1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התנסות ראשונה באמניטה מוסכריה

הנושא בפורום 'פסיכדליה למתקדמים' פורסם ע"י OriginalBadMan, ‏12/7/14.

1. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    אהלן,
    שבוע שעבר אכלתי פעם ראשונה אמניטה מוסכריה, מומלץ ביותר.

נסעתי לבד לנחל הקיבוצים (מאחורי הסחנה).
    בסביבות 12:00 אכלתי כ-8 גרם על קיבה ריקה. אגב אני 95 קילו.
    כעבור 45 דקות בערך התחלתי להרגיש dizziness.
    רבע שעה אחרי התחלתי להרגיש את ה-delirium מתקרב ותחושה לא כל כך נעימה.
    מעט בחילה, קושי ללכת ולעמוד יציב אבל במקביל תחושה חזקה של הגוף ותחושה מינית, הראש מסתובב פיזית ונזרק לאחור (כמו עילפון לשניה).
    את רוב הזמן העברתי במים בתעלה, הרחק מאנשים. בשלבים הראשונים לא רציתי לתקשר עם אנשים.
    בסביבות 14:00 הבנתי שמפה זה לא ילך לכיוון אחר ואיכשהו זיהיתי שזה המצב הזה שאם אוכל עוד קצת החוויה תהפוך להרבה יותר נעימה ויציבה ואז אני אכנס לעולם של האמניטה.
    אכלתי עוד 6 גרם. כעבור שעה ההרגשה היתה נינוחה ושלווה. קושי בעמידה והליכה (לא מתשישות של הגוף), טשטוש ראייה, תחושת ריחוף, חוסר כאב, נעימות בגוף. אני זוכר שכשהחזקתי משהו ביד והלכתי איתו, ברגע ששכחתי ממנו הוא השתחרר ונפל. זה קרה כמה פעמים ושמתי לב לזה. הגוף הופך להיות מריונטה כזאת ובשליטה נכונה אפשר להגיע לכוח פיזי רב ובחוסר תשומת לב פשוט ליפול. זה חזק מאוד. עוד משהו משמעותי שאני זוכר זה חוסר הזעה מוחלט ואני בן אדם שמזיע כשחם. מזיע.
    הדבר שהכי הרבה שמתי לב אליו משום שהוא הפליא אותי במיוחד זאת תחושת הנינוחות המופלאה (פיזית ונפשית) וחוסר פחד מוחלט. שקט מנטלי ראוי לציון.
    אספתי את הדברים שלי ועברתי מהתעלה המבודדת לנחל הקיבוצים שבעונה הזאת מלא באנשים.הקמתי אוהל ומחנה בשיחים ונכנסתי לנחל.
    המטרה של הנסיעה היתה להתבודד, לצלול לחלומות והזיות ולקבל תשובות אבל מצאתי את עצמי לא הולך לכיוון הזה אלא מתקרב לאנשים ומדבר איתם (שזה מעולה, רק לא היה צפוי).
    מה שכן, תובנות על החיים צפו בראש כל הזמן בצורה נעימה כזאת וקלילה. ברגע שהיתי נותן לראש להסתובב אחורה וצף על הגב הייתי נזרק לשלווה נדמה לי הכי גדולה שחוויתי ולחלומות נעימים.
    אני לא זוכר אף חלום או חיזיון. אני רק זוכר כמה נעים וטוב הכל היה. תחושת ביטחון עצמי מאוזנת במיוחד. שלמות פיזית ונפשית. אני כותב את זה כי זה טיפה בניגוד למה שאני עובר בחיים תקופה הזאת.
    נראה לי שאני חייב לציין בנקודה הזאת שהנסיעה הזאת והמסע הזה בא בדיוק בתחילה של הליכי גירושין לא קלים בכלל ותשישות נפשית די קשה מכל זה.
    חשבתי שאני הולך לצלול לתהומות ולהתמודד עם העומקים האלה והפחדים אבל מצאתי את עצמי משתחרר בצורה נעימה.
    בערך ב-19:00 שכבתי באוהל וחלמתי. התעוררתי ב-20:00 ועדיין הייתי תחת השפעה אבל בנחיתה (רכה). הכנתי מדורה תוך כדי שאני מרגיש מטושטש ולא יציב פיזית אבל למרות זאת לקח לי דקה לעשות את זה ובצורה טובה. כאילו לא אני עשיתי את זה. שוב, ההפרדה הזאת בין הגוף למי שמפעיל את הגוף.
    ישנתי טוב, חלמתי חלומות נעימים והתעוררתי ב-6:30. החוויה נגמרה אבל נשארה קלילות ושלווה של האמניטה. אין דאון.
    דבר אחד אני יודע, אני מאוהב בפטריה הזאת. אין לי ספק שאני הולך לאמץ אותה. אחח אמניטה שלי, אני רוצה לכתוב לך שירים :)

cannabisnaut אוהב/ת את זה.
  2. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    המון אנשים פה בפורום לא ממליצים על האמניטות ואני לא יודע למה. לחתול שלי היו חוויות נעימות גם כן עם האמניטות, הוא פחות חיבב את זה אבל זה הרים את היכולות היצירתיות שלו באותה תקופה ועד היום הוא חושב שהשיא האמנותי שלו היה בשבוע שאחרי האמניטה.

