1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

גידול חדש - סקאנק 1#

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏3/3/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אחרי שהגידול האחרון שלי התחרבש התוצרת מועטת ככה שחשוב לי לגדל בצורה שאגיע לקציר בפרק זמן הקצר ביותר.
    חשבתי להזמין זרע של נורת'רן לייט אוטומטי אבל גם אני מעדיף להמתין עם הזמנת עוד זרעים עד שייתברר העתיד החוקי של קנאביס בארץ, וגם חישבתי שעד שיגיע המשלוח ועד שיבשיל צמח אוטןמטי זה איזה 3 וחצי 4 חודשים וב4 חודשים אני יכול לסיים מחזור גדילה אאוטדור/אינדור של זרעי סקאנק 1# שיש לי בבית.
    הזרעים הם כאמור סקאנק, לא אוטומטי ולא פמינייזד, קיבלתי אותם במתנה עם המשלוח האחרון שהזמנתי. יש 5.
    חשבתי לנסות להנביט 2, לגדל שני עציצים בעציץ נפח 40 ליטר עם תערובת גידול רגילה ודישון מינרלי, ובערך בגיל חודש חודש וחצי לקחת ייחור מכל צמח, ואחרי שבועיים שיפתחו שורשים להעביר לפריחה בארון גידול. אם אחד מהם נקבה ואחד זכר אז את שני הצמחים של הייחורים אני אשים בפריחה בנפרד כדי שהזכר יפרה את הנקבה לייצור זרעים לעתיד, ואת הנקבה הגדולה אכניס לפריחה ואת הזכר הגדול אזרוק. זה יביא לי בטווח של 4 חודשים הבשלה של צמח אחד בגודל בינוני.
    אם שני הייחורים יתבררו כנקבות אז את אחת הנקבות הגדולות אכניס לפריחה בארון ואת השנייה אשאיר בשמש ליום מחזור גידול טבעי בשמש, כלומר עד סוף אוקטובר. ככה יהיה לי אחרי 4 חודשים צמח בשל בינוני ואחרי 8 חודשים צמח נוסף ענק.
    מה דעתכם על התכנון?

2. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    תכנון מעולה, מקווה רק שלא ייצאו שני זכרים מה שלא סביר.

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    כן קצת סביר.
    אם נניח לרגע שהסיכוי לזכר הינו 50%, אזי הסיכוי שיצאו שני זכרים הינו 25%.

4. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    ממה שאני יודע ההסתברות לנקבה היא 0.6. כלומר 0.16 ההסתברות לשני זכרים. חשבתי לשתול 3 זרעים כדי לצמצם את ההסתברות לאף נקבה ל6% (או 12.5% אם מחשבים לפי 50-50) אבל כיוון שלכל צמח אני מתכנן להצמיח ייחור לבדיקת מיניות זה כבר די הרבה צמחים, ואני רוצה להשאר בגבול של מה שניתן לטעון כגידול לשימוש עצמי

5. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    אולי מישהו יודע אם יש מוצר שיכול לפתור את הבעיה הזאת - לתת הורמונים שיהפכו זכר לנקבה? זה לא נשמע משהו מאוד מורכב איך יכול להיות שאין

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    גם לי עלתה השאלה הזו.
    אני לא יודע אם אפשר להשוות בין התפתחות המיניות של עוברים לשל צמחים, אבל אצל עוברים הברירת מחדל היא נקבית בכל עובר עד שהוא עובר תהליך מסקולניזציה עקב שחרור הורמונים, אם אני לא טועה טוסטסטרון. אם לא מופרש ההורמון יתפתח העובר לנקבה שתגדל להיות עקרה (בגלל שהיא xy ולא xx). אז השאלה אם יש לזה מקבילה בעולם הצמחים, האם הפרשה או מניעת הפרשה של הורמונים מסויימים יכולים למנוע התפתחות של צמח זכר ולגרום לו בכל מקרה להתפתח כנקבה?

7. Anna

Anna קנאביסט

לייקים:
    191
    מה שכתבת מזכיר לי יותר שאלה בפסיכומטרי :)

לא מבינה גדולה בתחום הזיווגים הצמחיים אבל מה שבטוח שאם אתה רוצה להפרות נקבה אתה לא חייב לגדל את הזכר והנקבה ביחד,באותו חלל. (אלא אם כן אתה מתכנן לקבל מאות זרעים). מספיק לקחת את האבקה הלבנה מהזכר ולמרוח אותה בעדינות על ענף אחד או שניים של הנקבה. זה יספיק להרבה זרעים וגם יאפשר לשאר הענפים להוציא פרחים כרגיל.
    לא חבל להפסיד כמה פרחים יפים?!

8. BlackGhost

BlackGhost קנאביסט על

לייקים:
    188
    אין אפשרות כזאת. יש דרכים להפוף צמח לדו-מיני אבל זה הדבר האחרון שאנחנו רוצים.
    זרעים נקביים יכולים להבטיח כמעט 100% שתצא נקבה.

9. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    למה אתה חושב שברירת המחדל בעוברים היא נקבית? העובר מקבל מהאמא כרומוזום x כי היא xx ומהאבא או x או y וזה מה שקובע את המין של העובר. יכול להיות בעיות הורמונליות במהלך ההריון או בעיות כמו xxy אבל בגדול המין נקבע ברגע ההפריה.
    לדעתי ככה זה גם בזרע, ההפריה נעשתה ברגע שהאבקן פגש את השיערה של הפרח הנקבי ואז נקבע המין של הזרע.

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    זה לא מה שאני חושב, זו עובדה.
    כל עובר, בין אם גנטית הוא xx (נקבי) או xy (זכרי) מתחיל בראשית חייו כעובר נקבי. במהלך השליש הראשון להריון, אם מדובר בxy, מתרחש תהליך מסקולניזציה - כלומר "גיברור" של העובר (להפוך אותו לזכרי) שמעורב בו בין היתר שחרור של הורמונים, כמו שאמרתי למיטב זכרוני טוסטסטרון. אם לא ישוחרר הטוסטסטרון העובר יגדל כנקבי מבחינת מבנה הגוף ומערכת הרביה, אך כיוון שהוא לא xx גנטית אותה נקבה תהיה עקרה.

11. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    אתה בעצמך כתבת בין אם גנטית הוא נקבי או זכרי... גנטית. זה אומר שהפוטנציאל שלו הוא מלכתחילה לכיוון אחד. גם אם תשכפל את אותו הזרעון והביצית פי מיליון תמיד תהיה אותה תוצאה. אתה צודק שכדי לפתח אברי מין צריך השראה של הורמונים ואם אין את זה אז יש בעיה הורמונלית והעובר יוצא לא תקין. דבר שאולי מוכיח דווקא שזה לא כזה פשוט לשנות את המין המקורי, על ידי הוספת הורמון למשל.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!