1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

נורת חירום דלקה לתוך שעות החושך של הצמח

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏23/2/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הצמח og kush, חמישה שבועות בפריחה.
    הייתי צריך היום אחה"צ לעשות שינוי בחיבורי החשמל של התאורה אז ניתקתי במקביל גם את תאורת החירום מהשקע כדי שתיתן אור בינתיים. כשחיברתי חזרה את התאורה הראשית מסתבר ששכחתי להחזיר לשקע את תאורת החירום, ולא שמתי לב כי הארון היה בלאו הכי מאד מואר. כשנזכרתי בחצות האור דלק מאד מאד חלש, ברמה כזו שלקח לי כמה שניות לשים לב שיש שם אור בכלל. האור חירום דלק מחמש וחצי בערב, כלומר סביר להניח שהצמח נחשף ללפחות 3-4 שעות של אור אפקטיבי נוספות לתוך זמן החשיכה הרגיל שלו. אם זה משנה, בגלל אילוצי מקום תאורת החירום עומדת בצד הארון, חצי ממנה מעל גובה הצמרת וחצי מתחתיה. בגלל שזה בצד סביר להניח שהקולה הכי קרובה (שלמרבה הצער היא גם הקולה הכי יפה) הרגישה הכי הרבה תוספת של אור.
    האם ומה לדעתכם יכולות להיות ההשלכות לכך? למה כדאי לשים לב בצמח בימים הקרובים?

2. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב, עדכון מהבוקר, התאורה מאירה, המאוורר מאוורר, הפרחים מלבלבים, וגם... הבחנתי בכמה בולבולונים קטנים בחיבורים של הפרחים לענפים, כמעט על כל הקולות. אני מצרף תמונות. אני לא יודע אם הופיעו מאתמול או שהיו שם גם קודם ולא שמתי לב, לא חיפשתי אותם שם קודם והם די קטנים. נקודה נוספת היא שאני זוכר שכמעט בכל הגידולים הקודמים שלי היו בשלבים האחרונים של הפריחה כאלו בדיוק ובאותם החלקים של הקולות, כך שחשבתי שאולי זה חלק טבעי של הפריחה.
    מה דעתכם? יש סיכוי שאלו פרחים זכרים? ואם כן האם לדעתכם באשמת הטעות שלי עם נורת החירום או שזה משהו טבעי בשלב כזה של הצמח?
    ושאלה שנייה - בהנחה שאלו אכן פרחים זכרים, הצמח צפוי לקציר בעוד 3-4 שבועות בערך. האם במידה ואלו פרחים זכרים הם יספיקו לפרוח ולהיפתח עד אז? וגם אם כן, כמה זה כבר ישפיע על איכות הפרחים שבוע שבועיים לפני קציר?

קבצים מצורפים:

3. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    @אגרונום http://forum.xn--4dbcyzi5a.com/index.php?threads/לגרום-לזכר-להצמיח-פרחים-נקביים.9991/
    ---------------------------------------
    קשה לראות בתמונה.. אז אני לא יכול להגיד לך בוודאות אבל זה באמת נראה כמו פריחה זכרית.. לפי זה שאתה יודע את הזן אני מנחש שהוא צמח נקבי מה שאומר שאם תשאיר את הפרחים הזכריים ותיתן להם להפרות את הצמח יהיה לך זרעים נקביים, או שאתה יכול לבחור להוציא את כל הבולבולים האלה אחד אחד עם פנצטה ולקצור כשיהיה מוכן יבול איכותי יותר

4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה לא כ"כ פשוט לקבל זרעים נקביים.
    אם הצמח דו-מיני באופן טבעי (ללא התערבות הורמונלית חיצונית) אז יש לו רקע גנטי שיכתיב שיהיו לו צאצאים דו-מיניים.

5. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    זה לא ניראה כמו בולבול. יותר כמו הפריה אם כבר.. תפתח אחד בעדינות תראה אם מתפתח שם זרע..

