1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול ראשון(מקווה שלא אחרון:) איירו/אדמה

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י GD6, ‏6/5/14.

1. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    גידול ראשון שלי היה לפני שנים שהופסק בחיתוליו.
    אז זה היה White Widow. עכשיו זה 10 זנים שונים. חלק מהם אני כבר לא יודע מה השם(נפלו לי השמות שהיו רשומים ליד חלק מהם).
    חלק זה LSD, Kosher tangie, Girl Scout cookies, Silver Haze ועוד כמה..
    החלטתי אם כבר אני עושה את זה, אז עד הסוף.
    התענייתי בגידול עוד כשהייתי קטן, כשהייתי ביסודי. ולא הייתי מעשן. ראיתי סרטונים קראתי על זה.
    הייתי מתווכח עם אנשים על זה שזה צריך להיות חוקי.
    ולא נגעתי והרחתי אפילו קנאביס. בשנים האחרונות רציתי לנסות ולא היה לי מאיפה.
    כשכן סוף סוף ניסתי, לא אהבתי את זה, אבל עם הזמן דווקא התחלתי לאהוב.בקיצור החלטתי שאני מגדל, ואני רוצה לגדל כמו שצריך.
    אין לי מספיק כסף כרגע בשביל לגדל בצורה שאני רוצה, אבל מקווה שלפחות אחרי הגידול הראשון או השני יהיה.
    אני מגדל בשיטת איירו. לפי השיטה של Stinkbud. ככה שברגע שיגיע שלב הקטיף, 3 שבועות א"כ יהיה שוב קטיף ו3 שבועות א"כ עוד פעם וכו'.
    רק צריך לסבול עוד קצת עד שיגיע השלב הזה.

אלה האימהות, מהם אני יוצר clones ומעביר לאיירו.
    השמאלית היא אינדיקה, והימנית סאטיבה מסוג SUPER SILVER HAZE.
    מאחורי הסאטיבה יש עוד צמח יותר קטן, לא העברתי בזמן אותו לעציץ גדול אז הוא נשאר קטן יותר מהם ועכשיו הוא מתחיל לגדול.

20140503_191408.jpg

אני משתמש במנורת 400W מטל הלייד.
    יש לי מנורת 1000W שאני יעביר לחדר בזמן הפריחה.
    כרגע אני משתמש ב 400W בשביל הארגזים גם, עד שאני ירכיב את הלדים.
    קניתי לד ושנאי ללד שאני צריך להרכיב ולחבר לו מאוורר קטן.
    החלטתי שעדיף לקנות לד קצה מהסוג שקניתי , כי הוא הרבה יותר חזק ממה שבה בהרבה פאנלים מוכנים וככה יעלה לי פחות כסף.

#1 GD6, ‏6/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/5/14
  2. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    זה ארגז ה VEG. לפה אני יעביר את ה clones אחרי 3 שבועות. ופה הם ישארו 3 שבועות נוספים.
    כרגע הצמחים ששם גודלו מזרעים.
    20140503_191351.jpg
    VEG.jpg
    זה ארגז ה clones, הצמחים שפה כבר שבוע כאן, עוד שבועיים אני יעביר ל VEG.
    20140503_191359.jpg

את קולריי הניופרין והעציצי הרשת הזמנתי מהאינטרנט.
    רק אחר כך ראיתי שבהידרו שופ מוכרים את עציצי הרשת האלו, וזה היה יוצא לי יותר זול בגלל המשלוח להזמין אותם בארץ.

#2 GD6, ‏6/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/5/14
  3. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    מצטער שאני שולח את כל זה בכמה הודעות. אני משתמש בדפדפן tor וזה מתנתק לי אם לוקח לי זמן לכתוב הודעה או לעלות תמונה, אז אני נאלץ לעשות את זה בשלבים.
    20140503_191657.jpg
    20140503_191531.jpg

