1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

יצא לכם להתווכח בקשר לחפותו של צמח הקנאביס?

הנושא בפורום 'מדברים קנאביס' פורסם ע"י deleted6, ‏24/12/13.

1. deleted6

deleted6 Banned

לייקים:
    0
    יצא לכם להתווכח כבר בקשר עם מישהו בקשר לקנאביס? בקשר לעניין הרפואי, השפעות שונות או כל עניין אחר?
    איך הלך לכם? איזה שטויות בדרך כלל אנשים אומרים לכם? מה אתם אומרים להם?

לדוגמא היום יצא לי לדבר עם שני אנשים.
    אחד מהם אמר לי שמריחואנה עושים מקנאביס וזה לא בריא.
    הוא ועוד אחד אמרו שזה דופק את המוח.. בכלל אחד קישר את זה לאגודה למלחמה בסרטן שהם נגד זה..
    בעבר גם מישהו אמר לי לגבי תאוריית סם המעבר השקרית..

מעניין אותי מה קרה אצלכם..
    שתפו.

2. Mr. Weed

Mr. Weed חבר חדש

לייקים:
    0
    אני די הפסקתי להתווכח כי אין טעם לעשות מסע הסברה ראוותני לכל אדם ואדם בנפרד, זה לורקח הרבה זמן וזה גורם לאנשים לחשוב רעות עליך.
    אני מתגאה בזה שאני מעשן, פשוט בסיטואציה הנוכחית של המדינה שלנו לא הייתי מצהיר על זה ברבים.
    וכשעדיין התווכחתי בדרכ אלו המתנגדים טענו שקנאביס כן ממכר, התמכרות נפשית זה עדיין התמכרות, ומישהו שמעשן נכנס לזה ומאוד קשה לצאת מזה,
    קנאביס זה בריחה מהמציאות, זה גורם לך להיות שקוע בעולם משלך, ועוד כל מיני טיעונים מעוצבנים שלכל אחד מהם יש לי תשובה מצוינת אבל מאוד ארוכה חחח

3. deleted6

deleted6 Banned

לייקים:
    0
    אם מישהו אומר לך משהו לגבי התמכרות נפשית.. מה התשובה שלך לגבי זה?

4. Mr. Weed

Mr. Weed חבר חדש

לייקים:
    0
    1) שהתמכרות נפשית לא קשורה לדבר שאנחנו צורכים, נטייה להתמכרות זה משהו גנטי, יש כאלה שנוטים להתמכר יותר וכאלה שנוטים פחות. ושרק עשרה אחוזים מכל המשתמשים בקנאביס מפתחים תלות, זה אפילו פחות מקפה או שוקולד.
    2) יש גם כאלה שמכורים למחשב, צריך להוציא תא המחשב מחוץ לחוק? כאלה שמכורים לשוקולד, זוהי התמכרות נפשית אך גם פיזית, הגוף רגיל לרמת סוכר גבוהה בדם ולכן דורש עוד סוכר, זה אומר שצריך להוציא שוקולד או סוכר מחוץ לחוק?
    אשמח לענות לך לעוד שאלות :)

5. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    כן יצא לי, פשוט שלחתי לו קישור למחקרים והסברתי לו גם לבד.
    זה לקח לי הרבה מאוד זמן, יותר משבועיים, אבל לפחות הוא הבין בסופו של דבר.
    עשיתי מאמצים להסביר לו כי הוא חבר טוב שלי ולצערי הוא היה שטוף מוח על ידי התקשורת והחברה.

6. Bong

Bong חבר חדש

לייקים:
    2
    כן על חפותו אבל בחיים לא המלצאתי לבן אדם לא מעשן - לעשן (שהוא לא אלכוהוליסט או משהו), זה אמור להיות בחירה שלו. גם קפה אני בחיים לא ממליץ!!!

7. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    כמעט כל בנאדם(סחי) שהעלה את נושא השיחה ביני לבינו, יצא משוכנע שהגראס הוא לא דבר רע.. בניגוד לדעתו לפני שדיבר איתי.
    טיעונים נפוצים:
    1. "אם זה יהיה חוקי אנשים ינהגו תחת השפעת הגראס ויהיו המון תאונות דרכים." - מראה לבנאדם את המחקר של סמים ונהיגה (איפהשהו באתר קנאביס אפשר למצוא את זה) + מסביר לבחור שכמו ששותים באחריות מעשנים באחריות, לדוגמה: לא עושים 3 ראש ומיד עולים על ההגה.
    2. "תתחיל עם גראס, תסיים עם הרואין" - מביא את עצמי ועוד מכרים רבים בתור דוגמה למישהו שמעשן כמה שנים ולא התנסה בשום סם. + מחזק את הטענה שלי בסטטיסטיקה המראה שרק 2% ממשתמשי הקנאביס בעולם המשיכו לסמים קשים יותר. + מסביר שהמקור לתופעה הזאת שנקראת "סם המעבר" נובעת בדרך כלל בגלל הסברה דפוקה או שפשוט מדובר באופי של הבנאדם (לוקח סיכונים באופן מוגזם כנראה לא רק בהקשר של שימוש בסמים).
    3. "התפרצות של מחלות נפש" - המחקרים, המדענים והסטטיסטיקות מבטלים כולם יחד את הטענה הזו. ז"א אין מחקר שהצליח להוכיח באופן חד משמעי שיש קשר ישיר בין מחלות נפש לשימוש בקנאביס, אחוז החולים בנפשם בקרב משתמשי הרפואי הפורמליים זהה לשאר האוכלוסייה.
    4. "נערים ישיגו את הגראס בלי בעיה" - עדיף שאותן נערים יעשנו גראס במועדונים, במפגשים ואפילו בפארקים הציבוריים (למעשה עדיף שישתמשו בגראס מאשר שישתכרו, מכמה סיבות: נהג שיכור מסוכן עשרות מונים מנהג שעישן, בליין שיכור מסוכן עשרות מונים מבליין שעישן מבחינת ונדליזם, אלימות וברוטליות).
    אלה הטיעונים שאני נפגש איתם הכי הרבה, כל פעם אני משתמש באותן תשובות והוכחות נגדם, ב90% מהפעמים אני מצליח לשנות את דעתו של הבנאדם מולי לגבי הגראס, ברמה שיום אחרי השיחה אנשים מתקשרים אלי ומבקשים להתנסות בגראס דרכי. (תמיד מסרב, לא מוכן שמישהו יתחיל לעשן דרכי ואחר כך יעצר על מצפוני.)

8. ציון

ציון חבר חדש

לייקים:
    0
    האמת שהתדמית של הקנאביס מתחילה לעשות תיקון אבל בכל זאת יוצא לי להתווכח די הרבה... בגלל שאני בוחר בקפידה את מי שאני מתווכח (בשביל לא לבחור יש את האינטרנט) כי יש המון אנשים שבאים עם ראש סגור\טיפשים מדי\קיבלו את הדעה שלהם מאנשים אחרים ומהמדיה, דעה שלא יכולה להחזיק מים.
    אחת הטענות שאני שומע הרבה זה "אם חשיש יהיה חוקי נהיה מדינה של סטלנים" עדיף שנהיה מדינה של סטלנים (אוהבים וזהירים) מאשר שנהיה מדינה של שיכורים או זומבים של תרופות. הולנד זאת מדינה של סטלנים? מאז שעברו חוקי הפסקת הפללה המדינה קורסת על כל אזרחיה?
    כמובן שאם הגראס יהפוך לחוקי לא אומר שחל גם חוק עישון חובה, ז"א לא מכריחים אף אחד לעשן או לנסות ויהיו גם חוקים שימנעו פגיעה באזרחים (עד כמה שאפשר תחת השפעת קנאביס) כמו חוקי נהיגה וכו'... מי שרוצה יעשן - רק בלי הפחד מתפיסה.

9. deleted6

deleted6 Banned

לייקים:
    0
    איפה אני יכול למצוא את המקור לזה ש10 אחוז אנשים מפתחים תלות?

