1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

חיפוש בתחתונים

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י MazxoR, ‏4/4/16.

1. MazxoR

MazxoR חבר חדש

לייקים:
    23
    מתי מותר לשוטר לבדוק בתחתונים?

2. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    כשהוא רואה חבילה חשודה :D
    נראה לי כשיש חדש סביר...

3. Outdoor

Outdoor קנאביסט

לייקים:
    73
    בתחנה חיים שלי בתחנה

4. nadavgrinvald

nadavgrinvald חבר חדש

לייקים:
    7
    חיפוש גופני מתחת לבגדים התחתונים נחשב כחיפוש חיצוני (חיפוש על הגוף ללא חדירה).
    תנאי לקיום חיפוש חיצוני הוא קיומו של יסוד סביר לחשד שהחשוד מחזיק בגופו ראייה להוכחת ביצוע עבירה או קשר בין החשוד לביצוע עבירה.
    הסמכות של השוטר לביצוע החיפוש היא אך ורק בהסכמתו של החשוד לביצוע החיפוש על גופו.
    משמע, לא ניתן לבצע חיפוש שלא בהסכמת החשוד. אולם, עריכת חיפוש שלא בהסכמה של החשוד אפשרית באישורו של קצין משטרה (רפ"ק ומעלה).
    החיפוש החיצוני ייערך בידי בן מינו של החשוד, במקום שמבטיח שמירה מירבית על כבודו של החשוד, כלומר שלא בפומבי.
    מקווה שעזרתי.

vvasili אוהב/ת את זה.
  5. MazxoR

MazxoR חבר חדש

לייקים:
    23
    נדב תודה רבה על התשובה אך יש סעיפים שלא הבנתי מה עלול לגרום לחשד כזה שעלול לגרום לחיפוש חיצוני (באנג,ניירות גלגול) כאשר אני מסרב הם יכולים להשיג צו או אישור באותו רגע? או שישחררו אותי?

6. nadavgrinvald

nadavgrinvald חבר חדש

לייקים:
    7
    אין הגדרה למה נחשב כחשד סביר. בסופו של יום מי שקובע האם אכן במקרה מסוים קם חשד סביר, וכי ההחלטה של השוטר לערוך חיפוש הייתה נכונה הוא בית המשפט. כל מקרה נבחן לפי נסיבותיו הוא יתכן כי בית המשפט יחליט כי במקרה אחד החשד שהתעורר אצל השוטר עלה עד לכדי חשד סביר ובמקרה אחר דומה יוחלט שדווקא החיפוש נערך בהעדר חשד סביר.
    החזקה של באנג אסורה בכל מקרה כך שמלכתחילה אין פה כל שאלה של האם התעורר חשד סביר בליבו של השוטר. בנוגע לניירות גלגול, יתכן ובמקרה מסוים אכן יוחלט שלא קם חשד סביר לביצוע חיפוש רק בשל הימצאותם של ניירות גלגול בחזקתו של אותו אדם שעל גופו בוצע החיפוש.
    בנוגע לסירוב לחיפוש, הרי שבהעדר כל חשד סביר, ההסכמה שלך לחיפוש היא מקור הסמכות היחידי המאפשר לשוטר לערוך חיפוש על גופך ובחפציך. בהעדר חשד סביר אתה כמובן שרשאי לסרב לחיפוש.

7. MazxoR

MazxoR חבר חדש

לייקים:
    23
    אוקיי תודה רבה, ויש לי עוד שאלה שאני לא יצטרך סתם לפתוח אשכול חדש, כאשר שוטר תופס אותי עם עיניים אדומות וגם עושה עליי חיפוש ולא מוצא כלום יש לו את האפשרות לעכב אותי לתחנה לבדיקת שתן/לקבוע לי מועד לבדיקת שתן?

8. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    עיניים אדומות זה לא חשד סביר בשום אופן. הוא לא יכול לעכב אותך על זה.

9. nadavgrinvald

nadavgrinvald חבר חדש

לייקים:
    7
    כמו שאמר פה החבר למעלה, עיניים אדומות לבדן הן לא בגדר חשד סביר. יכול להיות שיש דבר נוסף?

הייתי מעדיף שתיצור עמי קשר - 0508848606 ונראה מה אפשר לעשות בקשר לבדיקת שתן.

10. MazxoR

MazxoR חבר חדש

לייקים:
    23
    לא נתפסתי, שאלות כלליות בשביל להבין את זכויותי

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!