1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

האם לשטוף לפני שאני מתחיל להפריח בנוסף לשטיפה בשבועיים האחרונים?

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י kuchkuch, ‏3/10/14.

1. kuchkuch

kuchkuch חבר חדש

לייקים:
    1
    אני מריץ עכשיו 4 הכלאות של מנגו קוש עם ארז בחלל של 40x40x120 עם ufo 90
    אדמה והם אוכלים ביו ביז, אני מתכוון לשטוף למשך שבועיים לפני הקטיף ואני שוקל לשטוף גם לפני תחילת הפריחה ל5 ימים
    קראתי איפשהו שאפשר ורצוי לעשות דבר שכזה אבל אני לא באמת יודע אז אמרתי למה שלא נפנה למומחים

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא צריך לשטוף שום דבר.
    אתה כן יכול להפסיק לדשן.

3. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    אם אתה משתמש בדשן אורגני אין לך מה לשטוף כי הוא לא מכיל מלחים, אנשים נוטים לתת רק מים בשבוע האחרון.. הייתי משלב גם ריפן לשבוע הזה וביומיים-שלושה האחרונים לתת לה להתייבש כמו הנגב והכיוונים באזור צפון ולאחר מכן לקטוף.

4. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    אני מאוד מכבד את אגרונום, ועוד מכבד אנשים אחרים כגון גרין האוס וכו'
    אגרונום אומר שלא צריך לשטוף כי אין טעם ואולי הוא צודק
    גרין האוס אומרים שמומלץ לשטוף גם פה אולי הם צודקים
    ואתה ? תעשה מה שנראה לך לנכון.
    כעיקרון אני חושב כמו אגרונום שאין לך למה לשטוף במיוחד שאתה תמשיך להאכיל אותם בדשנים.
    יש גם שמועות שאם לא תפסיק שבוע לפני הקציר לא יקרה שום דבר.
    שום תעשה מה שאתה חושב לנכון וספר לנו מה עשית
    בהצלחה :)

#4 or sehemesh, ‏8/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/10/14
  5. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    אני שמח שיש מי שמאשר אנשים בפורום, ובמיוחד עוזר לכתוב בידיוק מה שכתבו לפניו ועוד מצדד שזה אולי נכון, ללא שום ידע על מהות השטיפה מתי מבצעים לאיזה מצע ובהתאם לאיזה דישון שהשתמש בגידול מטרת השטיפה היא להיפטר ממינרלים שנאספו במצע לאורך הזמן כתוצאה משימוש בדשן לא אורגני. אני בטוח שגרין האוס לא יודעים מה NAD מגדל ובאיזה דשנים הוא השתמש תחת איזה מצע לכן ההמלצה של גרין האוס לא רלוונטית לגבי NAD, אם היית מבין את משמעות השטיפה סביר להניח שלא היית מגיב. אבל תתחדש הוספת עוד הודעה לפרופיל :p

#5 Sensimilla, ‏8/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏8/10/14
  6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Sensimilla, אתה עושה רושם של בנאדם שמאוד מבין במערכת ההזנה בצמחים.

מה החשיבות בשטיפה של מלחים מהקרקע?
    איזה מלחים אתה מתכוון לשטוף? (תציין בבקשה את שמות המלחים)
    למה רלוונטי רק בדשנים לא אורגנים (מינרלים)?

7. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    שלום וחג שמח אני לא התכוונתי להרגיז או לזלזל חס וחלילה,

ידידי אגרונום, אני מבין שלמדתם גם לעקוץ באקדמיה לחקלאות

ממש לא אתייחס לבוחן הפתע שלך אך אשמח לתת את השתי שקל שלי ו להרחיב קצת על נושא השטיפה למגדלים מתחילים ומתקדמים ולא לבעלי תואר בחקלאות..

