1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

רוצה לקנות מנורת לד רצינית, צריך עזרה.

הנושא בפורום 'גידול למתקדמים' פורסם ע"י theone89, ‏13/11/15.

1. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    ברמת העיקרון אני מתכנן כבר הרבה מאוד זמן על מנורת לד רצינית, כרגע הטכנולוגיה החדישה ביותר היא COB, פחות מוכרת בארץ.

אין לי בעיה להשקיע כשאני בטוח שזה שווה את זה, מצאתי את המנורה הבאה של 1200W שיחסית זולה לפי דעתי, ואני דיי סגור שאני לוקח אותה.

http://www.aliexpress.com/item/Domi..._91_22_80,searchweb201644_5,searchweb201560_9

הבעיה שאני לא מבין כמה שטח היא מכסה, או כמה חום היא מוציאה, כי לפי התכנון של הCOB מדובר ביחידות נורא חמות, ועל המנורה הזאת יש 6 כאלה, וכמובן היא מאוד גדולה, כי עם אני מוסיף רפלקטור ענק של מנורת לחץ, כאילו אם זה יכנס באוהל 1.2X1.2X2 ?

2. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
  3. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    ראית כמה זה עולה ?, זה 3500 שקל.

ב3500 שקל אני יכול לקנות 2 מנורות של 1200W הרגילות הדור הקודם, והן יעשו עבודה טובה יותר.

כמו כן יש ברשותי 2 יחידות של 100W כל אחת הCOB, אני בעצמי יכול להרכיב מנורה כזאת.

פשוט המחיר נראה לי דיי שווה, כ400 דולר למוצר פלוס משלוח, זה נראה כמו דיל משתלם ?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אם יש לך את הידע לבנות מנורה בעצמך לך על זה. העלות תהייה מינורית יחסית למנורות קנויות. ואתה יכול לבחור את החלקים האיכותיים ביותר.

5. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    לא הייתי קונה את המנורה הסינית גם אם זה הכיוון שלך

אם כבר, אז יש לדעתי פאנלים הרבה יותר מוצלחים בעליאקספרס ואיביי

זה לא COB, אלא טכנולוגיה אחרת שנקראת מולטי צ'יפ.

ואני לא מאמין שדחפו באמת 1200 וואט בקופסה הזו, ואם כן זה מטומטם

היא תהיה חמה בטירוף, וכל האור באיזור קטן

היא תיתן במקרה הטוב תוצאות של 600 וואט נל"ג, בצריכת חשמל כמעט כפולה.

וגם תפלוט חום. אז מה עשינו בזה?

בישראל יש לך עוד אופציות של COB, כמו זו למשל:

http://www.hydrogrow.co.il/products/266225

סופר ג'י משתמשים בCOB של קרי, ורייני 200 בסיאובי של ברידג'לוקס

אם אתה יכול לבנות בעצמך זה בטח יהיה משתלם, אבל אם אתה קונה עדיף לקנות משהו ישראלי או אמריקאי

6. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    ובכלל לא נכון שהטכנולוגיה המובילה בלד זה COB
    נהפוך הוא בשנה האחרונה יש נסיגה מהטכנולוגיה הזאת

7. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    כי היא מאוד יקרה.

בכללי אני מתלבט, המנורה הסינית הנוכחית 300W שבפועל נותנת 140W עושה עבודה מאוד טובה, לכן אני לא מפחד לקנות מוצר סיני.

ברור שיש מוצרים טובים יותר, או יותר נכון מתאימים יותר, אבל הם נורא יקרים, אני מחפש כמה שיותר עלות מול תועלת, והלדים האמריקאים נורא יקרים, אני לא מסוגל לשים מינימום 7 אלף שקל על לד איכותי.

וגם, אם אני מערבב אורות לד פלורסנט ונל"ג, הרי אורות איכותיים יותר לא יתנו הרבה, הרי הספקטרום במצב כזה נורא רחב לא ?

