1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שאלה בנוגע לתאורה וגידול

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י alechko, ‏20/11/13.

1. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אהלן חברים , קודם כל רציתי לאמר שזה אחלה של פורום ויש הרבה אנשים עם עניין ודברים מעניינים לקרוא !
    אז ככה ,התחלתי לגדל , אתמול הוא הנביט לשורש של 2-3 ס"מ ושמתי אותו בעדנית(אין לי מושג מה אני מגדל .יודע שזה סאטיבה , פשוט אחי קנה חומר ממישהי והיו שם כמה זרעים למטה אז החלטתי לנסות ) . עכשיו השאלה היא ככה אין לי שום אמצעי תאורה כרגע אני שם אותו במרפסת בחוץ תחת השמש
    אבל אני יודע שהימים והשבועות הקרובים לא יהיה ככה מבחינת מזג אוויר שישנה שמש ואני רוצה לקחת את הגידול צעד אחד קדימה
    עכשיו לגבי התאורה אני שמעתי שחברת החשמל משתפת פעולה עם המשטרה ושזה מסוכן להשתמש בתאורה שתגרום לחריגה מחשבון החשמל הממוצע הקבוע ותראה על שימוש גבוהה בחשמל בבית...
    זה נכון? ומה כדאי לעשות ? תודה !

2. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    וכמה פעמים צריך להשקות אותו ? והאם כדאי בערב להכניס אותו לחדר ושלא יהיה בחוץ (הלילות התחילו להיות קרים...) ?

3. Splendid

Splendid חבר חדש

לייקים:
    0
    לא יודע בקשר לתאורה אבל לא יעשו לך צרות על מנורה אקסטרה

בקשר להשקיה, פשוט שים אצבע בתוך האדמה, כמה סמ בפנים, אם לח, עזוב, אם לא תשקה קצת

בהצלחה

4. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    טוב אז ככה....

חברת החשמל לא עובדת עם המשטרה באופן רשמי אבל יש להם משת"פים שם, מדובר על חשבונות חשמל של 10 20 אלף שקלים אתה לא מצפה שהמשטרה תדפוק בדלת לכל מי שעבר את ה1000 שקלים
    לפני שאתה פוסל מנורות לחץ5 גבוה אתה מוזמן לעשות סיבוב בבית ולבדוק את צריכת החשמל של שאר המכשירים בבית , טלוויזיה רגילה צורכת כמו המנורה הכי גדולה שאפשר לקנות.

השקייה לא יותר מפעם0 ביום, בהתחלה אפשר פעם ביומיים

5. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה רבה :) אפשר בבקשה המלצה על מנורה טובה לצמח אחד עד שני צמחים? אך חשוב לי שצריכת החשמל לא תהיה גבוהה
    מכוון שאני גר עם ההורים ואני לא רוצה שאבא שלי ישים לב לחריגה בחשבון חשמל ...

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אתה צריך יותר שעות תאורה.
    התאורה שבחוץ היא סביבות 12 שעות אור ו12 שעות חושך.
    אחרי השהשמש שוקעת הצמח צריך לקבל עוד כמה שעות אור, אחרת יכנס לשלב פריחה.

אתה תאלץ להכניס אותו לבית כל יום לאחר השקיעה ולהאיר עליו במשך 6 שעות ואז להוציא אותו בבוקר לחצר.
    או
    שתמשוך אליו כבל חשמל ותמשיך להאיר אותו 6 שעות נוספות ביום.
    זה לא משנה איזה מנורה נותנתת אתת ה 6 שעות נוספות של אור.
    זה יכול להיות גם פלורסנט רגיל.
    אבל הצמח חייב לקבל את השעות הנוספות של האור!
    אחרת הו יכנס לפריחה בשלב מאוד מוקדם ולא תקבל ממנו כלום.

7. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    חחחח אני לא בטוח שאני רוצה לעזור לך לגדל בדירה של ההורים, אם אתה כבר מסתבך בגידול לך תשכיר דירה כמו בן אדם, תרים הפקה מינימלית של 250 גרם0 במחזור ותחזיר הרבה יותר מההשקעה עלך הציוד ושכר דירה.