#3 GD6, ‏6/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏6/5/14
  4. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    הייתי צריך לעשות יותר clones אבל זה פעם ראשונה שעשיתי אז רציתי לראות שזה יצא בסדר.. זה יצא כמו שצריך, יצאו להם שורשים.
    אבל החיתוך שעשיתי לצמחי האם לא היה טוב. אני לא ידעתי איפה אני צריך לחתוך, וזה יצא ככה
    20140503_191320.jpg
    הבנתי שהבעיה עם זה , שהצמח לא יגדל מחדש באותו ענף כי לא השארתי NODE, אבל איך הייתי אמור לעשות תחיתוך? בסרטונים הם חותכים את הכל ומסירים את הצדדים.
    חלק מהצחים חתכתי מהגזע של הענף, כי חשבתי שככה זה יגדל מחדש(אחרי כמה ימים שראיתי שזה לא גודל).
    מזל שלא חתכתי עוד, ויכלתי, היו לי עוד ענפים שיכלתי להשתמש בהם.
    עוד שאלה.. האם כשהצמח מראה את איברי המין שלו זה אחד הסימנים לפריחה (שזה כמובן משהו שאני לא רוצה :( ). כי אני צריך לבצע עוד חיתוכים.
    הצמחים הוציאו איברים של נקבה, שני חוטים בצורת V.

#4 GD6, ‏6/5/14
    נערך לאחרונה ב: ‏6/5/14
  5. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    נראה יפה מאוד!

לגבי חשית המיניות - יש לצמחים נטייה להראות סימנים של בגרות מינית גם בלי לעבור ל-12/12 -
    זה לא אומר שהם מתחילים להפריח, זה רק אומר שהם מוכנים מבחינת הזמן הביולוגי או ההתפתחות שלהם, יתכן
    מאוד שמה שראית זה את זה (הופעה של שערה לבנה בנקודות החיבור), אבל אם אתה לא מוריד את כמות
    שעות האור אז אין לך ממה להיות מוטרד...

6. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה Adiv...
    יש לי בעיה שהתלעמתי ממנה כבר כמה זמן והיום שמתי לב שזה מחמיר. הצבע של העלים צהוב, וקצת שרוף בצדדים.
    יש לי כמה בעיות שאני צריך לפתור אותם, וזה החום של המים, ה PH והמחסור במגנזיום/קלציום. השתמשתי באוסומוזה הפוכה, בערך 1/3 אוסומוזה והשאר מי ברז.
    הבנתי שלהוריד את ה PH ל5.4 בעזרת הרבה לימון מהרמה הגבוהה של ה PH אצלנו בארץ יכול לגרום לבעיה של חוסר פוטסיום או מה שזה לא יהיה. אז אני משתמש במי אוסומוזה כי אז לא צריך להשתמש בהרבה לימון וגם כי אני מעדיף על המיים מהברז. אבל אז זה גורם לחוסר במגנזיום וקלציום שיכול להיות מה שגרם לצהוב.
    רציתי לקנות MAGCAL אבל אין בחנויות ההידרו בארץ, מישהו יודע מאיפה אפשר להשיג? אולי מאיזה משתלה? מאיביי המשלוח יצא יקר וגם אין לי כח לחכות עד שיגיע. גם ככה המצב נראה קצת חמור.
    VEG2.jpg

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קצת קשה לי להגיד בדיוק איזה מחסור יש לך כי זה נראה כמו כמה דברים,
    אבל תסכל בנושא הדביק בפורום 'בית חולים', הנה
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...ביס-לבדוק-לפני-ששואלים-יכול-לחסוך-לכם-זמן-יקר

8. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    20140530_134457.jpg
    20140530_134507.jpg
    הסתדרתי בסופו של דבר עם ה ph והריקבון שנוצר בשורשים. התחילו להיווצר שורשים לבנים חדשים.
    וגם הם נראים יותר טוב

#8 GD6, ‏2/6/14
    נערך לאחרונה ב: ‏2/6/14
  9. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    התחלתי את שלב הפריחה :cool:
    משום מה , זה לא מעלה לי את התמונות...
    העברתי את הצמחים מהארגז לתעלות. זה היה בעיה מכיוון שעשיתי את זה לבד, ולא היה לי רשת לתמיכה. הם לא גדלים באדמה אז אין מה שיתפוס אותם, אז מה שקרה זה שהם נשברו:mad:
    הייתי כל כך מתוסכל שרציתי לשבור את הכל, אם היה לי משהו לעשן זה היה עוזר באותו זמן.
    בסוף החזרתי אותם לארגז ויום למחרת באתי מוכן עם רשת ועשיתי את זה כמעט כמו שצריך.
    העברתי את מה ששרד לצינורות. הפעלתי את הנורה.
    זה היה לפני שבוע בערך. היום העברתי את צמחי האם מהם עשיתי CLONES . שיפרחו גם. אני צריך תכסף :p

10. NonCivilized

NonCivilized חבר חדש

לייקים:
    0
    שמע מרשים מאד!
    להשתמש בשיטת איירו, באמת כל הכבוד!

