1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

אוקיי חברים, אז אחרי 3 שבועות של גידול Outdoor הצמחים מתקדמים יפה מאוד! תנו חוות דעת

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י dani571, ‏10/9/13.

1. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    לפני כ-3 שבועות התחלתי עם 18 שתילים.. הפוסט הראשון שלי -
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/show...ואו-כנסו-לחוות-דעת-ותענו-לי-על-כמה-שאלות-(-**

מתוך ה-18, לאחר שבוע נשארתי עם 10 שתילים לאחר שכמה לא הצליחו לשרוד וכמה החתול הדפוק שלי הרס, והנה הפוסט השני -
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/showthread.php/425-איך-ההתקדמות-של-השתילים

ועכשיו, 3 שבועות נשארתי עם 6 שתילים, שקצב הגדילה שלהם מעולה ++! גדלים מיום ליום.. העברתי כבר את כולם לעציצים 7.5 ליטר ועומדים אצלי יפה במרפסת בתוך מסגרת עץ עטופה ברשת נגד מזיקים... משקה אותם פעם ב-3-4 יום (לאחר שהאדמה מתייבשת) ונהנה מהמראה הבריא שלהם D: אז לתמונות עדכניות שצילמתי אתמול -

http://www.siz.co.il/my/awnlmnw1jtzu.jpg

http://www.siz.co.il/my/ynd5zziiymmm.jpg

http://www.siz.co.il/my/5jdmom3hknid.jpg

http://www.siz.co.il/my/lhtgmnjnyyzy.jpg

מה אתם אומרים עליהם? נראים בריאים? זה גידול ראשון שלי ככה שאני לא באמת מצפה שהתוצאות יהיו יותר מידי מרשימות אבל לפחות נלמד לקחים לקראת העונה הבאה :)

שאלה -
    אני יודע שזה כבר סוף העונה והתחלתי לגדל מאוחר מידי.. אבל יד עוד חודש וחצי - חודשיים עד הגשמים, לדעתכם ייצא לי לקטוף כמה פרחים יפים לפני שהם ימותו?

יש עליהם שמש ישירה 4-6 שעות ביממה, אבל בשאר שעות היום יש שם כול הזמן שמש, זה בסדר?

וזהו בעיקרון :)

2. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יש לך צמחיים יפים מאד חבר,
    נראים בריאים ביותר ובגודל טוב ביחס לגיל שלהם.
    צפה לכך שבשבוע שבועיים הקרובים כבר תתחיל לראות סימנים של פריחה מוקדמת, בגלל התקופה בעונה.

יצא לאיזה חבר-של-חבר שלי, לפני 3-4 שנים בערך לגדל 2 צמחים בחוץ, בדיוק באותה תקופה של השנה..
    הוא נכנס איתם כבר לשלב הגשמים כשהיו להם פרחים גדולים ויפים אבל עדיין הם היו צריכים עוד לפחות חודש וחצי עד הסיום והקטיף.
    כרגע הם נראים מצויין אז מה שאתה עושה ולא עושה - תמשיך ככה.
    בקשר לגשמים - ברגע שיגיע הזמן תתחיל לעקוב כל יום אחרי התחזית (לא בעיה בימינו יש כמה אתרים ישראלים עם תחזית מעודכנת), ואז מה שנשאר לך זה לשחק עם זה ...
    לדוגמה כשתראה שהולך להיות שבוע גשום - תסדר להם איזה כיסוי ניילון שקוף, או לחילופין אם יש לך אפשרות תכניס אותם הביתה תחת מנורות וחימום אם צריך.
    וגם אם נגיד אתה רואה שבעוד יום אתה צריך להשקות אותם אבל בעוד יום או יומיים הולך לרדת גשם, עדיף שתתן לגשם להשקות אותם,
    מה שכן בתקופה הזאת של הגשמים אתה צריך לעקוב אחריהם טוב טוב כי ביום יומיים הכל יכול ללכת פארש,
    שים לב שלא יותר מידי קר להם, שהם לא מקבלים יותר מידי גשם ואתה תהיה בסדר.
    סך הכל הם אמורים לסיים לפני הגשמים הרציניים.. זה תקופה כזאת שיבוא לך שבוע של גשם ואז שבוע של שמש אכושרמוטה...

אם תשים לב טוב לצרכים שלהם יהיה לך קטיף נחמד ביותר...
    החבר בזמנו עשה מ2 הצמחים משהו כמו 50-60 גרם, תכפיל ב3 צריך לצאת לך באופן גס בין ה150 ל180 גרם.

רק דבר אחד חשוב שכדאי לך ללמוד מטעויות של אחרים,
    אני יודע שלפעמים זה יהיה מפתה לבוא בערב אחרי שלא היה לך זמן כל היום ולבדוק מה שלום הילדות היפות שלך,
    אל תעשה את זה !
    החבר עשה את זה כמה פעמים והוא האיר על הצמחים בחושך - מה שגרם לאחד מהם לפתח כמה פרחים של זכר וקצת זרעים, מה שגם הוריד במשקל של אותו צמח.
    קח בחשבון.