ד"א, את ההפרדה הזאת שבין הגוף לתודעה החתול שלי מכיר טוב מאוד דווקא מ-lsd ומ-dmt.... בזמנו זה הכניס אותו קצת לתהיות מטרידות על האם אנחנו טפילים של עצמינו, בסוף הוא הגיע למסקנה אחרת קצת... אבל אנחנו לא רוצים להכנס לתאוריות על חייזרים מהעבר (או שמא?)

3. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    אולי זה קשור למינון. אם לא הייתי אוכל עוד אחרי השעתיים הראשונות יכול להיות שהחוויה הייתה על הפנים. היה צריך עוד קצת כדי לעבור בדלת ולא להיות בשלב של המאמץ המתיש לפתוח אותה. זה לא אומר שפעם הבאה אני ישר אוכל את הכמות הזאת. תמיד כדאי באיזי.

Dmt, לצערי אני עדיין בתול.

וכן, אנחנו די טפילים באופן כללי :)
    למה לא להכנס לתאוריות? מה החתול אומר?

4. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    החתול שם לב שבטבע אין פליאה. אנשים מתפלאים מהכל, "וואו תראו את את הכלב הזה", "איכס, יש פה ג'וק" או "תראו איזה פרח יפה".
    לא תראה את זה בטבע, לא תראה כלב שנפעם מכלב אחר, או פיל שקוטף פרחים ושם אותם באגרטל כי הם יפים. בטבע, אם משהו לא מאיים עלייך ולא מועיל לך - הוא לא קיים מבחינתך.
    החתול שלי הגיע לאיזשהו הבנה, בעקבות טריפ lsd, שהתודעה היא דבר ייחודי מאוד לבני אדם, ובטבע כנראה לא קיימת, העץ לא יודע שהוא עץ, אבל הוא תופס את דרכי הטבע בצורה אינטואיטיבית, הוא כאילו יודע, אבל לא מודע. אנחנו לעומת זאת, מודעים אבל לא יודעים כלום.
    התחושה העיקרית שהייתה לחתול שלי היא התפישה שהתודעה היא לא משהו שקיים באופן טבעי בכדור הארץ ושהיא מנותקת לחלוטין מהגוף שלנו (שהוא טבעי לכל דבר), הוא הלך וחקר קצת על תרבויות עתיקות ומיתולוגיה ובכולם מדברים על "אלים" שהגיעו מהשמיים עם הרבה מאוד חכמה. בסוף הוא הגיע למסקנה שאולי אכן היו פה ישויות חוצנית בעבר הרחוק שהתרבו עם בני האדם הראשוניים, ה"טבעיים" יותר, אלה שמחוברים אינטואיטיבית לטבע, אבל לא מודעים לעצמם או לסובב אותם, ויצרו בן כלאיים -ההומו-ספיינס... אלה שמחזיקים בברכה ובקללה הכי גדולה שיש - התודעה מצד אחד ומצד שני באינטואיציה הטבעית שיש לכל יצור חי על כדוא"ה לגבי טבע הדברים והנפשות הפועלות.

לך תוכיח דבר כזה, אבל כשאתה מרגיש שמשהו הוא נכון, זה אבוד לך...

#4 SWIM163, ‏12/7/14
    נערך לאחרונה ב: ‏12/7/14
  5. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    באותה מידה ד"א, יכול להיות שהתודעה התפתחה אחרי שפרא-אדם כלשהו אכל בטעות משהו פסיכאדלי...