איפה אני יכול למצוא את המקור לסטטיסטיקה עם ה-2%?

10. Bong

Bong חבר חדש

לייקים:
    2

אני יגיד פה עד משהו על אלכוהול .שונא מערבבים לא יודע למה, יש דברים שאתה פשוט שונא בלי שום קשר ,
    רב פה יתנגדו למה שאני אומר, לא מעניין זה הגיוני ותיאורה קטנה שלי., השתכרות שבועית יכולה להרוס תאים במוח,
    ולגרום לבעיות זיכרון ודיכאון, כל אנגובר זה אומר שנפגת , מנת יתר מאלכוהול, רצח המונים , תקישבו לי אם העולם היה פועל שנים שהרואין זה אלכוהול ואלכוהול זה הרואין,
    לדעתי העולם היה יותר טוב לכולנו. אל תנסו הרואין בחייייייייייייים, התמכרות יכולה לבוא מפעם אחת,
    אבל 80% ממי שינסה לא ינסה עד פעם חותם על זה, (ואנשים התרחקו מזה לבד ,לא יהיה שימוש מעל היום,אבל אלכוהול זה כמו אישה שטן.)
    זה מה שלא מספרים, אז כן סמים לכולם אחרי זמן של התמכרות זה מה שצריך להיות חוקי וקנאביס לכולם ואלכוהול במקום הרואין. (yes i say it)
    שישכורים יתחבאו וידקרו תאצמם אני רוצה שאני ומשפחתי יוכלו ללכת בלי סכנה של מהשפלות ועד אונס, ומדיקרה ועל ירייה (כן תופתאו לכולנו יש תפחדים האלה).

או כאלה שפעם בה רוצים לשתות , להכין זה בדיוק שעה מאינטרנט לא צריך לקנות את זה, ויכול לעושת את זה בסביבה שיותר יודעת לשתות (אבל מה שוקרה היום זה נזק יותר גרוע מטרור, אלכוהול זה סם האונס הכי טוב שיש. היא גם נראת חיה וגם השתייה גורמת לך לחשוב שהיא חושקת בך, ולא תזכור פרצופים ורק קטעי זיכרון יום למחרת. זה סם שצריך להיות לא חוקי. ומי ששותה צריך לעשות בסתר כן, וככה לפגוע הרב רק באחרים ששותים, ומזהים בן אדם שתוי המשטרה מקילומטר. סם שצריך להיות לא חוקי, זה שהתרונות של הלא חוקי, יגברו על החסרונות.
    שוק שחור יצמח, אבל עדיף שרק השוק הזה יפגע, לפעמים צריך להקריב קורבנות , בשיביל ככל אכלוסיה.י

בני הנוער לא ישתו יותר אם יציגו את זה כמשהו גרוע ביותר (בני נוער לפעמים יותר פקחים מאיתנו), אבל שמפרסמים פרסומת שתה גולסאטר תיהיה גבר, ומציגים מעודון ופאב בתור משהו שחייב להיות? תעשה עשב, לך אם בת זוגתך למופע סטנדאפ טוב- הוא הופעה טובה. או העל האש ., ותעשן עד כמה ראשים ותדפוק לה תצורה, אתה תהנה יותר מכל מועדון.
    שתיהיה. במיוחד תוכל גם הרבה סוכר למרץ. (עדיין חיים פעם אחת.)

#10 Bong, ‏24/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏24/12/13
  11. CharlieBrown

