1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

שלוש עלמות חן - יומן גידול Skunk 1#

הנושא בפורום 'יומן גידול' פורסם ע"י Hizky434, ‏15/3/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לפני שנתיים בפעם האחרונה שהזמנתי זרעים מחו"ל קיבלתי מתנה 5 זרעים של סקאנק 1, לא אוטומטיים ולא פמינייזד.
    עברו שנתיים ונגמרו כל הזרעים האחרים... אז כדי להנמיך את הסיכוי לצאת רק עם זכרים בחרתי לגדל שלושה צמחים.
    יש התלהבות מיוחדת לגדל כמו פעם, בלי לדעת מיניות של הצמח מראש, ובמיוחד כשמדובר על זן קלאסי כזה....
    זה פעם ראשונה שאני מגדל 3 זרעים בו זמנית של אותו זן, וזה משעשע לראות איך כבר מהרגע הראשון שמתחילים לנבוט לכל אחת מהבנות יש הסגנון והקצב שלה. הראשונה מימין בתמונה מהרגע הראשון נבטה ראשונה מהזרע, הגיחה ראשונה מהאדמה ומאז נשארה מובילה. שתי האחרות בערך באותו קצב, האמצעית קצת מעצבנת מההתחלה אבל בסופו של דבר משתפת פעולה. והשמאלית - הייתה ילדה טובה ושקטה מהיום הראשון. חחח והן כולה בנות שבוע היום.
    מקווה שיהיה לי אנרגיה להמשיך לעדכן על ההתפתחות שלהן, יש הרבה תקוות וציפיות, אם ייצאו יותר מנקבה אחת אני אנסה להרבות כדי לייצר זרעי פמינייזד, אבל יש עוד חודש חודש וחצי עד שאוכל להוציא ייחורים וכבר להכניס אותם לפריחה לבדוק מיניות (שבועיים שלושה עד שאוציא ייחורים, ושבועיים שלושה עד שהייחורים יתבססו ואפשר יהיה להכניס אותם לפריחה).

קבצים מצורפים:

קליל, BlackGhost, Enpo.ip ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  2. Dani420

Dani420 קנאביסט

לייקים:
    89
    הם נראות (בתקווה שלא "נראים") על הכיפאק כבר! איזה יופי תמשיך לעדכן

3. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    הם כולם נראים אותו דבר. אין שום הבדל בניהם בשלב הזה.

שיהיה בהצלחה!

4. Adiv

Adiv מנהל
    מנהל

לייקים:
    235
    בהצלחה - מחכים לעדכונים :)

5. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בשעה טובה הבנות בנות שבועיים, נכנסות לנעליים הגדולות שהכנתי להן, תרתי משמע - עציצי 35 ליטר עם שליש אדמת משתלות, שליש הומוס, שליש פרלייט. הולכים על גידול בדישון אורגני הפעם. כיוון שאני מגדל 3 עציצים יש 50% שלפחות 2 תהיינה נקבות, ואז - לפחות אחת תישאר עד סוף העונה בנובמבר... זה יהיה צמח ענק של 8 חודשים :). גם הזמנתי מאיביי תרסיס מי כסף ככה שאם ייצאו לפחות 2 נקבות בכלל תהיה חגיגה כי גם אייצר זרעי פמינייזד לכמה שנים קדימה.

שיניתי את הסדר שלהן - אתי היפה (1) בעציץ השמאלי ביותר עם הכי הרבה שמש, דנה המעצבנת (2) בעציץ הימני הקצת יותר קטן, ואורטל שעדיין ילדה טובה (3) באמצע ביניהן. שומרת שלא יריבו.
    נראות כמו ליליפוטיות קטנות בארץ הענקים...
    רק שלא ייצאו שלישיית קוקסינלים :rolleyes:

קבצים מצורפים:

Admin, vvasili ו-BlackGhost אוהבים את זה.
  6. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יכול להיות שהמעבר החוצה מעט מוקדם.
    שיהיה בהצלחה!

7. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    החוצה במובן של אאוטדור או במובן של מעבר לעציצים הגדולים? כי מראש הם גדלו אאוטדור

8. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב בינתיים נראה שהבנות מתאקלמות יפה, שלושתן מתחילות כבר להוציא זוג עלים רביעי. התכנון הוא לחכות לזוג עלים שישי לפני שאחתוך ייחורים לבדיקת מיניות, כדי שיהיה ענף מספיק גדול שהייחור יתפוס. את הייחורים אגדל בארון תחת פלורסנטים עם כיסוי בחצאי בקבוקים להגברת הלחות.
    היום אחר הצהריים השקיה ראשונה בעציצים הגדולים, צריך לחשוב איך משקים בכמויות שהעציצים האלו צריכים בלי להציף... ייקח כנראה קצת זמן השקיות ראשונות להשקות לאט לאט. מוזר לי קצת לא להתעסק באגירת מי גשמים, ובדיקת ppm, ובדיקת חומציות.... סגנון גידול אחר מבארון

9. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב הילדות בנות חודש, הגיע הזמן לדעתי לקחת ייחורים לבדיקת מיניות בהמשך. כולן הוציאו כבר סט עלים שביעי, אז חתכתי מעל זוג העלים הרביעי, הן התחילו כבר להוציא ניצנים של ענפים חדשים מחיבורי העלים שמהסט הרביעי ומטה. חתכתי את קצוות הגבעולים באלכסון וקילפתי בעדינות מעט מקליפת הגבעול, טבלתי במים ובהורמון השרשה ויאללה לכוסות הקפה. כיסיתי בחצאי בקבוקי קולה עם חורים לאיוורור, ובגלל שבעבר הדאיגו אותי שמא עם כיסוי כזה הצמחים ייחנקו מחוסר CO2, הנחתי את הכוסות על שני סטנדים מעץ עם רווח של 2 ס"מ ביניהם, ומתחתם הנחתי מאוורר מחשב קטן, כדי שיזרים אוויר למעלה לחממות. זה זרם אוויר חלש, אבל יוודא שהצמחים לא ייחנקו. אני שוקל להניח מתחת בקבוק ליטר וחצי עם קצת שמרים וסוכר שייצר עוד CO2 שיישאב למאוורר ומשם למיני חממות שמעל הייחורים. נקווה שעם כל זה יתפסו הייחורים, ובתקווה שעוד שבועיים אעביר לעציצים, ועוד שבוע שבועיים אחר כך אני מתכנן להכניס את הייחורים לפריחה. כלומר כשהצמחים יהיו בגיל חודשיים-חודשיים וחצי אני צפוי לדעת כבר מי ילדה טובה ומי לא.
    אגב תסתכלו בתמונה הראשונה של שלושת הצמחים לפני חיתוך הייחורים - אפשר לראות ששני הצמחים שבצדדים דומים במבנה, בצורת העלים, בגוון - ואילו הצמח האמצעי גם קטן יותר, גם בהיר יותר, גם יותר צר וגדל לגובה ולא לרוחב, וגם צורת העלים שונה. לא יודע אם זה אומר שזה זן אחר (כולם מאותה חבילת זרעים) או שזה זכר - ממה שקראתי הבנתי שצמחים זכרים לרוב קטנים יותר? או שבת'כלס בשלב הזה זה לא אומר כלום?

קבצים מצורפים:

גנג'יאל ו-yaya אוהבים את זה.
  10. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    בינתיים נראים אחלה.
    חוץ מהבקבוקי קולה שנראים כמו רעיון גרוע.
    אבל כנראה שזה רק כדי להשריש ולבדוק מיניות, ולא להפוך אותם לצמחים פרודוקטיבים.

11. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    אני עושה ייחורים בבקבוקים בלי חורים בכלל רק פותח לאוורר אותם שלוש פעמים ביום. החורים מורידים את הלחות ומאוורר בכלל מוריד לחות. אין צורך בco2.
    אחלה זן, גידלתי פעם ומאוד אהבתי.
    בהצלחה

