1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

צריך מדריך לscrog וsog

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י golda, ‏8/9/14.

1. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    מישהו יכול לשלוח לי מדריכים שלהם לקריאה ועם אפשר בנוסף סרטונים שמסבירים ומציגים איך עושים זאת

2. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
  3. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    אין הסבר בפורום פה למה משתמשים בשיטות האלה ומה הם מועילים ?

4. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    אם יש לי מקום אתה אומר שלא מומלץ להתעסק עם השיטות האלה ? ,ולפי תמונות שראיתי lst דווקא שיטה שטוב להשתמש בה לא משנה כי ככה כל הענפיים מול האור

5. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    דווקא אם יש לך מקום מומלץ לפרוש את הצמחים לאור כמה שיותר בכדי לקבל כמה שיותר ייבול משובח.

LST שיטה מעולה לשלב לאחר כמה ימים של FIM ראשוני על מנת לאפשר לצמח להתפרש ולחלק את האור בצורה יותר טובה לצמח דבר שיעזור לייצר כמה שיותר נקודות פריחה

אחלוק איתך דוגמא ותבין למה השיטה הזאת טובה

יום ראשון לאחר FIM אתה יכול לראות באיזה שלב עשיתי וכבר את ההתפתחות החדשה של הפיצול שנוצר.

אחרי כמה ימים אתה יכול לראות איך הפיצול התאחה יפה ומה נוצר כעת קושרים ופורסים (בטעות לא צילמתי לפני שקשרתי)

וגם

בערך שבוע אחרי בכלי הגדול אתה יכול לראות את הפרישה ואיך הדרך הזאת פשוט גרמה לצמח להתפתח בטירוף וגם במהירות.

ובתחילת פריחה וכן הלאה..

ולעומתה.... נקבה בעל גזע מרכזי אחד שלא נגעתי. ( לא שהיא לא מושלמת כן?)

#6 adon shoko, ‏8/9/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/9/14
  6. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    וואו איזה הסבר מפורט לא יכולתי לבקש יותר מזה אבל לפי מה שהבנתי fim זה שיטה שבה קוטמים את הראש האמצעי של הצמח ואז נותר לחכות יום יומיים ואז צומח כמה ראשים אי אפשר לדעת (אבל תגיד זה לא מסוכן וזה לא hpt) ואז לקשור את הצמח ?

7. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    בשיטת הפים לא קוטמים כמו בטופינג אלא צובטים את הגדילה החדשה ב"ראש האמצעי" שהוא מרכז ההתפתחות של הצמח ומורידים אותו בעזרת היד על מנת לגרום לצמח להוציא שתי ראשים במקום אחד. כשנעשה כמו שצריך לצמח ובזמן הנכון לא צריכה להיות שום בעיה עם לחץ. אם אתה לא סגור מה אתה צריך לעשות אל תעשה.

#8 adon shoko, ‏9/9/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/9/14
  8. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    מה ההבדל אבל בסופו של דבר אתה חותך את הצמח האמצעי ? אני ינסה לקראו שוב ולהבין
    עריכה : אם הבנתי נכון בhst אנחנו שוברים ענף אבל לא לגמרי אנחנו צובטים עד שהוא נסדק ועומד להישבר בערך (70 אחוז) ובfim אנחנו חותכים לגמרי ?

#9 golda, ‏9/9/14
  9. adon shoko

adon shoko חבר חדש

לייקים:
    1
    לא, התערבבת קצת אחי. הצביטות האלה שאתה מתכוון אליהם זה קרופינג / סופר קרופינג.

מה שאנחנו מדברים עליו הוא טופינג ו פים

בגדול טופינג וFIM משיגים את אותה המטרה כן(למנוע מהגזע הראשי להיות דומיננטי בצמח ולהמשיך לגדול). רק ש בפים אתה יכול להשיג 4 נקודות דומיננטיות חדשות לענפים במקום רק 2 בטופינג כשאתה חותך את הגזע לכן היא הרבה יותר עדיפה לדעתי.. הכנתי לך משו קטן שתבין ואולי זה מעניין תביצה של עוד מישו,

10. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    אני חושב שהבנתי אותך בוא נקח את הצמח שלי לדוגמא
    http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/attachment.php?attachmentid=1746&d=1410101022

ואני מקווה שאני צודק אבל את הטופינג נעשה פה image.jpg

דבר נוסף בתמונה שהבאת רשום נקודת חיתוך FIM וטופינג מה ההבדל בכלל ?
    תודה רבה על העזרה אחי !

#11 golda, ‏9/9/14
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    למה?

למה לעזאזל אתה רוצה לעשות קיטום לצמח?
    תן לו לגדול בצורה נורמלית.

אם אתה מעוניין לעשות קיטום לצמח, כדאי שתשמור את זה לגידול הבא.
    תן לצמח לצמוח באופן טבעי. אני מאמין שאפשר יהיה ללמוד מזה הרבה יותר מאשר לעשות קיטום.

אתה לא תצליח להגדיל את היבול בצורה כזו בגידול הראשון.

12. golda

golda חבר חדש

לייקים:
    0
    למה לא לעשות קיטום לצמח זה יגדיל לי את היבול ואתה יכול להסביר לי מה ההבדל בין fim לטופינג כמו שאדון שוקו רשם

13. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    בטח שתעשה קיטומים אם לא עושים ולא מנסים אז לא לומדים.
    Fim טוב בעיקר בשביל ההתנסות מבחינת גידול טופינג הרבה יותר יעיל מכיוון שהוא הרבה יותר שומר על הסימטריה של הצמח. בניגוד לטעות הרווחת פימינג לא יוצר 4 ענפים שיוצאים מאותה נקודה לא שתיי זוגות ענפים אחד מעל השני. תמיד הזוג העליון יהיה יותר חזק מהזוג התחתון. וזה גם יוצר צמיחה צפופה מידי.

14. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    מניסיון לדעתי זה לא בהכרח נכון כי ברגע שקושרים את ארבעת הענפים הורמון הגדילה מתפשט ומאזן את הקאנופי לא יודע איך זה בעברית. אוסיף מדעתי האישית ואומר שלבצע טופינג ע"י חתיכת חלק נכבד משלב הצמיחה של הצמח תגרום לו להיות בסטרס גבוה מאוד, הרי מידת הסטרס נקבעת עפ"י מידת "הנזק" שאתה גורם לצמח. לעומת זאת ע"י ביצוע פים בשלב מוקדם של הצמיחה ממש לא תזיז לצמח ולאחר מכן ביצוע קשירה של ארבעת הענפים בארבע כיוונים יניבו אותם תוצאות.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!