CharlieBrown חבר חדש

לייקים:
    1
    יצא לי לא מעט פעמים להתווכח עם אנשים על קנאביס (ואני דואג לקרוא לו "קנאביס" ולא "גראס".. "מריחואנה".. "ירק".. וכל השטויות האלה)
    כמו שמישהו כבר כתב פה, זה מציק להסביר כל פעם לבנאדם אחד. בגלל זה אני מעדיף לא להיכנס לתאקלים אחד על אחד בנושא הקנאביס אבל כשאני בקבוצה יש לי יותר מוטיבציה לסנגר על הקנאביס ולהסביר לאנשים כמה שהם מטומטמים. זה חשוב.
    תמיד תזכרו! שכרגע, זה רק אתם נגד הסאחים. אין לקנאביס לובי שפועל עבורו בכנסת ולכן כל דעה שאנשים שומעים, שהיא שונה מ "קנאביס גורם לסכיזופרניה.. אחרי גראס זה נהיה הרואין וקריסטל!" וכל הבולשיט הרגיל, היא מבורכת. תמשיכו להתווכח ותמשיכו לנפץ את המיתוסים והשקרים השטניים על הקנאביס. אל תתנו לאף אידיוט להוריד אתכם.

12. buddy

buddy קנאביסט

לייקים:
    24
    זה מאוד מתסכל ומעייף להתווכח עם אחרים, אבל כשאין ברירה אז אין ברירה וחייבים לנפץ את המיתוסים.

לצערנו, הרבה אנשים גדלו בבועה וקשה להם לחשוב מחוץ לקופסא ולפתח דעה משל עצמם אז הם בולעים את כל משהרשויות והממשלה מאכילה אותם גם בלי הוכחה או מחקרים.

הדבר שנשאר לנו לעשות זה לדאוג שברגע שיש לנו הזדמנות לנפץ עוד מיתוס או להראות לעוד בן-אדם את הצד הנכון והיפה של קנביס אז חייבים להראות ולהגיד את האמת!

המשפט שאני הכי אוהב בנושא הזה הוא: "מוח הוא כמו מצנח, פועל הכי טוב כשהוא פתוח" - זה מה שאני אומר לכל מי שאני מתווכח איתו דבר ראשון, ואז אני מבקש ממנו מחקרים לכל השקרים ואז לאחר שהוא לא מביא לי כלום אני שולח לו את זה או את זה

13. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    לא ככ הבנתי למה צטטת את ההודעה שלי בהקשר למה שכתבת (אחי, מה הקשר?)... מה שכן ציינתי את האלכוהול כי זה טיעון שאני מתמודד מולו הרבה.
    למי שלא הבין טיעון סאחי מספר 4 אומר בעצם שהנוער יחליף את הרגלו מאלכוהול לגראס, התשובה לטיעון היא שמדובר בהרגל עדיף על פני השתכרות. זה הכל, לשפר את המצב הקיים.

14. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    הכל נמצא בכתבות ובמאמרים באתר קנאביס.. ממליץ לקרוא בלי שום קשר, יש המון ידע שימושי באתר.

15. Bong

Bong חבר חדש

לייקים:
    2
    זה חשוב שגם אנשים ידעו את זה, הרבה אנשים פשוט שאננים, ולא יודעים שהרבה יותר ביטחותי
    וכיף ,לעשן עשב מאשר לשתות רעל .אלכוהול ככל שאתה מתרחק אתה לא צריך
    (אבל אם זה נתפס לך זה בעייה חמורה שיכולה להמשך כל החיים,התמכרות לאלכוהול בן המסוכונות בעולם)

,weed תמיד יהיה בראש בתוך החבר המשמח שלך והכיף של העישונים, שאתה שיכור אתה מספר סיפורים כמו איך ישנתי באסלה
    , וזיינתי קוקסינל,וקלעתי לאסלה מסטול מת, שאתה על עשב זה הדבר הכי טוב שיכול לקרוא לך
    (כל עד אתה בן אדם שצריך סוטול,אכן יש בן אדם שהתחביב שלו זה לקבל ראש וזין על מי שחושב שזה רע זה בגנים שלנו

(קפה כל יום? חטפים שוקלד קניות? מכות אלימות,אונס ומה לא,WEED)
    כל אדם דורש סוטול גם אם זה להיות תולעת ספרים, שחייה בתקופת נפולאון,ובעתיד גם לעשות אם החבר המדען שלה,
    סקס בתחפושות של משחקי הסטרטגיה,כל אחד דורש סוטול!!! למה יש דת סתם? זה ממכר יותר מקראק.,(טלוויזה איפון מחשב כל אחד בורח בסוטול שלו)?
    אם אתה בקטע של לקבל
    ראש אפשר, (לא כל אחד חייב לעשן ) אבל אפשר לעשות את זה בריא ביותר, וגם להיות רזה ויפה יותר, ואם הרבה יותר מספרים של כוסיות בכיס ובעובודה אתה פשוט תותח (לפחות אני) אז תן לאנשים לקרוא את דעתי אם אתה יכול .

