1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

JACK FLASH #5- LED 180W u.f.o - JOYHidroGrow

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Jacky, ‏9/10/14.

1. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    הקדמה והבהרות

שלום לכולם, האמת שרציתי לכתוב את המילים האלו כבר הרבה זמן,הסתובבתי כאן בפורום הרבה לפני שהתחלתי בפועל, וכל יום דחיתי את הכתיבה ליום הבא וכך הלאה.
    אני מצטרף לפה ביום ה60 (שבוע 8 ועוד חצי) מאז ההנבטה, אני אנסה לעשות תקציר קטן קודם פה למטה כדי שכולם יבינו איפה אני עומד פחות או יותר. שיהיה בהצלחה ;-)

תכנון החדר ורכישת ציוד
    כמו כל טירון, מההתחלה קראתי כל כך הרבה בפורומים השונים בארץ ובחו"ל, העשרתי את עצמי בכמויות עצומות של מידע לפני שהתחלתי בפועל - המסקנה האחידה שהגעתי אליה מכל המידע שעברתי עליו:אסור לחסוך כשמתעסקים בדבר הזה ויש הבדל ענק בין "חסכון" לבין "אלתורים" - יש דברים שפשוט לא מתפשרים עליהם וככה גם התחלתי את הדרך שלי.

זרעים - 5 זרעים נקביים של jack flash #5, זן שנחשב בראש ובראשונה למשובח ביותר, אחד הזנים שזכו בהכי הרבה פרסים (כך קראתי), בנוסף הוא גם נחשב מאוד "סלחן" לטעויות שנעשות במהלך הגידול ולסיום גם נותן יבול מרשים ביחס לשאר.

חדר גידול - הוחלט על רכישת אוהל גידול - אחרי הסתובבות קצרה ברשת מצאתי מציאה בצורת אוהל 1.2x1.2x2.0 - לא תיכננתי לקנות בגודל הזה אבל זאת פשוט הייתה מציאה שעלתה 750 ש"ח כולל משלוח ולא כולל מע"מ של 18 אחוז שצריך לשלם בדואר.
    האוהל הזה למי שלא מכיר הוא דבר סופר קומפקטי סופר נוח וסופר מקצועי, פתחי אוורור בגדלים שונים ומגוונים, פתחי אוורו עם פילטר בתחתית, דלת וחלון בכל צלע, בקיצור - האוהל הוא אחת הקניות הכי טובות שעשיתי בחיי.
    במחשבה אחורה אני חושב שהייתי רוכש אוהל קטן יותר כי בכל זאת, אם כל העציצים באמצע והקירות רחוקים מהם מרחק של 50 ס"מ אז המיילר פחות אפקטיבי מכיוון שהמרחק גדול.
    לא ממליץ לאף אחד לעשות את זה בלי אוהל.

אוורור
    בלי הרבה משחקים - מפוח 240 מק"ש מוציא אויר(פילטר פחם כמובן), מפוח 160 מכניס אוויר,
    האוויר שנכנס הוא אוויר טרי מהמזגן ואני שולט לחלוטין בטמפ' של חדר הגידול. אני מנסה לא לעלות מעל 26 מעלות אבל לפעמים אני עולה לאיזור ה-28.

