כמה אתה חושב שהיבול יפגע? אולי הנזק יתקזז בגלל הדשנים? יש איזשהי תקווה ליבול פורה?
    תודה ענקית לך בנאדםם

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אני לא חושב שהפגיעה תהיה ממש רצינית אם תעשה הכל כמו שצריך עד הקציר.
    לגבי הרשת זה תלוי בכמה דברים - מתי באמת הצמח יגיע לקציר, כמה צל יש שם באופן טבעי (יער אתה אומר), מה מצב הרוח (מוריד מהעמוס חום).. עקרונית אתה יכול להסתדר גם בלי.. בקליפורניה לדומגה מגדלים בקרחות יער בלי צל ובחום של 40 מעלות, אבל הם נותנים להם תנאים של מלכים.

בכל מקרה
    לגבי השקייה - לא אמרתי שתשקה כל יומיים - אמרתי שתגיע לפחות אחת ליומיים כדי לראות מה המצב שמה..
    קח איתך שיפוד של מנגל - דחוף לאדמה - תמדוד בערך 10-15 ס"מ - אם יבש - תשקה - זה בערך המידה שלך -
    עם הזמן אתה תראה גם על הצמח סימנים של מתי הוא רוצה מים ומתי הוא רווי ...

8. Pato

Pato חבר חדש

לייקים:
    0
    אני רק רוצה לעדכן שהצמח הבריא, תוך יום הוא כבר היה הרבה יותר זקוף, היה אפשר לראות שהוא מתאושש ומאושר :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!