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הצמח הוא פמינייזד. וכל יתר הפריחה היא בוודאות נקבית. לא צילמתי את יתר הפריחה התמקדתי רק בבולבולונים האלה אבל הם היוצאי דופן במסגרת כלל הפריחה שהיא בוודאות נקבית.
    השאלה אגרונום עד כמה ולמה זה בעייתי שהצאצאים התאורטיים של הצמח יהיו דו מיניים..? אני לא מתכנן להשתמש בזרעים, אם ייצאו מהצמח הזה, כדי להמשיך הפריה הלאה... מספיק לי שיוציא כמה עשרות זרעים שבוודאות הם בעיקרם נקביים גנטית וזה מספיק לי לגידול להרבה שנים קדימה... לא מפריע לי להבא להוציא בכל גידול את הפרחים הזכריים אם בתמורה אקבל כמות זרעים שמעבר לפרוצדורה הזו מבטיחים צמחים נקביים... השאלה אם יש עוד חסרונות בלתת לו להפרות את עצמו, בהנחה שאכן מה שצילמתי זה פרחים זכריים?

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    כמובן כוונתי לקטוף את רוב הפרחים הזכריים, שוב אם אכן ימשיכו להתפתח ככאלה, ולהשאיר כמה בודדים בחלקים הנמוכים יותר של הצמח שלא חשופים ישירות למאוורר, ובתקווה לתפוס אותם בזמן לפני שייפתחו ואז להפרות נקודתית פרח או שניים.

8. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הצמח לא נקבי אם אתה רואה אברי מין זכריים. מדובר על צמח דו-מיני ובזה מסתיימת הפרשה.
    איזה זרעים תקבל? סביר להניח שבעלי נטייה גנטית לפתח את שני אברי המין.

אין לך מה להמשיך לגדל את הצמח הספציפי הזה, או כל צאצא עתידי שלו. סביר להניח שאם מדובר בצמח דו-מיני הוא לא בעל אחוזי THC גבוהים במיוחד.

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בינתיים משאריות עלים ובצבצים של שאריות גיזום שעישנתי ממנו הוא נותן יופי בראש... ויש לו עוד 3 שבועות לפריחה. כך או כך אחרי 4 חודשים אין לי כוונה לזרוק אותו לפח, אחכה לראות איך הפרחים החשודים כזכרים מתפתחים ולפי זה אשקול אם לנסות לעשות לו הפריה עצמית על אחד הפרחים או להסיר את כל הזכרים, ומתי לקטוף. צריך לזכור שהבחנתי לראשונה בפרחים החשודים הללו לאחר שינוי משמעותי בשעות התאורה, אמנם חד פעמי אבל מכל מה שקראתי יכול להיות שזו הסיבה להופעת פרחים זכרים ולא רק נטיה גנטית של הצמח. מן הסתם אם שינוי חד פעמי בתאורה גרם לזה אז הפגיעות הגנטית לכך ככל הנראה קיימת בצמח הזה, אולי ברגישות מוגברת לעומת צמחים אחרים, אבל ללא טריגר של הטעות בתאורה לא בטוח שהפגיעות הזו הייתה באה לידי ביטוי.
    תודה על העצות וחוות הדעת, אעדכן בהמשך...