דישון דישנתי מהתתחלה עם סנסי-גרו של אדבנס נוטריינס(a+b), ריבייב של אדבנס(ממליץ בחום!!), ריינו סקין של אדבנס - ממש נמשכתי לסדרת דשנים של . Advanced nutrients בעיקר בגלל שהם מבטלים לך לגמרי את הדאגה לחומציות המים( כשמדשנים עם הדשנים של אדבנס לא צריך לאזן את חומציות המים, כל עוד הם בין 3 ל-8) הם ממש יקרים אבל אני ממליץ לרכוש אותם, הדשן שלהם ריבייב אמור לעזור בכל מצב של סטרס בצמח(אז אני אוהב גם לתת אותו עלוותי לצמחים שקטמתי הרבה או עשיתי להם קשירות) ואני ממש ממליץ, וריינו סקין אמור לדאוג לכך שהגבעול יהיה חזק וככה גם העלים(לפעמים אני מפנק את היפות גם איתו בצורה עלוותית) הזן הזה שאני מתעסק איתו פשוט אוהב דשן וכמה שיותר, רק אחרי שהתחלתי להתעסק איתו אני מבין את זה.
    אני עובר עוד מעט לפריחה ואז אדשן עם סנסי בלום של אדבנס, אמשיך עם הריבייב ועם הריינו סקין, ואוסיף באד קנדי ו-ביג באד.
    אין סוף בעניין הדשנים ואם לא שמים לב אפשר להוציא 1500 ש"ח רק על זה!!! אני ממליץ לבחור בקפידה עם איזה דשנים נוספים(מעבר לדישון הבסיסי) לפנק את הבנות שלכם, אי אפשר לתת הכול בכל זאת.

תאורה - וואו כמה התלבטתי בעניין התאורה, יש כל כך הרבה מאמרים שונים ומשונים, אבל כולם מסכימים על דבר אחד - אין דבר כזה יותר מדי אור!!! החלטתי לתת צ'אנס לקול העולה מן המזרח - הלדים.
    רכשתי לי שתי נורות ufo 180w של חברת...... כן כן אתם לא טועים - joyhidrogrow הידועה לשמצה(60 לדים של 3w - full spectrum) - קראתי את השרשור שנעוץ ב"גידול למתקדמים" ואני חייב חייב להגיד שדבר ראשון - ידעתי את הסיכון שאני לוקח, גם יצרן סיני, גם מחיר זול - כל הסימנים היו על הקיר, אבל פשוט ראיתי את כמות הפידבקים החיוביים ולא התאפקתי....ולהפתעתי.... הילדות גדלות מצויין, לא הראו מהיום הראשון אפילו סימן אחד של מחסור באור, כיום יש לי עציצים עם 14 באדים כ"א, אני חושב שזה יפה לעציץ אחד, מאמין שאוכל אפילו להגדיל את המספר במחזור הבא. נורא חשוב לי לשמוע מהאנשים שקנו מנורות של ג'וי-הידרו-גרו - האם אני צריך לחשוש לקראת המעבר לפריחה??? כאילו יכול להיות מצב כה שבצמיחה הם תפקדו מצויין והם פשוט לא יפריחו טוב?? אשמח לתשובתכם.
    ביום ה-40 בערך חיזקתי בנורת uv, מהזן החזק ביותר 150 uv - desert, התחלתי להפעיל אותה בהדרגה תוך כדי בחינת כל שינוי בעלים, התחלתי מרבע שעה והיום היא פועלת 60 דקות, המנורה במרחק של 35 ס"מ עד 60 ס"מ מכל הצמחים והשילוב שלה עם הלד נראה לי קטלני!! כי אין מצב שהלד מצליח להוציא ספקטרום כזה - כרגע אני מאוד מרוצה מהמנורות שלי, אבל הייתי שמח לשמוע את דעתכם על הלדים של החברה הזאת.

ציוד נלווה ושונות מגדל עם מצע של קוקוס ופרלייט של מרום גולן. יש לי מד לחות וטמפ' עם חיישן חיצוני, מאוורר שפתוח בכל שעות האור. מגדל בעציצי air pot נהדרים ( ממליץ!!!!!!!!) בנפח של 10l(המוכר בחנות אמר שזה מקביל לעציץ 18l רגיל).

2. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    מתנצל מראש על איכות התמונות אני אשמח לעצות איך לצלם ומתי לצלם כי אני לגמרי אבוד במקרה הזה.

