1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עזרה בשלב הצמיחה הראשוני

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י ג'סי, ‏17/6/14.

1. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם,

ראשית, אני רוצה להודות לכל חברי הפורום על המידע העשיר אותו אתם חולקים עם הגולשים ועל הרצון לעזור למגדלים המתחילים! ישר כוח :)

אשתדל לפרט כמה שרק אפשר...

זהו הגידול הראשון שלי ולמרות זאת החלטתי לקחת אותו במלוא הרצינות ולשאוף לתוצאות מירביות.
    לאחר קריאת אין סוף מאמרים, מדריכים ויומני גידול מהארץ ומאתרים בחו"ל, החלטתי לרכוש כ - 10 זרעים של Critical Kush מהחווה של בארני וציוד ע"פ המפרט הבא:

1. אוהל גידול מדגם 120/120/200 ס"מ מדגם DR120 של חברת Secret Jardin
    2. נורת נל"ג 600W Dual spectrum של חברת Sunmaster + רפלקטור משלוש עם שטוצרים לצורך קירור
    3. מפוח - 250 מק"ש תוצרת S&P
    4. וונטה 6" בעוצמה של 290 מק"ש
    5. מכשיר אדים קרים 5 ליטר
    6. מד טמפרטורה\לחות + מד PH
    7. ערכת דשנים מלאה של חברת Hesi (לא אורגנים)
    8. מוריד PH
    9. עציצי איירפוט 12 ליטר + תחתיות.
    10. אדמה של מרום גולן
    11. לא מעט ציוד היקפי :)

אז ככה...בשלב הראשון (9/06) הנבטתי את הזרעים בשיטת הנייר הסופג ולשמחתי הרבה, כבר לאחר 24 שעות חלק מהזרעים נבטו וכעבור 48 שעות (11/06) כלל הזרעים (סה"כ 10) נבטו והוציאו זנב מהשורש.
    בשלב זה החלטתי להעביר את הזרעים לכוסות שתילה קטנות, שחורות ובעלות חורי ניקוז בתחתית. מלאתי אדמה, עשיתי גומחה קטנה בעומק של 1-2 ס"מ והשקתי במים מהברז מאוזנים לרמת PH של 6.5.

מיד לאחר השתילה, העברתי את כלל הכוסות כאשר הן עטופות בשקית ניילון שקופה לחדר הגידול למשטר אור של 24 שעות כאשר כלל הציוד פועל - תאורה, מערכת האיוורור ומכשיר האדים. לאחר פחות מיום (12/06), יצא לאוויר העולם :) זרע ראשון ולאחר כיום עד יומיים נוספים (13/06) הציצו מהאדמה עוד כ - 4 זרעים. מיד לאחר צאת הזרעים מהאדמה (סה"כ 5), הורדתי את שקיות הניילון מכוסות השתילה והשארתי את כלל הכוסות בחדר הגידול.

לצערי משלב זה הדברים ממש, אבל ממש תקועים...הזרעים אשר הגיחו מהאדמה בקושי שינו את מצבם - הם עדין תקועים עם הזרע - שלם או מפוצל (במקום עלים ראשוניים) וסה"כ גובה הגבעול 1-3 ס"מ. הזרע הראשון שנבט גדל בכעוד 2 ס"מ והתחיל להראות סימני התפתחות תיקנים. שאר חמשת הזרעים שנבטו עד היום לא הצליחו להוציא שורש מהאדמה.

קצת מידע נוסף בנוגע למה שקרה בארבעת הימים האחרונים: ביצעתי השקייה זעירה ביותר בעזרת פיפית לזרעים אשר הגיחו מהאדמה (ממש כמה טיפות) פעם אחת במים מאוזנים + hesi root complex ביחס קטן משמעותית מי מה שהם ממליצים ופעם אחת במים לא מאוזנים. עד אתמול (16/06) התנאים נשארו זהים ללא כול סימני שינוי ובערב החלתתי להעביר את כלל כוסות השתילה לאזור פתוח בבית (מעל ארון שירות) קרוב מאד לנורת Cfl אור לבן - 1600nm. לצערי כ - 24 שעות אחרי עדין אין שינוי.

