1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

הצעת החוק החדשה

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י Hizky434, ‏27/1/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אני לא כל כך מבין את המתמטיקה, אם לבן אדם יהיה מותר להחזיק 15 זרעים, לגדל עציץ אחד כל פעם ולהחזיק עד 5 גרם... הרי עציץ אחד אפילו הכי מסכן מוציא מינימום 15 גרם ובגידול כמו שצריך גם עד חצי קילו..? מה רוצים שנעשה עם השאר? הרי למכור לא חוקי עדיין. הרי כל יומיים המשטרה ינסו ליפול על מישהו שרק סיים גידול ויש לו כמה עשרות עד מאות גרמים וינסו לטעון שהנה הנה זה למטרות סחר.. אז שכל זה סתם הרבה מילים להגיד בקיצור שכל עוד בן אדם בוגר מגדל לעצמו ומשתמש בשל עצמו ולא מוכר - אז שיעשה מה שבראש שלו, כל עוד זה לא מערב מכירה וכל עוד זה בתוך הבית?

2. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    החוק החדש מאפשר:
    גידול עציץ אחד.
    החזקה של 15 זרעים.
    החזקה של עד 5 גרם מחוץ לבית.
    בקיצור זה אומר התרת גידול ושימוש עצמי. שימוש מסחרי אסור והחזקה מעל 5 גרם תהווה משפט כמו שקורה עכשיו. המטרה היא להקל על המערכת שעוסקת בעיקר בצרכן הנורמטיבי ולא בגורמים פליליים.

3. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    החזקת כמות מעל 5 גרם תהיה קנס, עד כמות שנחשבת סחר שזה נראה לי 15 גרם או יותר.

4. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    פדיחה לא הייתי בטוח אז החמרתי יותר מדי. בתור התחלה זה טוב, חוסך לכולם כאבי ראש תרתי משמע..

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לא הבנתי.
    "החזקה של עד 5 גרם מחוץ לבית"... -
    א. אתה בטוח שהניסוח בהחזקת 5 גרם מתייחס רק למחוץ לבית? חשבתי שמדברים על החזקה של מקסימום 5 גרם בלי קשר אם בבית או לא..?
    ב. אם אכן לא הבנתי נכון ו5 גרם זה המקסימום להחזקה מחוץ לבית - אז מה לגבי הכמות שמותר להחזיק בבית? אין הגבלה להחזקה לשימוש עצמי בבית? נניח אם גידלתי עציץ אחד, מ15 הזרעים שהיו לי בבית, וטפו טפו טפו יצא חצי קילו קנאביס - כל עוד אני מעל גיל 21, לא מוכר לאף אחד, ולא יוצא מהבית עם יותר מ5 גרם עליי - אני במסגרת החוק? לפי הצעת החוק החדשה כמובן

6. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    שלום,
    א. מחוץ לבית, לא ברור? בבית תעשה משבזין שלך.. כל עוד אתה לא עובר על החוקים (עישון בפומבי, הדחת קטינים לשימוש בסמים, מתן חצרים וכדומה), אם אתה לא מאמין יש את הסרטון מתוכנית הבוקר ששרן השכל דיברה עם לוסי אהריש מהשבוע האחרון.
    ב. כן, כל עוד תחת התנאי החוק המוגדרים. ז"א יצאתי לרחוב, בכיס שלי יש גרם קנאביס משובח של פרפל הייז, אני בן 21, ואתמול חגגתי את היום הולדת. במידה ועצר אותי שוטר. סביר להניח שלא תהיה לו עילה לעצור אותי, אלא אם אני מסטול ועושה רעש..

7. dly

dly חבר חדש

לייקים:
    1
    מה?? על איזה חוק מדובר? רק אני לא בעניינים? מדובר בחוק שמדבר למטופלים ברפואי?? והאם הוא כבר נכנס לתוקף?

8. DarkWing

DarkWing קנאביסט

לייקים:
    16
    אפשר להחזיק כמות גדולה (ממש) כל עוד זה לא מחולק לכמה צינצנות/שקיות ושלא יהיה משקל בסביבה או משהו שיעיד את סחר ואתה יכול לטעון במשפט שזה שימוש עצמי ואין עילה נוספת חוץ מהכמות למכירה

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אחלה, עכשיו רק צריך להחזיק אצבעות שיעבור.
    אני לא עד כדי כך אופטימי אבל זה שהפעם ההצעה באה מהליכוד נותן סיכוי.

dly אוהב/ת את זה.
  10. nimrodg

nimrodg קנאביסט

לייקים:
    107
    יש עוד לפחות חצי שנה ככה עד שזה יעבור ועדות ויעלה לקריאה ראשונה...

11. Carma

Carma חבר חדש

לייקים:
    1
    חברים בואו נרים מחאה חברתית בטיימינג של הצעת החוק זה יהיה מצויין צריכים לעשות רעש ץקשורתי שאנשים יתמכו מכל הארץ איחוד כזה של צרכני הקנאביס יתן פוש רציני בתהליך

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    יש כמה וכמה קבוצות לחץ של מתפקדים במפלגות המרכזיות שתומכות בשינוי מדיניות הקנאביס בארץ. למשל "הליכודניקים החדשים" ששמו לעצמם למטרה להביא שינוי חברתי בתוך הליכוד, בין היתר גם בנושא מדיניות הקנאביס.
    אם אתה באמת רוצה לעשות מהלך עם משמעות (כי גם כשהוציאו 400 אלף איש לרחובות במחאה החברתית, בפועל זה לא גירד לאף ח"כ לעשות שינוי חברתי אמיתי בשטח) מציע לשקול להתפקד לאחת מהמפלגות הגדולות ולהצטרף לקבוצת לחץ שתומכת בשינוי מדיניות הקנאביס. מתפקדי המפלגה, במפלגות שבהן הנציגים לכנסת נבחרים בפריימריס, הם אלו שקובעים מי ייכנס בבחירות הבאות לכנסת מטעם המפלגה ומי לא, ולכן - לקבוצת לחץ גדולה של מתפקדים מתוך המפלגה שדורשת התייחסות בפועל לנושאים שאותם רוצה אותה קבוצה לקדם, יש השפעה משמעותית גם על חברי הכנסת המכהנים כעת ורוצים לשמור על הכסא שלהם גם בפנסיה הבאה.
    אני לא מדבר על מפלגה ספציפית כזו או אחרת, את "הליכודניקים החדשים" ציינתי רק כדוגמא כי זו קבוצה גדולה יחסית ודי מוכרת לציבור. יש קבוצות כאלו של מתפקדים שמתארגנות לדרוש להעלות נושאים כאלו ואחרים על הפרק בכל המפלגות בהן הנציגים לכנסת נבחרים בפריימריס.

BlackGhost אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!