1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

התמכרות ל קנאביס

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י ASASD, ‏15/11/13.

1. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    רטלין באופן קבוע יכול לגרום להתמכרות (זה למה יש מנסים למנוע כמה שיותר ממבוגרים את זה) ילדים פחות מבינים ופחות יתמכרו,
    פרוזאק וציפרלקס , לא ממכרים באופן הקלאסי של המילה (כיאלו אפשר להפסיק לקחת אותם בלי בעייה) מה שממכר במשפחה הזאת של הכדורים , זה שזה מוריד חרדה וככה שאתה מפסיק היא חוזרת אליך בבום (אותו רמה בערך של חרדה לא כמו קלונקס שיש קרזים ואי שקט ועד המון בעיות) אבל מה שכן יש לשני כדורים האלה תופעות לואי של אובדניות ומצבים פסיכוטים קשים (יש מלא סיפורים של אנשים שהרגו את כל המשפחה שלהם בגלל הכדורים האלה)

אחי עד פעם אני יגיד לך ,זה לא נכון וישן להפריד בן התמכרות פזית ונפשית , כל עד יש לך אי שקט ובעיות שינה שאתה מפסיק לעשן הקריז הוא פיזי (לא משנה מה העוצמה שלו)
    ואני כן מרגיש את זה כמה ימים אחרי שאני לא מעשן , או אפילו באותו היום,
    התמכרות הנפשית שאתה כל כך מדבר אליה , אז שתידע שתמכרות ותלות נפשית, מחזיקות במוח לכל החיים (גם אחרי 20 שנה שתפסיק לעשן תראה איך פתאום זה יכול לקפוץ לך למחשבה ואפילו שיהיה דודא קטנה)
    אותו דבר גם בתמכרות להימורים וסקס וקניות , כל זה משלב קריז נפשי ופיזי ביחד .

עכשיו החלטה שלך לקבל את זה או לא, אני אשית מזמן קיבלתי את זה , גם אני בהתחלה לא אמנתי שאפשר להתמכר לזה, אבל שאתה נמצא בטיפול כמו קהילה בתוך בית סוהר (שנגמלתי מאלכוהול והספדים זה היה בבית סוהר במין קהילה קטנה כזאת שמתמחה להוציא אסרים מסמים) ותאמין לי שנתקלתי באסרים שגנבו מהורים , פרצו לבתים בשביל לממן את העישון החום שלהם (שום בן אדם שהוא לא מכור לא יעשה את זה) זה לא משהו שקראתי זה משהו שגדלתי איתו וראיית אותו כל חייי.
    להיות מכור זה לא כזה גרוע לדעתי (אם זה מרפא את הנפש מה רע?) וזה גם הוציא אותי מהמחשבות על הסמים קשים ודיכאונות והחרדות הכבדים שנגרמו לי מהם,זה ממש תרופה בשבילי (בפעם הראשונה שרגשתי את השפעה אמתית של הקנאביס זה היה שנה אחרי הנקיון ,בנסיונות הראשונים שלי לא הרגשתי כלום, ולמזלי חבר שכח שהוא סם בסגריה שביקשתי ממנו חום, כי לא התכוונתי לגעת בשום דבר לעולם והשפעה אני חייב לציין העיף אותי לירח מרבע סגרייה החום הדובדבן האורגנל והדביק)

וגביי העישון הנקיי במקטרת זה ממסטל טוב בחום??? ואיך אתה מקסס לפרורים או פשוט חותך חתיכה ושם ???
    אני חשבתי לעשן ככה אבל זה לדעתי יזיין לי תחומר .

#21 niv, ‏17/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏17/11/13
  2. ASASD

ASASD חבר חדש

לייקים:
    1
    וואו אחי אתה מזכיר לי בשירים שלך את השירים של אפוקליפסה.. כאילו באת ממש מהשכונה אורגינל

3. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    אחי אני לא רוצה לזלזל במה שאתה אומר אבל...
    אין מצב שבעולם שמישהו פורץ לבית כי הוא בקריז לחום.
    פשוט אין מצב!!!
    מי שפורץ עושה את זה מבחירה או כי הוא מכור לדברים אחרים.
    סיבה נוספת, חום לצערי עדיין לא חוקי ומי שמעשן מוגדר עבריין על פי חוק.
    הדבר גורר התנהגויות עבריניות אחרות בחלק מהמקרים.

