1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם לקנאביס יש השפעות לטווח ארוך על גוף צעיר?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י swag, ‏28/8/14.

1. swag

swag חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום, היום צפיתי בפרק הרביעי של הסדרה "העשב של השכן" בערוץ 10, בכתבה טענו ככל הנראה אנשים מנוסים שקנאביס מוריד את הiq אם משתמשים בגיל צעיר (גיל 16-21), הורס תאים במוח ועוד כמה דברים, בעיקר השפעות לטווח ארוך על המוח. זה נכון?

2. OutlawFarmer

OutlawFarmer קנאביסט

לייקים:
    4
    אין מחקים חד משמעיים, הדעה הכללית היא שעדיף להתחיל לעשן באופן קבוע מאזור גיל 20 ומעלה.

אני יכול להעיד על עצמי, אני מעשן קבוע מגיל 14-15 הרמת משכל שלי גבוהה מהממוצע (באזור ה115-120, לא זוכר בדיוק) אבל יש לי בעיות בפן הנפשי(לא ברמה של אישפוזים וזה), לדעתי אבל הן נגרמו מכל החרא שעברתי בחיים, שלמדתי להשתמש בקנאביס כמו שצריך ולא סתם בשביל להיות פצוץ(באזור גיל 17) אני מרגיש כאילו הוא עזר לי דווקא להתמודד ולהסתכל על דברים בצורה שונה.

3. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    אל תסתכל על מחקרים ובטח שלא על טלוויזיה. איך שלא תראה את הקנאביס (מעין אישית) זה פשוט דבר טוב. מחקרים? עזוב אותם כבר לא יודע למה להאמין. אני רואה מלא אנשים מדי יום ושבוע שצורכים קנאביס מגיל 14-16 והיום בני 25-27, לא רק שהקנאביס לא מזיק להם בשום צורה, הוא עוזר להם...בכל כך הרבה דברים.

4. mitmitice1

mitmitice1 קנאביסט

לייקים:
    0
    נראה לי המחקר דיבר על נייס גאי כי עם לדבר על משהו שעושה אותך יותר טיפש זה נייס גאי

5. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    מה שלא סיפרו לך שבמחקר המדובר (שמומן על ידי אותו גוף שבעבר מנע חמצן מקופים מסכנים רק כדאי להפיץ שמועה שקרית על זה שקאנביס משמיד את המח) לקחו קבוצת של בני נוער, ובאמת יצא שמי שעישן קיבל תוצאות נמוכות יותר במבחנים.
    אחרי שהמחקר המטומטם הזה ראה אור, בחור צעיר חקר את המחקר וגילה שהקבוצה שצרכה קנאביס מגיעה כולה מעמד נמוך\שכונות "מצוקה".
    מה שלמעשה די ביטל את תוצאות המחקר המקורי, ובלי שום קשר נשמע הרבה יותר הגיוני למי שחיפש סיבה לתוצאות הנמוכות של הנבדקים.

ןבתור אחד שגם גילה את הקנאביס בתיכון, אני יכול להגיד לך שהסיבה שלא טרחתי להשקיע בלימודים שגיליתי את הקנאביס הייתה אך ורק בגלל שהמודעות שלי נפתחה קצת, והבנתי שמה שאני לומד ברבו זה בולשיט אחד גדול.

לינק לכתבה שעוסקת במחקר שמפריח את המחקר (מוות מחקרים סטטיסטיים) :

http://blog.sfgate.com/smellthetruth/2013/01/24/does-chronic-weed-smoking-cause-iq-drop-maybe-not/

6. JustAQuestion

JustAQuestion חבר חדש

לייקים:
    0
    אני חושב שאם הייתי משתמש בקנאביס בגיל צעיר היתה יורדת לי המוטיבציה להשקיע בלימודים או בספורט ובסוף הייתי משלם את המחיר וכנראה לא מגיע לאיפה שאני נמצא כיום (בוגר טכניון).
    אז כן, החיים ארוכים ולא הייתי ממליץ לעשן בצורה קבועה (מעבר לפעם-פעמיים בסופ"ש) לפני שאתה בטוח שאתה מסיים שלב גדול בחיים שהיה חשוב לך להשיג (לימודים ברמה כזו או אחרת לדוגמא) אם אתה כנה עם עצמך ומרגיש שזה באמת מוריד לך משהו מהשאיפות בחיים.
    אם אצלך זה עובד ההיפך - אשריך. Blaze on.

7. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    זה באמת מוזר שכמעט ולא מדברים על מינונים.. הרי בן אדם שמשתמש במשהו לרעה, בין אם זה קנאביס, אוכל מהיר, סיגריות, קפה, אלכוהול, משחקי מחשב..
    כנראה יפגום באיכות החיים שלו, בין אם זה בריאותי או נפשי. מצד שני כולנו שונים ומגיבים שונה, אז הבחירה לצרוך משהו בכמות מסוימת צריכה להישאר בתור שיקול אישי. אתם יודעים רצון חופשי ושיט כזה..

8. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    כל כמה זמן יקום איזה מישהו שהקשר היחידי בינו לבין קנאביס הוא במקסימום דרך איזה השתלמות או הרצאה שהוא שמע, והוא לא אפילו הריח את זה מקרוב ואז הוא יבוא ויגיד דבריפ כמו שהמחקרים מוכיחים ששימוש בגיל צעיר יהרוס תאים במוח,
    אבל בכלל אין סיכוי שבעולם שיתנו למישהו לערוך מחקר מסודר ולגיטימי על ילדים בני 14 ואחרי זה לפרסם את התוצאות כאילו הם אומרות משהו,
    זה הכל דיבורי סרק\דיבורי אינטרסים או פשוט דיבורי טיפשות.

ולעניין - פעם ראשונה עישנתי בגיל 15 או 16, עשיתי כל מיני שטויות עוד הרבה לפני, וזה בכלל לא משנה - שום דבר לא "ידפוק לך את המוח", או "יפגע לך בהתפתחות" או "יוריד לך iq",
    ובמידה מסויימת - כל דבר יגרום לך לזה,
    כל חוויה שאתה עובר בחיים, ובמיוחד בגיל צעיר - אפילו - ללכת לבית ספר - זה משפיע עליך בעתיד בצורה מסויימת - זה מעצב אותך, קנאביס יכול לעצב אותך אבל זה אף פעם לא בצורה שלילית, אולי - אלא אם כן מישהו אנס מישהו לקחת כמות מוגזמת של קנאביס לפעם ראשונה, תוך כדי שהוא מאכיל אותו סרטים שהוא הולך להפוך לקיפוד.

תסתכל על מפורסמים כמו אנתוני קידיס (מרד הוד צ'ילי פפרס), או רוברט דאוני ג'וניור - שאמרו בראיונות או כתבו באוטוביוגרפיה שלהם שהפעם הראשונה שהם עישנו גראס הייתה בגיל 6 (רוברט), ובגיל 11 (אנתוני), ותראה איפה הם היום, אחרי עוד 100001 נסיונות עם סמים מכל הסוגים ולא רק גראס..
    אם המוח שלהם דפוק, שים לי סוכריית טופי בראש במקום המוח עכשיו .

9. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    כמו שאמרתי ^_^ לאט לאט אפילו הספקות הקטנות והשליליות שלי לגביי הקנאביס יורדות

10. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    woogs , יש לך חשיבה של ילד.
    אם אחר לא נפגע, אז אף אחד לא יפגע ?
    תשקרו לעצמכם ותחפרו עד מחרתיים - קנאביס פוגע בהתפתחות תקינה אצל בני נוער !
    מי שמעשן מגיל צעיר יום יום - פוגע בעצמו. נ-ק-ו-ד-ה .
    או שאתם לא מכירים מספיק אנשים שעישנו בגיל צעיר או שאתם מוצאים דוגמא אחת או שניים למישהו שמעשן מגיל צעיר והכל טוב איתו -
    אז במיידי במוח שלכם זה נתפס כמשהו שלא יכול להזיק.

כמובן שיש בני נוער שזה יותר קריטי אצלהם ויש שפחות. הכל תלוי באישיות ובתדירות השימוש והכמויות.
    כשכל המשתנים בנוסחא פועלים לרעה, התוצאותיהיו בהתאם.
    תפסיקו לזלזל בצמח , בכל טוב יש גם פחות טוב!

11. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    אתה מדבר מניסיון? ראיתי דברים כאלה? אני מכיר אנשים (מעל 20) בגילאי 20+ שמעשנים מגיל צעיר, הם בסדר גמור

12. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אני מדבר אך ורק מאינטרסים כלכליים ורצון למגר את תופעת השימוש בקנאביס. :rolleyes:
    נו באמת. אני מסביר לך אך וק מניסיוני האישי , חברים ומכרים.
    כל מי שעישן בתדירות גבוהה בגיל צעיר, התחרט על זה אחר כך. לפעמים בקטנה, ולפעמים ממש.

וכמובן שהם בסדר גמור.
    כולם בסדר גמור. אך הבעיות הנפשיות והמחשבות שלהם עם עצמם זה לא דבר שאתה מודע אליו.
    תפסיקו לחשוב שמי שנראה מושלם מבחוץ הן בפן הפיזי והן בפן הנפשי הוא אכן כזה.
    תתבגרו. החיים הם לא שחור ולבן .

