1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עישון מאסיבי

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י buddy, ‏13/8/14.

1. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אהלן, יש לי שאלה קצת מסובכת
    אני בן 16, יש לי חופש גדול ואני מעשן כל יום, כל יום בערב אני בא לחבר או שהוא אליי ומזמינים עוד חברים ומעשנים חום, ירק, מערבבים את שניהם, באנגים, פייסלים, פייפ, באנגרביטציה..כל מה שזורם..
    השאלה היא כזאת: האם זה בסדר לעשן כל כך הרבה בגיל כזה? חייב להודות שלפעמים אין מספיק חומר אז מערבבים עם פארש, בתחילת הלימודים אפסיק לעשן ככל הנראה אבל בנתיים אני רוצה להיות בטוח שאין שום דבר לא תקין במה שאני עושה.
    אני מרגיש דווקא די טוב, יושן מצוין, אוכל מצוין, עושה ספורט הדבר היחידי שמוזר לי זה שאני מעשן כל יום חח
    שיהיה המשך שבוע טוב לכולנו :)
    מקווה שבחיים לא יהיה יובש לאף אחד או אחת מהפורום !!

2. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    בסדר גמור
    תהנה

3. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אני מתנגד לשימוש תכוף בגיל צעיר מ24.
    פה ושם אין עם זה שום בעיה אם אתה רואה שהכל סבבה.
    אבל על בסיס יום יומי, לא רצוי. זה ייפגע לך בהתפתחות הרגשית גם אם כרגע אתה מרגיש שבכל שאר תחומי החיים הכל מעולה . .

4. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מה זאת אומרת יפגע לי בהתפתחות הרגשית, אתה יכול להסביר בבקשה? לדעתי מבחינה רגשית אני ממש פתוח ואין לי בעיה להביע רגשות אם לזה התכוונת...

5. SatlaMan

SatlaMan חבר חדש

לייקים:
    0
    זה ממש לא בסדר, בגיל ההתבגרות הגוף שלך מתפתח ואם אתה דופק אותו בזמן ההתפתחות אתה תגדל להיות הרבה יותר דפוק ממה שהיית אמור להיות בלי עישון ירוק...
    מקווה שהבנת אותי, זה קצת מסורבל חחחח

זה למה אומרים לא לשתות לפני גיל 18 ולא לעשות סמים לפני, כי בגיל 18 נגמרת התתפתחות העיקרית של הגוף ואז הסיכוי לדפוק את עצמך הרבה יותר נמוך, אם תעשן באופן קבוע(פעם בשבוע לפחות) בגיל ההתבגרות יש סיכוי גדול מאוד שכשתגיע לבגרות ירדו לך כמה נקודות איי קיו.

מסקנה: אם באלך לעשות, תעשה פעם ב, פעם ב = פעם בחודשיים כזה... עדיף בכלל לא לעשות בגיל ההתבגרות, ממליץ לך לעשות כמוני ולהפסיק עד גיל 18 בערך, עדיף יותר אבל מינימום 18...

6. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    שטויות במיץ
    דרך אגב "אתה תגדל להיות הרבה יותר דפוק ממה שהיית אמור להיות בלי עישון ירוק..." :eek: אאוץ'

#6 Marijuana, ‏14/8/14
    נערך לאחרונה ב: ‏14/8/14
  7. טלמסקה

טלמסקה חבר חדש

לייקים:
    0
    לא מומלץ לעשן/ לצרוך מוצרי קנאבים לפני גיל 22 .. זה מגובה במחקרים.. אז חברים קצת סבלנות לא למהר.. יש את כל החיים להנות מהצמח:)

8. OutlawFarmer

OutlawFarmer קנאביסט

לייקים:
    4
    איזה שטויות, אני מעשן ירוק מגיל 13 ובקביעות (חוץ מתקופות יובש) מגיל16-15 והאיי קיו שלי הוא 120 וקצת.

9. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אין פה על מה להתווכח חברים.
    זה הוכח וברור לכל הדעות שקנאביס בגיל צעיר מפריע להתפתחות תקנית.
    כשאמרתי שזה ייפגע לך בהתפתחות הרגשית כוונתי הייתה שאם תעשן קבוע מעכשיו ועד שתהיה בן 25 לדוג', כשתהיה בן 25 הנפש שלך - הנשמה שלך(המנטאליות) לא תרגיש בת 25 , אלא יותר בכיוון של בת 16.
    היכולת להכיל מצבים קשים, התמודדות עם לחצים / קשיים, רגשות כבדים - כל אלו יהיו קשים יותר לילד שעישן מגיל צעיר כל יום!
    כמובן שאצל כל אחד הפגיעה תהיה אחרת. ויתכן שיש כאלו שעישנו מגיל צעיר יום יום והם לא מרגישים שיכל לצאת מהם משהו טוב יתר, אולי. אני לא מאמין בזה. וכל זאת אני אומר עם כל הכבוד שאני רוכש לקנאביס, או שאולי דווקא בגלל זה.