אתה יכול לעשות את זה גם אם 2 עציצים ואז זה אפילו יהיה אותו העונש ככה שאין תוספת סיכון.

טוב המינימום זה 150 וואט אבל מנורה כזאת פולטת הרבה חום שזה דורש פתרון, בגידול כל דבר תלוי בדבר אחר, בוא תתחיל מחלל הגידול שלך, מה הגודל שלו?

8. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    קח נקודה למחשבה, חס וחלילה אתה נתפס בעל הנכס יושב עצור איתך ועובר חקירות, תחשוב אם אתה מוכן לקחת את הסיכון שאתה תעשה את זה להורים שלך

9. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אני מבין את הסיכון ...אשמור על דיסקרטיות כמו שצריך ואף אחד לא יתפס . אני סטודנט שמספיק יש לי הוצאות של הלימודים ואין לי כסף מיותר לשכור דירה לצערי .
    אז אני מודע לזה שכל עוד זה קורה אצל ההורים שלי בבית אני צריך להיות ממש ממש זהיר ולא לספר לאף אחד .

אז איזה מנורה בדיוק צריך? כי שמעתי שפלורוסנט זה לא כזה איכותי בשביל הגידול

10. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אני יכול לגדל בארון שלי , מטר וחצי על מטר בערך יש מקום.

11. Moshe Edri

Moshe Edri קנאביסט

לייקים:
    115
    אתה יכול בכיף לגדל שם עם 600 וואט , אבל הייתי ממליץ לך על 250

12. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    יש לך קישור למנורה מומלצת? אור לבן? צהוב? סוג של מנורה? :s
    קראתי במדריך תאורה
    שעדיף לשלב הצמיחה "אור קר" ולשלב הפריחה "אור חם" ... הבנתי שזה שזה כבר עניין של גוון העור כפי שהוא שונה בין עונה לעונה .
    מצאתי כמה מנורות
    http://www.hydroshop.co.il/rec/1108-Venture-MH-150w

וגם עליה הספקטרום קראתי שהיא מומלצת לשתי השלבים של הצמיחה ושל הפריחה
    http://www.hydroshop.co.il/rec/888-SunMaster-Dual-Spectrum-250w

מה אתה אומר?

#12 alechko, ‏20/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏20/11/13
  13. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    לך על לד
    נותנות את התוצאות הכי טובות (מקריאה) ומחזיקות הכי הרבה (50 אלף שעות עבודה!)

14. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    #14 alechko, ‏20/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏21/11/13
  15. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    אתה יכול ללכת על האופציה היותר קלה -
    וזה להשקיע בסביבות ה-400 שקל (תלוי בגודל החלל שלך) ולקנות מנורה מאיביי כמו זאת - http://www.ebay.com/itm/JoyHydroGro...8167548?pt=US_Hydroponics&hash=item19e18b07fc

או שאתה יכול ללכת על האופציה החכמה והיא לקרוא קצת (זה בעצם הרבה) על לדים ולהבין קצת (טוב פה זה קצת) איך הם עובדים, ואז להרכיב לעצמך תאורה לגידול,
    זה ייצא לך הרבה יותר זול, וכנראה שגם יותר אפקטיבי, למרות שהמנורה מאיביי תעשה את העבודה יופי (לפי מה שאנשים אומרים).

אתה יכול לקרוא על לדים פה
    http://ledgrowlightsreview.org/
    ולקרוא אפילו עוד יותר, וגם לשאול על לדים פה -
    https://www.icmag.com/ic/forumdisplay.php?f=65640

16. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    תודה על המידע אחי . אגב אם אני מזמין מאיביי המכס לא עולה על משהו חשוד בנוגע למנורות לגידול צמחים וכו'?
    בעיקרון גם עד שזה יגיע זה בעייתי אני חייב נורה כמה שיותר מהר , ניראה לי אצתרך למצוא משהו פה ... אם לא לד אז מה מומלץ? הבנתי הספקטרום , בקישור הבא עושה עבודה זהה מבחינת הלד רק שהיא צורכת הרבה יותר חשמל ...
    http://www.hydroshop.co.il/rec/888-SunMaster-Dual-Spectrum-250w

הצמח כבר שתול והשלבים האלה קריטיים גם לפי מה שהבנתי ואין לי שום תאורה חוץ משמש שהיא בקושי מופיעה ואור הבית שזה פלורסנט עלוב...

17. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    קודם כל תירגע, שום דבר לא אבוד.

אני לא יודע לגבי המכס אבל אני ממש ממש ממש ממש ממש לא חושב שיעשו לך בעיות בגלל שבדרך כלל המנורות האלה משמשות לגידול. גם אם יתפסו, אתה יכול פשוט להגיד שאתה אוהב את האור הזה ואתה רוצה לשים אותו בחדר, מה כבר הם יכולים לעשות ?
    אם כבר יעשה לך בעיות בגלל שהזמנת משהו שעולה הרבה כסף, אבל זה קורה אחת ל-1000.

וד"א המשלוחים האלה ממש מהירים, לוקח לזה לא יותר מ-21 יום, בדרך כלל הרבה (הרבה) פחות.
    בדרך כלל כשאני מזמין דברים מחו"ל זה כבר אצלי בבית תוך שבוע מהיום שהזמנתי.

לגבי זה שהצמח כבר שתול - זה היה רעיון גרוע להתחיל לגדל כשעדיין אין לך את הציוד המתאים, בעונה הלא מתאימה של השנה. תקרא קצת על גידול מריחואנה אחי.
    אני מבין שכרגע אתה מגדל אותו בחוץ - מה שלא אידיאלי בשלב הזה של השנה, אבל גם לא כזה נורא, בהנחה שאתה מכין לי מקום גידול עם כל מה שהוא צריך.

בוא נצא מנקודת הנחה שהמנורה שלך תגיע תוך חודש וחצי (אני בכוונה מגזים), בינתיים הצמח שלך גודל.
    כשהוא מגיע לגיל הזה של חודש וחצי אתה גם יכול כבר להתחיל לקחת ממנו ייחורים, וגם לא יקרה לו כלום אם אחרי חודש וחצי של 13.5 (שעות חושך) 10.5 (שעות אור), שזה פחות או יותר מה שקורה בחוץ כרגע, שזה מה שיגרום לצמח שלך לפרוח, עדיין תוכל "להחזיר" אותו למשטר של 18-6 והוא יחזור למצב של צמיחה והכל יהיה בסדר.

18. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    כן תזמון גרוע...קראתי על הגידול והכל...הבעיה שבחוץ במרפסת שלי השמש לא ממש פוגעת ישירות בצמח גם..
    ניראה לי שאסתדר עם פלורוסנטים בנתיים...

19. woogs

woogs קנאביסט

לייקים:
    22
    בהחלט גם אופציה
    אם זה בשביל צמח אחד תסדר לעצמך משהו כמו 75 וואט של מנורת\מנורות cfl (פלורסנט ספירלי) בצבע של לבן טבעי\קר - צריך להיות רשום על האריזה אני חושב תחת גוון צבע מספר והאות k לידו, המספר הזה זה מה שמעניין אותך (חוץ מהוואט כמובן), אתה צריך איפה שהוא בין 4000k לבין 6500k, לא באמת משנה איפה העיקר שזה יהיה באיזור הזה.
    זאת תהיה התאורה של הצמח לשלב הצמיחה, אותו שלב שאתה נותן לצמח 18 שעות אור ו-6 חושך.
    לשלב הפריחה, או ה - 12:12 תצטרך גם כן משהו כמו 75 וואט של לבן חם - זה אומר 2700k או 3000k.

מדובר במנורות רגילות שאפשר להשיג בכל חנות חשמל.

זה כל מה שאתה צריך לדעת על תאורה בינתיים
    בהצלחה.

20. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    photo (2).jpg photo (3).jpg

משהו בקע אז :)
    שאלה כמה אור אני צריך לספק עכשיו?
    תכלס הוא עומד בחוץ כשיש שמש במרפסת אבל לא עם שמש ישירה על העדנית מכוון שהיא לא ממש פוגעת במפרסת בבייתי...אז אני משתמש בפלורוסנט
    24 שעות לתת לו או 18-6? כי שמעתי שזה או זה או זה...
    מה ההבדל ומה הכי מומלץ?

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!