1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מחסור במגנזיום בתחילת הפריחה - לא מצליח לפתור

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏1/2/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בדיעבד גיליתי שהדשן שהשתמשתי בו בצמיחה כנראה נטול מגנזיום לגמרי. מה שהוביל למחסור במגנזיום בצמח שלי. באמצע הצמיחה היו סימנים של מחסור במגנזיום, דישנתי דישון עלוותי עד שהגיע מועד ההשקיה הבא ואז השקיתי ב2 ליטר מי גשמים עם כפית אחת של מלח אנגלי (ההמלצה שקראתי היא להשתמש ב2 כפיות מלח אנגלי על 4 ליטר מים במצבי חירום של מחסור במגנזיום); אז- זה פתר את הבעיה.
    לפני שבועיים הצמח נכנס לפריחה והחל להראות כבר מאז סימנים של מחסור במגנזיום. ניסיתי השקיה ב4 ליטר מי גשמים עם 2 כפיות מלח אנגלי + דישון עלוותי במים מועשרים במלח אנגלי - לא השתפר מספיק אבל גם לא החמיר. הורדתי את העלים שמתחת לרשת הscrog במחשבה שאולי הם גוזלים מגנזיום מהצמרת, ובהשקיה האחרונה הוספתי כפית מלח אנגלי להשקיה + דשן צמיחה. ביומיים האחרונים אני שם לב שבעיית המחסור במגנזיום הולכת ומחמירה - העלים העליונים יותר נהיים צהובים (בעיקר בשוליים שלהם) ויש כמה עלים שכבר התחילו להתייבש ולהתפורר בקצוות. יש גם גבעולים סגולים לחלק מהעלים בצמרת. יש לפחות עוד יומיים להשקיה הבאה (הקרקע עדיין לחה) וקראתי בדיון אחר לא לדשן דישון עלוותי מרגע שיוצאים פרחים - ובדיוק התחילו לצוץ פרחים.
    אז מה אני עושה?
    חשבתי להשקות היום למרות שהאדמה לחה 4 ליטר מי גשמים עם 3 כפיות מלח אנגלי... השאלה כמה מלח אנגלי ניתן להוסיף מקסימום במצב כזה (כמה כפיות על 4 ליטר מים) לטיפול במחסור נקודתי, וכמה מלח אנגלי אני צריך להוסיף בכל השקיה כעת בפריחה, בהנחה שגם בדשן הפריחה שלי אין מגנזיום? ייתכן שיש אבל אני נוטה להניח שעדיף עודף מגנזיום מחוסר מגנזיום. מה גם שממה שהבנתי קשה להגיע למצב של עודף מגנזיום...

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תפסיק להשתמש במי גשמים זה דבר ראשון.

דבר שני, בלי תמונות מאוד קשה לעזור לך.

3. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    למה להפסיק להשתמש במי גשמים? הם עם ריכוז מלחים מינימלי. עדיף להשתמש במי ברז?

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כי אין בהם מגנזיום (וגם לא סידן).
    שזאת בדיוק הבעיה שלך.

Hizky434 אוהב/ת את זה.
  5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה על התשובה אגרונום. זה אומר שעדיף להשתמש במי ברז? חשבתי שתמיד עדיף להשתמש במים עם כמה שפחות מלחים כדי לאפשר יותר דישון בדשנים מינרליים? כמובן שאם הדשן שלי נטול מגנזיום זה בעייתי, השאלה אם פתרון נכון יותר זה לעבור להשתמש במי ברז בתוספת דשן פריחה, או להמשיך עם מי הגשמים ולהוסיף גם דשן פריחה וגם מלח אנגלי (שכולל למיטב הבנתי מגנזיום וקלציום, בדיוק שני המינרלים שאתה אומר שחסרים במי גשמים)? פשוט האופציה של מי הגשמים נשמעת לי יותר מבוקרת בזה שאני לא מכניס מלחים לא נחוצים סתם...
    לגבי התמונות - אני גולש בדפדפן TOR מהנייד... אני לא יודע איך להעלות פה תמונות. אבל אני ב99% בטוח שמדובר במחסור במגנזיום, זו בעיה שאני מכיר מהעבר - אכן בכל הגידולים הקודמים שלי השתמשתי בדשן הצמיחה הזה שככל הנראה אין בו בכלל מגנזיום, ובמי גשמים או מי מזגנים נטולי מלחים, ואכן בכל הגידולים שלי התפתח במהלך הצמיחה מחסור במגנזיום שתמיד נראה אותו דבר: הצהבה של העלים העליונים ביותר, בתחילה מהשוליים של העלים לכיוון המרכז. בד"כ הוספה של 2 כפיות מלח אנגלי לגלון מים (גשמים או מזגנים) פתר את הבעיה, אבל תמיד היה מדובר בצמחים אוטומטיים שגודלם לא הגיע לחצי מהגודל של הצמח הנוכחי. לכן אני כן יודע שמלח אנגלי אמור לעזור לפתור את הבעיה הזו, כי נתקלתי בה בעבר וזה עזר, מה שאני לא בטוח זה בכמויות, כמה מלח אנגלי להוסיף להשקיה במצב כזה שמתפתח כבר מחסור חמור (חלק מהגבעולים העליונים סגולים, מה שלא היה לי בעבר) וכמה מלח אנגלי אני צריך להוסיף באופן כללי בכל השקיה בשיגרה? בהנחה שהמלח האנגלי הוא המקור היחיד בהשקיה שלי למגנזיום ולקלציום, כי כמו שאמרת במים שלי אין אותם וככל הנראה גם לא בדשן שבו השתמשתי. כמו שכתבתי בעבר הוספה של שתי כפיות מלח אנגלי לגלון מים פתרה לי בעיה כזו של מחסור בצמחים אוטומטיים קטנים יותר, וכל גידול מרגע שהבחנתי שמתפתח מחסור במגנזיום המשכתי בכל השקיה עם דישון להוסיף חצי כפית מלח אנגלי למים, אבל כאמור כעת הצמח הרבה יותר גדול.
    בכל אופן השקיתי עם גלון של מי גשמים בתוספת 3.5 כפיות מלח אנגלי. אני מקווה שיפתור את המצב