יש הרבה דעות שונות לגבי השטיפה, אבל אם אתה שואל אותי קושקוש שלמעשה ( בריפליי הקודם התבלבלתי עם השם שלך כנראה הייתי טוסט ) אני מעדיף איכות על כמות, ולכן אפילו הייתי שוטף בגידול אורגני שהוא מאה אחוז מהסיבה הפשוטה שהטעם משתפר בוודאות והאיכות עולה אני לא אוהב את הארומה של ביו ביז בפרח שלי כשאני מאדה אותו על הבוקר.. אבל למגדל המתחיל זה כנראה פחות יהיה רלוונטי. אפשר להוסיף בכיף ששטיפה במים מאוזנים בלבד ככול הנראה תפגע קלות במשקל הפרחים אם לא תעשה לצד תוסף שטיפה של השלב האחרון שבעצם מכילה כימיקל שמנקה את האדמה והשורשים ובו זמנית מקנה מספיק דשן לכמה ימים האחרונים בשביל שהצמח ימשיך לפתח טריכומים בפרחים ומשקל. אך גם בלי עדיין כמו שאמרתי איכות על כמות = ערך עולה

דבר נוסף שחשוב לציין הוא שנורא קשה עד בלתי אפשרי לשרוף את הצמח עם דשנים של ביו ביז חחחחח והמגדל המתחיל יפנק ויפנק במינון אבל הצמח לא אוכל כל מה שהוא מקבל וזה מצטבר באדמה למרות שזה אורגני ואם לא נשטף עושה טעם לא טוב לדעתי.

הדשן של ביוביז אורגני ולא מבוסס מלחים לכן אין מה לשטוף בו בגדול בגלל זה תופעה מוכרת בשימוש עם ביוביז היא חוסר ב במגנזיום ומומלץ לתת קצת מלח אפסום בזהירות כדי לתת תרופה למכה אך בכמות ממש קטנה לצערי שימוש לא נכון יכול לגרום לנעילת חומציות באדמה חס וחסה כי זה באסה.. את האמת שמי שקונה אלג א מיק אז יש בו כמות מזערית של מג לא באמת אפקטיבי אני לא הבנתי את העניין הזה תאמת עדיין אבל מזמן וויתרתי על ביו ביז לדעתי טופ מקס אפשר בכיף להחליף במולסה שחורה בעשר שקל ואת הביו גרו בפיש-מיקס כל השאר בזבוז כסף לטעמי ברגע שייגמרו לא אחזור להשתמש בהם.
    אז כמו שאמרתי שטיפה בגידול אורגני טעם נטו ומוצר יותר איכותי לדעתי.

בגידולים הידרופונים או/ו דישון (לא אורגני) באמצעות מינרלים משתמשים במאיצי פריחה שיש בהם יותר זרחן ויותר אשלגן והכינוי הכימי שלהם על בקבוקי הדשנים הם
    P-זרחן
    K-אשלגן

כדי שלא יתפסו אותי במילים אגיד שרוב מאיצי הפריחה הם כאלה. כמות גבוהה של זרחן נחוצה ואפילו הכרחית לגדילת הפרחים, לעומת זאת עבורנו הזרחן פוגע בטעם של הפרח שאנחנו מרגישים כשאנחנו מעשנים ואני יחמיר ויגיד שכמות רצינית של זרחן יכולה להיות רדיואקטיבית.. פשוט עושה ראש עם בני בנלאדן מחזיק בראיות ומשתעל את הכבד החוצה.. אני לא אוהב את התרופה שלי כזאת וזה טיפוסי בארץ.

כשמזהמים נמצאים בתוך הפרחים קשה להדליק אותם. כאשר מחממים טי איצ סי או קנבינואידים אחרים קורת תגובה כימית והכרחית כדי שהקנבינואידים האלה יהיו פעילים במוח ובגוף.. זה דבר שלמדתי אחרי שקניתי את הוייפורייזר הראשון שלי בזמנו.. ומתי שהם לא נשרפים כמו שצריך כל האפקט שלהם הולך..מה שנקרא חצי סטלה.. כמו לעשן זכר לול מוריד קצת תעיניים וזהו הם משחירים ונשרפים בצורה עלובה ומביכה שבאלך לזרוק תג'ויינט מעצבים שגם כל שניה נכבה ולהתארגן על קצת חום אפגני לשבור תקריז :mad:

פרחים מזוהמים הם כמו לאכול פירות מרוססים בלי לשטוף לא טוב לבריאות אבל סביר להניח שלא תמות.

