1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

תרופות אנטי דכאוניות ומריחואנה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י LarryOG, ‏7/10/14.

1. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    אני יודע שלמי שיש סרוטונין מוגבר במוח אז הוא קולט את החומר הפעיל בקנבאיס ה thc חזק יותר! (זאת אומרת סיבולת נמוכה יותר לחומר הפעיל)
    עכשיו מאיך שאני יודע תרופות אנטי דכאוניות ssri מגבירות את הסרוטונין במוח, אז תהיתי איך תרופות כאלה משתלבות ביחד עם קנאביס.

נגיד אני יקח במשך חודשיים תרופות כמו רסיטל או לוסטרל.. ויעשן פעם בשבוע, האם הסטלה שאני יקבל היא תיהיה יותר חזקה או שהיא פשוט תיהיה פראנויה וחדרה בצורה לא נורמאלית.

2. God

God קנאביסט

לייקים:
    51
    אשתי מעשנת קבוע ולוקחת ssri ולא נראה כאילו שהסטלה שלה השתנתה באיזשהו אופן... בטוח שלא משהו קיצוני כמו חרדות ופראנויות.

3. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    זה בעקרון לא הכי רצוי כי כל אחד מהם מגביר את השפעת החומר האחר.
    מי שמשתמש בתרופות אנטי דיכאוניות ויעשן פעם בשבוע, העישון יבוא לו בבום סביר להניח.
    זה לא אומר שמיד תיכנס לחרדות והתקפים כלשהם, אלא שההשפעה תהיה עוצמתית וחזקה הרבה יותר.
    ייתכן ואצלך זה יתפרש ויתורגם לחרדה ושלל תופעות נוספות אותם מכנים בשפה המקצועית - תסמונת סרוטונין.
    למי שלא יודע במה מדובר:
    "תסמונת סרוטונין היא מצב חירום רפואי, המאופיין בדרך כלל על ידי: בלבול, אי שקט, חרדה, עלייה בלחץ הדם, שלשול, הזעה, תגובתיות-יתר של השרירים (hyperreflexia), התכווצות שרירים, קשיחות שרירים, איבוד הכרה ואף מוות. המצב מתרחש בד"כ עקב שילוב של שתיים או יותר תרופות שגורמות לעלייה של ריכוז הסרוטונין במערכת העצבים המרכזית (CNS)."

פשוט מאוד, לא להקל ראש בשילוב בין השניים.

4. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    דבר אחר לא הבנתי, למה לקחת סם כימי ורעיל כשיש תרופה כל כך טובה לדיכאון?

5. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אף אחד לא בעד התרופות האנטי-דיכאוניות הכימיות הללו.
    אך תרופה לדיכאון אמורים לקחת על בסיס יומיומי קבוע!
    אם יש תחליף טוב יותר( קנאביס בכל יום ) והוא אכן עוזר. ברור שהוא עדיף.
    לא כולם יכולים להרשות לעצמם לעשן כל יום כל הזמן. הסיבות יכולות להיות מגוונת.
    גם מבחינה כלכלית. וגם לאור העובדה שקשה להם לתפקד (לעבוד וללמוד תחת השפעתו).

דבר נוסף . אותם תרופות "אנטי דיכאוניות" ניתנות לשלל סימפטומים רחב ולאו דווקא רק לדיכאון.
    לחץ, חרדה, התקפי פאניקה. כלאלו ועוד מטופלים ע"י התרפות האנטי דיכאוניות.
    לפעמים הם יכולים להגביר את התופעות , מה שגם קנאביס עלול לעשות לאנשים רגישים שמנסים לטפל בעצמם באמצעותו והוא לא מתאים להם.

6. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    באמת שסתם שאלתי מתוך סקרנות.. אבל לפני 3 שנים עוד לפני שהתחלתי לעשן גראס הייתי לוקח רסיטל במשך שנה וזה פשוט הפך אותי לזומבי עד שהפסקתי.

אני חייב לציין שממלא כתבות בחו"ל הבנתי שהתרופות ssri האלה הם הדבר הכי טוב בלהוריד את הסיבולת של הקנאביס לאפס, והאמת אני באמת מתמסטל בקלות מ 4 פאפים, כאילו הסיבולת שלי באמת נמוכה ואני לפעמים מקבל אפקטים שחברים שלי לא מקבלים.