תמשיך בעבודה הטובה
    בהצלחה

3. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה רבה על התגובה המפורטת!
    אני כבר מוכן להכול ולמקרה חירום קניתי ניילון גדול שחור שכאשר יהיה גשם אני אוכל לכסות את "הבית" שהם נמצאים בו ולא תפגע שם אפילו טיפה אחת. בקשר לזה שיהיה להם קר פה אין לי יותר מידי מה לעשות עם זה.. אין לי ממש אפשרות להכניס אותם הביתה ( 7.5 ליטר כפול 6 זה יוצא 45 קילו + המסגרת עץ עוד 10 קילו... יהיה לי קצת בעייה לקחת משטח ששוקל 55 קילו באורך כימעט מטר על מטר ולהכניס לבית..) במקרה כזה אני ישים מתחת לניילון את הכיסוי הזה שעשוי מסוג של נייר כסף למטיילים וככה ננסה לשמור על החום שלהם.. תשמע גם אם ייצא לי 100 גרם, בשביל הגידול הראשון ועוד בעונה הזאת לדעתי זה לא רע בכלל :)

נקווה שיהיה טוב.. ובעוד שבוע~שבועיים הם ייכנסו לפריחה?? אתה חושב? כרגע זה לא נראה קרוב אפילו.. נקווה שיהיה להם עוד חודש לגדול עד שהם ייכנסו לפריחה...

4. GanjaPower

GanjaPower חבר חדש

לייקים:
    0
    איזה יופי אחי אלוואי אלי...

תגיד אתה מבאר שבע אחי?

5. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה :) ולא אני לא מבאר שבע אחי..

6. הבורח

הבורח קנאביסט

לייקים:
    7
    אחי יפה מאוד!
    דרך אגב לגביי הגשם אני חושב שגשם קל לא יזיק לו רק גשם כבד ובעיקר רוחות.
    וחוץ מזה אם בא לך לעשות ניסוי אז זה בדיוק הזמן לחתוך את העלה החדש שעומד לגדול מלמעלה ואז הוא אמור להתפצל (מה שיביא לך יותר יבול).
    בהצלחה :)

7. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    חבר
    ניילון שחור לא ממש יעשה טוב לצמחים שלך...
    הוא חייב להיות שקוף כדי שהצמחים, למרות הגשם, הקור והרוחות עדיין יקבלו אור.
    אין אור = אין צמיחה = אין מה לעשן.

וכן הם אמורים להכנס לשלב שנקרא פריחה מוקדמת בקרוב, אתה תראה שמתחילים לצאת בפיצולים השערות הלבנות (שבסוף יהפכו לחומות), אבל עדיין הצמח ימשיך לגדול.
    השלב הזה יקח בערך שבועיים שאחריו הצמח יכנס להילוך גבוה, שבו הוא יתרכז בלגדל את הפרחים ואז תתחיל לראות את הפרחים הולכים ומתנפחים, השלב הזה לוקח עוד איזה חודש וחצי - חודשיים ובסופו הפרחים כבר אמורים להיות נפוחים ומכוסים בבלוטות thc (שזה לא השערות הלבנות זה בלוטות קטנות ושקופות שצומחות על הפרחים וקצת על העלים).
    משמה יש לך בערך עוד שבועיים שלוש ואז קציר, בשבועיים 3 האלה השערות הלבנות יהפכו לחומות והבלוטות thc, אם תסתכל עם זכוכית מגדלת מספיק טובה תראה שהם יקבלו מין צבע חום אדמדם ואז קציר [:

כמו שהבורח אמר, גשם כבד ורוחות זה מה שיש לך להזהר ממנו...
    ובמקרה שלך גם ניילונים שחורים למיניהם...
    אתה באמת יכול גם לנסות לקחת 2 צמחים שבערך באותו גודל ולאחד מהם לחתוך את החלק העליון ובכך לקבל פיצול ולדעת לפעם הבאה באיזה דרך תקבל יותר יבול.

בהצלחה שוב.
    ושמור לי איזה שאכטה [;

8. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה על ההצעה חברים :)
    אבל אתם מתכוונים כאילו לקחת את הקצה של אחד הצמחים, ופשוט עם מספריים לחתוך אותו? זה לא ייהרוג את הצמח? ובקשר לניילון השחור התכוונתי ללילה, ברור שלא לשים את זה ביום.. אני פשוט הייתי בטוח שבכול מקרה אם לשים עליו איזשהו ניילון (שקוף או לא שקוף) הוא לא ייקבל מספיק שמש דרך הניילון הזה, אבל אם אתם אומרים שזה בסדר אז בכלל מעולה...