החששות שלי נובעות מכך שקראתי כל יומן גידול שקיים באינטרנט עם הזן הספציפי בכל השיטות השונות ולא נתקלתי בצמיחה ראשונית איטית כמו שאני חובה. אני יודע שצריך לא מעט סבלנות אבל משהו מרגיש לי ממש לא תקין...

יש לי מספר נק' שבהן אני חושב שפישלתי:

1. לאחר שתילת הזרעים ביצעתי השקייה ראשונה לאדמה - האדמה החלה לשקוע ואיתה הזרעים. אני חושש כי חלקם ירדו לרבדים עמוקים בכוס.

2. התנאים באוהל הגידול היו: 28-32 מעלות עם אחוזי לחות נמוכים רוב הזמן של 35%. במלחמה עיקשת הצלחתי לעלות מעל 40% עם קרחונים מפוזרים על רצפת האוהל, מגבות לחות והפסקת האיוורור לפרקי זמן קצרים. אני חושש שהלחות הנמוכה פגעה בצמיחה הראשונית...

3. האם יש מצב שגם עוצמת התאורה פגעה בגדילה הראשונית?

אשמח לכמה שיותר המלצות חברים ולכל עצה מקצועית אשר יכולה לשפר את המצב. אני חייב לציין שלאחר ההנבטה הרגשתי ממש מעודד מ 100% הצלחה וכרגע אני ממש בדיכאון :)

מצורפות מספר תמונות שימחישו את המצב (מקווה שעלו בסדר).

תודה רבה מראש ומתנצל על החפירה!!!

קבצים מצורפים:

• 1 [cannabis forum].JPG
      1 [cannabis forum].JPG
      גודל הקובץ:
      KB 15.5
      צפיות:
      44
    • 2.jpg
      2.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 89.7
      צפיות:
      35
    • 3.jpg
      3.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 86.6
      צפיות:
      37
    • 4.jpg
      4.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 92
      צפיות:
      35
    • 5.jpg
      5.jpg
      גודל הקובץ:
      KB 91.5
      צפיות:
      34
  2. piro

piro קנאביסט

לייקים:
    0
    המנורה רחוקה מידיי
    תקרב אותה לפחות 50 ס"מ מהצמחים

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כמה תיקונים לרשימת ציוד.
    אני מציע לך להחליף את העציצים לעציצים רגילים יותר גדולים.
    אין צורך לשחק עם חומציות מכיוון שאתה עובד באדמה.

ההנבטה עברה חלק. יפה מאוד!

1. יכולה להיות בעיה, למרות שהזרעים בד"כ לא מגיעים לעומק רב כ"כ. הכל תלוי במהירות שבה הוספת את המים והערבול של האדמה.
    אין מה לעשות, חוץ מלחכות בסבלנות במקרה הזה.

סעיף 2 לא רלוונטי לנביטה והצצה. התנאים בסדר גמור.

3. לא נראה שיש בעיה של עודף תאורה. מכיוון שחלקם כן הציצו מהאדמה.

למה לעזאזל כיסית את העציצים בניילון? זה רעיון ממש גרוע. אתה יכול ליצור בקלות לחות של 100% וריקבון של הזרעים הצעירים.
    תוריד את הניילון אם הוא עדיין נמצא עליהם.

תחכה בסבלנות ותעדכן עוד מספר ימים. אני מאמין שהזרעים שהציצו מהאדמה יהיו בסדר.
    ותפסיק לאזן את חומציות מים!

4. DRFLOWER

DRFLOWER קנאביסט

לייקים:
    16
    אני יכול לומר דבר אחד לזכותך - יש לך מוטיבציה.
    רק מה...נראה לי שטיפסת על עץ גבוה מדי. לא היית צריך לרכוש את כל הציוד ולהזמין את כל הזרעים האלה כבר בגידול הראשון.
    אפילו אם תקרא את כל המדריכים שבעולם, ותצפה בכל שלוש השעות של ג'ורג' סרוונטס מסביר על איך מגדלים - עדיין זה לא יספיק לך.
    ממש כמו בנהיגה - לא משנה כמה טוב היית בתאוריה עד שלא תחזיק הגה ביד אתה לא ממש נהג.
    כל ערכות הדישון/חומציות/תאורה ושאר מיני ירקות, מיועדים בעיקר לבעלי ניסיון כלשהו.
    בכל מקרה ישר כח על המוטיבציה, תקשיב להצעות של אגרונום ווגס או אדיב שנחשבות לאיכותיות יותר כאן (מבלי לפגוע באף אחד אחר כמובן...), ותתקדם צעד אחרי צעד עם מה שיש.
    הגידול הראשון הוא בדרך כלל המקום שבו עושים את רב הטעויות אבל הוא גם המקום שממנו מפיקים את רב הלקחים לגידולים הבאים, אז אל תפחד לטעות - מי שלא טועה לא לומד כלום - ומי שלא לומד כלום הוא או טיפש או חרש.
    בהצלחה.

5. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    הי,

קודם כל תודה על התגובות\הערות. בעצת piro הנמכתי את גובה המנורה וכרגע היא בגובה 70 ס"מ מעל כוסות השתילה. השתיל היחדי שהוציא עלים ראשוניים החל הבוקר להוציא עוד זוג עלים :)
    בשאר, אין כל שינוי לצערי. אמתין עוד כמה ימים.

אגרונום - מספר שאלות בהמשך להערותיך:

1. האם בכל זאת יש טעם לנסות ולחשוף את הזרעים שלא הציצו עדין ולנסות לשתול מחדש?

2. מה תדירות ההשקיה המומלצת לאחר שלב ההצצה? האם להשקות כאשר האדמה יבשה או...?

3. אני שם לב כי במהלך שעות היום הטמפ' עולה עד 35 מעלות (אותו ערך של הלחות), זה יכול להוות בעיה חמורה בשלב כזה מוקדם?

בהמשך לעצתך, הורדתי את הניילונים מכלל כוסות השתילה (חשבתי שצריך לחות גבוהה עד לאחר ההצצה) וכמו כן אשקה במים לא מאוזנים. דרך אגב, עדיף מים מינרליים מבקבוקים?

DRFLOWER - תודה על העידוד :) אני ממש צריך את זה חחח

6. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    היי ג'סי בהצלחה קודם כל בגידול..

1.יכול להיות שכן ויכול להיות שלא , תלוי אם הם הוציאו שורשון כבר (שקשה לדעת אתזה) אז חבל לנסות להוציא ולהסתכן בקריעה או נזק לשורש או לזרע...
    בכל מקרה תחכה לדעת יותר מדויקת של אגרונום.

2.להתחיל מכמות קטנה שמתאימה לצמח קטן נניח שליש כוס פלסטיק של מים ולהשקות רק מתי שיבש, כלומר אם האדמה לחה עדיין(לבדוק עם אצבע ולהכניס או מקל עץ לעומק של 2-4 ס"מ ולראות אם הוא רטוב או לח) מההשקיה הקודמת אין מה להשקות...אם היא יבשה כבר הרבה יותר מאשר לחה אז אפשר להשקות . מגדילים את כמות המים עם הגדילה של הצמח..

3. תשמע , 35 מעלות זה לא מעט אבל הצמח יכול לשרוד גם את זה...כי קנאביס הוא לא צמח פראייר שמת בכ"כ קלות והוא מסוגל לעבור המון. תשתדל שהטמפ' תהיה בסביבות ה32-28 מעלות.

להשקות במי ברז רגילים , אפשר להניח בכלי כלשהוא 24 שעות לפני את המים בשביל להפטר מהכלור ...

7. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אלצ'קו :)

למרות שזהו גידול ראשון, אני ממש רוצה לנסות משהו שקראתי עליו לא מעט בפורומים שונים בחו"ל הקשור למשטר האור...

24/0 שבוע ראשון. 20/4 שבוע שני, 18/6 החל מהשבוע השלישי עד לשלב הפריחה.

הבעיה היא כרגע שיש לי צמח אחד בלבד שמתפתח "יחסית" באופן תקין ועוד ארבעה אשר תקועים עם הזרע שלם או מפוצל כבר כמה ימים באותו מצב. מה שכנראה יגרום לכך שאאלץ להוציא את הצמח ה"תקין" מחוץ לאוהל לצורך קבלת חושך.

אחת הסיבות שבחרתי ב - critical kush היא גם שהוא זן "סלחן" יחסית. יש לי עוד מספר זרעים של LSD שעוד לא הנבטתי. אתאזר קצת בסבלנות עוד כמה ימים ואם אראה כי שאר חמשת הזרעים לא מציצים מהאדמה, נראה לי שפשוט אנביט את ה - LSD בתקווה שיהיו לי מספר שתילים לגידול הראשון.