אני עדיין חושב שזאת לא הדרך להוריד את הסיבולת לאפס ואני מתנגד לכל התרופות האלה!

#6 LarryOG, ‏7/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏7/10/14
  7. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    בתור מישהו שעל ssri ומעשן כבר הרבה שנים, זה ממש לא מוריד את הסיבולת. להפך, זה מפחית המון מהכיף שבעישון, אני אומר את זה מהניסיון שלי ושל הרבה אנשים שאני מכיר... מה שכן, יש פחות חרדה בעישון. זה מפחית גם את ההשפעה של הרבה סמים אחרים, בייחוד סרוטונרגיים כמו פסיכודליים, וחוסם לחלוטין את ההשפעה של MDMA.

#7 BigBud, ‏15/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏15/10/14
  8. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אם כך מענין אותי לדעת- איזה חלק מהכיף שבעישון נהרס עם הכדורים הללו?
    שאלה נוספת - חווית מצבים שבהם הרגשת ב"מאניה" יתר על המידה?
    זתומרת מצב רוח בשמיים ולא כי עישנת קנאביס מהחלל.. אלא שהרגשת שהשילוב עם הssri "העיף אותך מידיי..

שאלה נוספת, העישונים אצלך, הם בתדירות יום יומית? מהבוקר עד הלילה? רק בערב?
    זה מעניין אותי מאוד השילוב של קנאביס עם תרופות ssri , יותר מידי תופעות לוואי ודברים לא נעימים ששמעתי הוציאו לי לגמרי את הרצון להתנסות בהם למרות שלל דברים חיוביים שהם עושים.
    (דווקא לאור העובדה שאני מעשן יום יום קנאביס ולא מומלץ לשלב)

9. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    אני חושב שהדרך הכי טובה לתאר את ההשפעה של SSRIs היא אפאתיות, הפחתה ברגישות לגירויים בין אם הם שליליים או חיוביים. וזה בדיוק מה שהורס את הכיף בעישון, זה בסך הכל עוד גירוי שהרגישות אליו מופחתת, כמו הרבה גירויים בחיים שמפסיקים לשמח\להעציב אותך כשאתה על SSRIs.

אני אף פעם לא חוויתי מאניה, זאת לא תופעת לוואי ידועה של קנאביס עם נוגדי דיכאון למיטב ידעתי. העישונים אצלי במשך הרבה שנים היו מהבוקר עד הערב, בשנה האחרונה קצת הפחתתי כדי לקחת את עצמי בידיים מבחינה אקדמית באוניברסיטה, ואני משתדל לא לעשן על הבוקר יותר (למרות שעכשיו בחופש זה כל מה שאני עושה). אני לא חושב שהיה יום שלא עישנתי בו ב-4 שנים האחרונות.

לא הייתי ממליץ על SSRIs, הייתי ממליץ לנסות לפתור את הבעיה שלך דרך פסיכולוגיה קודם, ולא דרך פסיכופרמקולוגיה. אני לוקח אותם בערך מגיל 11, וההתמכרות אליהם היא משהו מאוד קיצוני. היו לי כמה שנים שדווקא הצלחתי להפסיק עם זה, בגלל זה אני יודע להשוות עם איך זה לעשן בלי זה. זה היה הרבה יותר חזק והרבה יותר כיף, הוויד היה משפר לי את המצב רוח וגורם לי לצחוק שזה משהו שאף פעם לא קורה לי עכשיו. כשהייתי מעשן יותר מדי הייתי מקבל חרדה שזה גם משהו שלא יכול לקרות לי עכשיו עם הכדורים, לא משנה כמה אני אעשן, אז זה היתרון היחיד בעצם... אבל זה ממש לא שווה את זה.

בפעם האחרונה שניסיתי להפסיק לקחת SSRIs ביליתי כמה שבועות בבית עם התקפי חרדה כל כך חריפים שהייתי מקיא מהם. הגמילה מהם אחרי הרבה שנים היא עד כדי כך קשה (תחפש SSRI Withdrawal Syndrome). אני מקווה שיום אחד אני אצליח להפסיק, אבל לך תדע...

