1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

עישון יומיומי לצורך נפשי

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Y23, ‏31/12/15.

1. Y23

Y23 חבר חדש

לייקים:
    3
    שלום לכולם,

אני סובל מדיכאון וחרדה (בעיקר חרדה חברתית).

טופלתי בעבר בכל סוגי הכדורים הפסיכיאטריים שאפשר לנסות וגם טיפול פסיכולוגי ואלטרנטיבי ללא שיפור.
    לפני שנתיים וחצי בערך ניסיתי לעשן קנאביס ומאז הבנתי שזה עוזר לי מאוד, ממש כמו תרופת קסם אפילו וללא תופעות לוואי.

יש לי בעיה אחת
    שהיא שקרו לי כבר 2 מצבים פסיכוטיים (שעברו לגמרי) אחרי עישון יומיומי של 6-7 גרם בחודש. פתאום אחרי חצי שנה נכנסתי למצב פסיכוטי ואושפזתי לחודש וחצי בערך וזה עבר וחזרתי לעשן אחרי תקופה ושוב אחרי חצי שנה זה קרה לי בדיוק אותו דבר.
    לא מצאתי שום פתרון אחר למצבי ואני לא כ"כ מתפקד. (הרגשתי טוב ותפקדתי מעולה שעישנתי בוקר וערב)

מה דעתכם?
    אני חזרתי לאחרונה לעשן ירוק באופן יומיומי אבל רק בערב/לילה ורק ג'וינט OCB קטן מדולל כמובן (חצי בערב וחצי בלילה).
    זה הדבר היחיד שעוזר לי ואני משתדל מאוד לעשן רק בשעות הערב במינון מאוד נמוך כי אני פוחד שיהיה לי שוב התקף פסיכוטי מזה..

נ.ב: אני לא לוקח כרגע שום תרופות ואני במעקב עכשיו אצל פסיכיאטר חדש והוא מאוד בעד העישון ולא המליץ על שום תרופה והוא אמר שימליץ לי על קנאביס רפואי בהמשך שיכיר אותי קצת יותר. הייתי אצלו פעם אחת ושבוע הבא פגישה שנייה ואדבר איתו על עניין הפסיכוזה שקרה לי פעמיים וכנראה שזה ישלול לי את האפשרות לקבל רישיון.

#1 Y23, ‏31/12/15
    נערך לאחרונה ב: ‏31/12/15
  2. Coldtouch

Coldtouch חבר חדש

לייקים:
    13
    יש מחקרים שטוענים שיכול להיווצר תופעות כאלה שאתה רושם פה, בעיקר מה שמשפיע על זה זה THC עד כמה שאני יודע. מה שאני יכול להמליץ לך זה דבר ראשון אם לא ניסיתה תנסה אולי ירוק עם רמה שווה בין הTHC ל CBD או אולי רק ירוק CBD או אם אין לך גישה לCBD אז אם כבר תנסה זנים עם קצת THC ולא כאלה שמפילים.
    בטוח יש זן שמתאים לך יותר מהאחר אבל לך אין רשיון אז זה יקשה עליך להתנסות.
    כמובן שתדבר עם הפסיכיאטר אם אני לא טועה יש כאלה שמקבלים רפואי בגלל בעיות נפשיות כאלה ואחרות.
    יכול להיות שגם לא נותנים אישור למי שסובל מבעיות מסויימות שקנאביס יכול להשפיע לרעה אבל יכול להיות כן נותנים לגבי זה אני לא מאה אחוז בטוח.

3. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    כמו שהחבר רשם למעלה, CBD אמור למנוע את זה.
    אפשר גם לקחת שמן CBD שעה לפני העישון, אפשר להזמין מחו"ל.

flox אוהב/ת את זה.
  4. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    לחרדה חברתית מאוד מומלץ טיפול קוגנטיבי התנהגותי בקבוצה.
    יש קבוצות לחרדה חברתית ספציפיות בבית חולים גהה .ד"ר צופי מרום מנהלת את זה.
    טיפול מאוד מומלץ.
    תתרחק מגראס כמו מאש גראס הוא קטליזטור לבעיות נפשיות אם אתה חרד ותעשן תהיה יותר חרד אם אתה מדוכא תהיה יותר מדוכא גראס מעצים דברים אם יש משהו רעוע מבחינה נפשית הוא מחמיר מצבים.
    חרדה חברתית זה דבר שמקשה מאוד מאוד על החיים יש לזה יתרון אחד זאת פוביה ונוח לטפל בזה יחסית.
    חשיפה הדרגתית הפסקת הימנעות מסיטואציות קשות ועבודה קוגנטיבית יעשו את העבודה.
    אני אישית מכיר עורך דין עם חרדה חברתית שדר טלווזיה עם חרדה חברתית
    הכל תלוי בך אם תעבוד קשה המצב שלך ישתפר.
    אם אתה מכיר את מבחן לייבוביץ' התחלתי במבחן בציון של יותר מ 100 היום אני בסביבות 40.
    אני עצמי סובל מחרדה חברתית. ניהלתי בעבר קבוצות של מפגשים לאנשים עם חרדה חברתית.
    13 אחוז מהאוכולוסיה סובלת מחרדה חברתית יש קבוצה פרטית עניפה מאוד של חרדה חברתית בפייסבוק..
    תתמודד אל תברח מהמציאות על אחת כמה וכמה שאתה עוד עלול לאבד ובעבר איבדת בוחן תתרחק מסמים.
    נ.ב תשכח מגראס רפואי לא נותנים את זה לא לאנשים חרדתיים ובטח לא לאנשים עם פסיכוזה בעברם.
    התוויה נפשית יחידה פוסט טראומה

קיר בטון אוהב/ת את זה.
  5. Y23

Y23 חבר חדש

לייקים:
    3
    תודה לכולם וכן הבנתי שאם זה זן שמכיל נגיד 50 אחוז CBD או ברובו CBD זה פותר לי את העניין.
    הפסיכיאטר רוצה להמליץ, הוא איבחן סוג של פוסט טראומה ואתה סתם מדבר שטויות כי זה עוזר מאוד לדיכאון וגם עוזר מאוד לחרדות ברוב המקרים -לפחות אצלי.

6. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    אם זה היה עוזר לדיכאון וחרדה הייתה התוויה רפואית לזה.. לא המצאת עוד כלום אם אובחנץ כסובל מפוסט טרואמה וסובל יחד עם זה מחרדות ופסיכוזה לא תקבל בחיים גראס רפואי

7. Y23

Y23 חבר חדש

לייקים:
    3
    טוב אל תבלבל את המוח עם השטויות שלך. תקרא את הכתבות פה לגבי דיכאון וחרדה לפני שאתה קופץ. לי זה עוזר פלאים בנושא! אני לא סובל מפסיכוזה. סה"כ היו לי 2 מצבי פסיכוזה קצרים שחלפו לגמרי ואני לא לוקח שום כדורים

