1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

קצת על אדמה, היידרו ודישון אורגני

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Sensimilla, ‏2/3/15.

1. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    רציתי לשפוך קצת אור ולהעלות את נושא ה אדמה ודישון אורגני.. כל הדעות מענות, טענות מתקבלות.. רק מבקש לא לתפוס אותי במילים ומתנצל מראש על העברית.

למרבית האנשים לגדל עציץ מריחואנה באדמה נראה עניין פשוט וטבעי, הרי הוא "גודל גם באופן פראי" אפשר לשמוע מהרבה אנשים.. הכל טוב ויפה עד שמגיעים לדבר העשייה מגלים שזה לא בידיוק פשוט כמו שחשבו...

כשבוחרים לגדל באדמה ורוצים לקנות פוגשים את הדילמה הראשונה.. איזה אדמה אני צריך? כאשר ניגשים לחנויות ההיידרו נעמדים מול ברירה אחת, גרסאת המיקס פרמיום "המיוחדת" שלהם שמיוצרת "בבלעדיות" עבורם אז למי שאין לו את הידע להרכיב מצע נתון לחסדיהם של חנויות ההיידרו.. תרכובות האדמה שמגיעות לחנויות ההיידרו הם לא מדע מדוייק ולא כל שק אדמה שלמרות שנראה אותו הדבר מכיל את אותה הפורמולה!! אפשר לקבל חמש שקים טובים ו3 זבל!! ולך תסמוך על תהליך השיבוח והיישון שהם דאגו לו לפני שזה בכלל בטוח לשתול בו צמחים??? ואת זה אתם לא תגלו... עד שלא תריצו מחזור באותה האדמה!! וסביר להניח.. שהמון אנשים חוו בעיות כמו PH שגוי באדמה, אחיזת מים, אחיזת החמצן,מחלות, או חרקים עקב מצע הגידול...הדבר היחיד שיש באדמה מהחברות המסחריות זה ייתושים ומחלות ...ולא היה להם מושג אפילו שהם קיבלו את האדמה עם ייתוש הפטריות הנפוץ לכולם בחינם אתם תחזרו לחנות לקנות תרסיס ומלכודת צהובה והם יספרו לכם שזה בגלל שהאדמה לחה באופן קבוע וזה מושך אותם... אני לא אומר שהם שמו בכוונה בשביל שתקנו תתרסיס חס וחלילה אבל ככה זה יוצא...(רוב הסיכויים שכבר תקחו את התרסיס מראש )

אם אני רוצה לשתול נענע וכוסברה באדמה לא אכפת לי אם היא תמות.. נכון? אבל כשאני שותל זרעים של קנאביס איכותי שנרכשו באלפי שקלים ולא נדבר על הדרך שעברו להגיע ולא נדבר על יחס הסיכון / רווח לאנשים עם מערכות גדולות.. לא הייתם רוצים לקחת סיכון ולמהר לשתול אותם עם איזה אדמה חרא ממוסחרת עם ציורים והבטחות על השק.. זה קורה אצלנו וזה קורה בכל העולם במידה שווה... אז גידולים של קנאביס באדמה נפוץ יותר למי שבקטע "האורגני" אנשים אורגנים מאמינים שהאורגני משפר את הטעם והריח של המריחואנה.. ומי שלא מגדל עם אג'נדה ולא מחפש את הגידול הפשוט מהר מאוד מוצא את עצמו מדלג למצע הידרופוני או הידרופוני למחצה (קוקוס) שדרך אגב אפשר להתייחס אליו כמו אל אדמה בדיוק.

לא שיש לי איזה בעיה עם גידולים אורגנים וראיתי אנשים מוציאים תוצאות מדהימות וגם אני.. אבל לדעתי תכלס חוץ מהאג'נדה של אמא טבע ההבדל היחיד שאמיתי בין אורגני להיידרו הוא לא בטעם לא בריח לא בחוזק הפרח או באיכות אלא אך ורק בכמות הייבול וקצב הגדילה של הצמח....
    גידול היידרו לא יותר טוב מגידול אורגני ולהפך אותו הדבר!

רוב המגדלים האורגנים(באדמה) יודו שגידול במצע הידרופוני מציע גדילה מהירה יותר ותנובה גדולה יותר... בנוסף יודו שגידול באדמה לא נותן לך מספיק שליטה על סביבת השורשים של הצמח או על שליטה בהעברת ה"תזונה" לשורשים..... כל קומפוסט אדמה מגיעה עם מאפיינים משלו לגבי אחיזה וניקוז של מים, חמצן, ואוכל ומאפיינים משלו המשפיעים על מדד החומציות באזור השורשים.. כמו שכבר אמרנו פורמולה לא נכונה עלולה להזיק לצמח בצורה כזו ואחרת או ע"י כך שהשורשים לא יצליחו לקחת את התזונה שלהם מהאדמה בצורה נכונה או בכלל..

