1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

זרעים אוטומטיים נקביים

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י knowhope, ‏4/2/16.

1. knowhope

knowhope חבר חדש

לייקים:
    0
    שאלה שלא הצלחתי למצוא עליה תשובה ברורה, האם יש אפשרות או מומלץ לבצע FIM או גיזום (לטובת הגדלת COLA) בזרעים אוטומטיים? היות וזמן הצמיחה שלהם קצר מאוד וכמעט אחרי שבועיים שלושה מתחיל שלב הפריחה (כחודשיים).
    תודה.

2. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא מומלץ.

3. knowhope

knowhope חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה אגרונום, אך כשאתה אומר לא מומלץ זה לא חד משמעי. במידה ואני רוצה למקסם את הגידול (מפאת שטח גידול קטן) איך היית ממליץ לבצע זאת? האם SCROG יעזור ללא FIM או גיזום בשבועיים שלושה הראשונים?
    תודה מראש

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא מומלץ הכוונה לזה שאם מדובר בגידול הראשון שלך סביר להניח שתקבל פחות יבול אם תבצע את הפרוצדורה המדוברת.
    גם אם אתה תבצע את הפרוצדורה באופן מושלם אתה לא תקבל יותר יבול בהשוואה לצמח א מטופל.

מצד שני, זה יכול להיות מאוד מהנה.

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לא מומלץ לעשות מניפולציות של סטרס גבוה כמו גיזום או fim לצמחים אוטומטיים - התערבויות כאלו מכניסות את הצמח לשוק שמעכב את הצמיחה, ובאוטומטיים כל יום של עיכוב בצמיחה מוביל לצמח קטן יותר.
    מה שכן אפשר לעשות באוטומטיים זה לכופף את הגבעול כשיש 4-5 סטים של עלים ואז הוא יצמיח מחיבורי העלים ענפים חדשים. זה גורם פחות סטרס לצמח ומשיג תוצאות דומות

6. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    יש דבר חשוב שצריך להבין, הקיטום נעשה כדי ליצור יותר חלקים של הצמח שחשופים ליותר אור וככה בעצם נוצרת ''הגדלת COLA''.
    אם תקח בחשבון שאתה מגדל אוטומט ותדאג למספיק אור בכל חלקי הצמח לא תהיה צריך לקטום בכלל.
    אתה צריך לשאול את עצמך למה אתה רוצה לקטום בכלל.. אם זה כדי ל''הגדיל ייבול'' אז באוטומטיים למגדל לא מנוסה זה יעשה יותר נזק מתועלת, עדיף לך להשקיע בהרבה אור.
    אם זה כי אין לך מקום ואתה רוצה להוציא כמות גדולה יחסית מצמח קטן יחסית אז סבבה אבל אל תעשה את זה עם אוטומט.....

7. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    hydrotony, מה שאתה אומר לא נכון.
    קיטומים וגיזומים נועדו אך ורק כדי לשפר את הפרישה של הצמח. תהליך גיזום כזה או אחר לא מגדיל את היבול הסופי שתקבל, אלה משפר את פיזור האור שכל חלק מהצמח מקבל.

8. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    זה בדיוק מה שהתכוונתי. תעשה שאכטה ותקרא שוב

9. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    אני מצטער, כנראה לא שמתי לב.

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בהחלט מסכים שעבור מגדל לא מנוסה זה יעשה יותר נזק מתועלת באוטומטיים.
    לקח לי 3 מחזורי גידול של אוטומטיים ללמוד לפצל ל4 קולות ושייצאו יפה - ואז באמת יצא יבול גדול פי 2 מלגדל קולה אחת. אבל ב3 המחזורים שניסיתי ולא הלך טוב יצא יבול גרוע בכמות. אני מסכים שזה עניין של נסיון, וגם של מאפייני הצמח ובמידה לא מבוטלת לדעתי גם מזל.. זאת הבעיה עם אוטומטיים שאין הרבה מרחב תיקון לעומת צמח רגיל שמקסימום ממתינים עוד כמה ימים או שבועות לפני שנכנס לפריחה כדי לתת לו להתאושש.
    גידלתי 3 זרעים של אותו צמח אוטומט גם פעם אחת בלי לגעת, וגם פעמיים עם קיטום - פעם אחת כשלא עשיתי כמו שצריך ויצא יבול גרוע, ופעם אחת שיצא מוצלח והיבול הספיק לי לחצי שנה... בלי להתערב זה ללא ספק הכי בטוח ויוצא בהחלט מתגמל, בטח אם זה בנסיונות הראשונים.

11. knowhope

knowhope חבר חדש

לייקים:
    0
    תודה רבה לכל המגיבים, יש לי Norther Lights אוט' וגם Cheese אוט' - בארון של Homebox Q60 עם מנורה MH250W וגם HPS250W , חשבתי בשבועיים שלושה הראשונים לשים את ה-MH ואחרי לשים את הHPS מקווה שייצא הכי טוב שאפשר! ואכן אני מתכוון ללמוד כמה שרק אפשר!
    שבת שלום

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    שלב הפריחה של אוטומטיים הוא מגיל 3 שבועות בערך, למיטב ידיעתי. את הפרחים מתחילים בד"כ לראות בגיל 5 שבועות. מבחינת דשנים מומלץ להחליף מדשן צמיחה לדשן פריחה כשהצמח מפסיק לגבוה; לא יודע אם גם לגבי החלפת הנורה זה הקריטריון

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!