במשחק כדור רגל, לדעתי צריך לעשן כמה סיגרים, אם מיץ מנגו קולה נסטי, ובשר, מאשר בירות ופיצוחים.
    ואם זה יהה חוקי אז במקום לקנות אלכוהול יקר, תזימנו 5 חשפניות ותעפו לממד אחר? (מין זה הדבר הכי כפיי בעולם )

זאת דעתי !!! אני לא פוסל לגמרי שום דבר. (בגדר הגיון)

אני יודע שאני חופר אבל אני מעדיף שאולי אחד יקלוט את המסר ואולי הצלתי את חייו ,גמלתי מעל 5 שתיינים ואלכוהליסט מת (בן 27) דרך העשב והיום הם חיים סבבה לגמרי, לפני הם ישנו בספסלים. ורבו אם שוטרים ומה שאתם לא רוצים הכל רק ללכת מכות. ואחד מהם קיבל האלה שיש לו נכות בגב לכל החיים.
    והם לא אלימיים היום בכלל. עשב מצילה נפשות של נרקומנים רק צריך לדעת איך מעברים אותם לעישון קבוע.D (לא קהילה שאם אתה נחשל אתה חוזר חזק פי 100 או אדולן וקלונקס בי? זה הטיפול הכי טוב.

והרבה נקיים מסמים קשים , לא חיים את החיים שלהם בכיף רובם רקניים מבתוכו כי אין להם את מה שהם הכי רוצים בעולם וזה להטמסטל ולהרגיש כמו ילד קטן , כי הרבה נרקומנים לא היית להם ילדות קצת שכל אנשים!!! (למי שנגד תביא לקרוא) הבית שלך יותר חשוב מהיי של מזריק הרואין. (מודה פעם ראשונה פה מזריק לשעבר) הרואין נותן לך לימוד חיים ופותח מחשבות , יותר מכל סם, אבל זה הורס אותך מבתוכו וגורם לך אפילו למצוץ ביצים בשבילו . (לי גרם להתעסק בביתים) ,אל תנסו אפילו אבל חשוב לדעת את הקאץ.

שבאים אליך בגישה שאם הפסקת הרואין אז אסור לעבור לסם אחר גם לעשב , אולי זה ישמע רע, אבל לפעמים מגיע למתנגדים דבקה את כל הבתים הפרוצים, וזה עד קצה הקרחון, גם סבתא שלך לא בטוחה ב100% אם התיק או על חייה (קרו מקרים), (וזה הכל הקראק הספדים והרואין) ?

#15 Bong, ‏24/12/13
    נערך לאחרונה ב: ‏24/12/13
  16. ציון

ציון חבר חדש

לייקים:
    0
    mikeand אני ראיתי גם את המחקר הזה ובכל אופן צריך להתסכל באופן ביקורתי על מה שאנשים עם אינטרסים (הרשות למלחמה בסמים) מפרסמת כי לרוב הדברים מסולפים או מפורסמים באופן מגמתי. פעם אמרו ש95% מהאנסים אוננו בגיל צעיר. אז זה אומר ש95% ממי שאונן בגיל צעיר יהיה אנס?
    זה כמו שעשינו שלום עם מצרים הלכת למצרים מאז? אותו דבר לגבי המלחמה בסמים

