1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

פגיעה בגביהה כתוצאה מעישון

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י לא מכוון, ‏30/11/14.

1. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    אני בן 14 ואני מעשן פעם בחודש ככה לפעמים כמה פעמים בחודש.
    שמעתי כל מיני דברים על זה שזה דופק את ההתפתחות של המוח אבל יכול להיות שזה דופק גם את ההתפתחות הפיזית? שמעתי מישהו שאמר שמי שמעשן כשהוא בגיל ההתבגרות יגבה פחות .

2. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    שטויות במיץ :pimp: אם זה היה נכון אח שלי הגדול לא היה מטר 98 ואני גם בן 16 וכל חודש גובהה באיזה סנטימטר-שתיים, והצמיחת גובה אצל בנים ממשיכה עד 18-21 ולפעמים גם יותר.
    טבק לעומת זאת מעקב קצת את הגדילה ויכול לקצר את הגובה שלך ב-2 ס"מ בערך ממה שהייתה אמור להיות.

3. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אתה בן 14 ואתה מעשן?! זה שיא ההתפתחות אתה יכול להרוס לך את ההתפתחות אם תמשיך לעשן בגיל כזה! ממליץ לך לא לגעת בזה לפחות עד גיל 18 או אחרי הצבא אתה יכול לגרום לעצמך נזק בלתי הפיך בלי שתהיה מודע אליו בכלל.

4. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    התפתחות - גובה ?
    או התפתחות מוחית?

5. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    חח ממתי אתה מעשן ?
    ואיזה גובה אתה אחי ?

6. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    התפתחות מוחית ולא בגובה, לפי ההגיון התפתחות בגובה אמורה להיות בעדיפות נמוכה יותר מאשר התפתחות מוחית.

7. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    תודה על התשובה המהירה .

באופן באמת אובייקטיבי,המוח שלי מפותח מאוד יחסית לגיל שלי ואני דיי "בוגר".
    בגלל זה אני פחות דואג מהפגיעה המוחית(אם היא לא מאוד משמעותית)
    בגובה אני נמוך ובגלל זה אני דואג מזה

8. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    תהמר על המוח שלך בגלל ההרגשה שאתה בוגר לגילך?

9. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    קנאביס יכול לעכב מעט את הגדילה מבחינה הורמונלית -
    אך כמובן שלא לגרום לך להישאר נמוך אם בגנטיקה יש לך גובה סביר. בקיצור זה לא משהו שישחק תפקיד בגובה שלך גם אם תעשן כל יום.
    לעומת זאת, המוח שלך נפגע קשות כרגע כשאתה מעשן. אתה תוקע את ההתפתחות המוחית שלך.
    כשזה פעם בחודש זה באמת יותר זניח, אבל מי כמונו יודע, זה מתחיל בפעם בחודש ובסוף פותחים את היום עם באנג. אם אתה אחראי ויודע לא לתת לעצמך את היותר מפעם בחודש..מה אגיד לך.. תהנה.
    כמובן שגם במינון שכזה זה לא רצוי בכלל לפני גיל 21. או 18 בשימוש מתון .
    "בוגר" זה משהו שאתה חושב על עצמך אך לא בהכרך נכון. איך שהמוח שלך חושב, והדברים בו הוא מתעסק לא אומר כלום על הבגרות שלך.
    בגרות מתבטאת גם ביכולת להכיל מצבים קשים, מקרים לא נעימים, בתגובות שלך למצבי קיצון ועוד'. קנאביס בשימוש מגיל צעיר הורס את כל מה שציינתי כרגע, ואז קשה לשקם את המוח.
    רק קח בחשבון שכל מה שכתבתי זה רק מעובדות שראיתי עליי ועל הסביבה שלי כשעישנו בגיל צעיר שכזה. זה פשוט אסור!

10. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אני יכול גם להעיד עלי שזה שינה אותי קצת, בגלל זה הפסקתי לעשן.

11. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    בקטע ההורמונלי, אם הגנים שלי נמוכים ? זה ייפגע עוד ?

ובקטע המוחי,סבבה,אני אשתדל לא לעקוף את הפעם בחודש (ממילא אין לי איך לעבור את זה בהרבה מבחינה כספית) .