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גידול מעניין מאוד.
    מה שעוד יותר מעניין שפיספסתי אותו לגמרי ורק עכשיו (חודש וחצי אחרי שהתחלת) אני רואה אותו בפעם הראשונה.

אני מוכרח שאלה אחת לפני שאני מתחיל לדבר על הגידול שלך.
    למה אתה מנסה לגדל בשיטה הידרופונית?
    מה השיקול שהוביל למערכת כזו ולא למערכת זולה, קלה ויעילה באדמה?
    אם יש לך נקודת מים בסביבה וחדר גדול יחסית, היית יכול לבנות מערכת הרבה יותר פשוטה באדמה שכלל לא מצריכה את כמות העבודה המטורפת (לדעתי) שמערכת כזו דורשת.

יש לי עוד המון שאלות אליך. אבל בוא נתחיל בקטן.

12. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    משך אותי העובדה שאפשר להשיג יבול מהיר יותר וכביכול יותר איכותי(אני בטוח שגם עם אדמה אפשר להגיע לתוצאות מרשימות).
    וזה כמובן שיודעים מה עושים וזה לא נכון למקרה שלי, היה לי ועדיין יש הרבה טעויות וזה פחות סלחני.
    אבל אני מקווה שפעם הבאה אני ישתפר, למדתי מהטעויות שלי בדרך הקשה...
    זה גם היה ברור לי, שיהיה לי טעויות כי זאת הפעם הראשונה שלי. היו פעמים בהם חשבתי על לוותר ולעבור לאדמה.
    וגם אני די מושפע מהגידול של Stinkbud . הוא פירסם את השיטה שלו ב Roll it up . זה נקרא "Harvet a pound every 3 weeks".
    התכוונתי גם לעבוד לפי השיטה שלו ולעשות SOG. ומערכת איירופונית לפי מה שקראתי מאוד מתאימה לשיטה הזאת.
    כרגע אין לי ציוד בשביל SOG של 3 שבועות. יש לי צמחים בארגז VEG ואת התעלות בחדר הפריחה. אבל בעתיד אני מקווה שיהיה לי עוד מנורה ככה שאוכל להכניס עוד פרחים לשלב הפריחה. ולהגיע למצב שכל 3 שבועות יהיה קטיף.

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין הבסדל באיכות בין גידול הידרו לגידול באדמה.
    יכול להיות הבדל מסויים בזמן הגידול, אך רק אם המערכת פועלת באופן אופטימלי.

לאן הולכת הפסולת?
    כל כמה זמן אתה מוסיף (או מחליף) דשנים?
    כמה תאורה יש לך סה"כ?
    האם ההגבלה שלך למעבר למערכת אירופונית היא רק כספית?

14. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    כתבתי תגובה.. לא יודע למה זה נעלם פתאם.
    קראתי בחלק מהמאמרים שיש הבדל באיכות, אבל לא לוקח את זה כעובדה.
    גם אומרים את אותו הדבר על גידול בלד.
    אני משתדל לא להסיק מסקנות מכל מאמר שאני קורא.

חלק מהפסולת נפטרתי רחוק מהבית.
    וחלק השארתי אצלי אני יפטר מזה אולי ע"י שריפה יש שמה ביחד דברים שעלולים להפליל אותי.