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אכן החלטתי ללכת בין הטיפות, בין הצד שמציג אגרונום שאומר שהבקבוקים חונקים את הצמחים, לצד שגנג'יאל אומר שזה למטרת העלאת לחות - ולהשתמש בבקבוקים עם חורים, ועם מעט איוורור. המאוורר ממש מזרים זרם אוויר חלש, אבל קיים. והחורים מתחת לגובה של הצמחים כך שבחלק העליון תישמר לחות, אבל עדיין תהיה תנועה מסויימת לתחלופה של אוויר. נחכה יום יומיים ונראה איך הם מגיבים. בכל מקרה משטר התאורה הוא 18:6 לכרגע.
    אגרונום מה דעתך לגבי ההבדל בין צמח מס' 3 לשני הצמחים האחרים? זה האמצעי בתמונה של שלושתם בעציצים הגדולים. כל הצמח נראה אחרת, מהמבנה הכללי ועד לצורת העלים והגוון שלהם. האם זה עשוי להצביע על זכר? או על זה שזה כנראה זן אחר? או שזה עשוי להיות צמח מאותו הזן, לאו דווקא זכר ולאו דווקא נקבה, פשוט עם גנטיקה קצת שונה משל שני האחרים?

13. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    יש לך תמונה אחת עם כל הצמחים ביחד כדי שאפשר יהיה להשוות?

14. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    כן התמונה הראשונה שהעליתי בפוסט האחרון היא של שלושתם יחד

15. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    לא הייתי אומר שיש הבדלים גדולים במיוחד. קצה להצביע על משהו בשלב הזה.
    יכול להיות שמדובר בזנים מעט שונים.

16. גנג'יאל

גנג'יאל קנאביסט

לייקים:
    63
    אם קנית את כולם סקאנק אז הם כולם סקאנק. בזרעים מאותו זן יש הבדלים בין אחד לשני כי הגנטיקה מעט שונה. יותר מזה, בייחורים מאותה אמא יכולים להיות הבדלים קטנים. בזנים שונים תראה הבדלים מהותיים.
    כשיצא לי לגדל זכרים (שקר גס אני לא מגדל סמים) הם יצאו גבוהים והתחילו פריחה מוקדם אבל אני לא יודע אם אפשר להסיק מזה משהו.

17. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    ההבדלים בעין ניכרים... כעת הצמחים כבר די גדולים והצמח האמצעי ממש שונה משני האחרים - הגבעולים דקים יותר, העלים צרים יותר וארוכים בזמן ששני האחרים עלים רחבים יותר, גוון הצמח יותר בהיר זרחני בזמן ששני האחרים יותר כהה, הצמח יותר גדל לגובה ופחות נוטה מעצמו להתפרס לרוחב כמו שני האחרים...
    בכל מקרה עדכון - הצמחים כבר בני חודש וחצי וכשאני רואה כמה הם גדלו עד כה זה על סף המפחיד לחשוב לאיזה גודל עשויים להגיע אם אשאיר אותם עד סוף העונה בגידול חוץ. התכנון, בתקווה שיש לי לפחות 2 נקבות, להכניס אחת לפריחה עוד שבועיים, ואת השניה להשאיר עד סוף העונה. אם יש רק נקבה אחת - להוציא ממנה עוד 6-8 ייחורים, להשריש אותם ולהעביר לעציצים קטנים, ולעשות גידול של SOG, אולי היידרופוני כדי לזרז את התהליך. בכל אופן הבעיה היא שבינתיים ייחורים ששמתי להשרשה לפני 3 שבועות לא תופסים; שמתי סט נוסף מגבעולים יותר מבוססים ואני מקווה לטוב, אבל בשלב הזה כבר תכננתי להיות לקראת הפרחת הייחורים כדי לבדוק מיניות, ונראה שאוכל להתחיל הפרחה של הייחורים הללו רק עוד שבועיים בערך. מכל מיני שיקולים האיחור הזה של שבועיים בלו"ז שלי קצת בעייתי. יכול להיות שאכניס כבר את אחד הצמחים הראשיים לפריחה, בתקווה שייתברר כנקבה, ובמקביל אמשיך את תהליך בדיקת המיניות לייחורים של שני הצמחים האחרים..

18. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    עדכון נוסף...
    הבנות כבר בנות 8 שבועות ונראה שכולן נקבות, כולן הצמיחו שערות לבנות בפיצולים. הן גם מתחילות להוציא שערות לבנות בראשי הקולות - מה שגרם לי לתהיות אם בכלל מדובר בצמחים אוטומטיים; אגרונום אמר לי בשרשור אחר לחכות שבועיים לראות אם מתחילים להתגבש פרחים וזה מה שאני עושה.
    בינתיים הכנסתי את דנה (הימנית בתמונה של שלושתן, בעציץ הקטן) לארון למשטר אור של פריחה. אני אשווה בעוד שבוע שבועיים לשתי האחרות שנשארו בחוץ.
    מבחינת הייחורים - הסט הראשון לא תפס, עשיתי סט שני. מתוכו רק הייחור של אורטל (האמצעית בתמונות המשותפות) כבר נראה ממש כמו שתיל שנתפס. גם הייחור של דנה עדיין שורד, הייחור של אתי (השמאלית בתמונות המשותפות) גסס לגמרי לצערי. באופן כללי אתי מתחילה לאכזב - הייתה הצמח המוביל אבל ספגה מכה של כנימות עלה לפני שבוע וחצי ועד עכשיו חלק מהעלים פגועים.
    התכנית כרגע - אם גם הייחור של דנה יתפוס, אז אחד מהייחורים יומר עם תמיסת הורמון ג'יברלין לזכר ואנסה להפרות את הייחור השני. אם רק ייחור אחד ייתבסס (אורטל) אז איתו אנסה להפרות פרח אחד של הצמח שכעת בארון (דנה). אם הצמחים ייתבררו כאוטומטים רוב הסיכויים שלא אצליח לעשות הפריה כי הזמנתי את הורמון הג'יברלין מאיביי רק שלשום, וייקח עוד לפחות שבועיים עד שיגיע - עד אז הצמחים הראשיים כבר יהיו בני 10-11 שבועות, מה שאומר שכבר יהיה מאוחר להתחיל את התהליך מבחינת השלב בפריחה. אבל לפחות אדע שהזרעים אוטומטיים; יש לי עוד שני זרעים מאותה שקית, אם הצמחים ייתבררו כאוטומטיים אדע בפעם הבאה לעשות את תהליך הריבוי כבר מרגע שיתחילו לצאת השערות הלבנות.

19. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    שאלה: כמו שאמרתי העברתי את אחת הבנות לפריחה בארון. השאלה מה לגבי דישון? המצע שבעציצים זה שליש אדמת משתלות, שליש פרלייט ושליש קומפוסט הומוס. האם להמשיך לדשן את הצמח שהוכנס לפריחה רק במים רגילים (עם קצת מלח אנגלי, יש סימנים למחסור קל במגנזיום), או להתחיל לתת לו דשני פריחה? הצמחים חודש וחצי בעציצים אז אני מניח שעדיין מבחינת דישון רוב הצרכים של הצמח לשלב הצמיחה מקבלים מענה מההומוס שלמיטב ידיעתי עשיר בחנקן. השאלה מבחינת הצרכים של הצמח בפריחה, האם ההומוס נותן גם להם מענה או שצריך להוסיף דשן פריחה?

20. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב תמונות מעודכנות של הליידיס שבינתיים בגרו והפכו באמת לעלמות חן.
    בנות 8 וחצי שבועות,, 2 עדיין בגידול חוץ ואחת בארון.
    אודה לחוות דעתכם לגבי הצמחים שבחוץ - לי הם גם נראים בתחילת פריחה ולא רק טרום פריחה, יש הרבה שערות לבנות בראשי הקולות שלהן. נכון שהצמח בארון מראה פריחה יותר מתקדמת (הוא שבוע בארון ב12:12) אבל גם סימני הטרום פריחה התחילו אצלו מוקדם יותר.
    בנוסף יש את הייחור הקטן של צמח מספר 3 בארון קטן נפרד. בגלל החשד שייתכן שהצמחים אוטומטיים (אם אכן אתם מסכימים איתי שהתמונות של הצמחים בחוץ מתחילות להראות כמו פריחה?) התחלתי לרסס אותו כבר עכשיו פעמיים ביום במי כסף בריכוז 10PPM. אני יודע שזה לא מספיק, יש לי הזמנה של אבקת הורמון GA3 מאיביי בדרך אבל לבינתיים כיוון שרק התחיל להוציא 2 שערות ראשונות חשבתי שזה עדיף על כלום, למקרה שהצמחים אכן ייתבררו כאוטומטיים. כשיגיע הGA3 אעבור לתמיסה של זה בריכוז 100PPM פעם ביום. בינתיים הוא 3-4 ימים בעציץ, מתאקלם יפה.

קבצים מצורפים:

Dani420 אוהב/ת את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!