1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

מצע קוקוס חייב דשן הידרופוני?

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י flox, ‏17/4/16.

1. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    או שאפשר לדשן בדשן סטנדרתי (של מערכת דישון)?

2. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    דשן לקוקו ודשן לאדמה הם שונים.
    @אגרונום יכול להרחיב בשוני?

3. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    לא אגרונום אנוכי אבל לידיעתי- דשן של אדמה הוא סמיך יותר ומתאים לספיחה של האדמה, מה גם שאתה מכין כל פעם את המזון לצמח ולא מחזיק מאגר (אפשרי אבל חשוב לדעת אילו דשנים מתאימים למאגר פעיל בלי להרוס ציוד או להירקב עקב מגע עם דשנים נוספים).
    דשן לקוקו- צמח במצע קוקו אוכל כמו צמח בתנאים הידרופוניים. אוכל המון! ולכן רצוי שהדשן יתאים להתפרק עם דשנים נוספים במאגר לזמן ארוך ללא רקבון וללא הרס של הראש-כח.
    לכן רצוי להחזיק מאגר אחרת אתה בעבדות כל יום- יומיים..
    במאגר יש ציוד שמריץ את המים 24/7 כדי שלא יבצרו לך רקבון של דשנים (ראש כח כמו באקווריום לשמירת תנועה של המים). ממליץ לגדל בכד סופי של אייר-פוט! מדהים כמה חמצן השורשים מקבלים מכככל הכיוונים! גם עדיף מסמארטפוט כי אייר פוט הוא מפלסטיק ולא נשאר לח מהשקייה. ככה אתה מאכיל/משקה כל יום-יומיים ומגדל צמח מטורף!

Dr.hydro אוהב/ת את זה.
  4. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    דשן אורגני לא מתאים למערכות הידרופוניות.
    זאת מכיוון שאין את המיקרובים שמפרקים את הדשן לצורת זמינות לצמח.
    במערכות הידרופוניות עובדים עם דשנים מינרלים בלבד.

Dr.hydro אוהב/ת את זה.
  5. flox

flox קנאביסט על

לייקים:
    220
    הדשן למארכת דישון של אגוקן הוא מינרלי נכון?

6. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    למרות שלביוביז יש חלק מהמוצרים שמתאימים להיידרו או מצע קוקוס. למשל טופ מקס ויש עוד כמה בודדים וטובים. כדאי לבדוק.

7. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    אבל כן. אמרת את זה יותר טוב מימני יא מקצוען ; )

8. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    התוספים שביוביז מציאים כמו הטופ מקס ,הם סתם בזבוז כסף אם אין בהם ערכי npk או מיקרו אלמנטים , במילים אחרות זה סתם מים.

9. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    אח
    אחלוק עלייך. הביא לי תוצאות מאאאוד יפות. כל אחד והניסיון שלו. בטופ מקס יש אחלה תוספים לפריחה בלבד! הוא מלא בסוכרים אורגניים ויותר בטוח ללא מקצועני אורגני מלהישתמש במולסה או אגבה או סוכר חום אורגני

10. Dr.hydro

Dr.hydro קנאביסט

לייקים:
    114
    אני בכלל לא מבין למה כולם מוציאים מאות שקלים על דשנים ועל בילבולי מח של החניות אתם מודעים לזה שצמח הקנאביס צורח את אותם יסודות לאורך כל הגידול! צמיחה/פריחה פשוט במינונים שונים אים בא לכם לזרוק כסף לפח בבקשה אבל אים תפעילו לרגע שיקול דעת ותחשבו בהגיון עז תבינו שהצמח לא צריך את כל החרטה שדוחפים לכם בחניות.
    דשן זול ולא פחות טוב מי כל מה שממותג בחניות בבקשה-http://www.ecogan.co.il/?CategoryID=166&ArticleID=296