יש את ארגז ה VEG שמה אני מחליף דשנים כשאני מחליף מים, אני משתדל שזה יהיה כל שבועיים, אבל זה לפעמים יוצא כל 3.
    בפריחה, אני משתמש בפיילה ולא בארגז, אז יש בה כמות קטנה של מים, וגם אין מכסה(אני משתמש בנייר לכיסוי חלל הגידול בשביל לכסות תפיילה) אז חלק מהמים מתאדה כנראה, וגם נגמר מהר. אז אני כל יום או יומיים מוסיף מיים, או מרוקן לגמריי ושם. גם בגלל שאין מכסה ואני לא רוצה שיווצר ירקת, אז אני מעדיף לרוקן הכל ואז משפשפף עם שקוצ' ומוסיף מים ודשנים.
    גילתי שממש קשה אצלנו בארץ למצוא ארגזים טובים, כאלה שיכולים לאגור משקל של עשרות ליטרים של מים, אטומים למים(השפריצרים משפריצים לכל עבר), ובעלי מידות מתאימות. חיפשתי ב ACE הום סנטר ומה לא.. בסוף השגתי ממישהו שאני מכיר, שיש לו עסק והוא מזמין ארגזים מחברות. עדיין יצא לי יקר.
    לא היה לי כסף כשהתחלתי תשלב של הפריחה אז הסתפקתי בפיילה פשוטה מחנות ציוד, אבל זה יכול להיות בעייתי לפי מה שקראתי. כי יש פלסטיקים שיכולים לפלוט חומרים שלא טובים לצמחים, פלסטיקים שלא מיועדים לאגירת נוזלים לשתייה.
    בארגז ה Clones אני משתמש במיי RO

יש לי 400W לגדילה. 1000W לפריחה.
    ויש לי לדים שאני לא עושה בהם שימוש כרגע, אבל אני חייב לחבר בהקדם אחד לארגז ה Clones .
    זה לא פאנל של לד, אני צריך לחבר בעצמי לשנאי(דרייבר), שתיים כאלה שרפתי, זה היה שנאי חשוף, וגם החוטים חשופים.
    אז במקרה אחד החוטים החשופים מהשנאי לכבל שמחובר לחשמל נגע במשהו מתכתי ונשרף.
    בפעם השנייה השנאי עצמו היה על מגש אלומיניום ונשרף גם.

אתה מתכוון אם עשיתי את זה כדי לחסוך בכסף או להפך?
    זה יצא לי יותר יקר ממה שחשבתי.
    ארגזים יקרים.
    טיימרים(לא כ"כ יקר).
    צינורות PVC עם הברגה ממש יקרים. עדיךהיה אם הייתי קונה כאלה בלי הברגה ממפעל ומדביק עם דבק PVC היה יוצא הרבה יותר זול!
    אני גם לא משתמש בטיימר מחזורי שגם הייתי צריך לקנות - אחד כזה עולה ממש יקר(גרמני וכו'), יש כאלה סיניים באיביי אבל לא הזמנתי כי זה גם ככה בא בלי שקע.
    וגם אם הייתי קונה אחד כזה מהארץ הייתי צריך לחבר אותו איך שהוא לארגז ולשקע. ולפי מה שראיתי אני וחשמל זה יגמר לא טוב.
    היו עוד כל מיני דברים מסביב..
    גידול באדמה היה חוסך לי את הדברים האלו. אבל זה הוצאה חד פעמית.
    יש גם יתרונות.. לא צריך לסחוב יותר שקי אדמה, פחות מזיקים מסויימים שאני מאמין מגיעים גם מהאדמה.

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יאוץ'.

זה המון המון המון עבודה!
    ואני אומר את זה בתור אחד שעובד בזה.

16. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    Gd6 אני מבין שיש לך בעיה להעלות תמונות דרך דפדפן התור אבל כפרה עליך כולנו מתים לראות עוד צילומים של הגידול האירופוני הראשון בפורום! :)

ובהצלחה בהמשך חבר.

17. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    ואוו , אני די בתקופת מבחנים אז לא הצצתי פה כמה זמן ואני רואה פה דברים מדהימים :eek:

מדהים , מלמד ומהנה לקרוא ! עוד תמונות בבקשה ובהצלחה מן !

18. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה על התגובות חברה :D

החלפתי אתמול את המים בארגז ה VEG. הצמחים ששם כמו שאמרתי אמורים להישאר רק 3 שבועות. אבל מכיוון שאין לי עוד מנורה בחדר הפריחה חלק מהם נשארו יותר (אלה שלא העברתי לתעלות). העדפתי שיהיו בתעלות פחות צמחים מהכמות המקסימלית שיכלתי להכניס. השורשים של הצמחים שבארגז נתפסים בספרינקלרים ואז הם לא מתיזים מים כמו שהם אמורים או שבכלל סתומים. אז ניסתי להוציא כמה שיכלתי כדי שיעבדו כמו שצריך.
    יש ספרינקלים אחרים שלא נסתמים כמו הקטנים שיש לי, ולכן משתמשים בהם למערכת ה VEG והפריחה. ובמה שיש לי יותר מומלץ לארגז ה CLONES. יכול להיות שאני ישיג כאלה.
    מצאתי בשורשים כמה תולעים שחורות..

