1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בנוגע לפגיעה במוח בעקבות עישון מגיל צעיר

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י MrT, ‏22/11/14.

1. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    רציתי לדעת איזה רכיב מהקנאביס הוא זה שפוגם במוח של אנשים שמעשנים מתחת לגיל 23 קנאביס (המשפט לא יצא לי טוב אני מקווה שתבינו)
    אני שואל כי אני רוצה להפסיק לצרוך קנאביס אבל לצרוך שמן cbd להקל על תסמינים של ocd.
    תודה :)

2. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    קודם כל, גיל הוא ממש לא פונקציה ופגיעה יכולה לקרות בכל גיל.
    אך בהחלט הנפש שלנו יותר פגיעה בגיל צעיר מסיבות ברורות - הנפש, המוח והמחשבה עדיין לא התעצבו.
    Thc הוא הקנבינואיד אשר עלול לגרום / לגרות תגובות נפשיות ( "פגיעה מוחית" ) .
    מלבדו גם הקנבינואיד thcv קשור אך הוא לבדו לא שווה כלום והוא בא תמיד בשילוב thc (משפיע על אינטנסיביות ההשפעה)
    cbd לבד, לא יכול להזיק לאף אחד אלא להיפך - אך ורק להועיל.
    בינתיים נראה שלא כל כך קל למצוא מקום ששולח לארץ שמן cbd איכותי, לפחות אחרי חיפושים שאני ביצעתי בנושא.

3. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    כנס לאיבי יש שם מלא, אם לא תמצא שלח לי הודעה.
    הכוונה היא לזה שזה משנה את המוח בגילאים צעירים ולא גורם למחלות נפשיות כל שהם. אני יודע שcbd מטפל במקרים כאלה אבל השאלה האם הוא גם גורם לשינויים מוחיים?

4. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    כן, משתחררים במוח יותר מוליכים עצביים תחת השפעת cbd .
    דופאמין וסרוטונין בעיקר - דופאמין אחראי בעיקר על הקוגנטיביות שלך וסרוטונין אחראי על הרגש שלך.
    cbd מייעל את שניהם.

5. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    סרוטונין זה בדיוק מה שחסר לי, בגלל זה cbd עוזר לocd.
    אני היום לקחתי טיפה אחת של שמן וזה עזר לי. בכל מקרה אני לא הולך להשתמש בהם לפחות לחודש לראות מה ישתנה.
    הפחד שלי שאני ישתנה בגללם כי שמו לב אצלי שהשתנתי לאחרונה.

6. Mr.Tight

Mr.Tight קנאביסט

לייקים:
    74
    רק שתדע, אין שום מחקר במדע שמוכיח שסרוטונין אחראי לדיכאון.
    מצאו רמות גבוהות של סרוטונין גם אצל אנשים בדיכאון מז'ורי (אז זה נוגד את כל התאוריה הנ''ל). תעשה מחקר קטן לגבי החוסר סרוטונין שלך, כי זו לא הסיבה.
    גם כן חברות תרופות... עובדות על כולם.

7. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    חרדה לא דיכאון
    ועובדה שcbd מעלים לי את זה

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    באמת?!

כל התעשיה של הכדורים הפסיכיאטרים מבוססת על סרוטונין.
    שיחרור סרוטונין, העלאת\הורדת ריכוז הסרוטונין בדם, רצפטורים לסרוטונין.
    אין הרבה יותר חוץ מזה ואולי קצת ליתיום.

בהחלט יש הנחה די משעותית בקשר לזה שסרוטונין עושה משהו בכל המדע שמכונה פסיכיאטריה...
    מצד שני, אני בהחלט יכול להסכים שלחברות התרופות יש אינטרס מובהק, הרי מדובר ב"מחלה" שדורשת לקחית תרופות לכל החיים.
    יאללה לשעבד את כל האזרחים ומהר!

9. Mr.Tight

Mr.Tight קנאביסט

לייקים:
    74
    לא אמרתי שיש לך דיכאון. מחסור בסרוטונין, כביכול, נמצא גם אצל אנשים בעלי חרדות. פשוט הדוגמה הספציפית שהבאתי, הייתה מאנשים בעלי דיכאון מז'ורי.

