1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

בעיה בגידול

הנושא בפורום 'בית חולים לצמחים' פורסם ע"י giligen, ‏3/10/15.

1. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    שלום,
    לאחר מחזור מוצלח מאוד של הזן SENSI SKUNK, המשכתי מיד במחזור נוסף..אותו חלל גידול, אותם זרעים...

אבל....נראה שהצמחים לא במצב טוב. הם בני שבועיים, מאוד קטנים ונראים רע...

הבעיה שאני חושב זה ששמתי את נורת הלד יותר מדי קרוב לצמחים הצעירים, בכל מקרה לפני מס ימים הרחקתי אותה לכ- 40 סמ מעל הצמחים..בינתיים לא נראה שהם משתפרים...

הלחות נמוכה (40 אחוז), אולם לא נראה שזה היווה בעיה במחזור גידול הקודם- אז לא יודע אם זה הגורם לבעיה....

בכל מקרה, אשמח לעצות מועילות :)

מצרף תמונות

http://postimg.org/gallery/21llhghes/

2. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    מדובר באוהל 80*80, נורת לד מארס 300W, אדמה קנויה ממשתלה. ללא דישון עד כה. מפוח מוציא וונטה מכניסה.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כדאי שתתחיל לדשן אותו. הואמתחיל לאבד מהצבע הירוק.

4. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    תודה, אגרונום..אעשה זאת

אבל האם יכול להיות הסבר הגיוני מדוע צמחים בני שבועיים נראים ככה? לאחר 3 מחזורים מוצלחים באותו הסט-אפ בדיוק??

5. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני לא יודע למה אתה קורא "אותם תנאים בדיוק".
    קשה לשמור על אותם תנאים בצורה עקבית לאורך זמן. יכול להיות שהמנורה שלך איבדה מכוחה, יכול להיות שאתה מגדל בעונה אחרת והטמפרטורה והלחות שונות. כל משתנה יכול להשפיע.

6. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    נראה לי מוכר - עודף ברכיב דשן אחד וחוסר באחר
    האדמה שקנית מדושנת או עם כדוריות דשן? זה לא טוב. תשטוף שטיפה רצינית.

7. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    BLACKGHOST, לא הבנתי כל כך את תגובתך...
    מדובר באדמה של טוף מרום גולן, אדמה שהשתמשתי בה כבר בעבר לגידולים מוצלחים.
    ומדוע שיהיה צורך באיזשהוא דישון בשבועיים הראשונים?
    אני ממש מתוסכל :(

8. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    הבעיה שלך זה הזרעים הם איבדו את האיכות שלהם כניראה שלא נשמרו שנה כראוי.
    תתחיל לדשן אין שום סיבה לחכות.

9. yaya

yaya קנאביסט

לייקים:
    113
    זו אותה אדמה מגדולים קודמים ???

10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זרעים שנשמרים טוב פשוט לא נובטים.
    צמח לא בריא הוא לא תוצר של זרע שנשמר לא נכון.

11. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    מסכים איתך בהחלט שהצמח נראה לא בריא אבל מעבר לזה הו גם קטן לגיל שלו ונראה כמו ללא פוטנציאל טוב מהתחלה.
    הו אמר שעבר שלוש מחזורים והייה טוב עז אני משאר שהזרעים אצלו די הרבה זמן זרעים צריך לדעת לשמור יכול להיות לדוגמה שהם היו במקרר ועז הוציאו אותם הפשירו ועז החזירו עוד פעם למקרר זה לא אומר שהזרע לא ינבט אבל בהחלט הזרע כבר פחות טוב.

12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא נכון.
    קירור, חימום ואכסנה לא נכונה לא משפיעים על הגנטיקה.

hydrotony אוהב/ת את זה.
  13. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    טוב עז אתה אומר בעצם שגם אים אני מאחסן זרע שנה בחום ותנאים לא טובים לחות וכו׳ ובסוף הזרע יוצא עז הו אים אותו פוטנציאל כמו הזרע לפני שנה?

14. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    כבר יצא לי להנביט ולעשן זרעים שעמדו על המדף כמה שנים טובות.. בדרך כלל אלה הגידולים היותר טובים שיצאו לי...
    רק אומר...