חום בפייפ:
    אני מחמם שניה וחצי את הגוש של החשיש.
    מעביר עליו את האצבע בעדינות.
    נדבק לאצבע מעט חשיש.
    אני מגלגל אותו לכדור קטן.
    בערך רבע אפונה אולי אפילו פחות.
    העיקר שלא יפול בחור של הפייפ.
    תנסה ותמצא את המינון שנוח לך לעשן.
    הטעם פשוט נפלא כשמדובר בחום.
    גם פחות חונק מירוק.

ספר לי איך היה...

4. alonalon

alonalon חבר חדש

לייקים:
    0
    אוקי, קנאביס כן ממכר בני נוער, כי הוא גורם להפחתה משמעותית בקנבואידים במוח שלהם(למעשנים מגיל 14) <(וזה למעשנים כרונים, בגיל שהמוח עוד לא התפתח)

אצל מבוגרים ההתמכרות היא כמו התמכרות למחשב/הימורים(aka התמכרות נפשית, התמכרות טבעים)

5. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    אחי הבן אדם יושב בקבוצה ואומר שהוא גנב כל הזמן מאמא והסבתא שלו בשביל לקנות חום (ושאלנו אם הוא נגע במשהו אחר, ולא הוא אפילו לא שותה)
    שאתה שומע מבן אדם אומר דבר כזה אתה חייב לאמין.

וזה טוחן קסס?? אני לא רוצה להביא מקטרת סתם, ומה אם באנג אחי (אני לא רוצה לעשות נסיויים אני דיי קצר אחי)

המוח מסתיים להתפתח בגיל 25 בערך , וגביי התמכרות למחשב או להימורים (אל תזלזל בהתמכרויות האלה במיוחד בהימורים) קנאביס פחות ממכר מהימורים זה אפילו לא אותו ליגה , התמכרות למחשב , אין לי מושג מה הנזקים שלו, אבל אני יודע שאם אין לי מחשב בבית אני חותך ורדים.

#25 niv, ‏17/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏17/11/13
  6. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    אני מכיר חלק מהילדות אנשים שעברו, אני גר 15 דקות נסיעה מהם (באולגה ג ובחדרה סלע בשנים האחרונות , רק לפני חודש עברתיי לגני אלון.)

#26 niv, ‏18/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏18/11/13
  7. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    אני בטוח שהוא אכן גנב אבל בפעם האחרונה...
    זה לא ביגלל התמכרות לחום.
    אין לך קריז שגורם לך לאבד את המוסר הפנימי שלך.
    הוא גנב מסיבות אחרות.
    שאלה למחשבה:
    אם זה היה חוקי והוא היה יכול לקנות בכל קיוסק משהו לעשן.
    האם הוא עדיין היה גונב?
    סיגריות ממכרות פי 1000.
    שמעת על מישהו שפרץ לבית כי היה חייב סיגריה?

אני מודה שאני לא מעשן באנגים כבר כמה שנים.
    לא יצא לי לנסות חום נקי בבאנג אבל זה אותו עיקרון.
    תנסה מה יש לך להפסיד? פירור של חום?
    אל תקנה מקטרת של טבק. הן גדולות מידי.
    יש פייפים קטנים. אני קניתי ב40 שקל.

8. ASASD

ASASD חבר חדש

לייקים:
    1
    חחח אז אתה מכיר אותם וזה?
    ומה שהם שרים בשירים זה אורגינל מהנסיון שלהם או של אחרים ?
    לדוגמה יש קטע משיר שהוא אומר משהו כזה
    לא סוגרים תקרדיט כשנבוא לבית שלהם בלילות זה כמו בית קברות
    זה דברים אמיתיים? בגלל קרדיט לדפוק מכות למישהו?

9. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    יש הגזמות אבל הרב השירים שלהם זה על הרגלי העישון והטראומות שבגללה כל כך הרבה משתמשים, אתה צריך להכנס לשיר לעומק בשביל להבין אותו,
    אם אתה רוצה שם , אתה צריך לתת מכות אם למישהו שלא נותן לך תכסף בזמן (במיוחד אם זה ברבית), אם תקח קרדיט מחלפן כספים או ממלווה ברבית או של סמים, ולא תשלם בסוף ישברו לך תראש.