מהלך הגידול ובעיות שעלו

לפני ההנבטה השריתי את הזרעים 24 שעות במים, זה אמור להחזיר להם את הלחות שאבדה להם במהלך השהייה במקפיא או לא יודע איפה, מיד אחרי העברתי לצלחת פלסטיק עם מגבות נייר סופג וכעבור שלושה ימים כשהיפות התחילו להצמיח רגליים העברתי לעציצים קטנים קטנים והכנסתי לחדר הגידול, כמו בתמונות הבאות:

בשלב הזה בדיעבד אני יכול להגיד שעשיתי שלוש טעויות של טירונים(מתנצל על איכות התמונה מבטיח שבהמשך התמונות יותר טובות), הראשונה - לא הערכתי נכון את קצת צמיחת השורשים של הקנאביס(אפילו שזה כתוב בכל חור) נכון, הצמח הוא שטנצ'יק ויש לו רק שני סטים של עלים קטנטנים שאפילו לא מזכירים קנאביס, אבל השורשים גדלים בקצב מדהים, כשהעברתי את העציצים הקטנים לעציצים גדולים יותר (AIR POT 10L) גיליתי שכל אחת ואחת מהיפות של סובלת מנעילת שורשים....באסה מאוד גדולה! אבל אנחנו ממשיכים עם הפנים קדימה!!!!.
    הטעות השניה שעשיתי עם גובה המנורה ביחס לצמח. בשבועיים הראשונים המנורה הייתי רחוקה בערך 60 ס"מ מהצמח (טירון או לא?!?!?!) רק ביום ה-14 בערך התעשתתי וקירבתי את המנורה ל20 ס"מ מהצמח והרחקתי בהדרגה, עד היום אני שומר את הלד כמה שיותר קרוב לצמח מבלי לרדת מ-25 ס"מ.

הטעות השלישית ואני חושב שהקריטית ביותר - התחלתי מההתחלה במשטר אור של 24-0, אין לי שום דבר נגד המשטר אור הזה אבל אני חושב שבגידולים ראשונים חשוב להתחיל עם 18-6 משום שעל פי הגידולים הראשונים שלנו, ההתנסויות הראשונות שלנו הם הבסיס לעתיד, ולא תרצו להתחיל את התחביב הזה עם מסקנות שגויות, תאמינו לי - 18-6 בלבד!!!!! היפות שלי היו ככה במשך עשרה ימים בערך עד שסידרתי.

יום 11, עדיין מנורה רחוקה מהצמח יותר מדי, ועדיין בנעילת שורשים
    אני חולם בהקיץ על שדות ירוקים בנתיים....
    עוד אחת
    ועוברים לעציצים הגדולים
    וכאן כבר אפשר לראות צמיחה יותר יפה בשנייה שתיקנתי את מיקום המנורה והמעבר לעציץ גדול ומפנק איפשר לשורשים להשתחרר מהלחץ שהיו בהם.
    עדיין לא הבנתי מה הקצוות הצהובים אומרים.... אשמח להסבר....

בשלב הזה כבר הצמחים התחילו לגדול בקצב גבוה יותר והתחילו מחשבות על שיטות גידול אופציונליות

שבוע שלישי והתחלתי עם הקיטומים

הילדות גדלות ממש יפה

במהלך הקיטומים עשיתי עוד טעות קריטית - החוכמה היא לדעת מראש איזה צורת גידול אתה עושה. אם זה SCROG או SOG חייבים להתכונן מראש, אם אתם הולכים על קיטומים וקשירות אז חשוב להבין איך הצמח אמור להיראות.
    כלומר, אם קטמתי אחרי הצומת הרביעית אז בצומת החמישית הצמח כבר מקבל צורה אחרת לגמרי מכיוון שכל אחד מהענפים החדשים שיצאו במקום הקיטום( אני אישית מעדיף הרבה יותר FIM - זה פשוט הרבה יותר טוב מקיטום רגיל) ילך לכיוון אחר שכל אחד מהם מתפצל בדיוק לכיוון השני מבן זוגו ואז מקבלים בעצם שני גזעים ראשיים ולא אחד.
    מה שקרה אצלי זה שקשרתי וקטמתי באופן מאוד "ספונטני" והיום בדיעבד, הייתי צריך לבחון ולהעריך כל כיוון שאליו אני שוקל לקשור את הצמח שלי - אין התחרטויות על זה ועכשיו יש לי צמחים שהגזע שלהם כבר יצא מתחומי העציץ.... מקווה שהסברתי טוב.