בדוי בדוי אוהב/ת את זה.
  6. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    לאחרונה אני מתעקש לצאת מהקו מחשבה הזה ומכריח את עצמי באיזשהו מקום ללכת בכיוון שאין שום הבדל בינינו לבין שאר בעלי-החיים מבחינת תודעה. זה רק נראה ככה. אלי כן אולי לא. אולי גם לעץ יש מודעות עצמית ורצונות מעבר לאינסטינקטים. מי יודע. אולי הנמלים עובדים כל היום ובונים מערכות מורכבות של ערים תת-קרקעיות, כל זה כי מעבר לתפקיד של המלכה להוליד עוד צאצאים, יש לה תוכנית פנימית והיא מתקשרת עם עולמות גבוהים.
    כשהייתי במים (רוב היום) על האמניטה אני זוכר שחשבתי: בואנה התנינים האלה חיים את החיים נכון. רוב היום במים מול השמש. מדיטציה עמוקה. לפעמים נדמה שאנחנו אלה שאיבדו את התודעה האלהית והאלים עזבו דווקא אותנו.

7. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    האמת שאני מאמין בהפך הגמור ממך.. שזה מעט משעשע מכיוון שגם אני הגעתי לתובנות האלה בעקבות שימוש ממושך בפסיכדלים :)
    אני מאמין שלכל דבר בכל קנה מידה יש מודעות.
    ישנה מודעות כללית, בקני מידה שונים אחד משני, והמודעות הזאת שונה מכל מודעות של כל יחיד שבונה את הכלל.
    בפשטות יותר, היקום פועל לפי סדר פעולות מסויים שאותו מכתיבה המודעות.
    הסדר הזה קיים בכל מודעות, בכל קנה מידה. בין אם תסתכל על קוורקים מסודרים בתוך ניוטרונים בתוך האטום, ובין אם תצפה התנהגות של גלקסיות בחלל.
    אם המודעות לא הייתה קיימת בכל קנה מידה, לכל דבר, הסדר לא היה חוזר על עצמו בכל מקום באותה צורה.
    זה קצת מסובך להיכנס לזה ולתת דוגמאות, אבל זה ככה..
    והכל בעצם מבוסס על תחלופה סימביוזית של אנרגיה של כל דבר בעולם עם כל הדברים האחרים, ושוב זה חוזר על עצמו בכל קנה מידה.

8. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני לגמרי מסכים ומקבל את מה שאתה אומר. אני חושב ככה בעצמי. זה ברור לחלוטין שכל הישויות בייקום מקיימים ישות אחת גדולה. ורואים את זה בקנה מידה קטן, למשל בכוורות ובקיני נמלים, מה שנקרא מוח-כוורת. ועדיין, אני לא מוצא דבר אחד על כדוה"א שדומה לתודעה האנושית... יש בנו אי יכולת מסויימת לקבל את כדוא"ה כמו שהוא מצד אחד (זו התודעה), הכל פה מעניין ומיוחד בענינו, כאילו אנחנו לא חלק מכדוא"ה בכלל... אבל אנחנו חלק בלתי נפרד ממנו מצד שני (וזה הגוף) ואנחנו מרגישים אותו ויודעים בצורה אינטואיבית שאנחנו חלק ממנו.

אפשר להגיד שאנחנו מחזיקים בשני סוגים של מודעות, המנטלית והפיזית, ואלה שני דברים שונים לגמרי.

9. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    באותו נושא, קצת ארוך אבל מעניין מאוד!
    [video=youtube;NiVROBhwHUM]https://www.youtube.com/watch?v=NiVROBhwHUM[/video]

10. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    המודעות המנטלית שלך תלויה באפשרויות שמקנה להם הגוף הפיזי שלך.
    מכיוון שאתה בן אדם, אז אתה מבין מה שבני אדם מבינים, וחושב מה שבני אדם חושבים.
    המודעות הזאת לא שונה משום מודעות אחרת בטבע, פשוט פחות מוגבלת.

11. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
    שונה זה בטוח ובהחלט בחיים בן אדם לא יבין מודעות של נמלה כי הוא פשוט לא נמלה.
    פחות מוגבלת, אני ממש לא בטוח. זה שנדמה לנו שאנחנו שולטים בפלנטה הזאת זאת לא הוכחה לכך.

12. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    שמע מבחינה אבולוציונית נוצרו שינויים בגוף שלך על-מנת לאפשר למוח שלנו להתפתח כמה שיותר.
    המוח שלך התפתח יותר מכל מוח של כל חיה אחרת על כדור הארץ, וזה מוכח.
    יש מודעויות שפועלות לפי אינסטינקטים, יש מודעויות שפועלות לפי שיקוליים מיידים, ויש כאלו שפועלות לפי חשיבה קדימה והכרת תוצאות המעשה.
    זה הכל אותו סוג של מודעות, רק בתוך המגבלות הפיזיות שהמוח של הגוף המארח מכין.