בחיים אל תקח קרדיט.

וגם יש את הקטעים כמו שהוא שר על אמא שלו שהיא חולה נפש או אחד אחר על האבא שמת, כיאלו מה גרם להם לחיות תחיים של השכונה.
    וגם האיזור שהם גרים ממש רטוב מחום.

#29 niv, ‏18/11/13
  10. ASASD

ASASD חבר חדש

לייקים:
    1
    איפה הם גרים?
    נ.ב איזה שיר חזק... http://www.youtube.com/watch?v=XI3Dm1uQ0jg&feature=c4-overview&list=UUkYE-Y22zeJnfr3Z2jL28gQ

#30 ASASD, ‏18/11/13
  11. Shanks

Shanks חבר חדש

לייקים:
    0
    להפחית, וכשיש חשק לעשן לפעמים לוותר על לעשן גם אם ישלך משהו זמין . תגבור על זה. אל תיתן לזה לשלוט בך

12. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    קנאביס לא ממכר! נקודה.
    מאות מחקרים הוכיחו את זה. ואין לי כח עכשיו לתת לך לינקים אבל מספפיק שתשוטט 2 דק באתר ותמצא בעצמך. קנאביס ממכר בערך כמו סוכר (אפילו פחות!)
    עכשיו.. יש אנשים שסובלים מהפרעה נפשית שנקראת הפרעה טורדנית-כפייתית או אובססיה או OCD לינק: http://he.wikipedia.org/wiki/הפרעה_טורדנית-כפייתית
    אנשים כאלה ימצאו כל דבר ממכר. מקנאביס עד לוודקה דרך בגדי עור קולה וכל דבר שאתה רק יכול לחשוב עליו
    לכן, יש אנשים כאלו שיגידו לך שהצמח ממכר אבל זו לא האמת. אדם ש"מתמכר" למריחואנה מכור גם לספידים, קפה, אלימות, נשים.. כל דבר/רגש שאפשר לפתח אליו אובססיה

מוכן להרחיב בנושא אם אתה מעוניין..

13. Roger

Roger חבר חדש

לייקים:
    1
    טוב קראתי את כל השרשור המעייף הזה.
    כמו שאתה מבין, תשובה חד משמעית לא תקבל כאן.

דעתי,
    פיזית אין התמכרות. נפשית יש, כמו לכל דבר אחר בחיים שהוא טוב.
    המילה "התמכרות" מעלה קונוטציות שליליות אצל רובנו. מנסים לנסח את זה בצורה אחרת -
    "אני לא מכור, אני יכול בלי.. אבל אני לא רוצה.."
    הרבה ממה שנאמר מעלי נכון, התמצית היא שההתמכרות היא לרוב לכל המסביב:
    לקיסוס, לעישון עם החבר'ה (או לבד), לריח, לתחושות, לבריחה. ולניקוטין (ממליץ בחום לעבור לתחליפי טבק/לעשן נקי)

לשאלתך, איך למנוע התמכרות?
    תמציא לעצמך חוקים. זה עובד טוב בתקופות של הגזמה. למשל,
    "אני לא מעשן לבד, רק עם חברים"
    "אני לא מעשן יותר מ-x גרם בשבוע"
    "אני לא מעשן יותר מ-x פעמים בשבוע"
    וכו' וכו' יש אינסוף אפשרויות.
    מה שזה יתן לך זה שבוע/שבועיים בהם תעמוד בחוקים וזה יהיה קצת באסה,
    כי מי לא רוצה להתמסטל כל יום כל היום אבל אנחנו יודעים שזה לא כדאי/אחראי,
    אבל עם הזמן תדע להעריך יותר איפה הגבול ולא תצטרך את ההגבלות האלה.

אין שום בעיה גם שהגבול יזוז, יש תקופות לכאן לכאן -
    כל עוד זה לא פוגע לך באורח חיים נורמלי.
    בקיצור,
    עצם זה שאתה חושב על זה זה טוב, אין לך מה לדאוג.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!