הייתי ממליץ לשטוף גם במעבר בין צמיחה לפריחה וכמובן להשתדל להחליף את כל המים במיכל השקיה לעיתים יותר תכופות ולא רק למדוד פי פי אמ ולהוסיף מינרלים.
    לא ניקח דוגמא על דשן ספציפי אבל בכללי נגיד שלדשן יש 3 מינרלים שהצמח רוצה אבל הצמח ממש לא רוצה את שלושתם באותה כמות והמייצרים יודעים את זה בגלל זה הם מאזנים עבורנו ושמים יחידות שונות מכל מינרל.
    כשמשתמשים בדשן הצמח אוהב את זה ורואים תוצאות ברורות זה הרגע שאתה חושב שהצמח מקבל בידיוק מה שהוא רוצה.. אבל סביר להניח שלא בידיוק כמו שאמרתי בהתחלה הצמח לא לוקח מכל מינרל את אותה הכמות שנותנים לו וסביר להניח שלאחר מספר ימים הצמח אכל את רוב המינרלים שקיבל חוץ ממינרל אחד שחלק מהיחידות שלו נשארו בתמיסת ההשקייה (אני מזכיר שזה דוגמא הסיטואציה הזאת לא קבועה ולא ניתן לדעת איזה צמח יקח יותר וממה ומתי זה רק הסבר על ידי דוגמא ) , ואז כשאנחנו באים לבדוק אנחנו בודקים את המים במיכל ההשקייה ופי פי אמ צועק אוכל!!.. ומה עושים? מוסיפים עוד דשן. עכשיו חסרים לנו שני מינרלים במיכל ההשקייה שהצמח אכל אך יש לנו עוד עודף של המינרל שהוא אכל ממנו פחות

אחרי שהוספנו עוד דשנים לפי הקריאה של המד ואחרי מספר ימים קרה אותו דבר ונשאר עוד עודף מאותו מינרל בתמיסת ההשקייה ואנשים לא יודעים אבל אם הצמח ממשיך לתפקד כראוי הם חושבים שהכל טוב אך לצערי זה לא בידיוק נכון מה שקורה זה שמינרלים בכמות לא מאוזנת לא מסתדרים טוב אחד עם השני וכמובן שלא תורמים לגדילה יציבה ונכונה. וכאשר הם לא מאוזנים התוצאה שנראת לעין היא חוסרים. חשוב להבין שחוסרים יכולים להופיע לא רק כתוצאה ממחסור במינרל אחד אלא גם כתוצאה מכמות יתר של מינרל מסויים על חבריו בתמיסה. כשהתחלתי גם לא חשבתי שאם יש לי יותר ממינרל אחד בתמיסה יגביל מינרל אחר וזה רבותיי מה שנקרא נעילת דשנים במצע והשורשים סובלים ונפגעים. הדבר הזה הכי נפוץ בדשנים מבוססים על מלח.

הדרך להמנע היא כמו שאמרתי להחליף את המים במיכל ההשקייה לגמרה ולא רק להוסיף, אני ממליץ פעם בשבוע.

אשמח לשתף עוד מידע אך מרוב אהבה בפורום פשוט יאחל חג שמח חברים

#7 Sensimilla, ‏8/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/14
  8. רונזו