BlackGhost אוהב/ת את זה.
  8. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לפותח השרשור - כדאי שתעדכן את הפסיכיאטר על הפסיכוזות גם במחיר של שלילת הרשיון. התופעה של drug induced psychosis מוכרת היטב לפסיכיאטרים והמקרים הבודדים שבהם זה קורה משמשת את מתנגדי הלגליזציה כדי להזהיר מסכנות הקנאביס. מצד שני, אלו אחוזים בודדים באוכלוסיה ששם הקנאביס אכן יכול להיוצ קטליזטור להתפרצות פסיכוזות אצל אנשים שמראש הייתה להם רגישות גנטית לפסיכוזה.
    קח בחשבון שפסיכוזה קצרת טווח כתוצאה משימוש בסמים יכולה להיות אירוע חד פעמי, אבל גם קיים סיכוי בלתי מבוטל להתקבעות הסימפטומים הפסיכוטיים ולהופעה של סכיזופרניה בהיקף מלא. לכן אם כבר קרה פעמיים הייתי ממליץ לך להתנהל בנושא במשנה זהירות.
    מצטרף להמלצה לשקול טיפול קוגניטיבי התנהגותי; קיימים היום טיפולים יעילים ויחסית קצרי טווח לחרדה חברתית. טיפול קוגניטיבי התנהגותי בקבוצה הוא אכן הטיפול המומלץ ביותר לסובלים מחרדה חברתית, הבעיה היא שאחוז ניכר מהסובלים מהפרעה זו חוששים מראש להצטרף לקבוצה. אלטרנטיבה אחרת היא טיפול פרטני - שוב, מומלץ בגישה קוגניטיבית התנהגותית.
    אם אתה בכל זאת רוצה לנסות להרוויח את האפקט ההרגעתי של הcbd אתה יכול לנסות להתבסס על holly basil - "בזיליקום קדוש", זה זן של בזיליקום (אם אני לא טועה מקורו בהודו) שעשיר מאד בcbd אך ללא THC. תקרא קצת באינטרנט ותראה שנעשו לא מעט מחקרים לגביו שמצאו הקלה משמעותית בפוסט טראומה, לא פחות מקנאביס וללא הסיכון להתפרצויות פסיכוטיות. אני לא אומר שאני ממליץ לך, אני רק אומר ששווה לך לקרוא בנושא.
    ואל תקל ראש בהתפרצויות הפסיכוטיות שחווית. סכיזופרניה מלאה זה הרבה מעבר לפסיכוזה.

9. Mr.Weed

Mr.Weed קנאביסט

לייקים:
    27
    תקנו אותי אם אני טועה, קנאביס יכול להיות פיתרון ללחץ וחרדות ופסיכוזה, או להיות המעורר שלהם, זאת בהתאם לזן ולכמויות הCBD. כי ידוע שזה עוזר לדיכאון ולחרדות ופוסט טראומטיים. אני טועה במשהו?

10. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    לא נכון. יש אנשים שזה עוזר להם מאוד עם חרדות ודיכאון, למרות שיש כאלו שלא.
    גראס יכול לעזור אבל אני מסכים שבדרך כלל הוא לא הפיתרון, רק עבודה עצמית.

11. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    אין ספק שאתה מבין בזה ....
    אכן ככל שהחרדה החברתית קשה יותר כך קטנים הסיכויים שהאדם יגיע לטיפול.
    לבחור היו שני אירועים פסיכוטיים לא אחד.
    לא ניתן לחזות מראש למי תהיה פסיכוזה ולמי לא...

פסיכיטארים ואנשי מקצוע מתחום בריאות הנפש ממליצים על שימוש בגראס רפואי רק לפוסט טראומה בשום אופן לא לחרדות ובשום אופן לא למי שחווה פסיכוזה גם לא לדיכאון.
    דיכאון חרדות פסיכוזה עלולה להיות החמרה כתוצאה מעישון גראס

12. MrT

MrT קנאביסט על

לייקים:
    114
    אל תגע בירוק יותר, זה רק מדרדר לך את המצב בטווח הארוך לפי מה שתיארת.
    תזמין לך בצורה חוקית שמן cbd בלי להסתבך ובלי להוציא ים כסף כל חודש וזה יעבור לך

