1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מה מוריד את השפעת הקאנביס ?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י koby, ‏27/11/13.

1. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    ניב,
    יש לי תחושה שלא היית חד כמו סרגל בזמן שכתבת את ההודעה.
    בנראה שגם גם לא ישר כסכין.

יש לך כיוון לשיבולת שועל?
    אני אוהב שיבולת שועל!

3. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    כמובן שצחקתי עם השיבולת שועל, וכן - אם לא הבנת מההודעות שלי עד כה, גם אני חושב שאורח חיים טבעוני כמה שיותר הוא בריא. אבל כשיש מחסור כלשהו צריך לראות מהו ולמה הוא קורה. אם אפשר לאזן את המחסור המסויים בתזונה טבעונית בלבד- דרשני! מה טוב. בהרבה מקרים אנשים לא מצליחים פשוט..כשתהיה לנו משמעת של סינים יהיה טוב.
    לגבי להפסיק לעשן חודש ולהיות חד כמו סרגל? תלוי מי ומה? למעשן הקטן זה כמובן יעזור. למעשן הכבד לא.
    אני לדוג' בתור מעשן יום יומי של 10 שנים כבר אומר לך בפה מלא ולפעמים קצת כואב - תיקח ממני את הקנאביס, לקחת לי את החדות. גם אחרי חודש וחודשיים של הפסקה,זה לא מספיק - מניסיון. מעשנים יום יומיים שמכניסים כמויות גדולות של thc רק אחרי כחצי שנה בערך מצליחים להתחדד לגמרי ולחזור למוטב עם רמות סרוטונין ודופאמין נורמליות במוח. משהו נהיה אפטי במוח בלי הקנאביס בכל התקופה של ההפסקה - הזמן כמובן משתנה מאחד לשני וכמובן תלוי בעיקר בכמות הthc שכל אחד מעשן.

4. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אגרונום, יש כיוון לחצי שק קוואקר ב30 שקל.

5. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    לך לוקח חצי שנה לי לוקח יום 3יום, הממוצא זה חודש אחי. כל אדם זה משתנה אחי.

6. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    אני אסיים כי הבאנג והמיטה כבר קוראים לי - יום שישי מחר!!
    לאף מעשן יום יומי של שנים לא יספיק פחות מחודש להתחדד!!! וגם חודש זה קצת!!
    זה שאין לך דודא אחרי 3 ימים והמוח צלול יותר , הכל סבבה. אבל לא נראה לי שניסית לעשן במשך 7 שנים יום יום ואז להפסיק כמה חודשים וראית את התוצאות. אתה כנראה לא בדיוק מבין על מה אני מדבר . . אני ועוד רבים וטובים מסביבי עשינו זאת במהלך השנים ונוכחנו לדעת זאת על בשרנו. רק לאחר כמה חודשים המוח חוזר למה שהיה לפני שהתחלת לעשן קנאביס ..במהלך החודשים הראשונים אתה אמנם כאילו צלול כי אין לך אופוריה מהעישונים אבל אתה לא חד . נקודה.
    אוסיף ואומר שאתה עד כמה שידוע לי מעשן חשיש. ועד כמה שלא נעים להגיד, ולך ניב להכיר בזה, אתה מעשן פחות מ6-7 % Thc וגם אז החמאתי לחמסה או לדולר שאתה מעשן. אני והחברה עליהם דיברתי רגילים לקנאביס שמיכל מעל 20 % thc באופן קבוע..שמפסיקים אחרי חודשים ארוכים/שנים - קורה כל מה שהזכרתי.
    דבר איתי עוד 5 שנים שיפול האסימון...עד אז, הלכתי לדבר עם הבאנג והכרית. לילה טוב

7. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    הבעיה היחידה של טבעונים היא בי12 בלבד! וגם לזה לוקח זמן להגיע.
    יש בגוף מאגרים שמספיקים לחמש שנים עד שמגיעים לחוסר.
    אגרונום, יש רק 7 חומצות אמינו חיוניות, שהגוף לא מייצר.
    אם אוכלים דגן וקיטניה אין שום בעיה.
    אם אוכלים ביצה יש בה הכל כולל בי12.

לפותח האשכול
    הדרך הכי טובה זה להימנע מלעשן מלכתחילה.
    אם עישנת אל תיכנס לסרטים זה יותר בראש שלך המחשבה על זה שזה פוגע ביכולת.
    נבואה שמגשימה את עצמה.
    יותר חשוב זה ללמוד טוב ולדעת את החומר לבחינה ולישון כמו שצריך.
    בהצלחה

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    גנג'יאל, מחסור בבי-12 אינו הבעיה היחידה ממנה סובלים טיבעונים.