6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אל תשתמש במי גשמים. אין שום יתרון למים כ"כ עניים במינרלים.
    אני מציע לך להוסיף למי ברז מגנזיום ודשן ולהמשיך לדשן.
    מה הרכבי הדשנים שלך?

כמות המלח אנגלי (מגנזיום סולפט) שאתה צריך להוסיף תלויה ברמת הניקיון שלו.
    יכול לנוע בין 2 גרם לליטר (כחצי כפית) ל 10 גרם (כ 2 כפיות לליטר).

למרות שללא תמונה אני באמתת לא יכול להגיד לך שמדובר במחסור במגנזיום.
    וודאות של 99% הינה רק לאחר בדיקה אנליטית של הצמח.
    אני מעריך שמדובר בוודאות של פחות מ 50% במקרה שלך.

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה על התשובה.
    אני אעבור אם כך להשקות במי ברז אחרי השריה של 24 שעות לשחרור הכלור.
    מבחינת המלח האנגלי אני לא יודע מה רמת הנקיון שלו, הוא מגיע מבית המרקחת...
    הרכב המינרלים בדשן הצמיחה שלי היא npk: 14:3:7."בתוספת מיקרואלמנטים", אין פירוט אילו וכמה.
    מקווה שההשקיה היום עם הרבה מלח אנגלי תביא לשיפור בצמח.
    במידה ולא יהיה שיפור ביום יומיים הקרובים אעלה תמונה לחוות דעת מדוייקת יותר. פשוט אני לא יודע איך להסיר מתמונות תיוג gps כשמעלים דרך הטלפון

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יווו!
    זה המון חנקן. אתה בטוח שזה מה שרשום על מיכל הדשן?
    נראה די מוזר לדשן נוזלי.

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    כן היה לנו דיון על זה לפני שנה וחצי חחח...
    זה נקרא "דשן ביו מרוכז למשאבות דישון". בזמנו אמרת לי שבמקרה הכי גרוע יהיה עודף חנקן אבל שיש סיכוי טוב שצמח הקנאביס יידע לאכול את כל החנקן הזה. הצמחים שלי באמת די כהים בצבע, בעיקר בעלי המניפה. כנראה בגלל שבצמיחה מקבלים קצת יותר מדי חנקן. מהגידול הבא אחליף דשן, סוגיית המיקרואלמנטים החסרים לא משמחת אותי.
    בינתיים להבוקר אין שינוי לא לטובה ולא לרעה במצב העלים העליונים מההשקיה עתירת המלח האנגלי אתמול; נחכה לצהריים. במקרים קודמים ראיתי התחלה של שינוי אחרי יום יומיים

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    היי אגרונום
    הבעיה עדיין במצב זהה 24 שעות אחרי ההשקיה בגלון מי גשמים בתוספת 3.5 כפיות מלח אנגלי
    לא החמיר אבל גם לא השתפר
    מצרף תמונות הפעם, להכוונה יותר מדוייקת

קבצים מצורפים:

11. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אני לא יודע אם רואים את זה בתמונות אבל המסגרת החיצונית של העלים בקולות שמתחילות להתגבש בהירה יותר ממרכז העלה, ויש חלק מהגבעולים של עלי המניפה העליונים שבגוון סגלגל.
    הזן הוא OG KUSH, לא אוטומטי. שבוע שני בפריחה בדיוק היום

#11 Hizky434, ‏2/2/16
    נערך לאחרונה ב: ‏2/2/16
  12. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    סה"כ פגיעה לא חמורה. הצמח יסתדר.

