1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול הצלה: גידול חוץ של שני צמחים שנמסרו לי במצב קטטוני

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י גוזון, ‏18/4/14.

1. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    היי גוזון,
    מצטער שלא עניתי לך קודם רק עכשיו שמתי לב..

הסיבות לגודל של צמח או של הפרחים הם רבות -
    קשה להגיד בדיוק למה בלי להכיר את התנאי גידול המדוייקים,
    בכל מקרה לא הייתי דואג לזה, הצמחים נראים לא רע חוץ מכמה עלים צהובים,
    הפרחים נראים די בשלים אני חושב שכדאי לקצור, מקסימום אם אתה לא בטוח אתה תמיד יכול לקחת טעימה - אבל 100% שערות חומות זה בשלות, יכול לחכות +- שבוע אבל לא הייתי מחכה יותר מידי שלא יתחילו להיות יותר מידי בשלים.

2. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הי ווגסי

ולמה נראה לך שלא ביצעתי טעימה? או שתים? או שלוש... בקיצור ביצעתי ועימות כבר לפני שבועיים שהיה יותר רחוק מבשלות והטעם והראש היו מצוינים. הייתי גוזם כעת, אבל באמת הפרחים נראים לי פחות שמנמנים ממה שאני רגיל לראות, מצד שני אני כאמור לא יודע ואין לי מושג איזה זן זה וזה הגידול הלא אוטומטי הראשון שלי אז גם ממש אין לי אפילו הערכה של כמה זמן. להערכתי הם כ-7 שבועות בפריחה, קצת יותר מחודשיים מהופעת סימני מיניות.

אנסה לצלם מחר או בימים הקרובים תמונות תקריב טובות יותר של הפרחים כדי לקבל את חוות דעתך וחוות דעת נוספות

3. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אם ככה ולפי התמונות הייתי אומר שתחכה שבוע ותקצור :)

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    היי גוזון,
    לפי מה שאתה אומר, נשמע שהפרחים בחוץ קרובים לקציר.
    חכה שבוע- שבועיים ותעדכן.

הצמחים שבגידול פנים נראים קצת יבשים.
    אולי כדאי להשקות אותם קצת יותר.
    ואם אתה יכול לצלם באור לבן זה יהיה מצויין!

בהצלחה בקציר!

5. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הי אגרונום קצרתי בהצלחה (תכף התמונות) והשארתי את הצמח באדמה... נראה אם ישרוד את החורף :)

באשר לאלה שבפנים לא חסר להם מים. משקה בנדיבות אחת לשלושה או ארבעה ימים ליטר וחצי עד שניים לכל עציץ, וממתין עד שהאדמה יבשה לגמרי לפני שמשקה שוב, כאמור זה לוקח 3-4 ימים. היו לי בעיות של עודף לחות וטמפרטורה גבוהה שפתרתי אותן, והם נראים טוב יותר כעת

6. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    הגיע זמן קציר !!!! לאחר יותר מחצי שנה באדמה, השקייה כמעט יומיומית (בקיץ) דישון לפחות פעמיים בשבוע - איזו השקעה בצמחים לא אוטומטים ! מעריץ את אלה שיש להם את הסבלנות... הבציר החגיגי ארע אמש. סאטיבה חזקה מאוד מאוד, עולה מהר וחזק, לא יודע איזה זן המבנה של הפרחים מוזר לי מאוד ושונה מכל מה שהיכרתי באוטומטים. הנה הקציר