דוד גו ו-סוטולבוטול אוהבים את זה.
  11. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    ואני הייתי בטוח עד היום שישנו חומר הקרוי כלורופיל שהוא מייצר את הסוכרים מתהליך שנקרא "פוטוסינטזה" ועוברים דרך מערכת השיפה (מהעלים לכל אברי הצמח) והתוספים של ביוביז על מה שאתה מדבר זה דרך של החברה לעשות כסף על המגדל

עריכה : שמתי לב שרשמת סוכרים אורגניים??? איך הצמח מקבל את הסוכרים ? דרך השורשים??
    סוכרים כמו שאמרתי הצמח מייצר מהעלים ומעביר דרך מערכת השיפה לכל הצמח , אם אתה רוצה להוסיף סוכרים,אתה צריך להזריק אותם למערכת השיפה ולא לישפוך לאדמה, וזו משימה בעיתית למדי וקשה לי לראות איך תוכל לבצע זאת ללא עזרה של מומחה.

אם אתה רוצה קצת ללמוד על תהליכי ההזנה של הצמח אתה יותר ממוזמן.

http://lib.cet.ac.il/pages/item.asp?item=14094

#11 סוטולבוטול, ‏18/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏18/4/16
    hydrotony אוהב/ת את זה.
  12. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    תשמע, הגידול תחת מנורה הוא לא גידול בטבע. אין מה לעשות. בשבי צריך תוספים.
    שנינו יודעים מה יצא לך אם תיקח 2 צמחים- אחד רק מי ברז עם PH מסודר והשני עם דשנים של ביוביז- תחת אותה מנורה.
    שנינו יודעים שהצמח המדושן יתן בראש לצמח שרק שותה ומקבל מי ברז לא איכותיים (כי ככה זה בישראל). מבחינת צימוח, בריאות, פריחה, ותוצאה סופית של האיכות. להגיד על כל דבר שזה מים ולא שווה כלום זה מאוד נוח- אבל פוטוסינטזה סינטטית היא לא כמו תחת השמש והשמיים. נכון כלורופיל הוא טבעי בצמח- השאלה אם הוא מקבל את התנאים הנכונים לייצר אותו- כמו כל יצור בטבע- תנאים מביאים חיים.

13. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    אגב- כשאני מדבר על ביוביז אני מדבר רק על 4 מוצרים שלהם- GROW+BLOOM+TOP MAX+ALG.A.MIC מעולים לדעתי למי שלא רוצה להכין לבד את הדשן האורגני שלו. בכלל אני עובד עם שילוב של כל מיני חברות לתוצאה מקסימלית עבורי.

14. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    על מה אני מדבר איתך ולאיזה נושאים אתה בורח לי? אני בסה''כ דיברתי איתך על סוכרים והטענות שלך לא קשורות ולא מבוססות על שום דבר ממה שאתה אומר , אני לא אמרתי שגידול תחת נורה יותר טוב או פחות טוב מהשמש , אני יודע להגיד לך שאם תיקח 2 צמחים ואחד תשקה רק עם ביוגרו והשני תוסיף לו את כל השטויות כמו טופ מקס,אתה תגיע לאותן תוצאות.

אני דיברתי על הכלורופיל מבחינת ייצור סוכרים ,ואני לא מבין לאן אתה גלשתה .

BIO BLOOM הוא דשן עם אחוז מאוד גבוה של זרחן שלא מתאים לצמח הזה בכלל .

BIO GROW הוא דשן שמכיל ערכי NPK מתאימים לאורך כל הגידול , מהצמיחה עד סוף פריחה.

ALG A MIC הוא תוסף של מיקרואלמנטים (בעיקר מגנזיום)

TOP MAX הוא אינו דשן , איך התמיסה הזאת יכולה להשפיע על הצמח ??? אין שם כמעט שום דבר שהצמח יכול לזהות ובטח גם לא לקלוט .