15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    הצמחים נראים כאילו הם במחסור דישון..
    איזה תערובת שתילה קנית? תנסה לראות אם כתוב על השק...
    בכל אופן הייתי עושה שטיפה טובה למצע ומתחיל לדשן בדשן צמיחה

16. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    זרעים שעמדו על המדף כמה שנים וזה הגידולים היותר טובים...... מעניין....
    אני יתן לך דוגמה אחרת הזמנה של 90 זרעים מי חברה אחת המובילות בתחום כולם אוטומטים הזרעים היו עבור 3 מחזורים מדובר על שתי זנים 45 זרעים מכל זן המחזור הראשון הייה מעולה כל צמח הגיע למימדים עצומים 1.80-2.00 היבול תבין לבד. המחזור השני הייה בהחלט דומה לראשון. הזרעים לא נשמרו כראוי הייה קצת זילזול בנושא והמחזור השלישי הייה פשוט עצוב 30 זרעים וכולם על הפנים הצמחים הגיעו לגובה של 60-80 ס״מ וכמובן זה התבטא ביבול, עז אך זה ולמה?
    אים יצא לך זרע או שתיים שהצלחתה להנביט אחרי שנים זה לא אומר כלום, פה מדובר על 30 זרעים וכולם היו אים פוטנציאל נמוך מהתחלה.
    אים זה הייה כמו שאתה אומר עז למה בכלל מקרר וגם סופח לחות פשוט נזרוק את הזרעים במגירה וזהו.
    תעלה את המנורה ל70 ס״מ ותן 20 שעות אור 4 חושך בנוסף ברור שיש לך מחסור תתחיל לדשן בדשן בסיסי לצמיחה.

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא אמרתי שתנאי שימור לא חשובים אבל אם הם נבטו לך כמו שצריך אז הייתי משליך את התוצאות של המחזורים הפחות טובים דווקא לעונות השנה או לתנאי גידול כללים.. לחות חום וכו'..קח בחשבון מזיקים ומחלות...
    יש הרבה דברים שמשפיעים על הגידול חוץ מהזרעים..
    אני יתן לך דוגמא: הבאתי איתי מחול לא משנה כרגע מאיפה חמישה זרעים מאותו זן של אחת החברות המוכרות,
    חמישה מחזורים שונים, כל זרע למחזור וכל מחזור נראה שונה מהקודם, גובה, רוחב,פריסה, מרווחים בין הצמתים וכמובן ביבול... אני יכול לקפוץ למסקנות ולהגיד שהזמן שעבר בין הנביטה של הראשון לנביטה של האחרון(בערך שנה) הוא זה שעשה את ההבדלים אבל תאכלס זרע ישן שנפגע בגלל תנאים שימור גרועים פשוט לא ינבט.. (וגם זה קרה בין כל הזרעים שהיו על המדף..)

18. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    כמו שאמרתה אחי 5 זרעים וכול פעם אתה משתמש בזרע אחד וכל אחד הייה שונה גובה,רוחב,פריסה וזה בסדר כי כל זרע לא בדיוק כמו הקודם ככה זה רק מי אמא יש אחידות, אבל אצלי מדובר על 30 זרעים שגם נשמרו בתנאים לא טובים עז ברגע שה 30 זרעים לא דומים בכלל לאלה שלפניהם עז אפשר לעסיק מסקנות שזה בגלל התנאים שהם נשמרו אחרת מה? אפילו 3 בקושי הצלחתי להנביט הם יצאו אבל ראיתי שאין מה להשקיע בהם פשוט זרקתי אותם כי חבל על המקום וכל ה27 שנישארו היו על הפנים.

19. giligen

giligen קנאביסט

לייקים:
    25
    אוקי, חברים..נראה שנפתרה התעלומה- הבעיה כנראה באדמה! למרות שזה מאוד מוזר, היות והשתמשתי באותו שק אדמה במחזור הגידול הקודם שהיה מוצלח (לפני 4 חודשים) ואילו עכשיו השתילים פשוט לא גדלים ומצהיבים....
    מה שעשיתי שמתי זרעים אחרים מאותו הזן ומאותה חבילה של הזרעים ושתלתי אותם בתערובת שתילה אחרת חדשה עם אותה תאורה באותו אוהל והפלא ופלא- הם גדלים מצוין !
    יכול להיות שהאדמה בשק הקודם "התקלקלה" ??? שמרתי אותה בבית סגורה בתוך ארון חשוך...
    מוזר מאוד...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!