ועוד שאלה קטנה - בהשוואה לאלכוהול - מה פוגע יותר במוח בגיל הזה ?

12. microlab

microlab קנאביסט

לייקים:
    2
    סלחו לי על השפה אבל איזה דור עקום גודל לנו פה
    מעשנים גראס ושותים וודקה בגיל 14
    גיל 16-17 עוד סביר לדפוק וודקות בגינה אבל 14...

בכל מקרה אתה סתם פוגע בעצמך, עם כמה שזה ״צמח״ וזה גדל מהאדמה זה לא אומר שזה לא יכול להזיק. לא סתם במדינות שזה ח׳וקי מוכרים את זה מגיל 18 או 21.

13. בן אדם

בן אדם קנאביסט

לייקים:
    67
    לא יודע היכן גדלת, אבל אני בן 30 ואצלנו גם כבר שתו ועישנו בגיל 14, אקסטות\אסיד בגיל 16-17 (לא אני אישית)
    אז שום דבר לא השתנה בכלל.

בקטע של הפחד מלגבוהה, לא מכיר את הרגלים שלך אבל אולי כדאי קודם כל שתשים לב לתזונה שלך, שעות שינה...

14. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    מעשן מ15 פלוס-מינוס (כיום בן 16) 178 ס"מ
    אם קנאביס הורס את המוח אצל נערים (למרות המחקרים האחרונים שאין פגיעה באייקיו אצל נערים כתוצאה מעישון אבל שיהיה) אז אני לא מבין איך אח שלי סיים את הלימודים בהצטיינות ועכשיו הוא מהנדס אלקטרוניקה (כשהוא עדיין מעשן).
    תקשיב למי שבא לך, אל תזלזל אבל תשקול טוב טוב לפי הידע והניסיון שלך ולא של אחרים, בהצלחה.

15. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    שוב פעם זה לא הורס את האיקיו כבר הפריכו את הטענה הזאת, זה פוגע בתפקוד של המוח במצבים שונים (לא הכי מדוייק אבל זה מה שהבנתי) לפי דעתי גם משנה התנהגות באנשים.

16. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    כן, הם הופכים לנחמדים יותר ולא לסאחים בלטות שמתעצבנים על קטנות.

17. לא מכוון

לא מכוון קנאביסט

לייקים:
    0
    בקטע של הפחד מלגבוהה, לא מכיר את הרגלים שלך אבל אולי כדאי קודם כל שתשים לב לתזונה שלך, שעות שינה...[/quote]

סבבה, התחלתי לשים לב ולישון יותר...
    לא מתכוון להאשים את הקנאביס בזה שאני לא גבוה אני פשוט שואל אם זה מעקב את הגביהה כדי לדעת אם להפסיק...

תודה אחי

חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

18. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אתה יכול לערוך השוואה בין מעשנים מגיל צעיר (או כל גיל תלוי איך הבן אדם) לבין לא מעשנים.
    אתה תוכל לראות בבירור מה הקנאביס גורם לאנשים שמתעסקים איתו מגיל צעיר.

19. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    באדי , תרשה לי לחלוק על דבריך.
    אדם ש"מכור" לקנאביס וצורך אותו על בסיס יום יומי , ממש לא חי כמו "סטלן" . התגובות שלו הם הרבה יותר חדות ולא תמיד רגועות ובמקום . הוא עלול להיות יותר גרוע מהסאחי הכי סאחי שאתה מכיר. ככה שעניין הסאחים בלטות שמתעצבנים על קטנות יכול להתאים גם ל"סטלן" הכי כבד.

20. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    יכול מאוד להיות שאתה צודק, אבל אישית אני לא מכיר כאלה...יש רק איזה חבר אחד שגם כשהוא היה סאחי היה נתפס על קטנות אבל כל השאר לא שמים זין על שטויות וחיים בשביל להנות אבל עם דאגה לעתיד וגם אותו החבר שנתפס על קטנות מעשן אבל לומד כמו שצריך, כי אני מכיר אנשים שדואגים להצליח אחי ואני מניח שזה לא אותה "חברה" שאתה היית חי בה בשנות נעוריך שאותם הילדים שמעשנים ירוק בישראל הם ערסים, מדורדרים, שלא איכפת להם מלימודים ועושים פשעים אחרים על הדרך (זכור שזו הנחה ואני לא יודע מה באמת עברת בחיים אבל לפי איך שאני מכיר את הדור הקודם ככה זה היה לרוב) אבל עכשיו זה לא ככה ויש גם נערים אינטלגנטים שמעוניינים בכל הנושא הזה שקוראים ורואים מה קורה במדינות נאורות יותר שבהם אין יותר את הסטיגמות ושגם אנשי עסקים מעשנים ורופאים וכו' כו' אז הם מחליטים לנסות גם (במקרה שלי)+יש לי אמא רופאה שהיא עישנה בצעירותה והיא בעד קנאביס ואמרה שעדיף שאעשן מאשר שאשתה.
    אתה מכיר אישית אנשים שהם סטלנים אבל דפוקים במוח? מקנאביס? באמת?! לי אישית קשה להאמין אבל אתה עם הניסיון חיים שלך אז סבבה, אני פשוט לא מאמין לכל מה שדוחפים לי לאוזניים ולעניים אתה מבין? אם לפי הניסיון שלי אני אראה שיש מישהו שלא נגע בכלום חוץ מירוק ונדפק לו המוח (עד עכשיו כשראיתי נערים שבאמת יש להם שריטה אותם נערים ידוע לי שהם עישנו נייס גאי) או שאני אקרא מחקר מבוסס ומאורגן ע"י ממסד או ארגון עם שם גדול, ידוע, מפורסם ולא איזה חרטא ואראה שרשום שם את מה שאמרת אז אני מודה שאשנה את דעתי... אבל ככה כשאתה בא ואומר שילדים שמעשנים מגיל צעיר אחר כך נדפק להם השכל ואני מעשן די הרבה אם להגיד את האמת וכל הזמן כשאני פוגש אנשים חדשים וגם כאלה שמכירים אותי הרבה זמן אומרים לי "יש לך ראש על הכתפיים" ולא נגעתי בנייסגאי בחיים שלי וגם לא אגע אבל וואלה אני חי בשביל להנות בלי לפגוע באף אחד ומשתדל שגם לא בעצמי ובשביל לא לפגוע גם בעצמי כל פעם לפני שאני נוגע בחומר כלשהו אני קורא עליו מ-א' עד ת' ושואל אנשים שאני מכיר, , שואל בפורומים וקורא בerowid ולומד מנסיון של אחרים שתבין עד כמה שאני אחראי...אני חס וחלילה לא מזלזל בדברייך אבל לעשן בשבילי זה גם דרך חיים ולשנות דרך חיים רק כי תיבת פנדורה בכבודו ובעצמו אמר לי שזה יכול לדפוק את המוח בגיל צעיר כשעוד לא ראיתי מחקרים שמוכיחים זאת וכאשר אני יודע שזה מה שהמדיה (התקשורת) רוצה שזה מה שנחשוב כדי שההורים יהיו נגד שימוש בקרב צעירים (מה לעשות שאינסטינקט של כל אמא היא לדאוג לילד אז היא בולעת כל שטות שאומרים לה על ילדים). התקשורת והרשות המחוקקת וכל הממשלה כולם עובדים ביחד אתה צריך להבין את זה!! הם לא יגידו משהו כדי לפגוע אחד באחר!!! אז אתה יכול להבין למה אני לא אשנה את דרך החיים שלי, נכון?
    כל עוד זה מנסיון אישי שלך, כלומר עשית "מחקר אישי", עשית תצפית, היית מודע לכך שאותם הנערים שראית שעישנו אז הם עישנו רק קנאביס ואז נדפק להם השכל אז סבבה שיהיה לך בכיף יכול להבין למה אתה חושב איך שאתה חושב. אם פשוט בלעת מה שהמדיה האכילה אותך אז הדעה שלך לא מבוססת על כלום צר לי לאכזב אותך.
    שיהיה המשך ערב נעים :)

#20 buddy, ‏2/12/14
    נערך לאחרונה ב: ‏2/12/14

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!