13. SWIM163

SWIM163 חבר חדש

לייקים:
    3
    נכון, אבל למה ואיך זה הגיוני? תראה איזה מגוון של זנים יש בכל משפחה בטבע, חוץ מאצלינו, לאדם יש את ההומו ספייאנס ותו לא.
    בעבר חיינו לצד ההומו ארקטוס ( שלא שונה מאיתנו כ"כ מבחינה פיזית), הניאנדרטלים ושאר זנים הומנידים, עד שההומו ספיאנס עשה קפיצה פתאומית ( ולא הגיונית מבחינה אבולוציונית) בהתפתחות השכלית שלו וחיסל את כל בני הדודים שלו. זה משהו שגורם לי לחשוד ( מופרך ככל שזה יישמע) שאנחנו לא תוצר אבולוציוני בלבד.

14. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    יכול להיות שאני טועה, אבל עד כמה שאני זוכר, ההסבר לזה היה שההומו ספיאנס היו הראשונים שגילו את האש, ולכן היו הראשונים שהתחילו לבשל מזון.
    דבר שנתן להם יכולת לעכל מזון במהירות ובקלות יותר ונתן מקום להתפתחותו של המוח.
    אבל יכול להיות שאני מתבלבל.. זה ברור שחייזרים ביקרו בכדור הארץ, אבל בין פה ובין העובדה שאנחנו צאצאים שלהם יש שמיים וארץ.
    אנחנו גם קיבלנו מהם הרבה מידע וכאלה, אבל ראית שגם ציווליזציות שקיבלו בוודאות מידע חוצני ( מצרים, בני המאיה.. ) הפסיקו לשלוט ונעלמו בשלב מסויים בקיום שלהם.

15. OriginalBadMan

OriginalBadMan חבר חדש

לייקים:
    5
  16. avanon

avanon קנאביסט

לייקים:
    2
    אני לא שמעתי דברים טובים על האמניטה אבל שמח שהרגשת טוב :)
    לגבי השאר, זכותכם להאמין אבל אין שום הוכחה שחייזרים ביקרו בכדוה״א.
    אבולוציונית, ההומו ארגסטר(שהיה לפני הארקטוס) ״גילה״ את האש.
    הניאנדרטלי ככל הנראה היה ברמה שכלית קרובה ואף דומה לזו של האדם, אם כי לפי מחקרים כנראה בעל יכולות רגשיות ואמפטתיות נמוכות יחסית.
    הארקטוס, אכן היה נחות בצורה ניכרת מהספיינס ותמיד היינו עליונים עליהם.
    שאר סוגי האדם(homo) העיקריים(למעט פלורנסיס שנכחד לפני כ10,000 שנה בלבד) נכחדו עד לפני כ30-40 אלף שנה.
    ההתפתחות התרבותית בקרב כל הסוגים התקדמה עם הזמן, עד לפני כ6000 שנה שהתחילו הציויליזציות הראשונות, מה שגרם לשינוי תרבותי משמעותי וניכר בחיי האדם. התאוריות על חייזרים נובעים משינוי חד זה.
    אם כי כפי הנראה, זו התפתחות טבעית שנובעת כתוצר לוואי של אלפים בודדים לתוך ה״מהפכה החקלאית״ שהתרחשה לפני כ8-11,000 שנים.
    המהפכה התעשייתית אינה פחותה מבחינת התפתחות/התקדמות ואין לי שום ספק שלא נעשתה בידי חייזרים.
    זה אבולוציה, כל הייצורים שחיים היום הם צאצאים לייצורים שבעבר היו פחותים באופן ניכר.
    תהליך הקדמה היה איטי עם ״קפיצות״ מהירות בודדות שניתן להסביר אותם ע״י העברה תרבותית טובה של רעיון שהגיע מקבוצה בודדת של אנשים שגילו במקרה את הדברים הנ״ל.
    לכן, זמן ההתרחשות שהכל קרה הגיוני מאוד. הרי, אם אתה מגיע באיטיות לרמה מתקדמת מספיק - אתה יכול להגיע בקלות ובמהירות רבה יותר לתובנות מסויימות שמשנות סדרי עולם.
    כל הסבר ואמונה בחייזרים כגורם נובע מרצון להאמין במשמעות מסויימת לחיים ותו לא, שתחליף את האמונה האלוהית.
    לדעתי פשוט אין משמעות לכלום והכל נוצר באקראי עם חוקים שהאדם אינו מסוגל להבין מעצם היותו ייצור של הטבע.
    ושוב, זכותכם להאמין והסיכויים שזה נכון או לא מבחינה הגיונית דומים, הרי לא ניתן להוכיח ולא ניתן להפריך(אלא אם זה מפוברק ברמה מגוכחת) אבל אל תאמינו בצורה ״וודאית״, ״גורפת״ או ״עיוורת״. זו לא גישה נכונה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!