אני חייב לציין כי בעצתו של אחד מהמוכרים בהידרו שופ, לקחתי מפוח של 250 מק"ש וונטה 6" קצת יותר חזקה. כבר במעמד הקניה שניתי את המפוח מ - 350 ל - 250 מק"ש (לאחר ויכוח קל) בו טענתי ש 350 הוא חזק מידי לחלל של 2.88 מטר מעוקב. היום אני מבין כמה צדקתי!!! תחלופת האוויר הכל כך גבוה בחלל הגידול לא מאפשרת להגיע ללחות של מעל 40% ולא משנה מה אעשה!! השפרצות, צלחות עם מים, אדים קרים, מגבות ומה לא...

אני כבר ממש שוקל לקנות דימר ולחברו לוונטה ולמפוח יחדיו. המסקנה הראשונה שלי מהסיפור - פחות קשה להוריד טמפ' מאשר להעלות משמעותית את הלחות.

כמובן שאשמח לעוד המלצות והערות...

אעדכן בהמשך

8. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    דרך אגב...ראיתי שני יומני גידול של אותו זן (גידול אדמה) של מגדלים מאד מנוסים אשר שמרו על לחות של 75% בשלב הצמיחה.

מיותר לציין לאיזה תוצאות הם הגיעו, חלום רטוב של כל אחד מאיתנו :)

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    היי ג'סי

1. לא! ממש לא להוציא את הזרעים מהאדמה.

2. מה ש alechko אמר.

3. כדאי להוריד קצת את הטמפרטורה.

בהצלחה!

DRFLOWER, כל הכבוד, אני מאוד אוהב את הטיפים שלך.

10. Lego

Lego חבר חדש

לייקים:
    0
    ראשית, ולהבדיל ממה שכבר נאמר פה, - החום ממש גבוה. אפילו לוהט.
    טמפ מעל 27 -גג- 28 היא לא רצויה לצמח. אתה מגדל אינדור, ומבחינת הצמח זה פשוט יותר מדי.
    שמור על טמפ של 27 -גג- 28 במשך שעות האור, ונסה לרדת ל-22 בלילה.

רד ממערכת של 24 שעות תאורה. למרות שתשמע הרבה שיגידו אחרת, ההמלצה שלי היא לתת 18-6. הצמחים זקוקים לחושך, ואתה תראה את ההבדלים מיד.
    מקווה מאוד שלא טיגנת את הזרעים עם מנורת ה-600 ישר. לשלב הראשוני הזה קיימות מנורות פלואורסנט מותאמות ספציפית. חום גבוה כשל ה-600 פשוט לא טוב.
    נסה לשמור על לחות של 75 בשלב הצמיחה. לאחר מכן ניתן לרדת מעט, ובעיקר כדי שלא ליצור עובש או הרס של הצמח.

בהצלוחס. :)

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין שום בעיה עם טמפרטורה של 30 מעלות צלסיוס.
    30 הינה הטמפרטורה האופטימלית להתפתחות קנאביס.

כך שממש לא מדובר בחום גבוה.

12. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    לחות נמוכה ועוצמת תאורה

תודה Lego!

שלוש שאלות:

1. האם אתה ממליץ לי להעביר את כלל השתילים (אלו שהציצו מהאדמה) למשטר אור של 18/6 או רק את זה שכבר התפתח קצת בצורה תקינה?

2. יש לך המלצות כיצד להגיע לרמת לחות של מעל 70%? ממש ממש קשה לי לעבור את ה - 40% כאשר מערכת האיוורור פועלת. השאיפה שלי מהתחלה היתה רמה של 70-75%.

3. כאשר אתה אומר "טיגנת" :), אתה מתכוון לעוצמת התאורה או לטמפ'?

טנקס

13. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אגרונום!

חייב לציין שבשועת הצהריים הטמפ' המירבית הגיע גם ל - 35 מעלות. אני יכול להוריד אותה באמצעות קרחונים וכו'...זה מקסימום קורה ממש בצהרי היום.

האם אתה תומך במה ש Lego המליץ בנוגע לתאורה? אם כן, האם זה תקף לכלל השתילים שהציצו?

תודה מראש

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מהרגע שהשתילים הציצו, אתה יכול להעביר את כולם ל 18/6.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!