1. שלום אורח, אם זהו ביקורך הראשון בפורום, עליך להירשם בכדי לכתוב הודעות ולהגיב.
    הסר התראה
  2. מומלץ לשלב סרטונים רלוונטיים מיוטיוב בהודעות, מה שיגרום להטמעת הדיון שלכם במערכת המלצות הוידאו במגזין
    הסר התראה
  3. פורום קנאביס מיועד לכל דוברי העברית בעולם, למטופלי קנאביס רפואי ברישיון ולאלו המעוניינים במידע תיאורטי וידע כללי
    הסר התראה

ייחורים לא צוברים תאוצה..

הנושא בפורום 'גידול למתחילים' פורסם ע"י Hizky434, ‏18/4/16.

1. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    לפני שבועיים הוצאתי מ3 צמחים 3 ייחורים לבדוק מיניות של הצמחים. שמתי בכוסות קפה חד פעמיות עם אדמה וכמובן הורמון השרשה, ב3 ימים הראשונים כיסיתי עם חצאי בקבוקי קולה מחוררים להגברת הלחות, אחרי 3 ימים הורדתי כי חששתי שהצמחים נחנקים, אבל פיזרתי בארון הגידול (שהוא די קטן, ארון פלסטיק של כתר) 3-4 קערות מים קטנות להגברת הלחות. מרגישים כשפותחים את הארון שהלחות בו גבוהה לעומת הסביבה. הטמפרטורה בארון נעה בין 26 ל32 מעלות, יש ונטה שמוציאה אוויר במהלך כל שעות האור ובשעות החושך לסירוגין, ומאוורר להזרמת אוויר בארון.
    בימים הראשונים רק התפללתי שהייחורים הקטנים ישרדו - ובכן, לשרוד הם בהחלט שרדו, אבל הם לא מתפתחים מי יודע מה מעבר לגודל ולמספר העלים שהיו כששמתי אותם להשרשה, כבר שבועיים. הוצאתי אחד בזהירות עם האדמה מכוס הקפה - לא רואים מערכת שורשים מסביב, ובאופן כללי הצמחונים הקטנים נראים קצת מסכנים. אתמול במיוחד כי דחיתי להם בכוונה את ההשקיה כדי להפעיל עליהם קצת לחץ שיגדלו יותר שורשים - אז הם טיפה התייבשו. אבל בגדול ההתפתחות שלהם כאמור לא זזה הרבה.
    האם זה תקין? תוך כמה זמן מתחילת ההשרשה ייחורים בד"כ מפתחים מערכת שורשים עצמאית שמספיקה לשתילה בעציץ קבוע? אציין רק שמיהרתי כמה שיותר מהר להוציא ייחורים אז לקחתי ייחורים מהצמחים ברגע הראשון שזה היה אפשרי - כלומר התחלתי עם ייחורים שמראש היו קטנים. אני מתלבט אם להוציא עוד סט של ייחורים מהצמחים כעת כשהם כבר גדולים פי כמה ונראה שחזקים יותר...?

2. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    התאורה אגב 18:6 נורות cfl בסך כולל של 180-200 וואט בערך

3. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    ייחורים משרישים בין 10 ימים לשבועיים.
    משהו לא תקין במה שעשית.
    כמה אחוזי לחות יש שם? ולמה יש לך ונטה מוציאה? היא מוציאה את כל הלחות.
    הוצאת כבר ייחורים או שזאת פעם ראשונה?

4. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    ראשית כאמור גזמתי לייחורים ענפים נורא קטנים. אני די בטוח שאם אנסה להשריש ייחורים כעת מהצמח הם יתפסו הרבה יותר מהר וטוב...
    אחוזי לחות - לא יודע, אין לי מד לזה. לח, זה מורגש כשפותחים את הארון, הייתי מהמר סביב 60-70% לחות. הונטה המוציאה היא הכרח אחרת הטמפרטורה בארון מגיעה גם ל36 מעלות בשעות היום כשחם בחוץ. אגב בגלל זה בלילה אני מפעיל אותה לסירוגין ולא קבוע, כדי שתיבנה קצת יותר לחות בארון. למרות שכאמור זה 6 שעות חושך, כשהונטה עובדת חצי חצי... לא יודע אם ה3 שעות הללו בלי הונטה תורמות משהו ללחות, אם כבר אז אולי להיפך לא מספיק תורמת ככה הונטה להורדת הטמפרטורה... אם אני באמת מנסה לחשוב על גורם שעשוי לפגוע לי בצמיחה זה שלדעתי חם מדי בארון.
    זו לא פעם ראשונה שאני מנסה להשריש ייחורים, הכנות מחייבת להודות שמעולם לא הצלחתי בזה, תמיד נבלו לי אחרי יומיים שלושה. כלומר לעומת הנסיון שיש לי עד כה בייחורים אני בנקודה הכי טובה שהגעתי אליה עם ייחורים עד כה, השאלה אם אכן יצמחו מהייחורים האלו צמחים כמו שצריך או שיישאר זרזיף קטן ששורד אבל לא מתפתח..

5. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    להמר זה לא טוב, גם אם מדובר באחוזי לחות :)
    אתה חותך במקום הנכון? בהסתעפות?
    כמה זה ענפים קטנים? גם 3-4 ס"מ יכולים להספיק אם עושים נכון.
    לכולנו לא הצליח בפעמים הראשונות. אבל צריך לראות מה לא בסדר.
    תאר לי שלב אחרי שלב של מה שעשית.

6. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    כשהצמחים הראשיים התחילו להצמיח זוג עלים שביעי חתכתי בדיוק מעל ההסתעפות הרביעית. נותרו גבעולים של 2-3 ס"מ. בצמח הגדול משלושתם הורדתי בייחור זוג עלים גדולים שהיו כי חששתי שיגזלו משאבים יותר מדי מהייחור הצעיר.
    את הגבעולים חתכתי למטה בקו אלכסוני, וקילפתי בעדינות עם סקלפל את הציפוי החיצוני באחד הצדדים של כל גבעול שיהיה יותר שטח פנים במגע עם הלחות. טבלתי במים, ואז בהורמון השרשה, והכנסתי לכוסות קפה חד פעמיות עם חורים למטה לניקוז ואדמה. משקה פעם ביומיים בערך כשהאדמה מתייבשת.
    לחות - כאמור אין לי איך למדוד אבל אני מבין שלייחורים כמה שיותר לחות יותר טוב. אז הוצאתי את קערות המים ושמתי מתקן אדים קרים בתחתית הארון מתחת לצמחים, שמתי שם גם כמה קרחונים כדי שיעזור לצנן קצת את הארון. הטמפ' שם עכשיו 27 מעלות אבל מהנסיון סביב 3 - 4 הטמפרטורה שם עולה לסביב 32-34 מעלות.
    נקווה לטוב

7. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    לא הבנתי אם חתכת במקום הנכון.
    אבל יש כמה דברים שכן כדאי לך ליישם:
    1.לחות חייבת להיות בסביבות 90%. לא לפי הרגש אח שלי. קנה מד טמפ' ב 60 ש"ח וסגור תפינה.
    2.לאחר החיתוך, מיד לשים את הייחור במים.
    3.נסה לעבוד עם צמר סלעים, יהיה לך יותר קל. פעם ראשונה אתה משרה אותו במים מאוזנים 5.5 ואחרי כמה שעות נותן לו להוציא נוזלים (שישאר בערך חצי רטוב).
    4.לא לוותר על פרופגטור, או חצאי בקבוקים. לאוורר פעם ביום, ולהשפריץ עם מרסס.
    5.לשמור על טמפ' בסביבות 28 מעלות. אם יש לך בעיה בצהריים, אז תעשה את שעות החושך בצהריים (למרות שאצלי הייחורים באור 24).
    6.אם אתה עובד עם צמר סלעים, לא להשקות את הקוביות, רק ריסוס על העלים ובדפנות הכלי ששומר לחות.
    אם תעשה את הכל ולא תצליח, סימן שאתה לא חותך במקום הנכון (קרה לי בפעמים הראשונות, הכל בסדר בשביל זה אנחנו פה).
    אם אתה מתכוון לעבוד בהמשך עם ייחורים, תשקיע 700 ש"ח בקולנר
    זה חיים קלים. לעשות תמיסה, ולחתוך ייחורים. אתה שוכח מכל זה לשבועיים ויש לך ייחורים עם שורשים 25 ס"מ.