בכל אופן, השילוב שלהם עם קנאביס הוא די בנאלי. לא הייתי נמנע מלקחת אותם *רק* בגלל זה, יש הרבה סיבות טובות אחרות לא לקחת אותם :)

#9 BigBud, ‏16/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏16/10/14
  10. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    BigBud שאתה אומר ששזה מפחית המון כיף מהעישון למה אתה מתכוון..? פחות אופוריה, פחות אפקטים של ראייה ושמיעה..? או שפשוט אין את הבום המפחיד הזה שהסטלה עולה?

לא ברור לי איך זה מפחית את הכיף כמו שאתה אומר כי התרופות SSRI האלה עושות לך מצב רוח של אופוריה גם ככה אז איך זה שאתה מעשן אתה לא נהנה..?

נראה לי אני יחזור לתרופות SSRI וזה רק בגלל שאני סובל מחרדות בכללי וכשאני מעשן אני בכלל נמצא בבאסה של החיים, הקנאביס לא נותן אושר הוא רק מעצים את התחושות מה שאתה מרגיש.
    או שאני פשוט צריך להתחיל לעשן סאטיבות כי אינדיקות מפילות לי את החיים, עושות אותי עייף ואני בכללי שאני מעשן אותם אני נמצא בבאסה.

11. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    SSRI ממש לא עושה אופוריה, תחת שום נסיבות. אתה צריך להבין שמדובר באגוניסט *סלקטיבי* של סרוטונין. הוא מעכב את הספיגה מחדש של סרוטונין רק כשהוא רואה לנכון - על מנת להגיע למצב מאוזן, לא אופורי. בניגוד ל-MDMA לדוגמא שפשוט מציף את המוח בסרוטונין ללא הבחנה, SSRIs יפסיקו בגבול מסויים, והגבול הזה רחוק מאופוריה.

בקשר להפחתה בהנאה מהעישון - כן, זה כל מה שאתה אומר. הרבה פחות אופוריה, וגם פחות סטלה. לא משנה כמה אני מעשן, זה לא יהיה אופורי כמו שזה היה כשלא הייתי על תרופות. גם אם אני מתמסטל רצח. וכמו שאמרתי גם החרדה בעישון מופחתת, אז זה דווקא יתרון.

ובנוגע לתרופות - לפי דעתי כל עוד אתה לא נמצא במצב של חרדה מתמדת שפוגעת משמעותית באיכות החיים שלך, עדיף להימנע מתרופות, ואני אומר את זה מעשור של ניסיון עגום עם SSRIs. ניסית ללכת לטיפול פסיכולוגי?

#11 BigBud, ‏20/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏20/10/14
  12. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    תמיד שאני יוצא מהבית.. לבר, למסיבה, או סתם לשבת עם החבר'ה אני כמעט תמיד ישר חוטף הרגשת לחץ כזאת, אני פשוט נראה לחוץ ותפוס ולא משוחרר.

ניסיתי לעשן אינדיקות, לראות איך זה משפיע על החרדה וזה למעשה רק מעצים אותה עוד יותר.. ב30 דקות הראשונות זה פשוט סיוט.
    סטלות טובות מאינדיקות זה רק שאין לי באותו רגע שום חרדה או דאגה, יש משהוא מעיק בקטע הזה שהכול נהפך להיות מעורפל, כל הגוף מרגיש כבד והכול מתרחש ב"דיליי".
    ההרגשת המעיכות הזאת שהאינדיקות עושות פשוט מביאות אותי לפראנויה של "ייאוו אני בטח נראה מפוצץ לחלוטין כמו איזה נרוקמן בתחנה מרכזית"

אלכוהול מאוד עוזר לי להשתחרר אבל אני פוחד על הכבד שלי, זה גם ממכר ואני לא רוצה להפוך לאלכוהוליסט, מה שגם יש האנגאובר מעצבן.

פעם אחת ניסיתי זן מסוים שממש העיף לי את החרדה לאלף עזאזל!!! אבל אין לי מושג באיזה זן מדובר, אני מאמין שהוא היה היבריד שלא מועך לך את הצורה.