Bong תנסה להגיד את הדעה שלך בקול אולי ואז להעלות אותה על הכתב אחי אני מצטער אני עדיין לא מצליח להבין למה אתה מתכוון? הרואין זה טוב לא טוב? יותר טוב מאלכוהול? נראה לי שאתה רוצה להעביר מסר אבל אתה כותב די לא ברור אחי
    אגב לא שאני בעד אלכוהול אבל הוכח בלא מעט מחקרים וגם במוסדות לבריאות הנפש שעישון קנאביס בגיל צעיר (גם לא באופן קבוע) אבל בתדירות יחסית גבוהה גם של אחת לשבוע פוגע בהתפתחות המוח ומאט הרבה תהליכים של התבגרות לעומת אלכוהול שאמנם עושה אותך אלים אבל בשימוש מתון לא יודע לי על נזק כל שהוא
    אז הזרקת הרואין? למה? כי הרי בן אדם שאין לו מה להפסיד חושב על זה שאם כבר למות אז להנות

17. deleted6

deleted6 Banned

לייקים:
    0
    לפי מה שקראתי באתר, קנאביס מזרז התפתחות של תאי מוח. אין כאן סתירה?

18. ganjaman

ganjaman חבר חדש

לייקים:
    1
    אם הבנתי נכון את המגילה המוזרה הזאת אז אתה כן מחזק את דברי [?] ...

19. ציון

ציון חבר חדש

לייקים:
    0
    לא חבר אין סתירה..
    אני מדבר על מוח מתבגר, הכוונה היא שלכל אדם רגיל המוח מתפתח באופן טבעי עד גיל 21 ורוב הזמן באי-תיאום עם כל האזורים במוח, וכמובן ניתן להמשיך לפתח אותו אחרי אותו גיל אך א. יותר קשה ב. זו לא ההתפתחות הטבעית של כל אדם
    אז קנאביס אכן מעודד ומזרז התפתחות של תאי מוח, אך רק למוח שהפסיק להתפתח באופן טבעי וניתן לראות הוכחות לכך אצל אנשים שלא יכולים להתקדם בחיים או שהאינטילגנציה הרגשית שלהם נמוכה משל אחרים כי צרכו את הצמח בעת שהמוח שלהם התפתח והם בעצם לא יודעים להתמודד עם החיים האמיתיים, בלי מפלט

20. alechko

alechko קנאביסט

לייקים:
    4
    אני סיפרתי לא מזמן להורים שלי שאני מעשן קנאביס מידיי פעם...
    הם בהתחלה היו בשוק והיו בטוחים שאני, הבן התמים שלהם, בדרך לשערי הגיהנום ומשם להדרדרות של סמים קשים.
    אבל הסברתי להם שהקלישאה הזו היא ממש לא כמו פעם , כפי שלמדו אותם...והזהירו אותם לא להתקרב "לצמח המוות" הזה.

הסברתי שהמון דברים השתנו מאז , שהיום המודעות ליתרונות ולחסרונות ולבדיוק מה שהקנאביס עושה לנו היא גדולה , והיום אפשר לדעת בדיוק מה אתה מעשן וכמה ...
    וכל עוד אתה עושה את זה בפרופורציות וזה עושה לך טוב ..אז למה לא?אז אתה מציג מאמרים , מחקרים ראיונות מפורסמים לגבי הקנאביס ומה שהוא עושה והתפיסה המציאותית שלו כרגע
    בארץ ובעולם...מציג את הלגליזציה בארץ לעומת הלגליזציה בעולם ... אגב ישראל היא די חקיינית של ארצות הברית ואז אתה מנפץ את זה עם קולרדו ו-וושינגטון שהשנה כבר התגלזצו.

אני סטודנט , לא שאני לא עושה כלום עם עצמי.. אז היה לי טיעון הגנה דיי חזק (זה בסדר גם לא להיות סטודנט ולעשן אין שום הקשר בין שניהם אבל זה עזר לי עם הטיעונים של הורי...שלא תבינו לא נכון ..)
    הם ראו שאני מסתדר בסדר גמור
    והראתי להם יתרונות (עוזר לי להתרכז במשהו מאוד ספיציפי לפעמים וללמוד יותר טוב ..תלוי איזה זן וכמה מעשנים כמובן)
    וגם לא הסתרתי את החסרונות לטווח הקצר ...כל עוד הכל בפרופורציות
    הכל טוב , ומעבר לזה מעולה :)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!