המשך בקרוב!

3. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    תרחיק את המנורה אתה שורף את הצמח,

4. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    יום 30 לגידול - שבוע 5 - הילדות מתפתחות בקצב נהדר הנה קצת תמונות
    תמונה משפחתית

יום 38 - שימו לב איך הן רצות!!
    אפשר לראות בדיוק איפה קטמתי ובדיוק את הקשירות.

אפשר גם לראות את הטעות בתמונה הזאת

שימו לב שכופפתי את הענף המרכזי מיד לאחר הקיטום מה שהייתי צריך בפועל לעשות זה לחכות שיצאו שני ענפים חדשים או יותר ואותם לכופף לצדדים שונים.

#4 Jacky, ‏9/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏9/10/14
  5. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    תודה חבר על העצה, אני ביום 60 כרגע בערך אז אני רק נותן תקציר למה שעברתי.
    לא יצא לי להעלות את היומן לפני למרות שממש רציתי.
    המנורות לא שרפו לרגע את העלים, בדקתי כל יום כל סימן לשריפה ולא היה.
    תישאר קרוב תתן כמה עצות!

6. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    האא הבנתי סליחה, אז תן תמונות עדכניות תצלם כשהאורות נכבים לא רואים כלום תחת האור של הלד בכדי שיהיה אפשרי לעזור לך במצב הנוכחי של הצמח ג'קי יכריש בהצלחה.

7. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    בקפיצה חדה ומהירה.....
    יום 53 לגידול - היפות גדלות מדהים!

תמונה משפחתית

לכל צמח יש כבר איזה 12 קולות. האמת ששתלתי בדיוק את אותו הזן בכולם וכולם קיבלו את אותו טיפול, וממש כמו בחיים האמיתיים קיבלתי כמה זרעים עם גנים מצויינים וכמה עם גנים קתצ פחות טובים - לא היה לי מושג שההבדלים יכולים להיות כאלה מהותיים - הצמח הגדול ביותר בערך כפול 3 מהקטן ביותר!!! (כדורסלן אמיתי! גנים של אלוף!).
    אלה הקטנים....

כרגע אני שוקל לעשות מחטף של הרגע האחרון ולהעביר את שני הצמחים לעציצים גדולים יותר: איר-פוט 20 ליטר- אני ממש ממש לפני מעבר לפריחה משהו כמו שבוע שבועיים מה אתם אומרים?! לעבור....?

מה עם התאורה? האם זה בסדר לעבור לפריחה עם נורות של ג'וי הידרו גרו?? אשמח לשמוע מאנשים שגידלו איתם גם.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם אתה לפני פריחה כדאי לך להעביר לעציצים גדולים יותר.
    עושה רושם שיש לך שטח בשפע.

הצמחים נראים ממש טוב.
    למרות שהייתי רוצה לראות אותם באור לבן רגיל כדי לעמוד על הצבע שלהם.

9. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    איזה כיף שאתה כאן אגרונום, עכשיו אני הרבה יותר רגוע :eek:

10l עציצים זה לא מספיק גדול(אני מזכיר שמדובר ב"איר פוט" ולא בעציצים רגילים)....?

ואיך בדיוק לצלם? עדיין לא הבנתי את זה, כשאתה אומר אור לבן אתה מתכוון למנורות פלורוסנט הקטנות עם אור לבן? האם לכבות את הנורות לד בזמן שאני מצלם?

10. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    עשר ליטר לא הכי גדול בשביל צמחי פוטופריוד, תלך על 15 או 20
    אני מאמין שידידי אגרונום התכוון שתצלם מחוץ לאוהל מתחת לתאורה רגילה של חדר, או באור יום. אתה יכול פשוט לצלם בידיוק בסוף היום כשנכבים האורות באוהל. בשום פנים ואופן אין צורך לכבות את הלד באמצע היום בשביל צילום. אם ישלך סמארטפון אתה יכול בהגדרות לשנות את האיזון לבן ותוכל לצלם כאילו רגיל.

11. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    אני מזכיר עוד פעם שמדובר בעציץ air pot בנפח של 10 ליטר - הוא אמור להיות מקביל לעציץ 18 ליטר רגיל.

ולצערי אין לי את האופציה של לצלם מחוץ לאוהל... לא יכול לפרט אבל זה המצב.
    מנורה לבנה רגילה מעל העציץ תעשה את העבודה?

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    עציץ בגודל 10 ליטר הוא עציץ בגודל 10 ליטר.
    זה ממש לא מעניין את השורשים שמדובר בעציץ עם כמה חורים בצדדים.

כדאי להעביר. ועדיף לעציץ רגיל.

לגבי צילום, התכוונתי תאורת פלורסנט רגילה או אור יום רגיל.
    העיקר בלי הסגול הזה.

13. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    ג'קי ידידי פשוט תצלם בשעה שהמנורה ניכבית. לא צריך להוסיף מנורה תשתמש בפלאש.

14. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    לקחתי לתשומת ליבי.
    צפו לתמונות נהדרות במהלך הסופ"ש.

15. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    שלום לכולם! וברוכים הנמצאים ;-)

יום 64 מהנבטה

קצת תמונות של היפות אשמח אם תגידו את דעתכם.

פה למעלה היפה הזאת- מבחינת גודל היא במקום 4 (מ-1 עד 5, 5 ה הקטן ביותר)

היפה הזאת היא במקום 2 - אבל היא הכי גבוהה (יש לה משהו כמו 17 קולות!!!!!! - מותר להתלהב מגידול ראשון)

צמיחה יפה בכל חמשת הצמחים

עוד תמונה של "2"

פה למעלה תגידו שלום ל " 3 "

והנה היא במלוא תפארתה - "מלכת שבא" - מספר 1

עוד אחת שלה

עוד אחת של המלכה - אני לא יודע אם רואים כל כך טוב אבל הקולה המרכזית שלה נשברה לי לפני כמה ימים, ממש ממש באסה, וזאת עוד קרה אחרי שעשיתי FIM אז זה היה משהו כמו ארבע קולות! החלטתי לא לוותר ולהתערב אורטופדית בעניין. קראתי פה כמה פוסטים על מה עושים במקרים כאלו וניגשתי לעבודה.
    הגזע נשבר בערך 70%, לקחת קיסם וקשרתי את הגזע השבור לחלק שלפני השבר
    נראה ככה : --9---- () -----9-- הסוגריים זה השבר, המקף זה הקיסם, ה-9 זה מיקום הקשירות. קשרתי חוט לפניו ואחריו וקיבעתי עם קיסם.
    לאחר מכן לקחתי קצת אדמה(או מצע גידול אחר) ושמתי על כל האיזור בהגזמה, פשוט פיזרתי למעלה