בקיצור אני דיי מבולבל, אבל אני ימשיך לחפש ולחפור את האינטרנט, אולי אני ימצא משהו טוב יותר.

כמו כן שאלה נוספת, האם יש הבדל גדול בין מערכת נל"ג איכותית לבין מערכת נל"ג סינית עם מנורות מתאימות ?, וכמובן לא כל כך הבנתי מה ההבדל בין אנלוגי לבין דיגיטלי הכוונה ל"באלאסט" ?

8. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
  9. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    אבל למה כל כך חשוב לך להחליף תאורה אם אתה מבסוט ממה שעכשיו יש לך?

אתה מחפש תאורה לכסות שטח של 1.2*1.2?

מה התקציב שלך? ולמה לא מארס הידרו, אם כבר סיני?

שים שים לב שזו לא מנורת 1,200 וואט. תקרא בהגדרות:

Maximum LED power :1200W

Actual Power consumption: energy saving, just consumes about 280W-320W power, much better than the same product in the marketplace

והם כותבים שם עוד ערימות של שטויות

תריץ חיפוש בעלי אקספרס על "led grow lights"

10. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    אני לא מחליף אלה משדרג, אני רוצה להרכיב עם הלד הקיים מערכת לניטור זכר\נקבה ולקלונים.

והלד הנוסף ממש לא הולך להיות האחרון, לפי התכנון אני יביא עוד אחד בהמשך, ומערכת למנורות לחץ משהו סביר.

וכן חלל הגידול הולך להיות 1.2X1.2X2 מסוג אוהל, נמאס לי מפרויקטים עשויים מעץ.

אני לא יביא מארס מהסיבה הפשוטה, שאין הבדל ביניהם, גם המארס וגם הלד זה מוצר סיני זול, כמו כן רוב המארסים מזויפים, שים לב שלמארס אמיתי יש 2 מתגים של גדילה ופריחה, וברוב המארסים הנמכרים אין מתגים כאלה, מה שאומר שרובם אותם לדים זולים בתחפושת של מארס.

כמו כן אני יודע שזה לא 1200W אבל זה גם לא 280W-320W, מהסיבה הפשוטה, לד ומנורת לחץ זה שני דברים שונים, חישוב המתח בלדים שונה לחלוטין ממנורות לחץ, הרי לד חסכוני מלחץ בכ80% בממוצע, ואפילו אם נוריד את הממוצע ל60% הבדל חיסכון באנרגיה, החישוב בכל זאת יהיה שונה מלחץ.

וכמובן, הגיע הזמן שיעשו כתבה על זה, אני שומע יותר מידי טענות כאלה, כשבפועל אנשים לא מבינים בכלל את ההבדל, גם אני חשבתי כמוך עד שדיברתי עם מומחה לנורות לד, והוא הסביר לי שהטעות היא אצלי, בגלל שאני משווה את הלד למנורות סופר בזבזניות כמו מנורות הלחץ.

רק לצורך דוגמה, פלורסנטים למשל חסכוניים בכ60% בממוצע, ואפילו פחות לפי מה שהבנתי, אבל גם כאן אתה לא יכול לבצע את אותו חישוב מתח, כי גם כאן ההבדל בניצול האנרגיה שונה לחלוטין לעומת מנורות לחץ.

לגבי השטויות שהם כותבים אתה צודק, אבל חלקית, לא הכל שטויות, יש שהם כמה נתונים אמיתיים על הלדים בכללי שלא מתייחסים למוצר ספציפי, וכמובן, תלוי בסוג הלד.