לצערנו, זה "מבוסס" על הסרוטונין. זה הכול עבודה בעיניים (!).

אתה יודע איך מלכתחילה ביססו את זה על הנ''ל?; ממחקרים עלה שרמת הסרוטונין נמוכה אצל אנשים שחווים דיכאון/שהנם בעלי חרדות/שהתאבדו וכולי.
    ומאידך, במחקרים אחרים על אנשים ללא "בעיות" עלה שהכול תקין. ומכאן הכול החל...

זה אפקט פלסיבו (רק עם תופעות לוואי רבות!). הרי הם צריכים לבסס את זה על משהו טוב ע''מ שה-"תרופה" תעבוד, לא? תחשוב על זה.
    פשוט תאוריה. תרגיל שיווקי. אין מחקר שבאופן חד-משמעי (!) מעיד שהבעיה נמצאת ברמת הסרוטונין (תאמין לי, חקרתי רבות בנושא).
    ולחידוד העניין, אני מצרף סרטון: תרופות נוגדות דיכאון.
    אסכם זאת בשורה אחת: בעניין הזה, המדע מגשש באפלה.

BigBudByBe אוהב/ת את זה.
  10. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    המוח נמצא בהתפתחות בקצב משתנה עד גיל 25. ההתפתחות המואצת (מאוד) היא בין הגילאים 12-18 , בין הגילאים 18-21 יש עדיין התפתחות מהירה יחסית, ומגיל 21-25 ישנה התפתחות בקצב מתון.
    ככל שמהירות ההתפתחות גבוהה יותר, כך אתה נמצא בקבוצת סיכון גבוה יותר מבחינה סטטיסטית לפגיעה התפתחותית כלשהי במוח בעת צריכה של חומר משנה תודעה (וזה נכון לגבי כל הסמים כולל הסמים הכי שכיחים כמו קפאין למשל).
    ה"נוסחה" לחישוב הסתברות הנזק תלך בערך ככה לדעתי:
    [(רמת תדירות השימושxמינון ממוצע לשימוש):הגיל]xרמת הסיכון שבה הסם מדורג=הסיכוי של המשתמש לפגוע בהתפתחות המוח. כמובן שצריך לדרג את הכל במספרים הגיוניים כדי לקבל תוצאות מדוייקות אבל אין צורך, מפני שהמטרה היא להמחיש את הגורמים שעלולים לשים אותך בקבוצה סיכון גבוה.

11. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מצחיקים אותי האנשים האלה שמביאים נוסחאות לחיים שעד עכשיו לא הופיעו בשום מקום ופתאום בה גנג'המאן מהפורום ומביא נוסחה מדעית לחישוב הסיכון לפגיעה מוחית אצל צעירים...בלי להעליב או משהו אני פשוט תוהה אם אתה חושב שמישהו יאמין למה שאתה רושם כי זה די מפוקפק

12. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    היי באדי, לא הצגתי את הנוסחה כמשהו מדעי-מתמטי מוצק, אלא ככלי שיעזור לפותח האשכול להבין *בערך* את הפרמטרים השונים ששמים אותו בקבוצת סיכון, ועד כמה כל אחד לפי דעתי משנה יותר או פחות. ברור שהיא לא קיימת בשום מקום כי הרגע המצאתי אותה.
    המטרה הייתה למחיש פחות או יותר את המשקל של המשתנים: תדירות, מינון, גיל וסוג הסם.
    המטרה של פורום היא שיתוף מידע ודעות בנושאים העולים, כמובן על מנת ליצור דיון ולהגיע למסקנות שישרתו את כל מי שנמצא בפורום.
    במידה ואינך מסכים אם מה שכתבתי, אני ממש אשמח אם תביא לינק למחקר שסותר את זה (באמת שאשמח, הרי ככה לומדים בסופו של דבר :p).

13. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    בשמחה רבה:
    http://www.science20.com/news_articles/moderate_pot_use_by_adolescents_doesnt_hurt_iq-147298
    http://www.xn--4dbcyzi5a.com/wp-content/Documents/studies/memory.pdf
    http://jn.sfn.org/press/April-16-2014-Issue/zns01614005529.pdf
    יש פה שלושה מחקרים: אחד קשור לזיכרון, אחד להיווצרות התאים במוח ואחד לרמת האייקיו אצל בני נוער מעשנים.
    אחד משלושת המחקרים הנ"ל מפריחים את הטענה הכי גדולה שאומרת שלבני נוער שמעשנים קנאביס יורדת רמת האייקיו.

14. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    איזה סטייה מהנושא חח הגעתי להחלטה להפסיק עם כל זה ולעבור לכדורים.

15. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    MrT מאיפה הצלחת להשיג טיפות cbd?

תשמע אחי לא משנה בן כמה אתה אני אומר לך אין כמו דבר שהוא טבעי! כדורי ssri אומנם מבטלים כל חרדה דיכאון או כל סוג של הפרעה נפשית כמו ocd אבל הם קצת ממכרים וגם לא הכי מומלץ לשלב אותם עם קנאביס.
    יש עוד כדורים ממשפחת הבנזודיאזפינים כמו קסנקס וקלונקס שהם משתלבים דווקא טוב מאוד עם קנאביס אבל הם ממכרים כמעט כמו הרואין!

אני גם התחלתי טיפול ב ssri בתרופה בשם לוסטרל, אני ינסה את זה שלושה חודשים נראה מה היא שווה.. כמובן שאם היה לי טיפות cbd לא הייתי צריך תרופה הזאת בכלל!! מה שגם זה יהיה הכי נכון לשלב טיפות cbd להרגעת החרדה בזמן העישון מאשר לשלב את זה עם תרופות פסיכיאטריות.

לדעתי משהוא שהוא כימי תמיד דופק יותר את המוח מאשר משהוא שהוא טבעי..

#15 LarryOG, ‏30/11/14
    נערך לאחרונה ב: ‏30/11/14
  16. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    דאבל למחוק!

17. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    כנס לאיבי ותחפש cbd oil
    או שתחפש בגוגל יש כמה אתרים ששולחים לישראל בטוח.
    אני יכול להגיד לך שבאמת הסיבידי מעלים לי את החרדות החברתיות, ומידי פעם (תלוי בטח בעוד כמה דברים ולא רק סיבידי) מעלים לי קצת את הOCD.
    יש לי גם דיכאון מוזר כזה שהסיבידי בכלל לא עוזר לו, יש מצב שזה תופעת לוואי מההפסקת עישון ירוק?

18. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    Cbd לא עוזר לדיכאון מאיך שאני יודע.. זה נותן בכלל הרגשה של "היי" ?

דווקא ה thc עוזר לדיכאון ולהרגשה מרוממת ושמחה.. הבעיה שאנשים עם חרדות צריכים להיזהר ולקחת ממש מינון נמוך כי יותר מידיי ואפשר סתם לקבל הרגשה לא טובה.

19. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    יש זנים שפשוט לא תורמים בכלל גם אם יש להם אחוז גבוה של cbd וזה רק בגלל הthc.
    אז בכללי אפשר להגיד שנדפקתי. אני צריך thc לדיכאון אבל הוא יעלה לי את החרדות.
    Cbd לא נותן הרגשה של היי אלה אם כן אתה לוקח יותר מהמינון הרגיל (מינון רגיל אצלי זה טיפה אחת, אם אני לוקח 3 אני מרגיש הרגשה מוזרה של הcbd)

20. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    מהמהמה? צטט את ההודעה שכתבתי שזה פוגע באיקיו כי לא כתבתי את זה למיטב זכרוני. לגבי המחקרים: לינק ראשון לא עובד, לינק שני-לא מצאתי את נתוני גיל המשתמשים, לינק שלישי-כתוב במפורש שהמשתמשים הם בני 18-25.
    לא שאני נגדך, הלוואי ואמצא מחקר שמראה שילדים לא נפגעים משימוש כזה או אחר בקנאביס, מבחינתי זו תיהיה בשורה משמחת מאוד.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!