1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יומן גידול DutchPassion - Think Different, אין כניסה לכלבים :)

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Sensimilla, ‏9/10/14.

1. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    נראית מעולה !
    כל הכבוד שאתה מצליח לשמור על הטמפרטורות האלו!
    עוד כמה זמן אתה מתכוון להפריח ?

2. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    היי תודה, בדרך כלל צמחים אוטומטים מתחילים להראות סימני מיניות לקרת סוף השבוע השלישי! אני מאמין שבעדכון הבא כבר נוכל לראות את הסימנים הראשונים.. בכל מקרה עם השאלה הזאת רציתי לציין בכללי שהרבה אנשים מתבלבלים בשלב הזה כאשר רואים את סימני המיניות ישר מתחילים להשתמש בדשני פריחה, דבר זה מונע מהצמח להמתח לגדול ולתפוס נפח במקום זה הצמח מתרכז הרבה יותר בייצור פרחים מאשר גדילה. הייתי ממליץ לעשות דבר זה רק למי שרוצה לשמור על הצמח שלו קטן מאוד. שבועות4-6 זה רק שלב הפריחה המוקדמת.. אני מחכה עד שאני רואה שהצמיחה מואטת או אפילו מפסיקה ואז מתחיל להוסיף מאיצי פריחה בלבד. זה יותר באזור סוף שבוע 6 תחילת - 7 עם הזן הזה.

#22 Sensimilla, ‏28/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏28/10/14
  3. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    איזה גידול מטורף אחי, חייב להגיד שזה הגידול היחידי שאני עוקב אחריו רק בגלל שאתה מגדל מטורף.
    אפשר לשאול איך הצמח גדל בשבוע הראשון כל כך הרבה? בגלל המאיץ? בכללי גודל לך במהירות אבל התפלאתי שהוא גדל כל כך מהר ממתי שהוא יצא מהאדמה

4. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    תודה רבה, אין ספק שזה תלוי הרבה בגנטיקה, בנוסף למאיץ שללא ספק עושה את שלו אני חושב שתנאי גידול נכונים הם פקטור משמעותי זאת אומרת טמפרטורה, סירקולציה, רמת לחות, השקיה ודישון לא יתר על המידה בדיוק כמה שצריך בימים הראשונים על מנת לעודד התפתחות שורשים תקינה, שתילה ישר בכלי הייעודי ולא לשחק עם העברות.. אני מעדיף לא לקחת סיכון אפילו קטן שהצמח יאט אפילו טיפה במהירות הגדילה שלו, הרי אנחנו רוצים לתפוס כמה שיותר נפח עם האוטומטי עד שהוא מתחיל באמת להוציא פירות

5. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    כמה זמן אתה כבר מגדל? עושה רושם שאתה יודע מה אתה עושה.
    אתה חושב שבצמח הזה תוכל להוציא מעל 60 גרם יבול? בכל זאת, מדובר על אוטומט שלפי גידולים מוציאים 50-40 גרם יבש בממוצע.

6. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    היי t תודה על העניין בפוסט, אולי פספסת אבל בשירשור הזה דיברנו על העניין ואנחנו מכוונים הרבה יתר גבוה מ60 גרם נכון זהו עציץ אוטומטי, ואני מסכים שהרבה זנים מוציאים את המספרים שציינת.. אבל.. אנחנו מדברים פה על עולם אחר של אוטומטים, בלי להגיד הרבה ולמרות שהגידול הזה באדמה ולא בקוקוס אני מזמין אותך לרק להשאר מעודכן ולצפות:). כשנסיים נציין עוד איזה זנים מוציאים את אותם התוצאות..
    חשוב לציין שזה זן של 90-100 יום.

7. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    נשמע מעניין, 90-100 יום זה בטח סאטיבה

8. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    איזה יופי זה לראות יומן גידול מקצועי. תודה לך על השיתוף.
    סליחה שאני קופץ לסוף אבל ראיתי באשכול אחר שהצעת למישהו להשתמש בריפן בסוף הפריחה. אתה מתכוון להשתמש בזה בגידול הנוכחי? בזנים לא אוטומטים אתה גם ממליץ? יש טעם לוואי (כך קראתי) או חיסרון אחר לדשן/הורמון הזה? אשמח לשמוע את חוות דעתך על המוצר.

9. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    שלום חבר ברוך הבא,
    אכן אני מתכוון להשתמש בריפן בגידול הזה, אני ממליץ גם לא בזנים אוטומטים..לגבי טעם לוואי לא שחוויתי.. אני מתחיל להשתמש בripen בשבועיים האחרונים לפני הקציר.. אני מקפיד בשלוש-ארבע ימים האחרונים לפני הקציר לתת כמות יותר נכבדת של מים בלבד פעם אחת על מנת לשטוף אפילו את ה ריפן ואז מחכה עד שהצמח ישתה את כל המים מהאדמה ונותן לו עוד יום ואז קוצר. הרבה אנשים נוטים שבועיים לפני הקציר להפסיק לדשן ולהתחיל לתת רק מים, בזמן הזה הצמח רעב ובמים אין לו מספיק אוכל הוא מתחיל לספוח את כל המנירלים הרזרבים באדמה ובשאר חלקי הצמח עלים וכו'. ועל זה באה טענה שמשקל הפרחים עלול להפגע אם הצמח יקבל רק מים בשבוע שבועיים שלפני הקציר ולכן עדיף לשטוף עם תוסף שמכיל אחוזים קטנים של אוכל בשביל לאזן את הצמח בזמן שטיפת המאיצים שהשתמשנו בהם שהם יותר "אגרסיבים" ועליהם נאמר שעדיף להפטר כי עלולים להשאיר "טעם לוואי"

10. Jessy

Jessy קנאביסט

לייקים:
    3
    חחח חתול שלך?
    חמוד.

נראה מעולה! בהצלחה.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    Sensimilla, אין לי מושג מה אתה מנסה להגיד.
    הבנתי שאתה כן הולך להשתמש במוצר שנקרא ריפן, בעל יחסי NPK של 0-6-5.
    המוצר הינו תערובת של מלחים הבנויים ממגנזיום, זרחן, חנקן, כלור, ואשלגן.

אבל לכל השאר פשוט נשמע כמו כמה משפטים שמחוברים ביחד ולא יוצרים שום דבר הגיוני.

יש מצב שאתה מסביר בצורה קצת יותר מובנת?
    ואני לא ממש הבנתי את תהליך השטיפה. איזה מלח בדיוק אתה מנסה לשטוף? השם של המינרל ממנו אתה מנסה להיפטר מאוד יעזור.

12. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    חשבתי שריפן משמש למטרה אחרת. הם מתארים את המוצר כמאלץ פריחה שהמרכיב החשוב בו הוא הורמון שמשתחרר באופן טבעי בצמח בסוף חייו. התוסף אמור לגרום לצמח לסיים את הפריחה תוך מתן בוסט אחרון למסה של הפרחים. אתה לעומת זאת אומר שזה לצורכי הזנה אחרונה בזמן השטיפה במקום דשנים "אגרסיביים".
    1. אם אתה משתמש באדמה ולא במצע מנותק אז יש חומרי הזנה באדמה. זה לא מספיק?
    2. למה לא להמשיך עם אותם דשנים של הפריחה ורק להוריד במינון?
    3. (הכי חשוב) לפי הניסיון שלך, האם ראית שזה באמת מאלץ את הצמח לסיים את הפריחה כמו שבחברה טוענים?

13. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    ריפן הוא לא תוסף של "FLUSH" כמו שנמכרים כל מיני סוגים של "FINAL FLUSH" בחנויות. אני מצטער אם הצגתי אותו ככה. אני משתמש בו בסוף הגידול מהסיבה שאתה שתיארת יפה ועל אותה הרגל לסיים עם הזנה אחרונה.
    1. חומרי ההזנה באדמה נספחים בשלב מסויים.
    2. אתה יכול בהחלט, לכן אני לא משתמש במוצרי הfinal flush שילבתי את RIPEN לקראת הסוף הוא באמת עושה את שלו.
    3. כן!

14. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    מיאו, תודה.

שלום,

חברים יקרים, אפשר להתווכח על מהות השטיפה, אך כצעד מקדים כל אחד ישאל את עצמו

האם פעם עישנתי סוג כלשהו שגודל במערכת היידרו, אחד שנשטף ואחד שלא? כן
    האם פעם עישנתי סוג כלשהו שגודל במערכת אדמה, אחד שנשטף ואחד שלא? כן
    האם פעם עישנתי סוג כלשהו שגודל במערכת היידרו לעומת אותו סוג שגודל במערכת אדמה ( שתיהם עברו שטיפה ) ? כן
    האם פעם עישנתי סוג כלשהו שגודל במערכת אדמה לעומת אותו סוג שגודל במערכת היידרו (שתיהם עברו שטיפה ) ? כן

מי שלא עבר את התהליך הנ"ל ועדיין רוצה להתווכח יכול לריב עם הקירות.