וכל התוספים למינהם ,הם לא עושים שום דבר ,לא הויטמינים ולא חומצות אמינו , מדובר ברמאות של החברה כלפי אנשים שלא מבינים בצמחים . אם אתה רוצה לזרז את קצת הגדילה שלך ולנפח את הבאדים ? תשתמש בפחמן דו חמצני ,CO2, בדרך מבוקרת ונכונה ואז אתה תגיע לתוצאות מרשימות יותר.

ואם אתה מתכוון להביא לי איזשהן טענות , אז תסביר את עצמך מבחינה פיזיאולוגית שנבין על מה אתה מדבר.

Dr.hydro אוהב/ת את זה.
  15. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162

ממש לא בא לי להכנס לויכוח הזה אבל זה נראה כאילו אתה מעתיק ומדביק דברים שנכתבו בעבר ע''י אגרונום פה בפורום ולא מדבר מנסיונך האישי וחבל...

vvasili אוהב/ת את זה.
  16. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    בדיוק העיניין- הכל אני אומר מנסיון אישי. זה הבאג שלי- מה שאני לא מאמין בו לא יוצא מימני.
    ואלג'-א-מיק הוא לא מיקרו אלמנטים- בביוביז המיקרו נמצא בBLOOM. מנסיון שכל הארבע יביאו תוצאה מטורפת- איכות, ניפוח הפרחים, טעם, שומניות, ריח. אני לא מדען- אני מדבר מנסיון.

17. hydrotony

hydrotony אחד שיודע

לייקים:
    1,162
    לא מדויק, ממליץ לך לקלף את התווית ולראות את הפירוט NPK ןהמיקרו אלמנטים

18. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    מי יכול להתנסח טוב יותר במילים אם לא בעל מקצוע? אני מבין טוב מאוד מה אני רושם ואני רושם דברים רק מנסיון שעברתי ,דברנו על הביוביז ואם תראה ביומן הגידול לפני אחרון ,ובפורום הזה אני תמיד מסביר את אותו הדבר, אבל עכשיו בשביל הסבר מדויק יותר למה שאני לא רצטט משפטים של אגרונום אם הם נכונים ורלוונטים לנושא ? אני לא משוויץ בזה שיש לי ניסיון כי כמה גידולים כמו הרוב פה זה לא באמת ניסיון , ושיש בעל מקצוע שמתמחה בזה אז אני משאר שיש על מי לסמוך.ואני עובד על אותו עוקרון ואני רואה רק תוצאות מרשימום .

עריכה : ושכל אחד יעבוד איך שהוא רוצה ,אני אישית יודע על מה אני מדבר , ואם יש פה אנשים שלא מסכימים וחושבים שאני טועה במה שאני אומר שימשיכו בדרך שלהם הכל בסדר , אנחנו רק וביאים עצות ולומדים דברים פה.

#18 סוטולבוטול, ‏19/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏19/4/16
  19. סוטולבוטול

סוטולבוטול קנאביסט על

לייקים:
    499
    לא צריך להיות מדען בשביל לדעת שטעם וריח מגיעים עם ייבוש ויישון טוב של קנאביס .

דשנים לא מנפחים ולא משנים שום צמח, רק מחזיקים אותו במצב תקין וללא מחלות וחוסרים.

20. elro in the sky

elro in the sky חבר חדש

לייקים:
    16
    טעם וריח מגיעים עם טרפינים. הייבוש והיישון זה רק לשפר ולשמר. אבל כשהצמח גודל- אם אין תזונה נכונה אז גם הפקת הטרפינים תהיה נמוכה מאוד. ולכן- מנסיון שלי, השימוש במוצרים של ביוביז שהזכרתי (ורק מה שהזכרתי כי השאר זה גימיק ואסכים איתך על זה לחלוטין) נותנים את העבודה כמו שצריך. רק לעבוד נכון עם הכמויות. זה הכל.
    ובהחלט- נסכים שאם אין איזון אז אין כלום?

דוד גו ו-סוטולבוטול אוהבים את זה.

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!