1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בקשר למפוח ו-ונטה באוהל גידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Dr.sepok, ‏4/7/14.

1. Dr.sepok

Dr.sepok חבר חדש

לייקים:
    1
    שלום לכולם
    באוהל גידול 80*80*160
    מנורה 250w ומאוורר רגיל.
    28 מעלות ו לחות 45.
    רציתי לדעת האם זה קריטי מפוח וונטה?מה יש להם חשיבות גדולה?
    אם כן איזה גודל בערך אני צריך?

2. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    ממליץ בחום להכניס אם לא מפוח אז לפחות ונטה קטנה שתעזור לתהליך החלפת האוויר בחלל.

מפוח עם מק"ש של 250 ומטה יעשה את העבודה.

3. Dr.sepok

Dr.sepok חבר חדש

לייקים:
    1
    אפשר תשובה יותר מפורטת?
    לגבי מפוח הכי זול שמצאתי זה 450, יש אייבי או משהו יותר זול?אפילו יד 2 זורם
    לגבי ונטה זה כבר משהו אחר, מה ההבדלים בתחלס ביניהם?

4. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    כשאומרים "ונטה" מתכוונים בדרך-כלל למאוורר יניקה קטן בלי יותר מידי כוח - זה המאוורר שמחובר בכל המסעדות (וגם אצל אנשים פרטיים) בחלק העליון של הקיר בשירותים על-מנת לעזור באוורור החדר.

המפוח יהיה חזק יותר וניתן יהיה לחבר אליו גם צינור שרשור ולתמרן את מערכת הונטלציה כרצוננו מבלי לדאוג לכך שעצמת השאיבה לא תצלח את כל הדרך בתעלה (אם תחבר ונטה לשרשור ארוך זה פשוט לא יהיה אפקטיבי).

פה יש גם מפוח בקצת פחות מ-400 שקל:

http://www.hydroshop.co.il/cat/512-ונטות-ומפוחים

החישוב של המק"ש של המפוח תלוי בכמה גורמים ששתי המרכזיים שבהם יהיו נפח החדר וכמה פעמים אנחנו רוצים להחליף את האוויר בחלל.
    בא נזרום עם הרעיון של להחליף את כל האוויר באוהל הגידול כל שתי דקות - זאת אומרת 30 פעם בשעה.

נפח האוהל הוא כך (לצורך העניין):

2 על 2 על 2 (רוחב על אורך על גובה) = 8 מטר.

אחרי שיש לנו את הנפח אנחנו פשוט נכפיל אותו בכמות הפעמים שאנחנו רוצים להחליף את האוויר בשעה (30):

8 כפול 30 = 240 מק"ש.

כמובן שאם יש "התנגדויות" מסוימות בדרך לפתח הכניסה/יציאה (כמו פילטר פחם למשל) אז אפשר לפרגן במק"ש מעט גבוה יותר.

מקווה שעזרתי...

5. Dr.sepok

Dr.sepok חבר חדש

לייקים:
    1
    אז רגע
    אני צריך אחד שיחליף לי אוויר, ואחד שיוציא לי את האוויר?
    זאת אומרת 2 כאלה?!
    יש לי חדר ממוזגן, שהמזגן פועל כמאט 24/7, זה יכול לועיל במשהו?

6. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    זה לא מה שאמרתי.

אני הטעתי אותך כשהסברתי על ההסבר בין הונטה למפוח אבל לשתיהם יש אותו השימוש - מקור יניקת אוויר (אנחנו בוחרים לאיזה כיוון) כאשר ההבדל העיקרי הוא בעצמה.

לשאלתך - למרות שהגידול האידיאלי יהיה עם פתח כניסה של אוויר ופתח יציאה מגדלים רבים מסתפקים רק עם פתח יציאה (זאת אומרת הם לא מתקינים מכשיר שיכניס אוויר פנימה אלא רק מקפידים להתקין משהו שינק את האוויר מהחדר לבחוץ).

מקווה שזה קצת הבהיר את הדברים :)

7. baba ganosh

baba ganosh חבר חדש

לייקים:
    0
    במילים אחרות פשוט מאוורר בתוך האוהל שפונה כלפי חוץ ?

8. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    יאפ... :)

9. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    שאלה, האם ניתן לחבר וונטה 294 מק"ש (http://www.hydroshop.co.il/rec/200-VENTS-150-D-) ליניקה דרך קולטיוב 250W באוהל 60x60x170?

כוח היניקה יהיה מספיק חזק להוצאת החום או שאני חייב מפוח?

10. ג'סי

ג'סי חבר חדש

לייקים:
    0
    אני ממש לא ממליץ לך לחבר ונטה לצורך יניקה. לחלל גידול כמו שלך אני ממליץ לך בחום על מפוח של 250 מק"ש כמו שאדיב המליץ לך. תעגן את המפוח בחלק העליון של האוהל בעזרת כבלים או כל דבר שתמצא לנכון.

את היציאה של המפוח תחבר באמצעות שרשור 4" לקול טיוב (תוודא את הנושא של הקטרים) ומהיציאה של הקולטיוב תוליך את האוויר החם באמצעות שרשור נוסף לאחת מהיציאות העליונות של האוהל. אני בכלל ממליץ להוליך את השרשור הנ"ל עד לאחד החלונות של החדר על מנת לזרוק את האוויר החם החוצה מהחדר.

אם יש לך אפשרות לפתוח פתחים בחלק התחתון של האוהל, פשוט תפתח אותם לצורך כניסה פסיבית של אוויר (המפוח בעצמו כבר ימשוך אוויר מבחוץ דרך פתחים אלו).

תוסיף איוורור פנימי באוהל וגמרת את הסיפור. אין צורך בוונטה, סתם מרעיש ומיותר.

בהצלחה

11. SolidState

SolidState קנאביסט

לייקים:
    1
    תודה ג'סי.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!