אמרנו שאתה מפסיק להשתמש במי גשמים.
    אתה רק מחמיר את הבעיה.בשימוש במים עניים במגנזיום.

אתה לא תראה שיפור מיידי, אלה לאחר שבוע שבועיים.
    עליפ פגומים לרוב לא ישתקמו.

בהצלחה!

13. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה, הרגעת אותי.
    לפחות הבעיה כעת לא מחמירה לעומת היומיים הקודמים שראיתי החמרה.
    כן אני אפסיק להשתמש במי גשמים, פשוט ההשקיה הקודמת עם תוספת המלח האנגלי הייתה לפני שקראתי את התגובה שלך לא להשתמש בהם וכבר הייתי בלחץ.
    נשארו לי בערך 35 ליטר של מי גשמים, ובהשקיה הבאה אני מתכנן להתחיל להשתמש בדישון פריחה. האם אתה ממליץ להשתמש במי הגשמים שנותרו כדי לבצע שטיפה לאדמה ומייד אחרי השטיפה להשקות עם מי ברז שהושרו ל24 שעות, בתוספת דשן פריחה ותוספת מלח אנגלי? או לשפוך את מי הגשמים ולוותר על השטיפה? או לעשות שטיפה לפני המעבר לדישון פריחה רק עם מי ברז רגילים ולא מי גשמים?

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    תפסיק להשתמש במי גשמים!
    אין צורך לאדות כלור. אתה יכול לתתתת מים ישר מהברז.
    תדשן רגיל ותוסיף מלח אנגלי בריכוזים שציינתי.

15. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    חחח בסדר המי גשמים יילכו להשקות את הדשא, שבדיוק שמו עליו קומפוסט. אז נראה לי שזה בסדר...
    אין בעיה, לגבי הדישון אני מבין כמה לדשן בדשן הפריחה (150ppm לחנקן) וגם לגבי המלח האנגלי לתוספת המגנזיום. השאלה רק אם כדאי לעשות שטיפה (במי ברז) לפני התחלת הדישון בדשני פריחה או שזה מיותר לדעתך? השקיתי כל הצמיחה במי גשמים ככה שקשה לי להאמין שנבנתה לי כמות מלחים משמעותית באדמה

16. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב עברו יומיים מההשקיה עתירת המלח האנגלי, ובזהירות אני חושב שאפשר לומר שיש סימנים ראשונים לשיפור. המסגרת הצהבהבה מסביב לעלים העליונים מתחילה להצטמצם לדעתי. אולי רק wishfull thinking ☺.
    35 ליטר מי גשמים שאגרתי בקפידה הלכו להשקות את הדשא...מצחיק כל המחזור גידול הזה הייתי בדאגה שיישארו לי מספיק מי גשמים ובסוף הם הולכים לדשא... טוב כמו שאמר פורסט גאמפ, "דאגה אחת פחות"...

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אין צורך בשטיפה אם רמת המליחות לא עולה מעל ל 3.

18. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    מה זה אומר "רמת מליחות"? איך זה נמדד?
    יש לי מד חומציות דיגיטלי ומד ppm. אתה מתכוון למדידת המליחות בקרקע? איך מודדים את זה?

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    מדידה ע"י מד מליחות או בשמו היותר מוכר מד EC.
    מודד כמה יונים (מלח) יש לך בתמיסה ע"י מתח חשמלי.

20. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    נכנסתי קצת לקרוא על OG kush, הזן שאני מגדל, בין היתר קראתי שהפריחה שלו מתאפיינת בעלים ירוקים בהירים, ובתמונות מה שראיתי בשלבים מתקדמים יותר של הפריחה די מזכיר את העלים שלי - מסגרת בהירה כזו מסביב לעלה. זה העלה לי מחשבה שעברה לי בראש עוד קודם, אם יכול להיות שמה שראיתי כבעיה זה במידה מסויימת מראה אופייני לפריחה? שככל הנראה אצלי הוחמר בשל מחסור במגנזיום, כי יש כמה שזה יותר צהוב אצלי. כי בסה"כ הכללי המראה הזה של מסגרת של ירוק צהבהב מסביב לעלה הירוק די יפה לעין, העלים נראים די בריאים בכללי, לא צהוב של קמילה

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!