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בדיוק !
    בגלל שהחיים לא שחור ולבן אתה לא יכול להאשים את הקנאביס במשהו כזה,
    או כל דבר אחר לצורך העניין !
    הבעיות שאתה מדבר עליהם שאנשים סוחבים זה אף פעם לא יהיה משהו אחד שגרם לזה, זה פשוט - החיים -
    זה שק שלם מלא בסלט שמורכב מבערך 700 אלף 45 דברים,
    וקנאביס זה בסך הכל משהו אחד שלא משנה איך תסתכל על זה - הוא לבד לא יכול היה לעשות שום דבר רע..
    זה בדרך כלל - "לא היה לי טוב בבית ספר, וגדלתי בעיר מתה אז גם לא היה משהו אחר לעשות, אז עישנתי קנאביס כי זה אחד הדברים היחידים שהיה שמה ועשו לי טוב... אז עכשיו אני קצת מצטער על מה שיכולתי ללמוד או לעשות בזמן הזה ולא עשיתי"
    הרבה פעמים - הכי קל לאנשים זה להפנות אצבע מאשימה כלפי משהו ספציפי, אבל זה אף פעם לא ככה.. ב97% מהמקרים הם פשוט לא יכולים להודות שהם אחראים לכל ההחלטות האלה שהם עשו ושהם יכלו להחליט לעשות משהו אחר, ואולי להיות יותר מרוצים ממנו, אז במקום הם מחליטים לחפש את השעיר לעזאזל הזה ולהתרברב בצורה די ילדותית - "זה הכל בגלל זה" ...

14. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    מסכים עם Pandora's Box .

15. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    מסכים עם woogs

16. da_vinci

da_vinci חבר חדש

לייקים:
    1
    עם תפסיקו להכניס לבני נוער לתת מודע שהם דופקים את עצמם לא יקרה כלום ...

17. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    כשהכל מוגזם - הוא לא טוב, לדעתי..

יותר טוב לי כשזה קנאביס :)

אממ התחלתי לעשן בגיל 18 - פעם פעמיים בשנה, תכלס מגיל 21..
    בוא נאמר שלא הקנאביס הוציא אותי אותי ממגמת פיזיקה ביב׳.
    והמקרים האלה זו שטות. קל מאוד להוסיף עוד קטגוריה ו״לקשר״ אותה למה שתרצה אם תרצה.
    עושים לנו את זה כל הזמן...

בוא נאמר שאני לא מודאגת מההשלכות של הסם על גופי.

18. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    המחקרים* (דגכח׳יע׳חאע)

19. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    גם נכון , כל דבר מוגזם ולא פרופורציונלי הוא לא בריא . אבל עזבו מחקרים שקיימים , גם ממקרים שראיתי ילדים שהתחילו להשתמש בגיל צעיר (15) בקנאביס נפגעו איך שהוא ולא נהיו העיפרון הכי חד בקלמר .(חלקם היו בסדר גמור וחלק לא) .
    ו-Mr.weed אתה לא צריך לציין פעמיים שאתה מסכים עם woogs , קלטתי את זה כבר בתגובות שלך. בגלל זה קיים הדיון - כל אחד ודעותיו ולא כולם חייבים להסכים אחד עם השני וזה בסדר גמור ... אל תהיה ילד.

20. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    היופי בעולם הזה הוא שכל אחד רשאי לחשוב ולהביע את הדעה שלו.
    ודרך אגב, כל מה שכתבתי הוא אך ורק מתוך דאגה לדור הצעיר. קנאביס בגיל צעיר בשימוש יום יומי זה לא דבר תקין.
    מי שאומר אחרת כנראה לא חווה או לא ראה זאת מול עיניו. גם בפריפריות כמו שווגס נוטה להציג, וגם בבתים הכי טובים ומצליחים.
    ברגע שילד בן 14-15 אפילו 16, מתחיל לעשן כל יום , משהו בשיגרה הנורמלית שלו כילד מתבגר שאמור לגדול ולהתפתח מהסביבה המשתנה ומעוד מכלול של דברים שנלקחים בגלל הנקאביס פשוט נפגע. נוסיף את זה שרוב הילדים ובמיוחד הישראלים שמעשנים קנאביס נוטים להתפרע בכמויות, וגם אם לא, הסאטלות שלהם לא נותנים להם להרגיש את המציאות כמו אדם בוגר שמעשן קנאביס יום יום ויכול לתפקד כרגיל ובצורה חיובית לגמרי. כשהמוח שלך עסוק כל היום בסאטלות בדיוק בזמן כה חשוב בו אתה אמור להתפתח ולהיפתח לעולם בהמון צורות, יוצא שאתה אמנם נפתח לעולם יצירתית וכדו', אבל קצת דועך בשאר תחומי החיים, בעיקר בתחום הרגשי לעומת ילדים אחרים בגילך.
    כשזה מגיע בגיל בוגר מספיק, כשאדם קצת מעוצב - אני מסכים, אצל רוב גדול ומוחץ קנאביס פשוט - בא בטוב !

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!