צריך להכיר בעובדה שבכל דבר טוב יש גם רע. השאלה כמה רע ולמי הוא רע.

10. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    איזה מחקרים בדיוק? אתה מתכוון "למחקר" iq הסטטיסטי הזה שעשו בין 2 קבוצות קטנות שלא מוכיח שום דבר? ובכללי גם אם קנאביס היה משנה את מבנה המוח תיהיו בטוחים שזה לטובה
    אתה מדבר שטויות
    בקיצור אין מחקר מדעי אחד שמוכיח שקנאביס גורם לנזק או עושה אותכם מפגרים

11. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    ואם האייקיו שלי די גבוה ומבחינה רגשית אני יותר בוגר מהגיל שלי? זה עדיין רלוונטי?

גם היום אני הולך לעשן כנראה וכנראה שעד שלא אדע בוודאות אמשיך לתהות אם אני מתפגר שכלית או כל דבר אחר :stoned-smiley:

12. Roger

Roger חבר חדש

לייקים:
    1
    buddy,
    שאלת שאלה, וקיבלת מגוון תשובות. רציניות יותר ופחות.
    למרות שהרוב המוחלט פה המליץ לך לא לעשן בתדירות כזו - אתה בוחר לעשות מה שאתה רוצה.
    וזה בסדר, זו זכותך. זה רק חבל.

קצת לגבי עובדות.
    דבר ראשון אני ממליץ לך להזהר מכל דבריו של Marijuana,
    שיסלח לי מעט על הבוטות - אבל מוכיחות בדיוק מהי התפגרות שכלית.
    אני אחזק את דברים של Pandora's box - אין פה בכלל ויכוח!
    רוצה מחקרים?

Psychology Today מגזין פעיל מסוף שנות ה-60.
    רוב המחקר מתבסס על קבוצת הגיל של לפני 15 ואחרי, אבל תסיק מסקנות בעצמך.

ABC News ערוץ חדשות מוביל בארה"ב משנות ה-40 (מיותר שארחיב).
    פה מציגים מחקר שבין השאר ממצאיו הם פגיעה קוגנטיבית, בעישון לפני גיל 16.

Harvard University - אוניברסיטת הרווארד האמריקנית, הוותיקה והעשירה ביותר, ומהידועות שבהן.
    בית הספר לרפואה של האוניברסיטה שנחשבת מהטובות בעולם מציג מחקר שמדבר בין השאר על השפעות פסיכאטריות ופסיכולוגיות.

יש אינספור מחקרים.
    עוד אחד ממש כאן
    ועוד אחד נוסף כאן
    וברשותכם אעצור בהצפת מחקרים וכתבות כי גם ככה כנראה שלא תקרא, ותמשיך לעשות מה שמתחשק לך.

להמלצתי:
    מכיוון שגם ככה אתה כנראה תמשיך לעשן,
    כדאי שלפחות תפחית, תנסה להמנע מזה, ותאמין לי שתגיע לגיל 20+ תהנה מזה הרבה יותר.
    גם בגלל הטבק שאתם מערבבים, וגם בגלל העישון עצמו, וגם בגלל קנאביס בגיל צעיר.

וברוח קלילה יותר - יום סטלה נעים לכולנו! :D

#12 Roger, ‏14/8/14
  13. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    המלצה שלי היא שלא כדאי להאמין ל"מחקרים" של התקשורת, אני כן אקרא את המחקרים שהצגת ואתייחס לכל אחד מהם חוץ מהזה של החדשות.
    תודה רבה על התשובה המפורטת ואני אקח בחשבון את דבריך.

במחקר שפורסם באתר של אוניברסטת הארווארד אומר שלנערים שמעשנים יש סיכוי לפתח סכיזופרניה ופסיכוזה אבל ההיפך הוא הנכון ורשום "יש סיכוי", זה לא אומר שזה נכון לגבי כל אחד, זה גם תלוי בהיסטוריה הבריאותית הנפשית של המשפחה, חוץ מזה שאלכוהול הרבה יותר הרסני מבחינה נפשית ומאלכוהול באמת יש יותר סיכוי לסכיזופרניה ומחלות נפש.

לא שמעתי בחיים שלי על האתר "WebMD" ולכן לא אתייחס למחקר שרשום שם, הוא גם לא רלוונטי כלפי כי זה על נערים מתחת לגיל 16.

עזוב את זה שמחקרים לא תמיד נכונים אבל אני שאלתי את השאלה הזאת כדי שאנשים יענו לי מנסיון ולא מחרטאות שהם קראו באינטרנט, הייתי שמח אם אתה בעצמך היית עונה לי מהנסיון שלך, בנתיים אלמד מהטעויות שלי ולא ממחקרים מפוקפקים.