#7 Enpo.ip, ‏18/4/16
    נערך לאחרונה ב: ‏19/4/16
  8. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה על העצות,
    אני לא מגדל לצרכים מסחריים רק לשימוש עצמי אז 700₪ למכשיר ייחודי לייחורים קצת יקר לי, אבל את כל היתר איישם. אני לא עובד עם קוביות צמר סלעים כי אני לא רוצה להכנס לחנויות גידול ייעודיות מטעמי דיסקרטיות, ובמשתלות רגילות קשה למצוא את זה.
    כמה ימים להשאיר את חצאי הבקבוקים? מה הסימן שאפשר ו/או צריך להוריד אותם?

9. Enpo.ip

Enpo.ip קנאביסט

לייקים:
    177
    זאת לא שאלה של מסחרי או לא, זה נוחות. אבל שיקול שלך
    לא הבנתי מה הבעיה ללכת לחנות ולשלם במזומן? צמר סלעים ופרופוגטור.
    אפשר להסיר את כיסוי "החממה" אחרי שיש שורשים. 10-14 ימים

10. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב אז משהו מוזר
    כיוון שכאמור הייחורים המקוריים כבר בני שבועיים וחצי ולא מתפתחים הוצאתי בתחילת השבוע ייחורים חדשים עם גבעולים גדולים יותר, הם תחת תאורה 18:6 עם כיסוי של חצאי בקבוקים עם קצת חורים, ומתחתם יש מכשיר אדים קרים ששולח אוויר לח למעלה גם כדי להגביר לחות וגם כדי לוודא שלא נחנקים. הם בינתיים שורדים יפה. אבל המקוריים עדיין לא מתפתחים אז שלפתי אחד מהם מהאדמה - ואין אף שורש, כלום, גם לא שורשונים מניאטוריים... בדקתי גם בשני האחרים ובשלושתם זה המצב אחרי 3 שבועות כמעט. מה שמפתיע אותי בעיקר זה שהם כן שורדים למרות שלא התפתחו שום שורשים. כנראה שלא חתכתי נכון או משהו, לא יודע. בכל מקרה מקווה לטוב עם הסט השני של הייחורים. משיקולי זמן אני צריך להכניס לפחות את אחד הצמחים להפרחה עד סוף החודש... אז אם עד אז הייחורים ייתפסו ואוכל להפריח אותם לבדיקה - יופי, ואם לא אאלץ לבחור רנדומלית את אחד משלושת הצמחים ולהכניס לפריחה, בתקווה שאהמר נכון

11. Bear Greens

Bear Greens קנאביסט

לייקים:
    31
    עצה שלי עזוב את החצאי בקבוק זה לוקח לפחות 3 שבועות
    תקנה קלונר פשוט בפחות מ100 שקל... שבועיים ויש לך ייחורים

12. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    טוב אז הסט השני של הייחורים סוגר מחר 10 ימים, ונראה יותר טוב. השתמשתי בגבעולים ארוכים ומבוססים יותר מבסט הראשון ואני מקפיד לרסס במים את חצאי הבקבוקים מבפנים כמה פעמים ביום להגביר לחות + הוספתי מכשיר אדים קרים שבצהריים אני שם בו קרחונים כדי לקרר באותה הזדמנות קצת את הארון. הפכתי בעדינות את השתילונים והוצאתי מהעציצים כדי לראות אם מתפתחים שורשים - לפחות באחד מהם רואים שורש מסביב, אז אני מקווה שעוד כמה ימים יהיה לי לפחות ייחור מוצלח אחד. וכיוון שככל הנראה יש לי 3 נקבות (שלושת הצמחים החלו להוציא שערות לבנות של פריחה מוקדמת) אז מספיק לי ייחור אחד נקבי כדי להמיר אותו לזכר עם מי כסף בכדי להפרות חלקית את אחת הנקבות האחרות במטרה לייצר זרעים נקביים.
    ועכשיו לסוגיית מי הכסף - ההמלצה בכל מקום היא להשתמש במי כסף בריכוז של 40ppm. מסתבר שמי הכסף שהזמנתי מאיביי הם בריכוז של 10ppm. אני מברר בינתיים על הזמנה של מי כסף בריכוז 50ppm מארה"ב (המשלוח הכי מהיר לארץ) אבל לא בטוח כמה מהר המשלוח יגיע. השאלה אם אפשר להשתמש במי כסף בריכוז של 10ppm ולרסס 3-4 פעמים ביום ולא פעם ביום כמו שמומלץ? זה יעשה את העבודה או לא?

13. Connor

Connor חבר חדש

לייקים:
    9
    מה זה קלונר? ואיפה משיגים?

14. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    וואי וואי וואי!
    אתה הולך לדפוק הכל ובגדול.
    וכל מילה נוספת מיותרת.

15. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    אגרונום,
    בוא נשים רגע בצד את זה שהתגובה שלך מעליבה. אני לא ילד בן 16 וגם אתה לא. יש דרך להתנסח גם כלפי הדיוט בור ועם הארץ, אם נניח הייתי כזה.
    כשאני כותב בפורום הזה כדי להתייעץ, גילוי נאות - אני כותב קודם כל בשביל לשמוע את הדעה שלך. ספציפית. כמומחה מקצועי לתחום. אז כשאתה, ספציפית, אומר לי שאני הולך לדפוק את הכל + להוסיף שכל מילה נוספת מיותרת - זה נטו להגיד לי לסגור פה את החשבון וללכת לחפש ייעוץ במקום אחר.

רוב הסיכויים שאתה צודק ואכן קיים פוטנציאל סביר שאדפוק את הכל. גילוי נאות 2: מתוך 6 צמחים שגידלתי עד כה (לפני ה3 הנוכחיים) הצלחתי בשלב מסויים לדפוק חמישה מהם. רק אחד מ6 הגיע מבחינתי למלוא מיצוי הפוטנציאל שלו, ויש שיאמרו שגם הצמח ההוא היה רק הצלחה חלקית. אף פעם לא ראיתי את עצמי כמומחה לתחום, אני לומד ומכל מחזור גידול שטעיתי בו הפקתי לקחים והשתפרתי להבא. בכל גידול עם הבעיות שכבר פגשתי בעבר ידעתי להתמודד, אבל בכל פעם גיליתי בעיות חדשות שלא הכרתי. אז כן, הסטטיסטיקה תומכת בטענה שלך שיש סיכוי טוב שגם הפעם אדפוק הכל. אבל חלק מללמוד מטעויות מבחינתי הוא להתייעץ פה ולהבין, בין אם תוך כדי ובין אם בדיעבד - איפה טעיתי ואיפה אני עומד לטעות. אני שואל מתוך מוטיבציה ללמוד ולהצליח הפעם.
    מה שיש לי כרגע זה 3 צמחים יפים בגידול חוץ בני 7 שבועות שמראים סימנים של טרום-פריחה, שלפי מה שקראתי במקומות אחרים נראה ששלושתם נקבות (שערות לבנות בפיצולי העלים ובראשי הקולות). יש לי סימן שאלה אם אלו אולי צמחים אוטומטיים, העליתי תמונות והסבר לשאלה בשרשור אחר. חוץ מזה יש 3 ייחורים בני 10 ימים שנראים לא רע בשלב הזה. יש ארון גידול מבוסס תאורת cfl ויש מרפסת עם הרבה שמש. יש תרסיס מי כסף עם ריכוז של 10ppm ואני מנסה כעת להזמין במשלוח מהיר בקבוק אחר של מי כסף בריכוז 50ppm. אה, ויש גם הרבה מוטיבציה להצליח - קודם כל להכניס לפריחה בארון את אחד הצמחים בקרוב ולהגיע לקציר מוצלח שלו, ובהמשך לסיים מחזור גידול אאוטדור עם שני האחרים. ובנוסף, מטרה נוספת - לייצר זרעי feminized כדי שלא אהיה תלוי הלאה להמשך בהזמנת זרעים מחו"ל. זה חשוב לי גם במחיר של להקריב את אחד הצמחים אם צריך. הייתי מעדיף לגדל צמח קטן מייחור ולהקריב אותו, אבל אם יהיה צריך להקריב אחד משלושת הצמחים הגדולים כדי לקבל אספקה ארוכת טווח של זרעי feminized זה סבבה מבחינתי.

אם תרצה לעזור לי אודה לעזרתך, ואם לא תודה לך ולפורום על כל מה שקיבלתי עד כה. באמת שקיבלתי הרבה והתודה היא מכל הלב

hydrotony אוהב/ת את זה.
  16. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    בטעות

17. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    @Hizky434
    אני מצטער אם פגעתי בך.
    בסה"כ זה נאמר בהומור.
    אולי כדאי קודם ללמוד איך לגדל צמח לפני שאתה מתחיל להתעסק עם ריבוי.
    ריבוי הינו תהליך הרבה יותר מסובך, הרבה יותר מורכב, ובאופן כללי בעל סיכויי הצלחה די נמוכים למגדל הבייתי.