למען הסר ספק והשעה המאוחרת של הריפליי אתמול אחזור על דבריי בפשטות,

אני התייחסתי לשאלה של הבחור היקר, מה דעתי על המוצר "ריפן" ולמה אני שוטף עם תוסף לפני הקציר ולא רק עם מים מאוזנים בכללי, ואם התוסף הזה משאיר טעם "לוואי".

הסברתי שהרבה אנשים נוטים לשטוף לפני הקציר על מנת "לשפר" את טעם המוצר, במהלך הגידול אנחנו משתמשים בתוספי פריחה שמכילים מינרלים מאוד מאוד מאוד מרוכזים בקטע פסיכי עם יחסים שמגיעים ל 0-21-21. כאשר אנחנו מאכילים את הצמח הוא אוטומטית "מאחסן" חלק מהאוכל למקרה שנשכח להאכיל אותו...ואם אנחנו מאכילים אותו עד רגע הקצירה סביר להניח שהאוכל שהצמח "איחסן" עדיין מאוחסן, וברגע שאנחנו מעשנים את הצמח ה"אוכל" עוד בפנים וגורם לתוצר חובבני ועישון חורך בגרון והופעה של זיקוקי דינור מהג'ויינט או מי שמעשן בבאנגים כשמדליקים את הראש רואים את החומר הופך כהה הרבה יותר בדומה לשחור לעומת הטבק כשהכל נשרף ביחד ונהיה אפר, והופ... "איציק כפרה עלייך תביא תחוטר" הוספתי שהרבה אנשים נוטים לשטוף 10 ימים לפני הקציר רק עם מים מאוזנים במיוחד במערכות הידרופוניות וכיוצא מיזה בשנה האחרונה עלתה הטענה בקרב הרבה מאוד מגדלים, שלבצע "שטיפה" באמצעות מים מאוזנים בלבד שבועיים / שבוע וחצי שלמים במערכת ההשקייה תשאיר את הצמח רעב מאוד כשהוא צריך אוכל שאין לו במים ולכן המשקל של התוצר הסופי עלול להיפגע.

בנוסף הסברתי את הדרך בה אני מצאתי לנכון לסיים את הגידול שלי / מבצע את השטיפה, שבוע וחצי מאכיל עם RIPEN בלבד 6ml/l מאזן חומציות ל 5.8 (הידרו/קוקוס בלבד). החצי השבוע האחרון אני נותן כמות של מים חד פעמית שהיא פעם וקצת יותר מגודל הכלי, אני נותן לאדמה להתייבש לגמרה ומהנקודה הזאת מחכה עוד יום יומיים ומוריד.

אני אשמח לערוך וארחיב בהמשך.. עסוק בהמון עבודה מצטער

** נ.ב מצטער על העברית אני משתדל, לא הייתי המון זמן בישראל עברית הפכה להיות השפה האחרונה ביום יום.

#34 Sensimilla, ‏30/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏30/10/14
  15. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    תודה על התשובה המפורטת. לסיכום, אנחנו רוצים לצמצם למינימום את הזנת הצמח אבל לא להרעיב אותו לגמרי. בגלל שניסית לעשן הכל (הלוואי עליי לדעת מה אני מעשן) אני אשאל אותך עוד שתי שאלות. במידה ולא בוצעה שטיפה הטעם הצורב יהיה מורגש יותר בהידרו/אדמה/אין הבדל? במידה ובוצעה שטיפה טובה האם תוכל לשער האם החומר גודל בהידרו או אדמה לפי הטעם?

16. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    קשה לענות על השאלה מבלי לדעת איך הצמח גדל ומה הוא אכל, כל אחד משתמש בדשן אחר וסביר להניח שהתוצאות יהיו שונות..

ב2012 היה כנס של "הייטיימס מגזין" בקנדה, הציגו בפנינו שני זנים שונים וכל אחד בכל הוריאציות האפשריות שדיברתי עליהם למעלה. חלק מהאנשים טענו שאין הבדל בחלק מהמקרים חלק מהאנשים נתנו תשובה וודאית ברוב המקרים שיש הבדלים משמעותיים. אני בינהם..