לאחר מכן לקחתי קש, חתכתי אותו באורך שיאפשר לי לעלות בצורה "חלקה" על הגזע מבלי להתיקע בענפי צד או עלים, לאחר מכן חרצתי אותו לאורך ופוט הלבשתי אותו על הקיסם והגזע, זה היה נראה ככה לפני - --9----()-----9-- ועכשיו זה אמור להיראות ככה --(((((((((((((((((--- - המקף זה הקצוות של הקיסם והסוגריים זה הקש (אני מה זה מקווה שאתם מבינים ולא רק אני), אחרי זה קשרתי מסביב לקש עוד חוט בלחץ. תשתדלו כשאתם מלבישים את הקש על הגזע כשהאדמה ששמתם על איזור השבר לא תיפול ותישאר בפנים כשאתם מלבישים את הקש על הגזע - תכלס אני לא יודע אם הייתה לזה השפעה אבל זה עבד לי!!! הקולה תוך יומיים התאוששה והכול התחיל לצמוח עוד פעם, אין מאושר ממני ;-))) ולחשוב שזה אני, הטירון הקטן שהציל את החיים שלה, ממש כיף!
    בנוף לאלו גם דישנתי את הצמח שנשבר(דישון עלוותי) ובעיקר את הגבעול שנשבר בדשן של אדבנס נוטריינס - דשן בשם ריינו-סקין שאמור לחזק את הגבעול והגזעים משמעותית, ובנוסף גם דישון של REVIVE, גם ה-REVIVE הוא מעין ויטמין C שאתה כל הזמן נותן לצמח מהתחלה עד הסוף והוא מחזק אותו כנגד איומים חיצוניים משמעותית - אני ממש אוהב לתת אותו בעלוותי.

תמונה משפחתית, הבנות מוסרות: "שלום עד הפעם הבאה"

;-)

16. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    Hיום 64 מהנבטה

אז הגעתי ליום 64 - תקשיבו לי מה שאני אומר לכם זה לא לכל אחד הדבר הזה, אני ממש התאהבתי בבנות שלי, אני כל יום איתם - דואג להם ומדבר איתם.
    אני לא יודע כמה מכם עקבו אחרי היומן אבל לפני שלושה שבועות הוספתי לשתי נורות הלד שיש לי ( UFO 180W 3w led's x 2) עוד נורת UV-B ברמה הגבוהה ביותר - DESERT LIGHT, התחלתי בהדרגה כל יומיים להוסיף רבע שעה לזמן העבודה של הנורה, התחלתי מרבע שעה ביום, והיום הנורה דולקת שעתיים ביום ואני שואף ליותר - קראתי הרבה על הנורות האלה ואני ממש ממש מרוצה שבחרתי לרכוש אותה (עלתה 140 ש"ח, פלוס בית מנורה וכבל 15 ש"ח), ראיתי שרוב נורות הלד ממש מתקשות בספקטרום הזה - מדובר באור עם קרינה ממש גבוהה ולא טוב להיחשף אליו בגלל שהוא מסרטן לכן אני לא נכנס לאוהל כשהם דולקות.

בקיצור ולעניין רציתי רק להגיד שאני ממש מרוצה מהמנורות ונראה לי שהם עושות ממש טוב לצמחים - אז אני ממליץ לחזק כל גידול עם נורה אחת כזאת.
    השגה אחת לגבי הנורות - האור הוא ממש חזק (לצמח) וחשוב מאוד להיות ערים לצריבות/שינויי צבע בעלים העליונים, קראתי גם בפורומים מחו"ל על מגדלים שמשאירים את הנורה דולקת 6 שעות ודברים כאלו - אני ממליץ להתחיל לאט לאט ולהגביר עם הזמן.

כל הדיבורים האלו על תאורה הזכירו לי שכרגע אני מתחבט בדילמה הכי קשה שהייתה לי מההתחלה וחייב את עזרתכם.
    כאמור אני מגדל עם שתי נורות של JOYHIDROGROW(בנוסף למנורת ה-UVB) ואני ממש ממש מפחד לעבור לפריחה איתם.

מה אתם אומרים??
    האם שמעתם על מישהו שהפריח עם נורות שלהם ושרד כדי לספר על זה??
    חייב חייב את עזרתכם, אני לא רוצה ללכת להוציא עוד 700 ש"ח על נורה אבל גם לא מ וכן לסכן את הילדות שלי שבסוף יהיו נמוכות ומכוערות.