רונזו חבר חדש

לייקים:
    0
    אני לא אגרונום, ולא למדתי חקלאות. אבל מאחורי מספר לא מבוטל של מחזורים, בהם התנסיתי בטכניקות גידול שונות. אגיב רק למה שאני יודע מנסיוני, גידול באדמה, עם דשנים לא אורגניים, בכמה מחזורים ביצעתי שטיפות, בכמה לא. התוצאה ? לא הרגשתי הבדל! כמו בכל דבר, יש כאלו שאולי ירגישו ניואנסים כאלו או אחרים (אני מוכן לתת פייט לכל אחד בערב טעימות יין, אני אלוף) וכמו שהרבה אנשים שותים הר חרמון אדום ובטוחים שזה היין הטוב בעולם.
    מה שכן השפיע על התוצאה היה הייבוש. ייבוש חלקי, או לא טוב בפירוש מוריד את האיכות ומקשה על העישון.
    מקווה שעזרתי קוצ'קוץ'

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Sensimilla, חבוב, אם אין לך מושג אל מה אתה מדבר זאת לא שגיאה להודות בטעות שלך.

אם היית יכול לענות על השאלות, היית יודע שצמח יכול לקלוט נוטריינטים אך ורק בצורה מינרלית.
    דשנים לא חודרים בצורה אורגנית לצמח בשום אופן.

אין לי בעיה שאתה מציג דעה שונה משלי.
    כן יש לי בעיה כאשר אתה מציג דעה שלא מבוססת על שום דבר.
    יש לך מקור שמראה איך דשנים נספחים בצורה שונה? או מבחן טעם שמראה את מה שאתה טוען?
    מאמר מדעי? פרק בספר?
    אני מניח שלא.

אני מפנה אותך לפרק 5 בספר פיזולוגיה של הצמח של טייז וזייגר.
    מינרלים ותפקידם.

דשנים בקרקע לא משפיעים וגם לא יכולים להשפיע על הטעם מכיוון שהם נספחים בדיוק כמו דשנים אורגנים.
    כלומר בצורה של יונים לא אורגניים!

חלק ניכר ממה שכתבת לא נכון.
    מה זה "נעילת חומציות"?
    מה זה "נעילת דשנים"?
    תסביר, תראה מקור שמציג את המושגים האלה. אולי אני אלמד ממך משהו.

חג שמח.

10. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    לא זוכר שכתבתי כלום על זה שהצמח סופח מינרלים בצורה שונה בדישון אורגני ולא.. ננעלת על משהו שלא כתבתי ולא המשכת לקרוא. לא מעניינים אותי תאוריות וספרים מ92 שאין בהם תזכיר אחד לצמח קנאביס. וזאת הדעה שלי. אני למדתי ממגדלי קנאביס, מתוצאות,מניסיון,ומעשיה וטעיה. לא מספרים ותאוריות שלא מזכירות שום צמח קנאביס ועישונו לכלל. ושום דבר שאתה חח תגיד לא יהיה יותר טוב ממה שדוקטור דיוויד דיב נשיא המוסד הבינלאומי לדשנים אמר לגבי שטיפה וזה רק דרך אגב כי אני באמת לא מתכוון להוכיח לך כלום. להרבה אנשים יש רישיון זה לא אומר שהם יודעים לנהוג בשטח... תפתח תאינטרנט יותר טוב מכל ספר שתקרא אנשים בדקו ומצאו וואללה יותר טוב אנשים שגידלו קנאביס קצת יותר ממך אני מניח.. עם מוניטין קצת יותר גבוהה משלך.. תפתח יו טיוב תקרא קצת 420מגזין קצת הייטיימס ותראה כמה הקדישו בידיוק לנושא הזה... לא זוכר בידיוק מאיפה אתה מכיר אותי כדי שתגיד שהדעות שלי לא מבוססות על כלום? ומי אתה בכלל חחח שתתנשא מעלי? לא זוכר שהיינו ביחד בקייטנת טבע..לדבר איתך זה ממש לתת גז על ניוטרל ובזה ניגמר הדיון הזה תימחק תפוסט