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב נתחיל מראש בהצהרה שיצאתי טמבל.
    לא יודע מה נסגר איתי, בשבוע האחרון הייתי מאד עמוס בכל מיני דברים, ואיכשהו כל המנחוסים באו לצמח שלי בשבוע הזה.
    אחרי הסיפור עם תאורת החירום ביום שני, ביום שלישי בלילה הקפדתי לזכור לכבות אותה ואכן היה לי מזל כי במהלך הלילה של שלישי הייתה הפסקת חשמל של שעה, ואם לא הייתי זוכר לכבות לצמח היה אור שעה באמצע הלילה. אז קמתי ברביעי ב6 בבוקר לוודא שהתאורה נדלקת, וכיוונתי מחדש את השעונים. אז בגלל שהגלגל של הטיימר האנלוגי נתקע כשמסובבים על מצב טיימר, העברתי לon קבוע כדי לכוון בנוחות. אתמול לקראת 11 בלילה נכנסתי למחסן בחושך לקחת משהו ופתאום אני רואה שהתאורה של הצמח דולקת. אז כיוון שאתמול לא הייתי בבית כל היום, המסקנה המתבקשת זה ששכחתי את האור דולק מרביעי בבוקר עד חמישי בלילה, משהו כמו 40 שעות ברצף. הצמח כאמור שבוע חמישי בפריחה.
    בדקתי את הבולבולונים מיום שני - אלו בוודאות פרחים זכרים, עשיתי לאחד מהם ניתוח תחת מיקרוסקופ כיס ורואים בפנים עלי כותרת שמתחיל להתגבש, אבל נראה שעדיין יש להם זמן עד שייפתחו.
    אז כאמור - אני טמבל. אבל השאלה מה הלאה.
    כרגע יש על הצמח להערכתי סביב 60 גרם של קנאביס באיכות סבירה, ומהגזם אפשר יהיה למצות עוד 150 גרם חמאת קנאביס בערך; לא בדקתי אותו בטעימה אבל מטעימות מתוצרי קנאביס שהפקתי משאריות גזם של הצמח במהלך הגידול אני יודע כבר שזה צמח די חזק בהשפעה שלו. אני רואה שהטריכומות שליש שקופות, שליש לבנות ושליש חומות, אבל יחסית קטנות. איך שאני רואה את זה יש לי שתי אפשרויות:
    א. כיוון שהבנתי שלפרחים זכרים לוקח בערך שבועיים להבשיל ולהיפתח, האפשרות הבטוחה בעיניי זה לחכות במתווה הגידול הנוכחי עד יום שלישי הקרוב ואז להכניס את הצמח ל48 שעות חושך ולקטוף בחמישי בלילה, מה שיש יש אבל 99% שהתוצרת לא תיפגם בגלל ייצור זרעים. זה יהיה 6 וחצי שבועות לתוך הפריחה מתוך 8 שבועות שאמור לפרוח.
    ב. להמתין עוד שבוע וחצי ובשלישי הבא להכניס לחושך ולקטוף בחמישי הבא, כמה ימים לפני סיום 8 שבועות בפריחה; זה אומר לקחת סיכון שאולי חלק מהפרחים הזכרים ייפתחו עד אז ויתחילו להיווצר זרעים שיפגעו באיכות היבול וגם יהיו מעצבנים בקססה אח"כ. אבל יהיה יותר יבול והיבול יהיה יותר בשל.
    אציין רק שזה גידול בשיטת scrog - לא נראה לי שיהיה אפקטיבי לנסות להסיר את כל הפרחים הזכרים כי הפריחה מעל הרשת די צפופה ויהיה קשה למצוא את כולם.
    מה דעתכם? אני מתכנן מחר או ביום שני לקטוף פרח קטן אחד לטעימה כדי לבדוק את המצב הנוכחי של התפרחת. לדעתי אם יהיה מוצלח מספיק אני אקטוף כבר בחמישי הקרוב ולא אסתכן בלדפוק את כל היבול...
    וזאת גם שאלה - האם במידה ומתחילים להתפתח זרעים זה רק עוצר את המשך הגדילה של הצמח או גם פוגע באיכות הפרחים שכבר גדלו עד כה?

#10 Hizky434, ‏26/2/16
    נערך לאחרונה ב: ‏26/2/16
  11. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    התוצר משביע רצון? לקצור ועכשיו.

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אני אקטוף מחר ואבדוק.
    אגרונום כמה זמן לוקח לפרחים זכריים בהמפרודיט כזה להבשיל ולהיהפך לפוריים?

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    זה יהיה די מדהים אם הם עדיין לא נפתחו והפרו את הפרחים הנקביים.

14. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לפי מראה עיניים בלבד נראה שעדיין לא

15. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב קמתי על הבוקר וקטפתי את אחד הפרחים הקטנים, פרח של שליש גרם בערך, ייבשתי וטעמתי.
    לפני הכל, לא היו בו זרעים גם לא קטנטנים, אבל היה בין החלקים הנקביים פרח זכר אחד שליש פתוח. אז נראה לי בכל מקרה אכניס הערב ל48 שעות חושך ואקטוף בשני בלילה. קצת פחות נוח ממה שחשבתי אבל לא שווה לקחת סיכון.
    בכל אופן עישנתי הבוקר ג'וינט מדיום, והתוצרת גורמת להרמת גבות תרתי משמע... קנאביס מאד חזק, העיניים שלי אדומות כאילו עישנתי פעם ראשונה אחרי חודש (ואני מעשן כל יום כבר שבועיים שלושה), ושמתי לב שאני נוטה לחיוכים דביליים כבר איזה שעה ☺.
    בקיצור כל הסיבות לא להמתין. רק חבל שלא גדל עוד טיפה לפני

16. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב נפרדתי ללילה טוב הערב מהצמח עד שני בערב, במהלך היום הגברתי במיוחד את נורת ה UVB לסביב 3 שעות במהלך היום, עשיתי שטיפה והשקיתי במים שהוספתי להם קצת תמצית וניל בשביל המזל עם הטעם. אני ממש מופתע מהחוזק של התוצר הנוכחי, עוד לפני היומיים בחושך ובייבוש מהיר בתנור. אז אמנם ייצא פחות משחשבתי אבל לפחות האיכות מפצה על זה.
    משתף שגם מצאתי היום בבוקר במקרה חומרי גלם שמתאימים לבניית ארון גידול מושלם לצרכיי, ככה שבכלל כנראה שיש קארמה טובה לסכם את הגידול היום. אני אסיים עם הייבוש והיישון של זה ואתחיל לחשוב אולי על פרוייקט של אוטומטי בבאבלר (הידרו).
    מצרף תמונות של הליידיס הצעירות, או יותר נכון לומר "הצעירות" וזהו :)

קבצים מצורפים:

17. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב אז היום הגיע לסיומו מחזור החיים של הצמח, חבר עזר לי בקטיף ות'כלס די התבאסנו בהתחלה, כי יצאו קולות רזות כאלה עם פרחים קטנים. גם לקח זמן עד שהפרח הראשון שגזמנו התייבש בתנור אז היינו שנינו סאחי ובכלל היינו קצת מבואסים. בינתיים עד שסיימנו התייבש מה ששמנו בתנור, ג'וינט ראשון ו- וואלה הכל נהיה טוב...☺ אחלה קנאביס שבעולם, נותן הרגשה אופורית כייפית ולא כבדה כזו, סוג של ריחוף על ענן. גם קטפנו והורדנו עלים עם הידיים אז בסוף קילפנו מהידיים הדביקות מה שנשאר ולאחר יותר מעשור לשנינו עשינו צ'ילום, בקיצור תענוג של ערב. גם פרוייקט אחר שאני עובד עליו הגיע לשלב משמעותי של לקראת סיום היום, אז בכלל הכל הסתדר לטובה. גם כשתלינו את הענפים לייבוש ראינו להפתעתינו שאמנם הקולות רזות, אבל יש לא מעט מהן בכלל, מילאנו כמעט את כל הרשת של הscrog. יש גם איזה חצי קילו עלים טריים שנראה לי שאמצה מהם איזה רבע עד חצי גרם חשיש או שמן קנאביס עם בוטאן, ובאופן ספציפי יש 50 גרם של עלי סוכר דביקים שאיתם אשתמש להכנת חמאת קנאביס. אז אמנם בפרחים ייצא מהצמח הזה גג 50-60 גרם ואין מה לומר זה מאכזב אחרי השקעה של כמעט 5 חודשים שנפלה על שטות, כי הפוטנציאל היה מגיע בכייף ל100-120 גרם אם היה מסיים לפרוח, אבל האיכות מצויינת ובדיוק בעוצמה ובסוג ההשפעה שמתאים לי. אז כנראה שבסופו של דבר הכל לטובה.

18. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    לפי דעתי הצמח עדיין לא היה מוכן לקציר בגלל זה הקולות הרזות.. העניים האדומות כנראה כי היה הרבה CBN.
    ועוד משהו אחרי יבוש של שבוע ויישון של עוד לפחות שבועיים הפרחים יהיו הרבה יותר חזקים..

19. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בסך הכל כמו שאמרתי אני מרוצה. חששתי שיתחילו להתפתח זרעים ושהתוצר ייהרס.
    במהלך הקטיף לא הבחנו בזרעים אבל כן היו מלא פרחים זכרים חצי פתוחים ופתוחים לגמרי, ככה שעוד שבוע בוודאות היו זרעים. ת'כלס אני אשמח אם מתישהו באיזה קיסוס אמצא כמה זרעים מהפריה עצמית של הצמח הזה. באמת שמעבר לטעויות שלי, מהזן אני מאד מרוצה

20. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    לדעתי לא היו מתפתחים זרעים בזמן קצר. בטבע הזכר פורח ראשון כי לזרעים לוקח זמן להבשיל. זה כמו בקססה של פעם שהיית רואה זרעים גדולים ושחורים אבל גם קטנים וירוקים. אם היית משאיר היה יוצא במקסימום קצת זרעים קטנים וירוקים. אבל לא נורא. אני לא מאמין שאני אומר את זה אבל לא צריך להילחץ מכמה בולבולים.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!