אין לי מה ללכת לפסיכולוג שיגיד לי למה אני בחרדות ובתסביכים כי אני בתכלס יודע למה.. אני כרגע נמצא בתקופה לא טובה בחיים ואני עובד על זה שהיא תעבור...
    אבל בינתיים אני ינסה ssri

#12 LarryOG, ‏21/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏21/10/14
  13. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    אולי תנסה קודם להפסיק לעשן לתקופה, תראה אם החרדה שלך משתפרת?

14. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    אחי אני מעשן פעם בשבוע שבועיים.. אז לא נראה לי שהחרדות שלי קשורות לקנאביס.
    גם לפני שהתחלתי לעשן הייתי תמיד בחרדות ותסביכים, חחח למעשה מאז אותו ג'וינט שהעיף לי את החרדה באותו רגע.. אז הבנתי שכנראה מצאתי תרופה שיכולה לעזור לי.

הבעיה שאין לי מושג איזה זנים מתאימים לי.. אני ניסיתי לעשן רק אינדיקות דומיננטיות שמועכות לי את הצורה כמו נורתן לייטס, אפגן קוש, ערן אלמוג...
    האמת מלא חטפו התקף חרדה שנתתי להם לעשן מהאפגן קוש שלי חחחחחחחח.

#14 LarryOG, ‏21/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏21/10/14
  15. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    תקשיב אחי, THC מאוד מחמיר חרדה, זה ידוע. מה שמפחית חרדה בקנאביס זה CBD. יש ניסוי שרואים מה קורה לכתבת חדשות בריטית כשמזריקים לה THCּ+CBD (היא סטלה והכל כיף) ושמזריקים לה THC לבד (התקף חרדה מטורף):
    http://www.youtube.com/watch?v=6U8XARojnbM

אז הגראס הזה שמאוד עזר לך עם חרדה - כנראה שהיה בו המון CBD ומעט מאוד THC. נדיר למצוא כאלה בשוק השחור. אז מה שאני מציע לך, זה פשוט לקנות תמצית CBD:
    https://ultracbd.com/product/ultracbd-200mg-supplement/

בדיוק הזמנתי את זה בעצמי, זה אמור להיות ממש ממש מעולה לחרדה. זה תמצית שמופקת משמן של קנאביס עם המון CBD וממש קצת THC, אתה שם כמה טיפות מתחת ללשון וזה אמור להשפיע תוך כמה דקות, אם אתה לא מרגיש אתה שם עוד כמה טיפות.

16. DAVID612

DAVID612 חבר חדש

לייקים:
    0
    איפה אפשר להשיג את זה זה חוקי?

17. JustAQuestion

JustAQuestion חבר חדש

לייקים:
    0
    bigbud
    לא הצלחתי למצוא מקום אחד ששולח לישראל. אחד !

18. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    אבל אני אוהב את ההרגשה של ה - thc נכון שהוא מעורר אצלי חרדה איומה לאיזה חצי שעה.. אבל האופוריה והריחוף הרגשה שכולך נמצא באוויר זאת הרגשה שאני מכור אליה פשוט!
    מאיך שאני יודע דווקא cbd נותן הרגשה מועכת, ואני לא אוהב להרגיש מעוך!

תגיד ניסית את מיידנייט של תיקון עולם? זן עם 12% cbd ו 13% thc.

19. BigBud

BigBud חבר חדש

לייקים:
    1
    וואי אתה לגמרי צודק, זה בדיוק מה שקרה לחבר שלי בסוף כשהוא ניסה להזמין אתמול (חשבתי שהוא כבר הזמין). אני לא יודע למה זה, האתר שאני רציתי להזמין ממנו בכלל לא שולח אל מחוץ לארה"ב. בכל מקרה, אני אמשיך לחפש...

אחי אני מדבר נטו על חרדה, לא על עישון לפנאי. אני מדבר על שימוש רפואי לחרדה, ובקטגוריה הזאת cbd לבד הרבה יותר טוב, ואני חושב שזה משהו שחבל שלא ניסיתי בעצמי לפני שהתחלתי עם כל הכדורים. אבל כמו שזה נראה כרגע, לא פשוט להשיג את זה כאן.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!