1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

על השפעות פסיכיאטריות שליליות

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י קרשו, ‏26/5/15.

1. קרשו

קרשו חבר חדש

לייקים:
    0
    שלום לכולם.
    רציתי לשאול מה דעתכם וידיעתכם לגבי השפעות נפשיות שליליות של עישון הצמח.
    כאשר אני חוקר באינטרנט לגבי כך, נראה שקיימות עמדות סותרות בעניין. מצד אחד, מאשימים את העישון בגרימת בעיות נפשיות כגון פסיכוזות ו סכיזופרניה, מאידך ישנם חוקרים ביניהם מוערכים כמו פרופ' רפאל משולם, כמו גם רופא מביה''ח אברבנאל שהתבטא לאחרונה כי אין כלל ייצוג יתר של חולי סכיזופרניה בקרב המעשנים. וייתכן גם קולות נוספים שהושמעו ואני לא יודע. נראה כי קיימים אינטרסים מנוגדים בנושא הזה, קשה לחלץ מה התמונה המלאה ו האמיתית.
    השאלה היא האם אכן עישון החומר עלול להוות סיכון לתחלואה במחלות פסיכוטיות ו אחרות.
    שאלה מעניינת נוספת היא האם אדם המאובחן בסכיזופרניה אך מאוזן ומתפקד כרגיל ללא בעיות, עלול לסכן את עצמו אם ישתמש. ארצה לאזכר את טענותיו של פרופ' רפאל משולם על חומרים בקנביס שלא רק שלא מזיקים אלא מועילים כנגד מחלות כגון אלו ו אחרות.

2. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    ישנם מחקרים שטוענים שיש קשר בין עישון קנאביס לבין התפרצות התקף פסיכוטי.
    מצד שני הסטטיסטיקה מוכיחה שאין הבדל באחוז הלוקים בפסיכוזה וסכיזופרניה בין מעשנים לבין לא-מעשנים ותמיד מדובר ב-1%.
    המסקנה המתבקשת היא שקנאביס לא גורם פסיכוזה. אנשים פסיכוטיים או עם מצב רפואי שמכונה 'פסיכוזה סמויה' עלולים לחוות התקף אם יעשנו.
    קנאביס לא גורם פסיכוזה לאנשים בריאים, אבל עלול לעורר התקף אצל לוקים בפסיכוזה.

לא מומלץ לאדם שלוקה בסכיזופרניה לעשן קנאביס. שמן CBD הוא יכול לצרוך.
    _

3. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    העניין עובד ככה; אם יש לך איזשהי פארנויה/חרדה/פסיכוזה וכ׳ו, יש סיכון שזן חזק ובעל אחוזי thc גבוהים, ומנגד CBD נמוכים, הסיכון כאמור הוא שהחרדה תתעורר ותתחזק לך. אם אין לך שום חרדה אין ממה לפחד. למיטב ידיעתי פארנויה* יכולה עדיין להיגרם (מכל מני דברים). אבל אם אתה נתקל בפראנויה פשוט תנווט אותה למקום טוב והיא ישר תיעלם.

4. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    או שייקח זן עם אחוזי thc וcbd מאוזנים

5. קרשו

קרשו חבר חדש

לייקים:
    0
    משמע לאנשים עם רקע נפשי הם יכולים רק לעשן זנים עם יחס חומרים 1:1 או יחס של רוב לcbd
    זנים כאלה בכלל נפוצים? למשל בשווקים חוקיים כמו אמסטרדם?
    ובנוגע לזנים רגילים, אדם עם עבר של מחלה פסיכותית או עבר של חרדות כלליות, צריכה שלהם היא כעמידה מול קצה תהום?

6. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    על חרדות הייתי אומר לנסות בזהירות מעט ולאט, זה עשוי להשפיע לטובה.
    על פסיכוזות לא הייתי לוקח סיכון.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!