למשל מישהו העלה כאן שהמוצר הראשון ששאלתי עליו הוא לא COB, כשבפועל הוא כן COB פשוט דור שני, ועוד מישהו המליץ על COB של 200W מהארץ, זה הCOB מהדור הראשון עם הזכוכית מגדלת, שעוד לפני שנתיים מומחים בנושא אמרו שהזכוכית מגדלת והרפלקטורים של הCOB לא מתאימים לגידול בכלל, או יותר נכון יעשו יותר נזק מתועלת, הרי בפועל אף אחד לא קנה לד בסגנון ששאלתי עליו "הראשון", בעוד שאנשים מהרשת משבחים את הלדים האלה ואומרים שהם אפילו דיי שווים למנורת לחץ, בעיה בעייתית, צריך לחשוב טוב טוב, אני ימשיך לחפור ברשת, אולי אני ימצא משהו עוד יותר משתלם.

11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה מערכת לניטור זכר ונקבה?

Bear Greens אוהב/ת את זה.
  12. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14
    או

אתה זורק פה הרבה נתונים שלא ממש מדויקים

לד חסכוני ב-80% מנל"ג? מי זה המומחה שהתייעצת אתו?
    ואני חוזר על מה שאמרתי, זה לא COB אלא מולטיצ'יפ, תשתמש בגוגל או וויקיפדיה להבין את ההבדל.

ודווקא הלדים עם העדשות וגם עם הרפלקטור טובים מאוד ועובדים מצויין, לא יודע מאיפה שמעת שהם מזיקים לצמחים.

https://www.mars-hydro.com/

13. bushbush

bushbush חבר חדש

לייקים:
    15
    הבעיה בcob זה בכלל לא המחיר אלא שתיי בעיות אחרות
    הראשונה היא שיש למנורות באלו בעיה עם הספקטרום הלבן
    השניה והיותר משמעותית היא כיסוי השטח! טכנולוגיה של cob מתאימה יותר לפרוזקטורים כלומר כדיי להשיג את הכיסוי צריך לשים אותה יחסית מאוד גבוה דבר שפוגע ביעילות שלה!
    החברות המובילות לא משתמשות בטכנולוגיה הזאת
    בנוסף ביכולת לשחק במהלך הגידול בספקטרומים השונים היא בעייתית בטכנולוגיה הזאת

ולגביי המרס רק ה1600 מגיעה עם כפתור לצמיחה ולפריחה כסטנדרט
    ב1200 וב900 זאת אופציה וב400 וב700 זאת לא אפשרות

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מה זה בעיה בספקטרום הלבן?
    ספקטרום רציף עדיף בהרבה על הספקטרום של נורות בעלות מספר מוגבל של גוונים.
    כאשר יש אור לבן בגוון של 3000K מדובר בספקטרום אידאלי.

stardust אוהב/ת את זה.
  15. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    זאת מערכת גידול קטנה, שמיועדת לעבוד רק על 12\12, לפי התכנון, אני לוקח קלון מצמח בשלב גדילה של 3-4 שבועות, ומפריח אותו, וככה בעצם אני יודע מה נקבה ומה זכר אם אני מזמין גרעינים רגילים ולא נקבות.

צריך לעשות מדריך כזה כאן באתר, אני בטוח שאנשים ישמחו לדעת על שיטה שכזאת, יעזור להרבה אנשים.

16. stardust

stardust חבר חדש

לייקים:
    14

מאוד קשה להגיע לספקטרום מדוייק עם לדים צבעוניים. (monochrome led)

אינספור חברות ניסו את זה בהצלחה משתנה. מכאן הפרסומות שאתה רואה במנורות לד - 12 band, 11 band 7 band

אור לבן נותן לך את כל הטווח. למעשה, עד להמצאתהלד הלבן כל המנורות שיוצרו לא הצליחו להתקרב לביצועים של נל"ג. רק אחרי ששילבו נוריות לבנות במנורות, הלד התחיל לתת עבודה.

תסתכל בבקשה על הגרפים של wharm white led

ww__64461.1342648247.640.640.jpg טבלה 1.jpg

17. theone89

theone89 חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה על המידע, אגב עד כמה הCREE יותר אפקטיבי מCOB סיני ?, כי לא ראיתי השוואות כאלה בכלל.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!