1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

T5 vs cfl - מגדל מתחיל ביותר

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י gun-jah, ‏4/11/13.

1. gun-jah

gun-jah חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכל האנשים הטובים בפורום ובאתר
    דבר ראשון כבוד והכרת תודה על עבודת הקודש וכל המידע החיוני שכולם מפרסמים פה
    לעינייני - אני מתכוון לגדל פעם ראשונה גידול קטן וצנוע לשימושי הפרטי בארון, אני חסר נסיון בגידול קנאביס בפרט ועם צמחיה בכלל (פעמיים זרקתי זרעים בגינות כשגרתי בבתים פרטיים וצמחו לי צמחים נאים אבל לא השקעתי בהם כלום ופשוט נתתי לטבע לעשות את שלו)
    אני לא מחפש להגיע לכמות גדולה, מתכוון לגדל עציץ 1 אולי 2 רק בשביל הכיף והסקרנות
    גודל הארון כ-80 ס"מ רוחב על 1.5 מטר גובה
    זרעים אני מקווה לגדל אוטו פמינייזד, כדי להקל על התהליך
    יהיה איוורור נאות, אדמה טובה, מים ודשן
    רק בעינייני תאורה אני מרגיש שאני צריך את עזרתכם הקולקטיבית
    בהתחלה חשבתי ללכת על cfl אבל אז אחרי קצת מחקר ראיתי הרבה המלצות על t5 והייתי שמח לקבל את דעת המומחים ובעלי הנסיון לגבי היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם מבחינת מחיר, עלות חשמל, חום, עוצמת אור והשפעה על איכות הצמח
    בנוסף הייתי שמח לקבל הערכה של כמות נורות ואיזה עוצמת כל נורה צריכה להיות, מכל סוג, בהתאם לגודל הארון ולמספר העציצים.
    תודה מראש
    יום נעים

2. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    קודם כל בהצלחה :)

אני אתחיל מלהזהיר אותך שפריחה אוטומטית זה צמח מוזר במיוחד , לא הייתי ממליץ להתקרב אליו במיוחד כשאתה ממילא יכול באמצעות שעון שבת להגיע לפריחה בלי בעיה.
    יש לי חברים שניסו ומדווחים על 0 סטלה מעישון כמות נכבדת של הצמח שאפילו לא נמהל בטבק!! אבל אני בטוח שיש דעות אחרות מאנשים שניסו כדי לנסות לשמוע אותם.

אני לא מומחה גדול בפלורסנטים אבל בגלל שהחלל גידול שלך הוא גדול יחסית תצטרך תאורה הגונה, משהו כמו 200 וואט של cfl שגורם לי לפחות לתהות אם הצריכת חשמל גם ככה באיזור ה250 למה לא hps
    אני כמעט בטוח שהמצב יהיה דומה עם t5 אבל בוא נשמע דעות נוספות מחברים עם קצת יותר ניסיון בגידול תחת פלורסנטים

3. gun-jah

gun-jah חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה על התגובה הזריזה!
    קראתי כבר דעות לכאן ולשם על פריחה אוטומטית והחלטתי שאני מוכן לקחת את הסיכון :)
    הבנתי שהרבה פעמים זה קשור לתנאי הגידול וגם שהדורות הקודמים של האוטו היו באמת פחות טובים אבל יש שיפורים גדולים בתחום כל הזמן
    מקווה שיסתדר לי, וכמובן שאעדכן על החוויה שלי אם וכאשר... מקסימום פעם הבאה אלך אולד סקול

לגבי התאורה - אני כמובן יכול להקטין את החלל אם יש צורך, לשים מדף או מחיצה... זה בסה"כ עציץ או שניים. מה דעתך? מה יהי גודל אידיאלי לכמות כזאת?
    אני דואג לגבי החום בחלל הגידול - אני רוצה לשמור את הטמפרטורה בתוך החלל למינימום בלי להשתמש ביותר מדי מאווררים/ונטות וכדומה. הבנתי ש-cfl ועוד יותר מזה t5 לא מוציאים חום
    דאגה השניה היא מחיר והתעסקות עם משנקים וכו' - מבחינתי אידיאלי יהיה פשוט פלאג & פליי - נורה סטייל cfl שמחברים לבית נורה ויאללה לעבודה. עם t5 זה נראה כמו יותר התעסקות אבל אם זה שווה את זה מבחינת יחס האור/חום/הוצאה על חשמל/מחיר של נורה אני מוכן להתאמץ קצת :)

4. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב אז, 2 עציצי פריחה אוטומטית תחת פלורסנטים יכולים להיכנס בכיף לחדר של 60 על 60 בגובה של לא יותר מ80 ,
    יש אחלה רפלקטורים לcfl תשקיע על זה, זה שווה את הכסף

רק לידע כללי, כל חנות שתמכור לך hps יותר מתשמח להרכיב לך את המערכת ככה שכל מה שתצטרך זה לתלות את המנורה ולחבר לחשמל אבל לא הייתי ממליץ ללכת כל כך רחוק בשביל 2 עציצים של פריחה אוטומטית

אתה חייב לפחות מאורר קליפר קטן בחדר לסרקולציה של אוויר, ולהחליף את האוויר בארון או לחלופין לספק מעט פד"ח בכל מיני פתרונות שמסתובבים ברשת כמו למשל מבשלת בירה קטנה

אין לי ניסיון עם t5 כמו שכבר אמרתי אבל יש סיבה לדעתי מדוע אי אפשר למצוא אותם בחנויות הידרו בארץ אלא רק בחנות לציוד אקווריומים.