וקציר בעוד שבועיים - שלוש?? וואו אני מזה בספק הם עדיין קטנים מידי, ההכי גדול הוא בקושי 20 ס"מ ועדיין אין אפילו התחלה של סימני פריחה... אבל לפי מה שהבנתי זה הרי לא טוב שהם נכנסים לפריחה כשהם כול כך קטנים נכון..? הגבעולים שלהם עדיין דקים מידי כדי להחזיק פרחים אפילו בינוניים.. לא ככה?

נ.ב.
    אולי אני אומר שטויות ותתקנו אותי אם ככה, בכול זאת זה גידול ראשון שלי וכול מה שאני יודע זה נטו מקריאת המדריכים פה באתר...

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמחים נראים נהדר.

יש לי פתרון פשוט בשבילך.
    אתה צריך לדאוג לתאורה למשך 2-3 שעות נוספות אחרי שהשמש מתחילה לרדת.
    אתה לא צריך מנורה יקרה, יספיקו לך נורה אחת רגילה (להט) של 60 ואט ומנורת פלורסנט קומפקטית של 23 ואט.
    אני הייתתי מציע לך להמשיך בתהליך למשך 4-6 שבועות נוספים, עד בערך אמצע סוף אוטובר. לאחר מכן אתה יכול להוריד את הנורות.
    בהנחה שיהיו לך לפחות 12 שעות רצופות של חושך מוחלט, הצמחים יתחילו בשלב הפריחה.

בהצלחה.

10. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לא לא לא, תן לי לעשות לך קצת סדר.
    קודם כל אין שום טעם בניילון שחור - גם אם זה רק ללילה, בגלל ש-א' הגשם יורד לפעמים גם ביום כמו שאתה יודע, וב' בהנחה שהוא יורד רק בלילה - זה סתם יצריך ממך לקום מוקדם בבוקר לפני שהשמש זורחת ולהוריד את הניילון ולשים אחד שקוף,
    אז תחסוך לעצמך את כל הבלאגן, לך להום סנטר - קנה לך איזה כמה מטרים של ניילון שקוף, זה אמור להיות ממש גרושים וסגרת לך את הפינה הזאת.
    הצמחים אולי יקבלו טיפ טיפה פחות אור דרך הניילון אבל זה בטוח עדיף מאשר - יותר מידי גשם, רוחות וקור.

לגבי הקציר - תקרא טוב, לא אמרתי שבעוד שבועיים שלושה יהיה לך קציר, אלא בעוד שבועיים שלושה הם כבר צריכים להכנס לשלב ה-טרום פריחה. אל תדאיג את עצמך עם כל מיני מחשבות כמו - מה אם הצמח קטן מידי וכאלה דברים, הצמח יודע לדאוג לעצמו טוב בדברים האלה והגבעולים יחזיקו היטב את הפרחים אפילו שהצמח קטן,
    מה שכן עלול לסכן את הגבעולים והענפים זה הרוחות שיכולות לשבור אותם או אפילו להפוך את העציץ, פשוט תגן על הצמחים מהרוח.

חוץ מזה - כל מה שיש לך לשאול - יש לך פה אחלה פורום בשביל זה, תשאל ואני בטוח שתקבל אחלה של תשובות, ככה לומדים אחי.

בסך הכל גידול זה לא מדע טילים, תן לצמחים מה שהם צריכים והם יעשו את השאר.
    ואני חייב לציין שהצמחים שלך נראים ממש ממש טוב, הרבה צמחים בגודל כמו של שלך כבר מאבדים את 2 העלים הראשוניים ואפילו את הסט הבא אחריהם ושלך עדיין ירוקים ובריאים, כנראה ששמת להם אדמה טובה והשקית בדיוק בזמן שזה מצויין. תמשיך ככה.

אם אתה רוצה אתה יכול לקנות לעצמך כבר מעכשיו בקבוק קטן של תוסף פריחה שנקרא pk13-14 שאמור לנפח את הפרחים בעוד 30%,
    אני בחיים לא גידלתי בעצמי ככה שאני לא יודע לתת רפרנס איך זה עם ואיך זה בלי אבל ראיתי פרחים שגדלו מדושנים והם היו ממש ממש שמנים.
    מה גם שזה לא עולה הרבה, בסביבות ה120 שקל לבקבוק של חצי ליטר בערך. זה אמור להספיק לך לפי דעתי, אבל אם אתה כבר עושה את זה תשאל את המוכרים בחנות.
    רק תזכור שבועיים לפני הקציר להפסיק עם הדשן ולתת רק מים.