מה עם הקיבוע שעשיתי לגבעול שנשבר, האם אפר להסיר אותו כבר? (עברו עשרה ימים בערך)
    ומה עם שטיפה? המוכר בחנות אומר לי לא לעשות שטיפה עד לחודש בתוך הפריחה אבל אני לא בטוח שאני מאמין לו כל כך....

חג שמח אחים לנשק :eek:

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    איך לך מה לחשוש מהפריחה אם הגעת עד לכאן עם הנורות האלה והצמחים נראים ממש טוב.

אני הייתי יורד מהרעיון של שטיפה.

בהצלחה.

18. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    אגרונום אשמח אם תסביר לי למה לרדת מהרעיון של השטיפה

19. Jacky

Jacky קנאביסט

לייקים:
    0
    יום 66 מההנבטה - התחלנו פריחה ~!

שלום לכולם, האמת אני לא יודע אם מישהו קורא את זה בכלל או עוקב, אבל לקחתי על עצמי יומן גידול ואני מתכוון לסיים אותו עד הסוף!

מי שעקב ראה שהתלבטתי האם להמשיך לשלב הפריחה עם שתי הנורות שיש לי - UFO 180W 3w led's x 2 של חברת JOYHIDROGROW שהיום קרויה באי-ביי משום מה "suporhydroponics".
    יש כאן שרשור חשוב מהפורום לכל הלקוחות הקודמים של JOYHIDROGROW - ממליץ לקרוא

http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/showthread.php/3655-לכל-בעלי-המוצרים-של-joyhydrogrow-נא-להכנס

בכל אופן ולעניינו - היו לי הרבה חששות האם להפריח עם הנורות האלו או לא, חייב לציין שבכל הפורומים בכל הארץ ואפילו בחו"ל, לא הצלחתי למצוא מישהו "חד-משמעי" שהפריח עם נורות שלהם ולא מצאתי יומן גידול מסודר מ-א' ועד ת'. הייתה התלבטות ממש קשה והדבר האחרון שהיה בא לי זה להשקיע כסף בעוד נורה וכל המסביב.
    ולכן.... החלטתי, למען עצמי ולמען כל הסטלנים/מגדלים בפורום הזה ובתפוצות להפריח עם המנורות של JOYHIDROGROW ולראות אחת ולתמיד האם מדובר בפלופ או במוצר זול שנותן יופי של תמורה להשקעה שלו - חייב לציין שבמהלך הצמיחה לא הייתה לא שום בעיה עם כמות האור, וזאת הסיבה העיקרית בגינה החלטתי להפריח איתם בסוף, אני מקווה שהסיכון שאני לוקח ישתלם לי בסוף וכמובן שכל בעלי המוצרים של החברה הזאת ירגעו קצת ויבינו הכול בסדר.

אז עדכון ליום 67
    יום שני בפריחה - הצמחים נראים נהדר(מבטיח תמונות בימים הקרובים)
    כרגע הטמפ' הממוצעת בחדר הגידול היא 26 מעלות.
    הלדים פועלים 12 שעות.
    בשליש האחרון של מחזור האור אני מפעיל את נורת ה-UVB - למשך שלוש שעות רצופות (סיפרתי כבר שאני ממש מרוצה ממנה?)
    עברתי לדשן עם דשן של פריחה - הכול של חברת advanced nutrients. סנסי בלום Aּ+B/ ריבייב - REVIVE/ ריינו סקין - rhino skin/ באד קנדי - BUD CANDY. ומתכוון להוסיף גם ביג באד - BIG BUD (הכול של אותה חברהׂ).

שיהיה בהצלחה

20. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Jacky,

שטיפה היא מיותרת. הדשן לא נכנס לצמח בצורה בה הוא נמצא בקרקע אלה בצורה יונית.
    שטיפה של הקרקע לא משנה את הטעם של המוצר הסופי.

אם הצמח שלך הגיע עד לשלב הנוכחי עם הנורות הללו ונראה טוב, אין סיבה שהן לא יתאימו לפריחה.

מה עם תמונות עדכניות?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!