13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    שימוש בקנאביס לא מנבא פגיעות לפסיכוזה אבל יכול להיות טריגר. בפסיכיאטריה נהוג לראות הפרעות נפש מתוך מודל של פגיעות ולחץ, ובהיבט הזה - לאנשים מסויימים חווית אובדן השליטה מעישון קנאביס היא לאו דווקא מרגיעה אלא עשויה להיות מלחיצה. בעיקר בזנים עשירים בTHC. כל מה שאני אומר זה שלמי שכבר פעמיים חווה התקף פסיכוטי אחרי עישון קנאביס כדאי מאד להזהר מהפעם השלישית, כי בשלב מסויים הפסיכוזה עשויה להתקבע ולהתפתח לסכיזופרניה בהיקף מלא.
    פסיכיאטרים ממליצים על קנאביס רק לפוסט טראומה כי זו ההתוויה היחידה המאושרת כרגע. הcbd מאד יעיל להרגעת חרדות, הבעיה במצבי חרדה היא בעיקר בTHC. דווקא לדכאון נהוג להשתמש בזנים עשירים בTHC בגלל שהוא ממריץ ומשפר מצברוח.
    כמו שכתבתי יש לא מעט מחקרים על צמחים נוספים שעשירים בcbd מעבר לקנאביס, כשלמיטב ידיעתי הבזיל הקדוש מוביל ביניהם. קראתי מחקר על שימוש בבזיל קדוש לטיפול בפוסט טראומה שהשיג תוצאות טובות יותר מקנאביס רפואי. לדיכאון הייתי ממליץ לשקול מיצוי רודיולה - צמח שנחקר מאמצע המאה ה19 כמסייע לטיפול בדיכאון, כמשפר קשב וריכוז, מגביר ערנות ומחזק את הגוף ומערכת החיסון. ניתן להשיג כרגע בכמוסות בבתי טבע (בקרוב יירד מהמדפים בגלל חברות תרופות שמנסות להכניס כתרופת מרשם טבעית לטיפול בADHD) או מהאינטרנט. לדעתי הצמח השני ברשימת "הכי כדאי לצרוך" אחרי קנאביס.

14. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    רק מבהיר שמה שכתבתי על רודיולה זה דעה אישית בלבד ולא המלצה לשימוש; ממליץ לאנשים שסובלים מדיכאון או הפרעות קשב עם רכיב רגשי לקרוא על רודיולה ולעשות כל אחד את שיקול הדעת שלו.

15. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    hizky אתה מתעסק בבריאות הנפש? מאיפה הידע?

16. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בוא נשים את סוגיית המקצוע שלי בצד מטעמי פרטיות. אני משתדל להיות בן אדם אחראי ולא לומר דברים שאני לא יכול לעמוד מאחוריהם.
    וחרף זאת, חשוב לי להדגיש שכל מה שנכתב פה, ובכל שרשור אחר, בכל פורום באינטרנט, צריך להילקח בערבון מוגבל על ידי הקוראים בלי קשר לרקע שלי, שלך או של כל כותב אחר. לא משנה מה הרקע המקצועי של הכותב, זה לא יחליף בשום צורה ייעוץ מקצועי מאיש מקצוע שמכיר את המטופל אישית ולאורך זמן.
    לפותח השרשור - יש לך פסיכיאטר מטפל ומן הראוי להיות כנה איתו כדי שיוכל להמליץ על טיפול מיטבי. במקרה כזה שהיו התקפים פסיכוטיים אתה צריך לבקש את הייעוץ מהפסיכיאטר שלך ולא באינטרנט. להסתיר מהפסיכיאטר את זה שחווית שני התקפים פסיכוטיים זה לבקש ממנו לעשות את עבודת הטיפול בך עם כיסוי עיניים וידיים קשורות מאחורי הגב

17. schizo

schizo קנאביסט

לייקים:
    47
    כל מילה שאמרתי אני עומד מאחוריה בלי קשר למאיפה אני מביא את הידע.
    אני לא חושב שהבחור מסתיר מהפסיכיטאר שלו את העובדה שהיה פסיכוטי לא יודע למה החלטת שהוא מסתיר זה
    מניסיוני האישי מספיק שתגיד לפסיכיאטר שלך שאתה חרדתי או דיכאוני לא תקבל ממנו המלצה לגראס רפואי
    לקרוא מאמרים שכתבו סטלנים ולהסתמך עליהם במקום להקשיב לרופא פסיכיטאר זאת בעיה רצינית

18. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    Y23 היה לך כנראה התקף חרדה, ולא פסיכוזה.
    אם באמת הייתה עובר התקף פסיכוטי מקנאביס, אז בחיים בחיים שלך לא הייתה מתקרב לזה.