הנה כמה תמונות של הגידול של החבר שסיפרתי לך עליו
    התמונה הזאת נלקחה ב20 באוקטובר, זאת אומרת שלצמחים שלך יש פור של איזה שבוע שבועיים (בגלל שהצמח הזה כבר התחיל פריחה שבועיים שלוש לפני שהתמונה צולמה)

זה אחרי הקציר, שבגלל כל מיני בעיות שהיו לחבר באותה תקופה נעשה שבועיים שלוש אולי אפילו חודש לפני הזמן.
    הפרחים בחלק העליון הם hermaphrodite יעני גם זכר וגם נקבה, משמע יש קצת זרעים בפרח.
    ולמטה זה הצמח השני הקצת טוב יותר.
    צולם ב27 לדצמבר, חודשיים אחרי התמונות מלמעלה.

ובצנצנת יישון [צנצנת חמוצים גדולה]

11. פילוני

פילוני חבר חדש

לייקים:
    0
    דני אל תקטום את הצמח כמו שהמליצו לך!!!

שתי סיבות:

הראשונה היא שקיטום מיועד בעיקר בגידול פנים בשביל לנצל את כמות החלל שיש לך ולמקסם את הפריסה של שטח הפנים של הצמח -
    כשאנחנו מגדלים בחוץ יש לנו שמש שהיא חודרת מספיק חזק גם לחלקים התחתונים יותר של הצמח. זה נכון שיש הנוהגים לקטום
    גם בגידול חוץ (ולעשות עוד מניפולציות אחרות שבאמת עוזרות למקסם יבול) אבל כל מקרה לגופו ובמקרה של הצמח הקטן שלך לדעתי
    אין צורך.

סיבה שניה היא שעכשיו הצמח נכנס לשלב הפריחה, אתה לא תצליח לנצל את שתי הענפים שייצאו לצמח כמו שצריך כי הם לא יספיקו לצמוח.

זה לא כאילו יקרה משהו נורא אם באמת תקטום אבל במצב שלך כרגע זה סתם חבל-תמתין לפעם הבאה ותקטום אותו כשלפניך עוד זמן צמיחה מספק...

שים לב למה שכתוב בהדגשה במדריך קיטום:

http://www.xn--4dbcyzi5a.com/2011/11/קיטום-קנאביס-ושיטת-ה-fim/

#11 פילוני, ‏10/9/13
    נערך לאחרונה ב: ‏10/9/13
  12. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    וואו ח'ברה תודה רבה על התגובות והעזרה! וכן אני באמת ייקנה ניילון שקוף בקרוב.. רגע, אז אם בעוד 2-3 שבועות הם אמורים להיכנס לשלב הטרום פריחה איך שאמרת, אז הקציר אמור להיות בערך בעוד כחודשיים נכון? כי פחות או יותר זה גם מה שבניתי עליו... והצמח של חבר שלך נראה קטלני.. וזה נראה כאילו ייצא יחסית הרבה חומר בשביל צמח אחד וואו! רגע אז אם הצמחים שלי כמו שאמרת בפור של שבוע-שבועיים, ואצלי לא אמורות להיות בעיות בקצירה ככה שאני אמור לקצור הכול בזמן ולא לפני, אז אתה אומר שאמור להיות לי יותר מפי 6 חומר ממה שיש בתמונה (יעני מ-6 שתילים)?? וואוו :>

ופילוני כרגע אני נראלי לא ייקטום פשוט כי אני מפחד שזה ייפגע בצמח.. עוד עכשיו כשכולם אומרים לי שהצמחים נראים נהדר ובריאים אז חבל לי להרוס את זה, הם גודלים מעולה גם ככה, ואני ייסתפק במה שייצא גם בלי פיצול, זה לא שאני מעשן כבד, אם יהיה לי חומר בבית אז אני יעשן אולי פייסל-שתיים בשבוע (לעומת עכשיו פייסל בחודש בערך..).

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לא מה שבתמונה זה מ2 צמחים,
    העליון בתמונה על הדפדפת זה פרחים עם קצת זרעים, הפרחים שבחלק למטה הם נטו נקבה, כל צד צמח אחר.
    זאת אומרת אמור להיות לך +- פי 3

#13 woogs, ‏11/9/13
    נערך לאחרונה ב: ‏11/9/13
  14. dani571

dani571 קנאביסט

לייקים:
    4
    הבנתי.. איזה כייף! =]
    יש לך אולי מושג כמה גרם יש שם לחבר שלך? סתם מתוך עניין :)

15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    יצא לו +- 25 לצמח.
    מה שאתה רואה בתמונה עם הדף זה אחרי שעישנו מזה פרח בערך באותו גודל כמו של הקטנים, הייתי אומר פרח של איזה 2-3 גרם, ומדדנו את זה אחרי זה [זאת אומרת שקלנו את מה שאתה רואה בתמונה] והיה אם אני לא טועה בסביבות ה46 ככה, אבל אל תתפוס אותי במילה זה היה מזמן ואני לא ממש זוכר..

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!