חומצות אמינו חיוניות-
    מתיונין, ולין, לאוצין, איזולאוצין, פנילאלנין (מצוי בשפע בטבע), טריפטופן (מצוי בחומוס וקטניות), תריונין והיסטידין.
    8 לפי ספירה שלי. ואני בטוח שפיספסתי אחת (אולי פרולין?).

מתיונין - אולי חומצת האמינו הבעייתית ביותר להשגה דרך מזון צמחי. כמעט ולא מצוי בחלבונים ממקור צמחי (אולי רק באגוז ברזילאי).
    ליזין - רמה מאוד נמוכה בדגניים (מרבית התזונה של צימחוניים וטיבעונים). חומצת אמינו שידוע שאנשים שאינם אוכלים בשר סובלים ממנה. מחסור בה גורם לעיוורון.

בנוסף צמחים עשירים בחומצה פיטית. החומצה הזאת גורמת לעיכוב בספיגה של מיקרונוטריינטים מהמזון שאנו אוכלים. ממש כמו שקרקע חומצית או בסיסית מידי מונעת מצמח הקנאביס לספוג נוטריינטים.

וביצה זה לא טבעוני.

koby,
    בהצלחה במבחן!

9. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    יכול להיות אתה עישנת נייס בטעות קורה, מה אתה גנוב חצי שנה לחזור לעצמך מה אנחנו משתמשים בקראק נראה לך.
    אני גם מעשן יום יומי שנים(העניין של החשיש זה עדפה אין לי בעייה גם להשיג רפואי וכמוט של מעל קילו של ירוק משגעה) , והיו לי הפסקות של שנה+ ,ואחי פחות מ3 יום המוח שלי מתפקד מציון ואין לי שום בעייה של חדות,חוץ מדודאות מדיי פעם אני לא מרגיש בעייה, שאני בלופ של עישונים יום יומי אכן יש בעיות בתפקוד של עצלנות.

#29 niv, ‏29/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏29/11/13
  10. Pandora's Box

Pandora's Box קנאביסט

לייקים:
    52
    ניב אני לא אמשיך להטיף ולהראות לך שאני צודק - זה כבר נהיה מביך ברגע שהחלטת שכנראה עישנתי נייס, הכבוד והזלזול שלך באחרים נובע מחוסר ביטחון בעצמך ומהמחשבה שרק ניב צודק, תעבוד על זה אחינו - לחיים שלך. תנסה ללמוד ממבוגרים ממך שיש להם "קצת" ניסיון בחיים. לגבי מה שאמרתי - אתה כבר תראה במהלך השנים שצדקתי.
    מי שמעשן במשך שנים רבות ורצופות קנאביס איכותי המכיל כמויות שופעות של thc לא יתחדד אחרי חודש. ונראה לי שמיציתי תנושא. (כדי לחסוך המשך השתשלשות הודעות בנושא אסיים בזה שכן, גם אצלי בתקופת החשיש הצעירה והעליזה לא היו סימנים מיוחדים בהפסקה רצינית בקשר לחדות ואפטיות . בהפסקה שאחריה ואחריה ואחריה - עם קנאביס זה הורגש מאוד).

11. niv

niv חבר חדש

לייקים:
    2
    נעלבת דיברתי קשה מדיי (זה מעיד על חוסר ביטחון עצמי) ?? מה קשור בכלל חוסר ביטחון עצמי?? (זה משהו שאתה יכול להגיד כמעט לכל אחד, כל בן אדם יש לו חוסר בטחון עצמי בתחום מסיום) אני עובד על החיים שלי אני הייתי בטיפול בשליטה בכעסים ואני עד לפני תקופה הלכתי לפסיכולג (אני לא מושלם נתחיל אם זה)