#10 Sensimilla, ‏9/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/14
  11. kuchkuch

kuchkuch חבר חדש

לייקים:
    1
    חברים יקרים ערב טוב וחג שמח
    ממש לא רציתי שתתחילו לריב ביינכם בגלל נושא שאני העלתי,
    תודה רבה לכולכם על העצות המועילות, לא ציינתי שאת השטיפה אני רוצה לעשות עם:
    final flush של grotek בטעם תות (למה תות? בשביל שיצא מנגו-ארז-תות)
    אז בשום שלב לא תכננתי לשטוף במים בלבד מה שכן ראיתי סרטון של הסטריין האנטרס עם הבחור הבלונדיני שהוא הבעלים של הגרין רום ששמו כרגע לא זכור לי שבו הוא ממליץ לשטוף באמצע הפריחה בכלל שלי אישית זה לא מתאים כי זה פשוט מרגיש לי לא נכון
    https://www.youtube.com/watch?v=mGNGeXcScHk
    דקה 5:25
    אגב אני משתמש באלג אמיק והם מאושרים ולא מראים שום סימן למחסור של כלום
    ואני לא יכול להשתמש בפיש מיקס כי השותף שלי טבעוני
    וכעת שהוספתי מעט מידע אולי מישהו יוכל לחדש לי?

12. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    Sensimilla,
    חבל שאתה נכנס למקומות רעים, הפורום בא לעזור לאנשים ולתת דעות שונות.
    לא חושב שאתה יכול להתווכח עם אגרונום בעיקר ממידע באינטרנט כי אף אחד לא חקר אם הוא יודע או צודק.
    חקלאות היא חקלאות היא חקלאות אם לאגרונום יש ידע (ויש לו ידע נרחב) זה לא משנה אם אלו עגבניות או קנאביס צמח או צמח!
    אז לפני שאתה בא לנו עם כתבות מאתרים שונים ומגדלים כאלה ואחרים תקרא תבדוק תשכיל ותחזור לספר לנו.
    חבל שאתה בא בגישה רעה!

לפותח האשכול אם כבר אתה מתכנן לשטוף תשטוף רק במים חבל על הכסף שאתה הולך להוציא.

13. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43

אגרונום לא צריך סנגורים בפורום, ואם הוא מתעלם כי נמאס לו מהוויכוח המטומטם הזה והנה אתה באת? ומי נכנס למקומות רעים? וכמו שכתבתי אני לא מעוניין להמשיך תדיון הזה לא איתך ולא איתו ולפרוטוקול אין לי שום כוונה רעה, בנאדם בא בגישה מגעילה לחבריו בפורום שהוא לא מכיר אפילו והוא לא יודע אולי הם יותר גדולים ממנו, אולי בגלל הגיל שלי קצת התעצבנתי. אני לא באתי לך עם שום כתבות מאתרים ושום כתבות וספרים כמו שאתה אומר אני בעניין יותר משתי עשורים ובעל רישיון+צרכניה לשעבר למחזיקי רישיון בארה"ב, לא אחשוף יותר מיזה למען ביטחוני וגם כי הוצאתי דברים מהבויידם והתחלתי יומן נחמד כי אהבתי את ההוויה של הליגילזציה וכדי שתראה שאני לא רק מדבר אלא גם יודע לעשות :) ידידי אור אני חושב שאם היית יודע מה התהליך לקבל רישיון לגידול ואיזה מבחנים עושים כדי לקבל רישיון לגידול וגם לעסק כזה כנראה היית חושב פעמיים כשהיית קורא את הדברים שאני כותב. אבל אני לא מנהל ולא מונצח לי בהתנשאות אגרונום ליד השם נכון?, חבל שצריך לנפנף בדברים, ישראלים טיפוסים. אולי אני לא מבין בעגבניות כמו שאתה אומר אבל פעם אחרי פעם בדקנו ונוכחנו לדעת שיש הבדל תרצה או לא. יש יותר טוב מלבדוק בעצמך תגיד לי? שבת שלום לכולם! סוף פסוק

#13 Sensimilla, ‏10/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏10/10/14
  14. אמנות-הגידול

אמנות-הגידול אחד שיודע

לייקים:
    637
    וואלה תנו אהבה לצמח, אהבה לעצמכם - תנסו כל מני שיטות לגידול וטיפוח הילדות - יהיה בסדר :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!