ופה בתמונה הפרחים אחרי ניקוי עלים, העלים מהם אעשה בקרוב שמן משובח, ובקערית הירוקה, הגולה החומה הקטנה היא מה שאני מכנה ה"דעאש" של הצמח, ושווה הסבר נפרד בכמה משפטים.
    הגולה הזו חברים, היא העמלה הפרטית לגמרי של המגדל והקוצר. זה כמו גוש חשיש קטן אבל רך מאוד מאוד, ויש אותו אחרי כל קציר. איך מכינים את הדעאש של הצמח? פשוט מאוד. מנקים את העלים ואת הפרחים בידיים חשופות, בלי כפפות. השערות של הפרחים נדבקות לאצבעות הידיים, ובמהלך הניקוי לוקחים סכין יפנית ומגרדים (בזהירות!) מהאצבעות את השמן החום שנדבק אליהם מהשיערות של הפרחים. אחרי מספר גירודים כאלה מהאצבעות נאסף לו גוש קטן מאוד. יש שיקראו לזה סנסימיליה, או תפרחת, או מה שאתם רוצים. אני קורא לזה הדעאש של הצמח, כי כמות מזערית ממש מהגולה הזו חברי, תערוף לכם את הראש. עדיף לחכות איתה יום או יומיים לפני השימוש אבל אפשר גם לעשן את הדעאש מיד. הוא חזק יותר מכל מה שעישנתם אי פעם. הגוש הקטן הזה יספיק ל6-7 סיגריות שמעיפות אותי לקיביניאמו. אתמול אחרי ג'וינט אחד עם כמה גרגרים מהדעאש נערפתי, במובן החיובי של המילה :)

יצא ס"ה 130 גרם רטוב, שזה בערך 40-45 גרם יבש. לא המון, אבל סבבה לגמרי.

ומי הרוויחה הכי הרבה מהגידול? אחותי. לא עשתה כלום חוץ מלנסות להרוג את הצמחים עד שהגיעו אלי (ב-2 מבין ה-4 היא גם הצליחה...) וכעת מקבלת 50% מהגידול בלי להתאמץ :) אולי הייתי עושה דיל אחר עם מישהו אחר, אבל אתם יודעים - צריך גם להיוולד למשפחה הנכונה :)

אבל הדעאש נשאר שלי. כולו. בכתה לי אתמול בטלפון חצי שעה ולא עזר לה. שתלמד לגדל, יהיה לה דעאש משלה :)

אקמן אוהב/ת את זה.
  7. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    חח דאעש... זה ג'אראס לכל דבר ועניין... אם תתן לו לשבת קצת להתיישן הוא יהיה הרבה יותר טעים.
    כל הכבוד.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מרשים ביותר!

אני רק רוצה שאלה קטנה. נראה לך שהיבול יחסית קטן בשל העובדה שהצמחים הגיעו במצב לא טוב?
    נראה לי שמאוד השפיע עליהם.

אבל סה"כ מאוד מרשים.

9. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    כל הכבוד!!! גידול מרשים בהחלט :)

10. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    סביר להניח אגרונום. הצמח השני שהיה במצב רע יותר ודי קטטוני שקיבלתי אותו נשאר קטן. מאידך, אני לא יודע באיזה זן מדובר, אז אין לי מידע קוהירנטי כמו למשל מה הגובה הממוצע של שיח מזן זה, אז לא אוכל להסיק מסקנה אבסולוטית.

11. bdt

bdt חבר חדש

לייקים:
    0
    לאיזה גובה הן הגיעו?

12. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    50-60 ס"מ בערך

13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    גוזון איך עשית שיצא לך גוש כזה יפה של חשיש מכל כך קצת פרחים אם אפשר לשאול ?

14. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    כנראה שזה קשור לסוגים מסוימים של צמחים שיוצא מהן יותר שמן או משהו כזה. היו לי צמחים שלא הפיקו לי בכלל, לעומת זאת אחד האחרונים שגידלתי וקצרתי כעת, מסוג cheese candy יצא ענק (90 סמ) ופירותי מאוד ויצא ממנו המון חשיש.

השיטה פשוטה: שאני מנקה את הפרחים מהעלים אני מוריד כל כמה זמן את השחור שנדבק לי לאצבעות עם סכין יפנית חדה (בזהירות... לא להוריד את העור...) ומצרף את זה לשיערות שנושרות מהפרחים. את כל זה אני אוסף לגוש שחור קטן ושם כמה ימים ליבוש. התוצאות מדהימות

15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    ומה היה הגודל שלו בערך בהשוואה למשהו כמו מטבע של שקל נגיד ?

16. גוזון

גוזון קנאביסט

לייקים:
    9
    קצת יותר ממטבע של שקל (הכדור, ז"א גם ברוחב/עובי). מספיק לכ-6 סיגריות מ ע ו ל ו ת וחזקות מאוד

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!