בקיצור, כאשר משתמשים באדמה מאבדים את היכולת לשלוט בצורה מדוייקת מה נכנס ומה יוצא מאזור השורשים...

הרבה מאוד דשנים שמפורסמים בתור אורגנים... לא באמת כאלו אורגנים, טבעיים או בטוחים כמו שהם טוענים... אם קופצים ראש לתוך עסק הדשנים האורגנים מגלים שהם משתמשים ב"אורגניזמים מהונדסים גנטית" בדישון האורגני שלהם או איך שרשום אצלהם GMO.. זה רק אני או שאיבדנו את הטבעי פה?.. ומה לגבי מסוכן?

הטבע ניזון מעצמו הרי? אם מדענים מהנדסים אורגניזמים וגורמים לצמח או סתם לדוגמא עגבניה או פרי לדחות חיה או חרק שאמור להיות ניזון ממנו בשרשרת המזון הרי זה לא נוגד את כל האג'נדה של טבעי ואורגני? איך זה יכול להיות אורגני מלכתחילה אם זה מהונדס.. בכל מקרה.. סתם למחשבה.

https://www.youtube.com/watch?v=X4swW9OFmf8

לכל דבר בעולם הזה יש תקן וחברות הדישון חייבות לעמוד בדרישות הייצור שלהם ובקרה על מנת לקבל אותו.. ואם תציצו ברשימה הענקית של התקן CDFA למוצרים אורגנים הזאת תגלו שדווקא אדוונדס ניוטריינטס פחות או יותר עומדת לבד בסטנדרט של מוצרים טבעים ואורגנים.. מה שמסביר את המחיר המגוחך אולי... לא יודע..

מספיק לחפור באדמה... תרתי משמע, שלום עליכם!

2. תייר

תייר חבר חדש

לייקים:
    0
    אחי אני מנסה להבין את הקונספט של הפרסום שלך...אתה טוען בין השורות שגידול בקוקוס או במצע היידרופוני מסויים מגדיל ייבול?
    תודה מראש וסליחה על הבורות

3. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    אין שום פרסום, המטרה היא לשתף ואכן גידול במצע הידרופוני משפיע על כמות הייבול.

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מי לעזאזל קונה דברים בחנויות הידרו?

קוקוס ממש לא מגיב כמו אדמה, הוא כמעט אינרטי לגמרי.
    אח"כ איבדתי אותך... מה בדיוק המסר שניסית להעביר?

5. Sensimilla

Sensimilla קנאביסט

לייקים:
    43
    מסתבר שחוץ ממך אפריים וחברך פופאי שקונים את כל ציוד הגידול במחסן של כאילו שאר האנשים קונים ברשתות ההיידרו תתפלא, ורק להזכירך הפורום שאתה מנהל אותו מפרסם את אותם החנויות.. בחסויות הנה פה לידך תסתכל בצד למעלה.. ואתה שואל מי קונה שם??? שכחת באיזה צד אתה..

לא רשמתי שקוקוס מגיב כמו אדמה אלא אפשר להתייחס אליו כמו אדמה תפסיק לשנות לי תמילים ואז להגיד שאני טועה בבקשה, הכוונה היא שמותר להשקות מידי יום ולא חייב מספר פעמים ביום.. השיטה הזאת נועדה כדי לקבל את אפקט ההיידרו ולא מחייבת בכלל..

המסר לא עבורך,

#5 Sensimilla, ‏2/3/15
    נערך לאחרונה ב: ‏2/3/15
    hydrotony, קואלה ו-דוד גו אוהבים את זה.
  6. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    נקודות מעניינות ביותר - תודה רבה סנסימיליה!

7. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    בגידול הידרופוני הצמח גדל יותר מהר>צמח יותר גדול באותו פרק זמן ביחס לצמח באדמה>יותר יבול

8. slick

slick חבר חדש

לייקים:
    1
    שאלה עניינית: אם אתה אומר שהאדמה שחנויות ההידרו מוכרת לנו לא טובה אז איפה קונים אדמה שהיא יותר טובה?

9. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אני בטוח שבמשתלות האדמה טובה

10. slick

slick חבר חדש

לייקים:
    1
    זה העניין, הרי מה האינטרס של חנויות ההידרו לשקר לנו.. הם מעוניינים שנחזור אליהם לא?
    בסך הכל בתור האדם הפשוט שלא מבין יותר מדי בכל נושא האדמה לשמה, מה באמת כדאי לקחת?

11. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    לדעתי פותח הדיון טועה ומטעה, לכל שיטה יתרונותיה וחסרונותיה.
    היידרו- גידול מהיר ויבול מוגדל.
    אורגני- גידול בקצב איטי יותר מהיידרו, טעם טוב יותר משמעותית.
    אני הייתי הולך על אורגני, בעזרת בחירת מצע נכון, אפשר להגיע למצב שבקושי מדשנים וגם זה עם גואנו ותה קומפוסט ומגיעים לאיכות מוצר שמבחינתי איכותית מההיידרו.
    בשביל להגיע למצע איכותי הייתי ממליץ לקנות בנפרד ולערבב. (אדמת שתילה אורגנית, פרלייט, קוקוס, קומפוסט, הומוס, גואנו).

#11 ptyahoo, ‏17/3/15
    נערך לאחרונה ב: ‏17/3/15
    דוד גו אוהב/ת את זה.
  12. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    יש מצב שאתה נותן איזה רעיון לערבוב טוב שאני יכול לקנות במשתלה כמויות מדויקות כי נתת פה לפחות 5
    אתה אומר שכדאי לקנות את כל ה5 ולערבב
    אתה יכול לתת יחס כמות לאדמות שתילה

13. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    @דוד גו קנה אדמה של טוף גולן לשתילה ( לא זאת לעציצים)
    1 חלק אדמה 1 חלק קומפוסט בשל 1 חלק פרלייט 1 חלק הומוס, עם גאנו לא יצא לי לעבוד אבל אתה יכול להוריד בהומס שיהיה 1/2 הומוס 1/2 גאנו.

תערבב טוב תתן לזה לשבת בערימה איזה שבועיים במקום מוצל ותתדאג שזה נשאר לח (לא מוצף)

שאתה שותל צמח שים ב10 ס"מ האחרון אדמת שתילה רגילה, ושכבה של פרלייט דקה למטה אתה לא צריך לדשן אלא אם כן יש חוסר, אתה יכול עשות תה סרפדים לגדילה (הכי פשוט שיש תפוצץ דלי בסרפדים ומים עם מכסה ותן לזה לשבת עד שזה מפסיק להסריח 3 שבועות) ותה קומפוסט

14. love growing

love growing קנאביסט

לייקים:
    75
    חחח וזה נקרא גידול ללא התעסקות?רק להשקות מים?מה הכמות לעציץ אחד של 20 ליטר?אני לא מתכוון לערבב 2 קוב בחצר המשותפת לכול הדיירים ואז באמת יבואו הכחולים והסמויים.

שמיל החתול אוהב/ת את זה.
  15. שמיל החתול

שמיל החתול קנאביסט

לייקים:
    176
    אותו דבר חלק 20 ל5 זה לא כזה מסובך

16. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162

17. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    תייג את פונזי יכול ללמד פה את כל הפורום על אורגניקה.

love growing אוהב/ת את זה.
  18. ptyahoo

ptyahoo קנאביסט

לייקים:
    31
    הכמות ל-20 ליטר היא 20 ליטר סה"כ, בגלל זה זה יעיל.
    עושה מתכון טוב בתחילת הגידול וסגור למשך הגידול, אבל פה בארץ זה לא פשוט בכלל.

19. דוד גו

דוד גו קנאביסט על

לייקים:
    332
    אתה אומר לקנות את כל מה שרשמת פה ולערבב וזהו
    או שעוד משהו צריך לעשות עם האדמה הזו.ואחרי האנבטה להעביר את הצמח הקטן לתערובת הזו בדיוק כמו שעושים עם אדמה רגילה וההשקיות אותו דבר או שלא צריך להוסיף דשנים
    האם צרים לבדוק מדדים כמו PH וכל הדברים שמסביב
    תודה לך מראש על התשובה

20. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    תקנה אדמת שתילה במשתלה,
    תשפוך בעציץ 40% אדמה , 30% פרלייט , 30% קומפוסט .

אין צורך בהומוס שאתה קונה קומפוסט מפני שזה אותו דבר .

דשנים כנראה שאתה כן תצטרך להוסיף,תלוי כמה זמן אתה רוצה לגדל את הצמח,בכל מיקרה אתה צריך לעקוב אחר הצמח ולשים לב.

תערבב הכל טוב טוב , ותשתול את הצמח/תנביט , מה שאתה רוצה , אין צורך למדוד חומציות באדמה.

דוד גו אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!