#13 buddy, ‏14/8/14
  14. Marijuana

Marijuana קנאביסט

לייקים:
    5
    צר לי לאכזב אותך אבל אף אחד מהבדיקות שהבאת פה לא מוכיח שקנאביס פוגע בך ועוד נקודה שזה לא מוכיח שהליקוים האלה נוצרו דווקא משימוש בקנאביס ולא מסמים אחרים כמו אלכוהל קוק ומי יודע מה עוד
    וכל הבעיות האלה יכולים להיווצר מהרבה דברים אחרים זה שהם השתמשו בקנאביס לא אומר שזה דווקא נגרם בגלל עישון
    בקיצור עד שלא יהיה מחקר מדעי מפורט ומקיף ביותר על שימוש בקנאביס בלבד שמוכיח שנגרם נזק לא הייתי מסתמך על המחקרים האלה

15. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    תן לי לנחש, אתה בן 24?

16. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    עדיף לא לעשן בגילאים כאלה רק כדי להיות בלי ספקות לגבי פגיעה.

17. Roger

Roger חבר חדש

לייקים:
    1
    - זהירות חפירה -

buddy,
    אני לא טוען שמחקרים הם אמת חקוקה באבן - רק מראה לך שיש לא מעט כאלה. חלקם הגדול מסיקים שיש פגיעה כלשהי, או שאין תוצאה חד משמעית, כלומר לא נוקטים עמדה.
    אפשר לומר "עד שלא יוכיחו שיש פגיעה - אז אין כזו". אבל מהצד השני גם טרם נתקלתי במחקר אחד שמוכיח שאין שום פגיעה.
    בלי להכנס בכלל לפרטי המחקרים (כי כל מחקר מתמקד בקבוצה אחרת ובנושא אחר) - המלצתי נבעה לא רק מקריאה ולא רק מנסיון, אלא שכלול שלהם.

אם תקרא שוב את עצתי - מרכזה היא שכדאי שלפחות תפחית. תמזער נזקים.
    גם בגלל הטבק שאתם מערבבים - מזיק בצורה נוראית במיוחד בגיל צעיר (גם על זה נתווכח?)
    גם בגלל העישון עצמו - עשן לוהט לריאות זה לא משהו במיוחד בגיל שהריאות עדיין מתפתחות (גם על זה נתווכח?)
    וגם בגלל קנאביס בגיל צעיר (על זה אנחנו כבר מתווכחים..)

אגב,
    כל הדיון פה נע סביב האספקט הביולוגי-בריאותי בלבד.
    מה עם חברתית, רגשית, חוקית, אורח חיים, והשפעות סביבתיות?
    כצרכן קנאביס בישראל את מפר חוק. החוק מתייחס אחרת לבן 16 ולבן 24.
    היכולת שלך להתמודד עם החוק היא שונה, ועם העולם הזה גם כן:
    בישראל הקרבה לסחר בסמים (לא תמיד יש הפרדה בין הדילרים), לפשע, לאנשים מפוקפקים,
    לבעיות וצרות אלו ואחרות היא עניין נוסף. תוסיף לזה פיתוח תלות פיזית או נפשית,
    תוסיף לזה את עולם המבוגרים (אתה עדיין קטין) שמתייחס אליך אחרת ולבחירות שלך,
    תוסיף לזה את העניין הכלכלי (בגיל 16 יכולת העבודה שלך מוגבלת) -
    זה הכל תמהיל רחב הרבה יותר.

אני רק מביע את דעתי, ולמען הסדר הטוב גם אבהיר את עמדתי:
    קנאביס זה צמח מדהים וקסום.
    אבל צריךלהתייחס אליו בכבוד ולהשתמש בו נכון ובאחריות.
    ומה לעשות, ילדים בני 16 הם הרבה פעמים פחות מוצלחים ביכולת השיפוט שלהם
    וברמת האחריות שלהם. אני לא מטיף לך שזה לא בסדר או שזה אסור,
    ואני גם לא חושב שאם תעשן אתה תגדל להיות דפקט. אולי אפילו להפך.
    אני גם בטוח שיש המון דברים טובים בלעשן (כן, גם בגיל צעיר).
    אני רק מציע,
    משכלול של כל ההיבטים, ומנסיוני, שתוריד את התדירות.

#17 Roger, ‏14/8/14
  18. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    אקח לתשומת ליבי את כל מה שרשמת, תודה על התשובה :)

19. SatlaMan

SatlaMan חבר חדש

לייקים:
    0
    יכל להיות 120 ומשהו חחחחח, זה כן מוריד באייקיו, ולעשן בגיל ההתבגרות זה מפגר לגמרי, זה מעכב את ההתפחות הגופנית, ותאמין לי שיש סיבה שלא נותנים לשתות מתחת לגיל 18...

20. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    שתיית אלכוהול ועישון קנאביס שונים בכל כך הרבה רמות ואין מה להשוות בינהם בכלל...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!