בטח היה לך התקף פאניקה וחרדה שכלל גם דה-פרסונליזציה/דה-ריאליזציה בצורה חזקה!
    אותו התקף מפחיד ושלילי גרם לך כנראה לחשוב שעברת פסיכוזה, אבל בפועל זה היה רק התקף חרדה.

בהתקף חרדה עלולים להרגיש רעידות בכל הגוף, דפיקות לב, ופחד קיצוני שכולל גם דמיונות ומחשבות לא הגיוניות שהמוח פשוט מנחית עליך בלי שתרצה, אותן מחשבות ודימיונות מכניסות אותך לסרטים ולפחד שאוליי משהו נדפק אצלך, בטח גם היה לך בומים של ראיית תמונות ואוליי קצת הזיות קטנות שהכול נראה זוהר שטוח, או גדול יותר.

אבל באמת אני לא מאמין שעברת התקף פסיכוטי, התקף פסיכוטי זה מחשבות שהאנשים הקרובים אליך רוצים לפגוע בך.. או שהשב"כ רודף אחריך.. אתה שומע את השדרן של הטלוויזיה מדבר אליך אומר את השם שלך... בהתקף פסיכוטי הבנאדם לא אחראי למעשיו ועלול ל היות מסוכן לעצמו ולסביבה.

אני לא מאמין שיש פסיכיאטר כ"כ משוגע וחסר אחריות שיהיה מסוגל לתת אישור לקנאביס רפואי למי שעבר התקף פסיכוטי.

ותעשה טובה לצעמך ולסובבים אותך... אל תתקרב לזנים שיש להם יותר מ 15 אחוז THC!!!, וכמובן לא להתקרב לזנים שמכילים מפחות 10 אחוז CBD.

תעשן רק זנים שמפוצצים בCBD, כמו אבידקל ומידנייט של תיקון עולם, ככה אין מצב להתקפי חרדות או פסיכוזות.

19. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לא אמרתי לרגע שהדברים שאמרת אינם נכונים, להיפך אני מסכים איתך בכל מילה ובעיקר בזה שצריך להתייעץ עם אנשי מקצוע ולא להתבסס על חוות דעת באינטרנט, כולל לא זו שלי.
    הכותב כתב בפוסט הראשון בשרשור שהוא טרם הזכיר את ההתקפים הפסיכוטיים בפני הפסיכיאטר שלו מחשש שלא יאשר לו רשיון. לגבי זה התייחסתי שעדיף שיספר, ואם הפסיכיאטר יחליט לא לאשר לו רשיון לקנאביס רפואי עקב כך - כדאי שיקשיב לו. ואם הפסיכיאטר יחליט לאשר לו רשיון לקנאביס רפואי הוא מן הסתם יעשה את זה תחת מעקב מקצועי ראוי. שום חוות דעת באינטרנט לא מהווה תחליף לייעוץ מקצועי ובוודאי לא במקרים של התקפים פסיכוטיים.

20. LarryOG

LarryOG קנאביסט

לייקים:
    20
    ד"א זה קצת מוזר שאתה אומר שעברת שתי התקפי פסיכוזה, כי כבר מההתקף השני הייתה אמור להיות מאובחן סכיזופרן.

בדרך כלל התקפים פסיכוטיים מתרחשים רק לסכיזופרנים שמעשנים גראס, אנשים עם חרדה חברתית ועם בעיות של חרדה כמו שכתבתי מקבלים רק התקפי פאניקה וחרדה מקנאביס!

גם תמיד כל הפסיכיאטרים חוזרים על זה שאנשים עם התקפי חרדה או חרדה חברתית לא יקבלו פסיכוזה כ"כ בקלות, בטח לא מגראס זה טבעי, בשביל לקבל פסיכוזה מקנאביס צריך להיות עם גנטיקה של סכיזופרניה סמויה שגם ככה תתפרץ מתיי שהוא...

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!