אם תוכל לנסח שאלות קצרות וענייניות אולי אצליח לענות לך.
    כשאתה כותב הכל ברצף, קשה מאוד להתייחס באופן נקודתי.

18. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    הכל בסדר.
    מסכים איתך שחשוב קודם כל ללמוד לגדל גידול בסיסי. לכן הגידול הנוכחי שלי הוא "חזרה למקורות", גידול אאוטדור באדמה מעורבת עם פרלייט וקומפוסט, הכי בסיסי שאפשר.
    אני יודע שהכלאת זנים היא תהליך מורכב יותר מגידול בסיסי, אבל אני מנסה ללמוד במקביל.
    חשוב לי מאד להגיע למצב של משק קנאביס אוטארקי. והתלות בזרעים זו החוליה החלשה. אני יודע שזה הימור מבחינת איזה זרעים בדיוק ייצאו, אבל בהימורים יש גם סיכוי להצליח. בקיצור, מבחינתי לא אכפת לי לנסות אם על הדרך אני גם לומד משהו חדש.

יש כרגע שתי שאלות ספציפיות:
    1. יש לי מי כסף אלקלואידים שהזמנתי מאיביי בריכוז של 10ppm. המוכר טעה במשלוח ושלח משהו אחר ממה שהזמנתי (הזמנתי בריכוז של 40ppm). השאלה היא אם אפשר להשתמש בהם לתהליך המרת צמח נקבי לזכרי, והאם לרסס יותר פעמים ביום כדי לפצות על הריכוז הנמוך?
    2. במידה והריכוז לא מספיק לתהליך - האופציה שעומדת לרשותי היא לבנות מחולל מי כסף אלקלואידים ביתי עם 3 סוללות של 9וולט ואלקטרודות של כסף טהור (מניח שיש למצוא בחנויות לציוד צורפות).
    השאלה היא מה המשתנה שיגרום לריכוז כסף גבוה יותר במים? כי לגבי רוב המחוללים הביתיים כתוב שמיועדים לייצר מי כסף בריכוז של 20-40ppm. האם להשאיר יותר זמן את המערכת מחוברת יגביר את הppm? מתח יותר גבוה? כמות קטנה יותר של מים מזוקקים?
    3. השאלה הקריטית השנייה היא לגבי צמחי האם. יש פה שרשור אחר שפתחתי בכותרת "צמח לא אוטומטי... נכנס לפריחה??" - אני לא יכול להעתיק קישור כי אני מדפדפן טור בטלפון.. על צמחי האם שלי, שבגידול אאוטדור, החלו לצמוח שערות לבנות - גם בפיצולי העלים כמו שאופייני לטרום פריחה, וגם בראשי הקולות - מה שנראה כמו התחלה של פריחה ממש. השאלה אם זו אכן פריחה ואז זה אומר שהצמחים אוטומטיים, או ששערות לבנות כאלו בראשי הקולות יכולות להופיע גם בצמיחה?
    תודה!

19. אגרונום

אגרונום אחד שיודע

לייקים:
    1,371
    1. לא יעזור. אתה צריך מי כסף בריכוז המתאים.
    פשוט תזמין מאיביי. אמור להיות די זול.

2. אתה לא תצליח לייצר מי כסף בריכוז המתאים.

3. חכה שבועיים כדי שאפשר יהיה לראות אם הצמח באמת בפריחה.
    סביר להניח שהצמח שלך לא אוטומטי.

20. Hizky434

Hizky434 קנאביסט

לייקים:
    121
    תודה רבה.
    למרבה הצער לא כל כך פשוט. המחיר למי כסף אמנם לא בשמיים אבל בגלל המשקל מחיר המשלוח גבוה מאד. וגם את המשלוח הייתי מוכן לשלם אבל רוב המוכרים שראיתי לא שולחים לישראל, ואלו שכן - או בריכוז של 10ppm או שלא מצהירים על ריכוז התמיסה ומתחמקים משאלות בנושא. אאלץ לנסות להכין לבד. הבנתי שככל שהמחולל פועל יותר זמן אמור להתקבל ריכוז גבוה יותר של יוני כסף במים אז אשאיר מחובר ל48 שעות ואקווה לטוב.
    כמו שאמרת קודם רוב הסיכויים שלא אצליח באופן כללי בתהליך, אני לוקח את זה בחשבון. לנסות לא עולה כסף (עולה, אבל לא בשמיים..)

אהבת? שתף את העמוד עם חבריך!