1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה לגבי דישון ובדיקת ph

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Ronenk, ‏14/6/14.

1. Ronenk

Ronenk חבר חדש

לייקים:
    0
    אין לי הרבה אמצעים, והבנתי שכל הקטע של החומציות קריטי.
    יש לי את הדשנים של biobizz טריפק. ביו בגרו, ביו בלום וטופ מקס.

העציצים יהיו נורא קטנים ולכן אני לא רואה את עצמי נותן להם ליטר מים אלא הרבה פחות.
    האמצעי היחיד שלי לבדיקת ph הוא נייר לקמוס פשוט כזה שנותן תוצאה אחרי 15 שניות.

השאלה שלי היא איך אני בודק חומציות עם הנייר לקמוס אחרי שכבר הכנסתי דשנים למים? הרי המים נהיים עכורים בצבע של הדשנים האם אני יכול להכניס את הנייר עם הדשנים ולקבל אינדיקציה למצב החומציות? האם הצבע של הדשנים לא יפגע בצבע של הנייר ויטעה אותי?

שאלה נוספת היא האם הדשנים שציינתי למעלה מעלים חומציות או מורידים באופן כללי? שאני אדע בערך מה קורה לחומציות של המים אחרי שהוספתי דשנים. לדומא אם בדקתי חומציות למים ויצא לי 7, אחרי שהוספתי ביו גרו ביחס של 1 מ"ל לכמות של ליטר מים, מה קורה לחומציות האם היא עולה או יורדת?

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הקטע של שחומציות לא רלוונטי עם עובדים באדמה. גידול הידרופוני לעומת זאת זה סיפור אחר.

אם אתה מתעקש לבדוק חומציות, אתה תאלץ לעבור לשיטה שונה. לדוגמה ערכה כימית או מד pH דיגיטלי.

באופן כללי דשנים אמורים להוריד חומציות. אך הדבר תלוי בכמות הדשן שאתה שם ובחומציות המים לפני ההוספה.
    כמובן שדשן יוריד את החומציות עד לנקודה מסויימת, לא מעבר לכך.

3. Ronenk

Ronenk חבר חדש

לייקים:
    0

תודה, בכל זאת אני מגדל באדמת קוקוס עדיין לא לתת לזה חשיבות?
    אם אני נגיד מתחיל לדשן מים בחומציות שלהם היא 7 אז אם אני מדשן בכמויות סבירות כמו שכתוב בטבלה של ביו ביז אין לי מה לדאוג לפי מה שאתה אומר? פשוט לא לדשן יותר מידי את המים וזהו? לא להיכנס לבדיקות מיותרות אם אין לי את האמצעים?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תלוי מה המצע שלך.
    האם מדובר במצע שהוא גם קוקוס וגם אדמה?
    האם מדובר רק בקוקוס? או בקוקוס עם חלק אינרטי (פרלייט ודומיו) אחר?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!