1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צמח פג שמפריח

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י weedli, ‏22/5/14.

1. weedli

weedli חבר חדש

לייקים:
    0
    הגיוני שצמח בן 3 חודשים (פג... בקושי 25 סנטימטר) שגדל גרילה מקבל מים כמו שצריך יתחיל להוציא פרחים??? כי שלי התחיל... זה לא זן אוטמטי והפריחה אמורה להיות רק בעוד 4-5 חודשים...

2. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    בלי לפגוע,
    מה זה לעזאזל צמח פג? ומה זה קשור לגידול גרילה? ולמה אחרי 3 חודשים הוא רק בגובה של 25 ס"מ?
    ולמה נראה לך שפריחה תתרחש רק אחרי 7-8 חודשי גידול?(כרגע בין 3 חודשים אתה אומר שציפית לעוד 4-5 חודשים לפני פריחה).
    יכול להיות שאתה מערבב בין מושגים ולכן קורים לך דברים שלא ציפית להם?

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    נשמע כמו גידול מאוד מוזר.
    אך עולה חשד שהצמח היה חשוף לסטרס כלשהו גם מכיוון שהוא כבר פורח וגם בגלל הגודל היחסית ננסי שלו.

האם הוא גדל בעציץ או באדמה?
    אפשר תמונה?

4. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    גם לי אותה בעיה. גידול גרילה
    שתלתי בתחילת חודש רביעי שני צמחים
    בעציצים שניהם בגובה 80 סנטים בערך
    אתמול שבדקתי אותם התחילו להוציא שערות לבנות?? למה זה מוגדם לדעתי?

5. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    טלמסקה, בעציצים זה לא גידול גרילה. אבל אם כבר שתלת בתחילת אפריל זה אומר שהצמחים שלך כבר בני 8 שבועות לפחות, ככה שזה לא מוקדם. צמח יכול להתחיל לפרוח כבר בגיל 6 שבועות אז הוא מגיע פחות או יותר לבגרות והוא בד"כ בגובה של הצמחים שלך בגיל הזה. אני שתלתי ב27/4 ואני כבר בשבוע השלישי לפריחה וזה ממש מוקדם. פריחה לא תלויה רק בשעות אור, אלא בעיקר בגנטיקה של הצמח ובסביבת הגידול שלו. מה שקורה אצלך לא בהכרח יקרה אצל אחרים ולהיפך. ניסיון אישי הוא הטוב ביותר. ואם זו הפעם הראשונה שלך, אז תמשיך וקווה לטוב. תפיק לקחים ותיישם בפעם הבאה.
    בהצלחה.

6. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    הגיוני.
    פריחה תלויה בהרבה משתנים...
    לפעמים הצמח מרגיש שהוא הולך למות אז הוא מתחיל להפריח בתקווה שהוא יפיץ זרעים, ככה שאני מניח שאם לא יהיה זכר בסביבה שיפרה אותה היא תוציא גם פרחים זכריים בנוסף

בבקשה פעם הבאה את תפתח את אותו נושא ב-2 פורומים שונים.

7. mr weed..

mr weed.. קנאביסט

לייקים:
    1
    את זה לא ידעתי.. צמח נקבי שיש לו גם שערות וגם ביצים.. יעני מה היא מפרה את עצמה<? יכול להיות?
    ודווקא היה לי ויכוח על זה לא מזמן שנקבה זה נקבה וזכר זה זכר. ואין מצב שנקבה יכולה להיות גם וגם.
    אשמח להסבר..:]

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לצמח יש מנגנון הישרדות -
    ברגע שהוא מרגיש שהוא עומד למות או נכנס לסטרס בגלל תנאים לא טובים אז הוא יכול הרבה פעמים להוציא גם פרחים נקביים וגם זכריים רק כדי לייצר עוד זרעים וככה להבטיח את ההישרדות של הזן ..

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הגנטיקה של קנאביס די שונה משאר עולם הצמחים.
    נדיר מאוד שיש צמח זכרי בלבד וצמח נקבי בלבד (דו-ביתי חד-מיני בשפה המקצועית).
    רק 5% מכל מיני הצמחים בעולם הינם דו-ביתיים.

בכל אופן, הגנטיקה של קנאביס לא דומה לגנטיקה של זכר\נקבה באדם.
    נקבה עם שני כרומוזומי x וזכר עם xy.

מכיוון שהגנטיקה לקביעת זוויג לא בדיוק כמו באדם, נוצר מצב שצמח נקבי יכול להפוך לזכר בתנאים מסויימים (להפוך להרמפרודיט) ולהפרות את עצמו.

הצאצאים שתקבל לא תמיד יהיו זהים ב 100% לצמח האם-אב.
    אני יודע, נשמע מוזר אבל אני לא אכנס כרגע לנושא הגנטי לעומק.

מקווה שעניתי לך על השאלה.

10. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    חבר יקר. גם בעציץ בחוץ זה עדין גידול גרילה למהדרין... זה לא המחזור הראשון שאני מגדל. פשוט הפעם תופעה קצת מוזרה לזרעים איכותים מהגרין ההוס. ג׳ייק הרר נקבה רגילה לחלוטין. והשני a.m.s גם נקבה
    שניהם בעציצים 35 ליטר.. נקווה שרק הראו שהם נקבות ויחזרו לצמיחה:)

11. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אוקיי לצורך העניין לא נתווכח, אבל בכל מקרה הם בגודל ובגיל שהם יכולים לפרוח.
    היום אורך היום עומד על בערך 13 וחצי שעות, ובעוד ארבעה שבועות (21/6) הוא יגיע למקסימום 14 שעות ויתחיל להתקצר שוב.
    ככה שקשה לי להאמין שהן תעבורנה שוב לצמיחה. שלי פורחת כבר 3 שבועות והיא התחילה פריחה בגיל 4 שבועות בלבד. אני מניח שהיא תפרח עד לסיום בעוד כחודשיים וחצי.
    מאחל לך הצלחה.
    מבחינתי גידול גרילה זה באדמה במעבה צמחיה אחרת כמו שאני מגדל. עציץ זה אאוטדורס רגיל ולא משנה איפה.

12. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    סבבה אחי מקבל את מה שאמרת, אווטדור זה יותר מדויק:) שאלה לגרונום אם מה שחברנו אומר עוד 4 שבועות יתארך היום אני אני בבעיה. כי יפרחו לי עכשיו ואז מה יקרה יעברו שוב לצמיחה עם התארכות היום? זה לא יגרום לסטרס ויקלקל את הפריחה? מוזר פעם ראשונה שזה קורה לי..

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    טלמסקה,

אני מצטער, לא הבנתי מה אתה שואל.

כעיקרון כל מה ש drflower אומר בעניין שעות אור\חושך די נכון.

14. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    השאלה שלי אם עכשיו נכנסו לפריחה.. עוד חודש יהיו יותר שעות אור זה לא יקלקל את הפריחה הכוונה שלא יתפתחו הפרחים

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    איך הם נכנסו עכשיו לפריחה?
    אם הם גדלו בגידול פנים והם באמצע שלב הפריחה, אתה לא יכול להוציא אותם החוצה.

16. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    לא.. היו שבוע אחרי ההנבטה תחת אור
    ובתאריך 5.4.14 עברו לבחוץ עד עכשיו.
    לפני כמה ימים ראיתי בשני הצמחים שערות לבנות בצמתים.. זה אומר שהם מתחילים פריחה.. גם אני שואל למה זה מעולם לא קרה לי..

17. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אם אפשר להצטרף לדיון שעולה כאן בהרחבת שאלת ההרמפרודיט לכיוון קצת אחר שאני סקרן לגביו...? השאלה שלי היא האם במצב שבו צמח נקבי פיתח גם איברים זכריים - במידה ואכן הפרחים הנקביים של אותו הצמח יופרו מאבקני הפרחים הזכריים שלו עצמו, האם הפרחים יניבו זרעים שהם נקביים גנטית (כיוון שהגנטיקה הבסיסית של הצמח היא נקבית, הן של הפרחים הנקביים והן של הפרחים הזכריים), זרעים הרמפרודיטיים, או זרעים עקרים אולי? אני לא מתכוון לצמח שהפך להרמפרודיט באופן ספונטני (במצב כזה אני יודע שהנטייה הגנטית להתפתח כהמרפרודיט תעבור לזרעים הצאצאים) אלא לצמח שפיתח פרחים זכריים עקב מניפולציה מכוונת ליצירת זרעי feminised - כגון ריסוס החלק התחתון מייד מתחילת הצמיחה במי כסף בכדי לגרום להתפתחות פרחים זכריים בתחתית הצמח, והשארת החלקים העליוניים נקביים. בעצם השאלה שלי היא האם המניפולציה של שימוש במי כסף ליצירת זרעי feminised מחייבת שני צמחים נקבות שונים שאחד יכפה עליו לייצר פרחים זכריים והשני (שנייה) יופרה, או שאפשר לבצע את התהליך הזה גם באמצעות צמח אחד בלבד?

18. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    חיזקיהו...יש דרכים הרבה יותר פשוטות לייצר פמינייזד גם בלי מי כסף ובלי סימני שאלה. הכל באמצעות נקבות בלבד. ככה גם מרוויחים את העישון וגם זרעים נקביים לחלוטין.

19. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    למשל? אשמח להסבר, או להכוונה מה לחפש בגוגל בנושא.

20. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    עקרונית כן - הזרעים יהיו נקביים, אבל -
    הם יהיו לא יציבים גנטית ככה שיש סיכוי שהם גם יגדלו להיות נקביים,
    וגם לרוב צמח שהופך להרמפרודיט באופן ספונטני הוא לא בדיוק צמח הכי בריא, מה שיוביל לזה שהזרעים יהיה לא בריאים (לא מפותחים לגמרי)
    מה שיוביל בכללי לזרעים עם גנטיקה די גרועה, ובנוסף סיכוי גדול לזרעים עם מוטציות למיניהם...

הדרך הכי טוב לעשות את זה זה לקחת 2 נקבות, בריאות ושגדלו בתנאים טובים, וכמובן שרצוי גם עם גנטיקה טובה,
    ואז - או כמו שאמרת לרסס במי כסף ולגרום לאחת מהם לייצר פרחים זכריים, ועם האבקנים מאותם פרחים להפרות את הנקבה השניה,
    או לגרום לאחת מהם לייצר פרחים זכריים במניפולציות אחרות כמו גרימת סטרס במתכוון..

how to make feminized seeds

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!