לא לוקח למוח חודשיים לחזור לעצמו אחרי עישון של שנים רצוף, לוקח למוח ולגוף להתרגל לחיות בלי הקנאביס , וזה יכול לגרום ללחצים וחרדות אצל חלק מאנשים ומזה נובע החוסר ריכוז, אתה פשוט טועה אחי ואין לי דרך להסביר לך את זה, בן אדם יודע לשלוט בהתמכרות (אני) ,ולא סובל מחרדות שיעשן רצוף אחרי כמה ימים עד חודש במקרה הכי נדיר הוא אמור לחזור לשגרה , מבין? זה לא משנה מה אחוז הthc שתיקח האחוז הthc יכול להשפיע על הסטלות אם היא תיהיה רעה או טוב, או אפילו פסיכוזה זמנית,(שאין על זה עילה לאשפוז בכפייה ב99% מהמקרים) לכל זה לבן אדם שהגוף שלו לא רגיל לקנאביס , אם הבן אדם רגיל ויודעה להתמודד אם השפעה נדיר שזה ישפיע אליו גרוע ובאכילת סרטים. אם אתה חולק על דעתי בבקשה תפרט . (בלי מניפילציות)

#31 niv, ‏29/11/13
    נערך לאחרונה ב: ‏29/11/13
  12. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    האשכול נגרר להאם טבעונות זה בריא או לא ואנשים שמנסים לדחוף לי גופות של בעלי חיים לפה. לא תודה !
    בקשר לטבעונות- אין לי חוסרים. אני מרגיש מעולה, בריא יותר מתמיד ובעל מצפון נקי.
    אם אתם רוצים באמת לדעת על טבעונות חפשו בגוגל - תמצאו מחקרים שמוכיחים שזאת התזונה הבריאה ביותר וכמובן גם המוסרית והקיומית ביותר. בכללי זה אורך החיים הכי נכון לנו.
    רק תשימו לב שאתם קוראים מחקרים רציניים ואמינים. לא כאלה שממומנים על ידי תעשיית המוצרים מן החי וגם לא מגורמים המושפעים מהם כמו ממשלות ומערכות בריאות
    (באותה צורה שחברות התרופות משחדות אותן כך גם תעשיית הבשר, חלב וביצים. ולא אין צדיקים. בטח לא כשמדובר בתעשיות ענקיות כל כך).
    בקשר לחדות . הבחינה עברה סבבה. לא הצלחתי להשתקם לגמרי אבל זה הספיק.
    חיפשתי את הכתבה הזאת - וראיתי את זה רק עכשיו , אחרי הבחינה. תודה בכל מקרה !

13. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    קודם כל, אני מסכים עם כל מילה שנכתבה ע"י פנדורה בנושא של התנקות הראש מקנאביס. כשמעשנים שנים חומר ברמות גבוהות, קשה להפסיק.
    קשה להיות סחי, כואב להיות סחי, ובטח שלוקח יותר מחודש של סחי כדי להתרענן ולהפסיק להרגיש את ההרגשות המגעילות הנלוות לתחושה המקוללת של הסחיות.
    שנית כל, מי שאמר שבני אדם לא נוצרו לאכול בשר טועה ובגדול, שיקרא ספר או שניים.
    בני אדם הם יצורים חיים שיכולים להתקיים גם מאכילת בשר, וגם מאכילת צמחים.
    אומניבורים, כמו דובים וקיפודים אנחנו יכולים לאכול בשר ויכולים לאכול עשב, הכל תלוי בבחירה שלנו.

14. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    זה נחמד כל מה שאתה אומר אבל לא באמת נכון -זה נכון שפיזית אנחנו יכולים לאכול "בשר" .
    כשאתה אומר בשר אתה מתכוון לבשר נע אבל בפועל אתה אוכל בשר מעובד (מבושל ,מטוגן ,מאודה... ) לעומת בעלי חיים אוכלי-כל או טורפים שאוכלים בשר נע.
    אם אתה תוכל בשר נע - אתה לא תוכל לעכל אותו ורוב הסיכויים שאתה תמות.(כמו כל בעל חיים צמחוני)
    כל בעל חיים צמחוני יכול לאכול בשר מעובד - זה לא אומר שהוא אמרו לאכול את זה. בדיוק ההפך.
    אתה לא אמור לאכול שום דבר שאתה לא יכול לאכול אותו בצורתו הטבעית - כי לא היית יכול לאכול אותו בטבע ובהתאם לזאת הגוף שלך לא מותאם להתמודד איתו כמו שצריך.
    גם אם תשווה מבחינה פיזיולוגית אותנו אם בעלי חיים אוכלי-כל ,טורפים וצמחוניים אתה תראה שיש לנו הכי הרבה דימיון עם בעלי חיים צמחוניים. אין לנו טפרים, ניבים שיכולים לקרוע בשר נע, לא מהירים לא חזקים, ללא חושים מחודדים.
    למען האמת אנחנו בעל חיים חלש מאוד ולא מתאימים לאמונה הכל כך שגויה שאנחנו טורפי על .
    לפני שאתה קופץ למסקנות תבדוק את העובדות. וכמו שהסברתי מקודם תבדוק את העובדות שלא עברו מוניפולציה ולא מושפעות ממניעים כלכליים.

15. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    בגלל שאבות אבותיך אכלו בשר מעובד, אתה יכול לאכול רק בשר מעובד.
    אם הם היו אוכלים בשר נע, היית מסוגל לאכול בשר נע.
    למה הם החליטו לבשל? תשאל אותם. אני מנחש שבגלל שככה יותר טעים ונוח לאכול.
    אתה מודד את מידת הקטלניות והיכולת לטרוף לפי מאפייני גוף, וזה לא נכון.
    האבולוציה ציידה אותנו בנשק הרבה יותר קטלני מטפרים או חושים מחודדים, וזה מוח גדול.
    חוצמזה, אם תשים לב למהלך ההיסטוריה, צמחונות וטבעונות זה דברים חדשים שהופיעו לאחרונה..
    זה הכל קונספירציה של תאגידי הטופו תאמין לי..

16. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אוי גארי גארי (יורופסקי), איזה בלאגן אתה עושה...

נתחיל בעובדות. מערכת העיכול האנושית לא דומה בכלל למערכת עיכול של אוכלי עשב.
    מערכת העיכול של אוכלי עשב הינה סירקולרת ובנויה ממספר קיבות (בד"כ 4). אוכל עשב יכול לעכל את המזון שלו מספר מפעמים, להעביר מזון בין קיבות ואף להעלות גירה. בעוד שמערכת העיכול של טורף הינה לינארית ובנויה מקיבה אחת. המזון נכנס מפתח אחד, יוצא מהשני.

אצל אוכלי בשר (כמונו) אין סימביוזה עם חיידקים שמפרקים תאית.
    הגולגולת והשיניים שלנו לא נועדו ללעיסה מרובה. שרירי הפה שלנו יחסית מאוד לא מפותחים ביחס למעלי גירה שלועסים ברצף במשך שעות.
    אני מבטיח לך שאם תנסה לאכול השר לא מבושל אתה תעכל אותו בלי שום בעיה.

לטורפים יש טפרים. אה, אבל גם לנו יש, קוראים לזה ציפורניים.
    אבל הטיעון לא רלוונטי כי יש הרבה צימחוניים בעלי טפרים: קואלה ועצלן למשל.

אבל נניח שאתה לא מאמין לי. אני מציע לך לפנות לכל וטרינר או פיזיולוג השוואתי של בע"ח, או לכל אוניברסיטה שמלמדת זאולוגיה. הם יגידו לך את אותו דבר.
    אנחנו אמורים לאכול בשר.

קובי,
    אני מציע לך שתבדוק את העובדות שלא עברו מוניפולציה ולא מושפעות ממניעים כלכליים.

17. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    אני אגיב לזה בנקודות כי אין לי חשק או זמן לכתבו פה הרצאות שלמות.
    בני אדם התחילו לבשל אחרי שגילו את האש - ובזכות הבישול וכמות הקלוריות הגדולה יותר שצרכו התאפשר פיתוח של המוח מעבר למגבלות של בעליי החיים האחרים ומשם היתרון הקוגנטיבי שלנו .
    זה נכון שאז גם התחלנו לצוד ולאכול בשר - היינו צריכים את זה בשביל לשרוד ולתחזק את המוח המתפתח שלנו - בימיינו אנחנו לא צריכים בשר בשביל לשרוד- וההוכחה לזה זה מילוני הטבעונים שחיים.
    אף אדם לא מת בגלל שלא אכל בשר - ולא אין לנו חוסרים, אתה יכול לאכול בריא או לאכול זבל בכל סוג של תזונה. תזונה טבעונית רגילה עונה על כל הצרכים.
    בגלל הבישול עברנו שינויים שהבדילו אותנו משאר בעלי החיים פיזיולוגית (גילינו את האש לפני יותר ממיליון שנה).
    האוכל שאכלנו היה יותר מעובד אז לא נזקקנו לשיניים כמו של מעלי גירה (אנחנו לא מעלי גירה) כי לא היינו צריכים ללעוס כל כך הרבה.
    ואם תשים לב השיניים שלנו יותר דומות לשל מעלי הגרה משל טורפים - לטורפים יש שיניים חדות ואין את האפשרות של תנועה צדדית - לנו יש. ולא השיניים שקצת בולטות לנו זה לא ניבים. פתח פה של חתול ותראה איך ניבים נראים.
    אם אתה חושב שאתה יכול לאכול בשר נע - לך על זה . תעשה ניסויי קטן. במשך שבוע תאכל רק בשר נע - ערי לאוכל-כל או לטורף ובמיוחד לטורף על לא אמורה להיות בעיה אם זה - אז תנסה... אני מבטיח לך שתגמור את היום במיון.
    למה ? בגלל שאתה אוכל איברים של בעל חיים - זאת אומרת אתה אוכל איברים עם שאריות של מערכת חיסונית, חיידקים וירוסים וכו.. אותם הדברים שאתה מנסה לנטרל כשאתה מעבד את הבשר בעזרת בישול.
    לטורפים יש מערכת עיכול שמתמודדת עם זה .(אין לי כוח לפרט - חפש בגוגל)
    ציפורניים זה לא טפרים. מאפיין אחד לא עושה אותך לטורף. יש צמחוניים עם כל מיני יתרונות זה לא עושה אותם לטורפים... השילוב של המאפיינים בונים טורף - לנו אין את השילוב הזה ! (מערכת עיכול, כח פיזי/מהירות,חושים מפותחים ואמצעים פיזיים לקריעת בשר -טפרים ו/או ניבים)
    לפני שאתה שולח אותי לווטרינרים וחושב שאתה יודע מה התשובה שלהם - תשאל אותם אתה .
    היכולת הפיזית שלנו לעשות משהו לא אומר שזה הכרחי לנו. אנחנו יכולים (ומבחינה קיומית ומוסרית גם צריכים) להתקיים מתזונה טבעונית.
    וזה לא יפה להתנשא ולהיות ציני - וזה במיוחד לא מתאים כשאתה טועה.

לכל המידע שאני מביא לך פה יש בסיס מדעי מוכח. יש עוד כמויות אדירות של מידע שמגבה את ההגיון בבחירה באורך חיים טבעוני (בריאותית, מוסרית, קיומית והגיונית). ממליץ לכולם לקרוא קצת לפני ששוללים את הטבעונות.

#38 koby, ‏4/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏4/12/13
  18. ganjaboll

ganjaboll קנאביסט

לייקים:
    70
    יש גם כמות גדולה של חומר מדעי מוכח שאומר בדיוק ההפך.
    אבל אני אגיד לך מה ההבדל בין אדם טבעוני לאדם שלא.
    אם אתה אוכל סטייק ונהנה מהסטייק הזה, והיית מעדיף שהפרה שממנו הוא עשוי תחיה במקום שיהיה לך סטייק, אז תהיה טבעוני.
    אני אישית שם 4000 קילו זין על הפרה הזאת, ואם הסטייק או ההמבורגר האלה טעימים לי אז שישחטו אותה.
    גם ככה הדבר הכי מועיל שהפרה הזאת תעשה בכל החיים שלה זה להפוך להמבורגר עסיסיי, כי איזה תועלת אתה מקבל מפרות? מחרבנות הרבה, אוכלות הרבה, ומפליצות הרבה.
    כי לי בכנות פשוט לא אכפת מהן, אז אני אוכל בשר כי זה טעים.
    גם לאכול בשר זה בסדר, תסתכל על כל מיליארדי אוכלי הבשר שחיים.

600px-Trachypithecus_Paris_150110_3.jpg

פעם נראינו ככה האבולוציה הורידה לנו את המאפיינים האלה ברגע שהתחלנו לבשל.
    את הטפרים איבדנו בגלל היכולת שלנו לבנות כלי נשק, ואז הפסקנו להשתמש בהם והם נעלמו.
    היינו אוכלי בשר לאורך כל התהליך האבולוציאוני שלנו, למה שנפסיק עכשיו?