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני חושב שיש תפיסה מאוד מוטעית שניתן "לשטוף" יסודות מהקרקע.
    הדבר אפשרי, אך לא בפרק זמן כ"כ קצר של שבועיים. דרושה ארוזיה (שחיקה) של הקרקע לאורך פרקי זמן של שנים כדי "לשטוף" את כל המינרלים שיש בקרקע.
    התהליך מצריך שינוי של המבנה הפיזיקלי של הקרקע. ככה שהטיעון של שטיפת חומרי הזנה פגום מהיסוד.

הסיבה האגרונומית היחידה שלא מדשנים הי מכיוון שהקרקע מאוד רוויה בחומרי הזנה וכל תוספת דשן מהווה רק ביזבוז שלא לצורך.
    הדבר מגובה בבדיקות מינרלוגיות שמובצעות על דוגמאות מהקרקע בסוף הגידול.

Sensimilla, לא כ"כ ברורה לי צורת העבודה שלך.
    עושה רושם שאתה "שוטף" בדיוק את אותם מינרלים שאתה נותן לאחר השטיפה.
    אני פשוט לא מבין את ההיגיון שבדבר...

18. or sehemesh

or sehemesh קנאביסט

לייקים:
    0
    לפי הבנתי, מה שהוא ניסה להגיד זה שהוא נותן לכל אורך המחזור מינרלים בכמות גדולה יחסית ושבועיים לפני שהוא קוצר הוא מוריד את כמות המינרלים לכמות קטנה על מנת לא להרעיב את הצמח.
    אף פעם לא ראיתי צורך בלקרוא תוך כמה זמן מינרלים מתפרקים והאם באמת שטיפה עוזרת להוריד אותם.
    אם הוא ניסה וטוען שכן וככה יותר טוב לו אז בהצלחה :)
    בסופו של יום כל אחד עושה מה שנראה לו לנכון ומה שהוא מרגיש ומטעויות לומדים!

19. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    חברים אערוך ואתייחס לכל השאלות, אני ממש עסוק וקצר בזמנים ואני רוצה להשאיר את היומן מעודכן אז ככה בנתיים בזריז,

סיכום שבוע#3 - אין הרבה מה להוסיף, צמיחה מרשימה יום אחרון בשבוע ניתן היה לראות כבר את סימני המיניות, רציתי להגיע לרשת לפני הופעת סימני המיניות ואפשר להגיד שהיא עמדה במשימה, בשבועות הבאים 4-6 פריחה מוקדמת, העברתי למשטר תאורה 19/5 על מנת לעזור לעודד את המתיחה. כמובן יש לציין שעברנו לאוהל הפריחה מתחת ל600W רשת מתוחה, מגש ניקוז. באוהל הצמיחה נתחיל גידול של אותו הזן רק בקוקוס עוד שבוע וחצי שבועיים לערך, ונוכל להשוות את התוצאות.

שבוע מספר #4 ימים מהצצה ראשונה #22.
    תאורה - 19/5
    טווח טמפ' אור - 22-25
    טווח טמפ' חושך - 18-20
    לחות 50%

גובה - 21 ס"מ

אוכל - BIO GROW 1.0ml/l קיבלה ליטר.

(מחר אמתח אותה עוד קצת נגמרו לי האזיקונים היום)

#39 Sensimilla, ‏31/10/14
    נערך לאחרונה ב: ‏31/10/14
  20. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    באמת תהיתי למה לא השתמשת במצע מנותק. מהעמוד הראשון בתחילת היומן אני מבין שפשוט לא יצא לך. בכל מקרה זה ניסוי מעניין שמסקרן אותי מאוד. לאיזה הבדלים אתה מצפה בקוקוס? האם תשתמש באותם דשנים? כרגע אתה מאזן חומציות באדמה? את הקלציום והמגנזיום שציינת בהתחלה תוסיף בכל מקרה או רק במצב של חוסר?
    סליחה על החפירה אבל עוד שאלה שחשובה לי: אני מבין שהאוהל שלך סופר מאוורר אז איך אתה מוריד לחות? ואיך אתה מציע למגדל המתחיל ללא ציוד מתקדם להוריד לחות אם החלל שלו מאוורר?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!