http://anony.ws/i/2014/06/27/15.jpg

זה נגרם בגלל שהמים מעל הטמפרטורה שהיא צריכה להיות.
    יש כאלה שמשתמשים בצ'ילר בשביל קירור המים. אבל זה לא ישתלם לי בשביל ארגז אחד.
    הצ'ילר הכי זול יעלה לי 2500 שקל.
    יש כאלה שמכניסים בקבוק קרח, הייתי עושה את זה בהתחלה(וזה היה עוזר לשמור על הטמפרטורה) אבל הפריזר שלי כבר לא עובד כמו שצריך.
    אז פשוט כיוונתי את הטיימר שבשעות האור יפעל 15 דק' ויתכבה למשך 30 דק'. במקום 15/15.

אלה התמונות של חדר הפריחה מלפני שבוע או יותר נראה לי.
    http://anony.ws/i/2014/06/27/4.jpg
    http://anony.ws/i/2014/06/27/3.jpg

אלה מהיום..
    http://anony.ws/i/2014/06/27/23.jpg
    http://anony.ws/i/2014/06/27/26.jpg
    http://anony.ws/i/2014/06/27/25.jpg
    http://anony.ws/i/2014/06/27/32.jpg

אלה צמחי האם שמהם עשיתי את ה Clones.
    את הסאטיבה הייתי צריך לעקם בגלל הגודל.
    http://anony.ws/i/2014/06/27/29.jpg
    http://anony.ws/i/2014/06/27/30.jpg

את ה Clones ששתלתי לפני שבועות בעציצים, העברתי לחדר הגידול איפה שהארגז, כדי שהם יהיו צמחי האם בעוד כמה חודשים ומהם אני יעשה Clones.
    http://anony.ws/i/2014/06/27/11.jpg

אני חייב לאטום כמו שצריך את חדר הפריחה, זה לא 100% אטום.
    יש לי מפוח אחד להכנסת אוויר. ועוד אחד שמחובר למנור ופועל ה רק בשעות האור.
    אז בשעות החושך מה שקורה זה שהמפוח שמכניס אוויר לחדר פועל לבד, ולאויר אין מאיפה לצאת, והדבק ששמתי בצדדים יוצא. המפוח שמחובר למנורה הוא 250W, אז אני מעדיף לא להפעיל אותו 24/7.
    היום חיזקתי עם קרשים והשארתי חלק מהנייר פתוח שיהיה לאויר מאיפה לצאת.

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התולעים - סוג של נמטודות. אין איך להרוג אותם.
    אתה חייב להשמיד את הצמח הנגוע ולהחליף את כל המים.

הצמחים במערכת ההידרפונית נראים לא רע. חסר לך יותר אור כחול. כדאי לשקול מספר פלורסנטים.

תאורה ירוקה לא באמת שווה לחושך. אתה תאלץ להיפטר ממנה כאשר תרצה לעבור לפריחה.

הצמחים בעציצים נאים לא טוב. כדאי להשקות אותם יותר. ובנוסף כדאי גם להעביר אותם לעציץ יותר גדול.

ניסיון מאוד מעניין במערכת הידרופונית.
    מקווה שיפתרו לך הבעיות.

20. GD6

GD6 חבר חדש

לייקים:
    3
    הייתי בטוח שאור ירוק הצמחים לא יכולים לראות וזה לא משפיע עליהם..
    אני לא משאיר את האור דלוק, רק היום חיברתי אותו, כדי שאוכל להיכנס לחדר בזמן החושך כשאצטרך.

אני הוצאתי את התולעים שמצאתי בשורשים והרגתי אותם.
    ברגע שצמח נגוע הם יחזרו חזרה?
    הם נמצאים גם על העלים?
    כי אם כן, אולי ריסוס העלים יעזור?

היה לי את העכיבישים הקטנים על צמחי האם לפני כמה חודשים. והריסוס של אקוגן עזר. הריסוס שממליצים עליו באחד הכתבות באתר.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!