#39 ganjaboll, ‏4/12/13
  19. koby

koby חבר חדש

לייקים:
    0
    אני שמח שאתה מסכים איתי שאנחנו ולא חייבים לאכול בשר בשביל לשרוד. ולא טבעוניים הם לא סגפנים, אני נהנה מהחיים ונהנה מהאוכל שלי - בלי לגרום סבל לאף אחד. (טבעוניים לא אוכלים סלטים כל היום - סטיגמה פרימיטיבית ומגוחכת)
    כל אחד רשאי לעשות את הבחירות שלו... כרגע רצח של בעלי חיים זה לא פשע - אז אתה יכול לאכול כמה בשר שבא לך... (לעומת זאת התעללות זה פשע ...נשמע לי קצת דפוק)
    אני לא יודע אם אתה מודע לזה או לא אבל לצריכת מוצרים מן החי יש לא רק השפעות בריאותיות.
    (הוכח שזו התזונה הבריאה ביותר ,יותר מיזה זאת דרך טיפול לגיטימית לסכרת סוג 2 , לחץ דם גבוה, חסימות עורכים ובעיות בעיכול ועוד... - שלא כמו התרופות שמתשתשות תסמינים - טבעונות פותרת את הבעיה- מרפאה )
    לצריכת מוצרים מן החי יש השפעות סביבתיות משמעותיות - 18% מפליטת ה co2 לאטמוספירה באה מתעשיית המוצרים מן החיי ( בשביל הפרופורציה - זה יותר מהנזק של כל כלי התחבורה בעולם ! כולל מכוניות רכבות אונייות ומטוסים יחד)
    גם דברים כמו - ביעור יערות, זיהום מקורות מים ועוד...
    מבחינה מוסרית - כמו שאדם שיושב אתך במסעדה ומתנהג אליך נחמד אבל מתנהג חרע כלפי המלצרית הוא לא בן אדם נחמד - כך גם אנשים שאכפת להם ומתנהגים במוסריות כלפי בני אדם אבל לא מתנהגים כך כלפי בעלי חיים אחרים הם לא אנשים מוסריים. או אדם שמתנהג יפה כלפי אנשים לבנים ולא מתנהג ככה כלפי אנשים שחורים - הוא לא אדם טוב. או אדם שמתנהג בצורה מכבדת כלפי גברים אבל מזלזל בנשים - הוא לא אדם טוב.
    אני לא אומר עכשיו שכל העולם רע ומרושע - אני אומר שכמו שפעם הייתה בורות בנושא זכויות הנשים או זכויות האפרו-אמריקיים באמריקה כך יש בורות גם בנושא של זכויות בעלי החיים.
    אז אם אתה מגדיר את עצמך כאדם מוסרי - יש לך קונפילקט . מצד אחד אתה טוען שאתה מוסרי ומצד שני אתה תומך ברצח. וזה לא באמת משנה באיזה סוג של פגיע אתה תומך - זאת פגיע. בין אם זאת פגיע בבני אדם, בעלי חיים אחרים או בסביבה - פגיע זאת פגיע.
    אני לא אומר שאנחנו צריכים להפסיק לנשום כי זה הורס את האוויר - אני בסך הכל אומר אם אנחנו מגדירים את עצמנו מוסריים -אנחנו צריכים להפסיק לתמוך בכל סוגי הפגיע ולנסות למזער אותה כמה שיותר.
    וישנה גם שאלת הקיומיות - על מנת שנוכל לשרוד על הכוכב הזה אנחנו צריכים לשנות את ההרגלים שלנו ואחת הדברים שאנחנו צריכים לעשות זה להפסיק את תעשיית המזון מן החיי.(חפש קיומיות באינטרנט וזה מה שתמצא - אני לא ממציא כלום)
    אתה מוזמן לחפש עוד מידע על זה - יש שם דברים מאוד מעניינים ומרחיבי דעת. אין שום דבר רע בלצאת מהקופסה ולשמוע דעות ששונות ממך - ההפך זאת הדרך להתקדמות ושיפור עצמי.
    אני לא נולדתי לטבעונות - חייתי 20 שנה כמוך. זללתי בשר בכמויות. השינוי שלי לא בא מתוך דודא, או רצון להיות שונה .
    השינוי שלי בא מחשיפה למידע חדש שלא ידעתי מקודם - השינוי שלי בא כששחררתי את עצמי מהשתיפות מוח שעברתי בילדות - והחלפתי אותן לא בשטיפת מוח חדשה - אלא במידע אמיתי מעודכן ומוכח מדעית.
    יש לך את זכות הבחירה לעשות מה שאתה רוצה . ההמלצה שלי היא תחשף ליותר מידע ובהתאם תעשה את השיקולים שלך. אף פעם אל תפסיק ללמוד.

#40 koby, ‏4/12/13

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!