אם אתה רוצה להקטין את החדר אפשר להביא אוהל קטן בכמה מאות שקלים שמגיע לך מוכן עם פתחי איורור ומקום לתלות את המנורה, והכי חשוב זה שהוא נייד.
    אם מגיע אורח לא צפוי לדירה יהיה קל להעביר הכל למקום אחר או לקבל ולאכסן במקום מסתור.

בהצלחה :)

5. gun-jah

gun-jah חבר חדש

לייקים:
    0
    גדול אתה מאן, אלפי תודות על המידע החיוני!
    אם אני רוצה CFL לחלל ע"פ הגודל שרשמת (60*60*80) מה הוולטאג' המומלץ לפי דעתך? 120W אחת? יותר? פחות? צריך להחליף או להוסיף משהו כשמתחילה הפריחה?
    אפרופו T5 בחנויות בארץ, לא חפרתי על זה יותר מדי אבל הנה דוגמה למקום שמוכר:
    http://www.hydrogarden.co.il/products/217038
    שוב - אין לי מושג אם זה מתאים לסט-אפ שלי או בכלל אם זה מומלץ, פשוט מסתקרן לגבי היתרונות והחסרונות מול CFL ובכלל :)
    וראיתי שאתה חובב ביו-ביז - אשמח להמלצה על מוצר ספציפי שלהם שיכול להתאים לסט-אפ הקטנצ'יק שלי ורצוי גם מוצר אחד שמתאים גם לצמחיה וגם לפריחה, אם יש כזה...

תודה שוב!

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ממליץ להחליף את ה cfl ב led.
    אתה תקבל יותר אור עבור אותה כמות של חשמל.
    וגם אור יותר איכותי.
    מנורה אחת של 90w תספיק.
    (לא לקנות מיצרנים סינים!)

cfl ופלורסנט הם אותה טכנולוגיה.
    Cfl = פלורסנט קומפקטי.

7. sadovi

sadovi חבר חדש

לייקים:
    0
    היי gun-jah, גם אני כמוך באותה הסירה...
    רציתי לגדל מתוך סקרנות ולראות איך הולך
    גידול ראשון בארון ג 90 ר 60 א 40
    הרכבתי וונטה 90 מק"ש ומאוורר 12" של מחשב
    6 נורות 194W CFL סה"כ
    צמח אחד, נראה מצויין, שמרתי אותו נמוך ונתתי לו לגדול לרוחב, בשבוע ראשון של הפרחה
    ממליץ על האתר הזה המאמר הזה (ובכלל על כל המאמרים באתר, לי מאוד עוזר)
    http://www.growweedeasy.com/easiest-grow-method-cfl-coco-coir
    נראה לי שיותר נוח לכוון ולשחק עם הנורות ב CFL לעומת T5
    מה גם שבמחקר הקטן שלי ברשת לא נתקלתי בהפרחה עם T5, עם CFL בשפע....
    בהצלחה

8. gun-jah

gun-jah חבר חדש

לייקים:
    0
    תןדה על המידע אגרונום!
    תקן אותי אם אני תועה, אבל עד כמה שאני רואה led עולה בערך פי עשר מפלורסנט, לא?
    אז אמנם בלונג ראן זה חסכוני יותר מכל הבחינות והאור מאד איכותי אבל במידה ואני לא אמשיך לגדל אחרי הבאץ' הראשון אני חושש שזאת תהיה הוצאה גדולה לגידול צנוע ואולי חד פעמי
    אם אני אראה שזה הולך לי בכיף ואני ארגיש שאני יכול להתחייב לזה לתקופה ארוכה הגיוני שאבדוק גם את הכיוון הזה בעתיד, אינשאללה!

ולגבי ההבדל בין cfl ל-t5 הבנתי ש-t5 מפזר יותר רחוק וגם מפיץ פחות חום אז אפשר לקרב אותו ממש לצמחים (דיברו על אינץ' עד 3 אינץ' מהטופ) ככה שזה אולי מתאים יותר לחללים נמוכים, שלמען האמת זו לא הבעיה בחלל שאני מייעד לגידול

אני מתחיל לנטות יותר ל-cfl בכל מקרה בגלל שזה נראה לי פשוט יותר פשוט לתפעול ושינוע ולא דורש יותר מדי עבודה מסביב

מה דעתכם הוולטאג' המומלץ לחלל קטן כמה שמשה המליץ עליו (60*60*80)???

תודה שוב לכולם
    מעריך את זה מאד

9. gun-jah

gun-jah חבר חדש

לייקים:
    0
    וואו תודה מאן, מידע מעולה
    אין חכם כבעל נסיון כמו שאמרו חכמינו :)
    אני אעבור על הקישור שנתת וכמו שכתבתי בפוסט הקודם אני גם מתחיל להגיע למסקנה המתבקשת ש-cfl זו הדרך ללכת
    סקרן לדעת איזה צמח גידלת ואיך היה הסוטול... תחלוק אם בא לך :)

שוקרן!

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!